Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [blokad:] Szemüveg

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Kontaklencse? ;)

Ki sem próbálod, csak fejest ugrasz a szemüvegbe? :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Lenry válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Lenry
félisten

én se próbálnám ki... hogy én a szemembe nyúlkáljak? :N

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Thunderzolee válasza Lenry (#2) üzenetére

Túl sokat játszol trancsirozós játékokkal.. :N
Hányszor láttad a "Fűrész"-t? ;)

A szemed felületét simán megsimogathatod, pláne ha puha a bőröd, és egy kicsit nedves az ujjad. Nem kell hanyatt esni tőle. Semmi extra nincs benne. Csak elsőre nehéz elképzelni. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) ollie válasza Thunderzolee (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor jó simogatást! :D

mod: én sem tudnám elképzelni a kontaktlencsét a szememben, marad a -3-as szemüveg.

[ Szerkesztve ]

***

(#5) Eagle16


Eagle16
addikt

Az enyém -2 és -2,5. (de ez tovább már nem fog romlani)

Kezdetben nekem is fura volt, mikor közeli dolgokat néztem, majd megszokod :K

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#6) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ugyebár minuszos a szemed, ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy nagyítóként működik, emiatt ez bizonyos távolság után nem jó már a fókusz. Viszont ahol még élesen látsz, ott nagyobbnak látod a dolgokat, mint egy jól látó ember (sőt, közelebbre is tudsz fókuszálni). S ugyebár szemüveggel úgy látsz, mint egy jól látó, s hiányzik az agyadnak az a plusz nagyítás. Valószínűleg ezért furcsa :) Én elég kis korom óta vagyok szemüveges, így teljesen megszoktam közelre is és távolra is, de van olyan ismerősöm, aki idősebb korában (20+) lett csak szemüveges, ő azóta se tudta megszokni közellátásra, leveszi olyankor mindig.

(#7) Lenry válasza Thunderzolee (#3) üzenetére


Lenry
félisten

egyszer, az első részét, aztán azt mondtam, hogy én még egyszer ilyen hulladékot nem vagyok hajlandó megnézni...

lehet, hogy simán meg lehet simogatni, de akkor is fujjj :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Thunderzolee válasza Lenry (#7) üzenetére

Persze én sem szoktam a szemem simogatni..
Inkább Mást.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) blokad válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


blokad
senior tag

15 vagyok még növök és nem állt be valószínűleg a szemem se ezért nuku k.lencse még, majd ha lehet, hidd el az lesz.

(#10) lúzer válasza Lenry (#7) üzenetére


lúzer
veterán

csak először nehéz!

én már simán kikaptam a lencsét, meg behajintottam
fura először, de megszokod hogy tapizod a szemgolyód ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem is próbáld a kontakt lencsét. Ilyen kis hibánál még épphogy írnak szemüveget.
Egyik haveromnak is -0,75-ös volt, és azt mondták, hogy hordhatja a szemüveget, hátha ugye javít a látásán, de nem szükséges csak ha tovább romlik.
Szal elvileg én úgy tudom, hogy ennyitől még pár év és helyreáll a szem.
Nekem sajna későn lett észrevéve (még gyerek koromban) így későn kezdtük el, így örök életemre szemüveges leszek. Illetve lencsés.
Nekem most -3,5 ; -3,75.

Ha már lencse. Én Focus night&day-t használok. És ugye ez egy havi lencse... De én már fél éve használom, és elég ritkán veszem ki. Úgy 3 havonta egyszer. Viszont abszolút nem érzi meg a szemem. Nem vörösödik be, nem szárad ki, se semmi. Sokszor azért használok fél évig egy lencsét, mert teljesen elfelejtem, hogy egyáltalán van.
Másnál még nem hallottam, hogy így bírta volna a szeme... Van más is hasonló szituban esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#12) Dany007 válasza lúzer (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhe... Sose felejtem el, 16 évesen, mentük volna buliba. Haverom feljött még előtte hozzám, én meg kezdtem készülődni, ugye szem berak (lencse), kb 1,5 órába telt :D
Manapság mert azért nem megy a be-meg kivétel, mert kb fél évente 1x veszem ki, meg teszem be :D

(#13) lúzer válasza Dany007 (#12) üzenetére


lúzer
veterán

nem semmi, fél évig benn van, alvásnál is mindig?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14) Thunderzolee válasza lúzer (#13) üzenetére

Ezek speciális, megnövelt légáteresztő képességű lencsék, éjszakára sem kell kivenni őket. Bár ez a fél év.. hmmm.. kiváncsi vagyok, az illesztőm erre mit mondana, majd megkérdem ha legközelebb megyek kontaklencséért.

