Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Karma


Karma
félisten

"A doboza az átlagosnál kicsit nagyobb méretű, a készüléken kívül egy hálózati töltőt, egy adatkábelt, egy sztereó headsetet rejtett és egy 2 GB-os microSD kártyát rejtett."

Tehát tok nem volt benne? :F Vagy azt a többi BlackBerry-nél is külön kell megvenni? Az aktív tok, amit még Sheratan Javelinjével láttam, egy nagyon szimpatikus feature számomra.

Ezen a videón meg vannak IM ikonok, a szöveg úgy mondja, hogy "IM comes with AOL, ...", tehát mintha gyárilag benne lenne.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2) xEon1337


xEon1337
őstag

"a készenléti idő pedig 17 óra, nálam négy napig bírta egy töltéssel"

Az több akar lenni gyárilag is, mint 17 óra, nem?

Amúgy tetszetős készülék :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#3) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

egyből látnjuk tehát, ha valaki ránk ?, majd mehet a valós idejű chat.

Nem akarok kötekedni, de nekem olyan kapkodósnak tűnt a cikk. Nem a részletessége, hanem úgy a szöveg. :F
A telefon igazán jó, de egy 3G elfért volna benne.

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Az elírások javítva.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5) #16820480 válasza Karma (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem az alapcsomag tartalma volt, és úgy tudom a Boldnál is ez a helyzet. nem hinném, hogy ezen spórolnak, mivel a szoftver szerves része a dolog. inkább csak simán kimaradt valamiért ebből a csomagból.

kellemes emlékeket ébreszt amúgy a cikk, nagoyn szép telefon, kár, hogy a szoftverrel néha nem voltam ilyen jó barátságban...

[ Szerkesztve ]

(#6) Depression válasza fi:zi'k (#3) üzenetére


Depression
veterán

A 3G hiánya annyira nem vészes ennél a készüléknél, hisz van benne wifi, a levelezéshez pedig nagyon kevés forgalom kell.
Böngészni ezen is opera mini ajánlott, ott sem lehet észrevenni a sebességbeli különbséget.
Többre pedig nem képes a készülék, nem fog flasht lejátszani.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7) amanoba


amanoba
őstag

összességében nem hoz annyi újítást, ami miatt ennyibe kellene kerülnie...hiába van jól belőve az ára ( a BB-khez képest) 85K-ért szvsz sok.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#8) joey04


joey04
titán

Ebben sincs 3G? :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Karma válasza amanoba (#7) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem meg (BB-hez képest) jó az ára, a cikk végén lévő összehasonlítás alapján legalábbis :)

Most akkor végül mi van a tokkal? Nem tud valaki valami biztosat? A tartozékok nincsenek felsorolva a speedshopnál.

“All nothings are not equal.”

(#10) GGGBR


GGGBR
tag

érdekes, összehasonlító tesz: [link]

I LOVE THIS GAME

(#11) Bocha válasza Karma (#9) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Az én dobozomban még mindig nincs tok... :D

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#12) erdoke


erdoke
titán

"Telefonálás közben a hangminőség kiváló, a BlackBerry ezen a téren egész egyszerűen kifogástalan, a Windows Mobile alapú készülékeknél sokkal de sokkal jobban teljesít."

Ez nyilván nem OS-től, hanem készüléktől függ. :F

A legjobb aláírás a héten

(#13) Konflikt válasza Karma (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

mi kaptunk a BB Bold-hoz (9000) tokot gyarilag a dobozban. nemtudom ehhez mert nem adtak

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#14) Loretto válasza Karma (#1) üzenetére


Loretto
veterán

A BB 9000-nél az alapcsomag részét képzi a bőrtok. Lehetséges hogy csomagoás során a mérlegelésnél, valami gigszer adódott, és kimaradt belőle, de az alaptartozékokat, érdemes ellenőrizni vásárláskor.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#15) rudymester


rudymester
senior tag

Tetszetős teló, ha email bajnok lennék, tuti valamilyen BB kütyüt vennék.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#16) Duree


Duree
veterán

Régebben viszolyogtam a Blackberry-töl,de mostanában kezdem megkedvelni,söt ez a mostani kimondottan tetszik.
És az ára is remek.
Lassan el kell gondolkodni a vásárlásán

duree54

(#17) Konflikt válasza Karma (#9) üzenetére


Konflikt
addikt

ugytunik tenyleg nincs benn: (

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#18) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

ez a teló maga a gyönyör, ideje lenne már beszereznem egyet