Nekem Ciba Vision Night & Day van, de én azért időnként kiveszem, nagyobb techno partik után, vagy ha olyan buliban vagyok, ahol eszméletlen sokat füstölnek (füstgépre gondolok, nem cigifüstre), sokáig dolgoztam fénytechnikával, eszméletlen mi tud lerakódni napok alatt a látványtechnikai eszközökre..
Viszont az egy hónapos határidőt én sem tartom be, kábé 2 havonta cserélem: 6ezer egy pár, így azért költségkímélőbb.
A havi lencsének annyi előnye van, h nem kell tisztítófolyadékkal, (illetve annak költségeivel) vacakolni naponta. Szvsz r×hadt drágák az ápolószerek, jó üzlet ez a gyártóknak.
A másik megoldás az eldobható egy napos lencse lenne, de azt is ki-be rakosgatni.. ehh.. ha nem muszáj, kihagyom. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15) Dany007 válasza lúzer (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Bizony bizony. Ez night&day-es. Így eleve nem kell kivenni éjjel. Persze havonta cserélni kéne. De mindig elfelejtem.

@Thunderzolee : inkább ne kérdezd meg mert szörnyülködni fog :) Amikor olyan poros meló vagy hasonló van, akkor utánna én is kiveszem megmosni, meg pihentetni. Sőt, néha így is ki szoktam venni... 3havonta egyszer ha eszembejut.
És biztos vagyok benne h nem tesz jót a szememnek...
Ettől függetlenül én a napi lencsét se vettem ki soha xD Igaz be is durrant tőle a szemem néha. De amióta ez a n&d van, azóta sose volt még gond. (kopp-kopp-kopp).

De ez szemfüggő is. Van aki a night & dayt se bírja ki alvásnál. Totál kiszárad a szeme vagy ilyenek. Van aki eleve a lencsét se bírja, de az már más dolog.

(#16) Agostino válasza Dany007 (#15) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Persze havonta cserélni kéne. De mindig elfelejtem.

Ez a része viszont nem vicc már a dolognak. Annak oka van, hogy havonta cserélni kell, hiába bírja a szemed. Nekem a havi lencsém bizony hó végére érezhetően rosszabb lesz. Ezt mind akkor észreveszem amikor benn van, mind pedig akkor, amikor reggelente a tenyeremben megtisztogatom.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17) Dany007 válasza Agostino (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom, nem is ajánlottam senkinek se!
Mondjuk én már vagy 8 éve így használom. 3-4 éve már a n&d-t. Egy picit romlott is azóta a szemem.

(#18) blokad válasza Dany007 (#11) üzenetére


blokad
senior tag

"Egyik haveromnak is -0,75-ös volt,"

Nekem 1,75.
És még nem ajánlották a lencsét. Megkérdeztem, de még nem ajánlották.

(#19) lúzer válasza Thunderzolee (#14) üzenetére


lúzer
veterán

kösz, nekem már jó rég volt, fogalmam sincs ma mi van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20) ádyz


ádyz
addikt

Jee, nekem is ilyen volt az elso szemuvegem. :U

Eloszor utaltam, de aztan mar nem. :D

(#21) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szemüveget hordok 1995 óta, -1,5 mindkét szemem. Hozzátartozik már a külső megjelenésemhez.
A kontaklencsét drága cikknek tartom. Ennyit nem ér meg nekem.
A szemüveg jó.
Olvasásnál vagy gépes munkánál leveszem, csak a távollátás miatt hordom, mert az viszont zavar, hogy a távoli dolgokat homályosan látom.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22) TayRol válasza Agostino (#16) üzenetére


TayRol
veterán

csatlakozom. sokkal puhabb az uj lencse, es tenyleg jobban is latni vele.

nekem allergiam is van nyaron, ilyenkor ha hazaerek, kiveszem azonnal, mert neha begyullad a szemem.
azert lettem kontaklencses, mert `fiatalabb` koromban tul hiu voltam szemuvegete hordani.
most minden tovabbi nelkul megyek szemuvegben is barhova.:)

ja, napi 8 oraban ulok gep elott.

[ Szerkesztve ]

(#23) Dany007 válasza Algieba (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Az h mennyire drága relatív.
Anno 1.-ős koromban amikor szemüveget váltottam egy Clark 250-es keret olyan 15 ezer volt. És 4,5-4,5 a lencse bele. Most az, hogy Clark 250, nem jelent semmit, csak azért írtam, mert nem a legalapabb gagyi valamit vettem meg.
Szal így összesen immár 10 éve 24 ezer Ft.-ba került a szemüvegem.

Szal nemtom manapság hogy megy, de meg lehet saccolni, mennyibe is kerülne egy jó keret, minőségi lencsékkel. Sz.tem legalább a duplája, ha nem a háromszorosa.

Ez a focus n&d lencse 5000Ft.- / hó, de én kb félévente veszem :) Szal durván évi 15 ezer az egész.
Ergo egy jobb márkásabb keret + lencse árából, 5 éven át ellencsézek. És teljesen olyan érzés, mintha semmi baja nem lenne a szememnek :)

Engem sokminden zavart a szemüvegben. Attól függetlenül h állítólag jól állt. Az eső, a pára, a sérülékenység. Azért egy 25-50 ezer Ft.-os szemüvegre jobb vigyázni. Nem lehetett benne feküdni... Úgy értem nem tudok rendesen lefeküdni Tv-t nézni az ágyba, mert amint leteszem a fejemet összenyomom a keretet. Meg még egy rakás apróság :)

(#24) NoLF válasza Dany007 (#23) üzenetére


NoLF
addikt

normális kerettel az ilyen nyeklések is kiküszöbölhetők. nekem puma keretem van most, akciósan 20 volt, plusz bele a lencsék szintén akciósan 40ért. (-5,5 mindkét szem, HOYA műanyaglencse 1,67-es vékonyítással, felületkezelés, stbstb). ebben már éjzakákat is átaludtam, de semmi deformáció vagy hasonló, erős de rugalmas keret. a kontaktlencsém már nem is tudom milyen márka, de nem rossz. bár én még mindig a naponta ki-be rakós lencsét hordom, így lehet 1 hónapig hordani. napos időben használom inkább a lencsét, vagy mikor vezetnem kell, vagy sportolok. első két esetben azért, mert elég érzékeny a szemem a napra, s a napszemüveg elengedhetetlen. sajnos fényre sötétedő, vagy alapból sötét lencsét nem engedhettem meg magamnak, mert bőven 100k fölött lenne minden lehetséges kedvezménnyel az igényeimnek megfelelő sötét/edős szemüveg...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25) Dany007 válasza NoLF (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Na ilyenről se hallottam még! Milyen az a keret? Esetleg kép? :) Csak kiváncsiság.
És nem nyomta a fejedet alvás közben? : )
Amikor én szemüvegben feküdtem le TV-zni, akkor az orr tartó kis bigyó szétakarta nyomni az orromat :)
Ahogy látom akkor ez olyan 60 körül volt össz. Az szép, így saccoltam én is.
Fényre sötétedő lencse? : o Na nekem ez is új : ) Bár százat nem ér meg.
Mindig tanul az ember : )

(#26) #24889344 válasza Dany007 (#25) üzenetére


#24889344
törölt tag

Nekem van fényre sötétedős lencse a napszemüvegemben (transitions). Príma. Most jól is jön, mert a másik szemüvegemben eltörött az eggyik lencse.

Nincs gondotok a műanyag lencsékkel? Nekem másfél év alatt annyira karcos lett, hogy ki kellett cserélni. Úgyhogy ragaszkodom az üveg lencsékhez.

Drágák a szemüvegek bizony.
Kicsit számolgattam, öt év alatt 340 eurót költöttem szemüvegekre. :Y

(#27) blokad válasza #24889344 (#26) üzenetére


blokad
senior tag

Egy hét alatt még semmi nekem, nincs bajom a műanyaggal.

340 euró picit sok.

(#28) Dany007 válasza #24889344 (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Ja azt vágom lol. Én azt hittem, hogy sötétedő kontakt lencsére gondolt... Na ennyit az értő olvasásról...

340 euro... Az derék. Hirtelen nem tudtam mért euro, aztán láttam az aláírásodat :)
Na igen, pont ezt mondom, ha valakinek a szeme bír 3 hónapot egy havi lencsével, akkor kb ugyan annyival megússza mint te, csak ugye szemüveg nélkül. Nekem meg mondjuk ez fontos.

Ja a műanyag lencse. Nekem a 10 éves Clark-ban azok vannak. Azóta is megvan, ha kiveszem a szeme, akkor azt szoktam használni. Nem vészes. Ha gondolod megpróbálkozok egy makróval ha nagyon érdekel :)
Lehet h nem rendeltetésszerűen használod. Vagy nem vizesen törlöd. Az még lehet bibi. Ha olyan keményebb porszemek, vagy valami kis homokféle van rajta, és azt eltörlöd rajta, akkor csúnya karcok lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#29) NoLF válasza #24889344 (#26) üzenetére


NoLF
addikt

én a karcok ellen tetetem rá mindig a felületkezelést a lencsékre, vízlepergető réteggel, soha nem nyúlok hozzá semmilyen kendővel vagy ruhával vagy zsepivel, hogy szárazra töröljem, hanem mosdókagyló -> hideg víz, egy kis mosószer vagy folyékony szappan, megmosod, leöblíted, aztán nyomás. ez kiküszöböli a karcokat, amiket a törölgetéssel-dörzsöléssel okozol (a nem látható méretű porszemekkel karistolod a lencséket törlés közben)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#30) #24889344 válasza Dany007 (#28) üzenetére


#24889344
törölt tag

Megvan az oka hogy miért lett olyan karcos az első műanyaglencsém, a tisztítás abból állt hogy ráleheltem és papírzsebkendővel letöröltem. Optikus mondta a cserekor, hogy a papírzsepi karcolja a lencsét.
Azóta
1. Nem hagyom magam rábeszélni na műanyaglencsékre.
2. Samponos vízzel mosom a lencséket, de még mindig papírzsepivel törlöm meg. Tudom nem használ a lencséknek, de ez van.

Kicsit sok, de öt éve vettem két jobb keretet ( Előtte csak olcsóbb kereteket vettünk amik két évnél nem bírtak ki többet.) amiket még most is használok . Azóta csak lencsecsere volt, mert romlott a szemem. A napszemüveg keretje még kibír egy cserét biztos, a másiknál ez lesz az utolsó lencsecsere. Legközelebb kell majd keretet is vennem.

Ja, már -4 fele járok. Gondolkodtam a műtéti kezelésen is, csak romlott a szemem.

NoLF , azon a lencsén még nem volt felületkezelés gazdasági okokból. Azóta mindegyik lencsére tetetek minimum antireflex bevonatot. Sajna a mosta készülő üveglencsére nem tesznek vízlepergető bevonatot. Azt mondták nem lehet rá.

[ Szerkesztve ]

(#31) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok!

A fényre sötétedő lencsék (transitions stb.) kocsiban is működnek? (a legtöbb mai autó szélvédője UV szűrős, és ha jól tudom, akkor ezek a lencsék UV-re sötétednek).

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#33) Agostino válasza ,,no name" (#32) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

szerintem a társadlomban nem is olyan elönyös

Butaság, egyszerűen csak nem kell az első szemüveget megvenni, ami az ember keze ügyébe kerül. Végig kell nézegetni mi a felhozatal, aztán megnézni mik az elvárásaink, majd vásárolni. A szemüveg, ha jól van megválasztva, öltöztet, karakteressé teheti az arcot, sorolhatnám.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#35) Dany007 válasza Agostino (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Nem véletlenül mondják, hogy a szemüveg intellektuális külsőt ad. Van benne valami.
Sokkal komolyabb, hitelesebb megjelenést kölcsönöz az embernek.
Persze jól kell választani.

(#36) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Én sajna -8 fölött vagyok mindkét szememmel és már a szemüvegem is nagyon vastag.... :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#37) NoLF válasza Badman 4ever (#36) üzenetére


NoLF
addikt

ultravékonyított lencse (drága), kontaktlencse (ilyen dioptriánál még lehet? :F :F ) vagy lézeres szemműtét (szintén költséges, de egy életre szól)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#38) Badman 4ever válasza NoLF (#37) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az utóbbit fogom majd egyszer, ha nagyobb leszek, de így 17 évesen még nem is lehet.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#39) Cathfaern válasza _Petya_ (#31) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valamennyire besötétedik, de nem annyira mint rendes napon. Bár azt is tegyük hozzá, hogy teljes besötétedés esetén sem lesz olyan sötét, mint egy napszemüveg, viszont ha az ember hozzászokik, akkor utána nem bírja sokáig hagyományos lencsével.

Agostina:
Van igazság abban amit mondasz, de van akinek egyszerűen nem áll jól.

,,no name":
Ha csak sportolás miatt vannak a gondok, akkor esetleg célszerű lenne egyszer használatos kontaklencsét venni, s sporthoz azt használni. De ha jól értem nem csak ez a gondod a szemüveggel :)

Dany007:
Nekem cirka 17 éve van szemüvegem, de még sose volt gondom abból, hogy ha lefeküdnék, akkor nyomna. Esetleg ha oldalt fekszek s pont ráfekszek a szárára, akkor kicsit elmozdul, de akkor se nyom. Nem lehet, hogy a fejedhez képest túl nagy szemüveget választottál és egyszerűen túllóg a fejeden? Akkor el tudom képzelni azt amit írsz.

Amúgy én is üvegpárti vagyok, karcosodás miatt is, illetve engem zavar ha túl könnyű a szemüvegem :B

(#40) tildy válasza NoLF (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Anyumnak -13 dioptriás kontaktlencséje van.
Ráadásul -8 és fölött sztkra jár. (Szemklinika!!!!)
Szóval lehet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) Dany007 válasza Cathfaern (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm, persze ha háttal fekszek le akkor semmi gond.
De úgy egy idő után kényelmetlen, szal forgolódok. És ha oldalt fekszek akkor bizony a szárára fekszek, amit ugye megnyom a párna... És ahogy mozgolódok esetleg ide oda ugrál a szemüveg is.Ráadásul ahogy megnyomja ugye az orrtartó résznél szintén nyom : )
Szal számomra csak háton fekve lehetett tévét nézni.
Sz.tem nem volt nagyobb a normálisnál.

(#42) Dany007 válasza NoLF (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Ha jól tudom -13-ig lehet lencsét kapni. De az meg már jóval többnek számít sima szemüvegben. Valamit magyarázott az optikus, hogy a lencse mivel közelebb van a szemhez, mint a szemüveg, így kevesebb dioptria kell ugyan ahhoz az éleslátáshoz, mintha sima szemüveget használna.

(#43) NoLF válasza Dany007 (#42) üzenetére


NoLF
addikt

ez így van, kb fél dioptriával kisebb kell -os szem esetén, nekem is -5ös a kontaktlencsém és -5,5es a szemüvegem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#44) tildy válasza Dany007 (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez így van:
Anyumnak -15ös lenne amúgy a szeme kb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Nekem 1 éve +1 +075 van ...kontaktlencse NO :DD marad a szemcsi ...meg lehet szokni.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#46) DarkByte válasza (ÉN)közPONT (#45) üzenetére


DarkByte
addikt

"Szia Ádi, mi a vélcsid a szemcsimről" :W :D

Lassan nekem is kelleni fog egy szemüveg azt hiszem, közelre még jól látok de távolra már megesik hogy észreveszem homályosodnak a dolgok. Azért ahhoz képest hogy már lassan több mint tíz éve gépezem, elég sokáig bírta a szemem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [blokad:] Szemüveg
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.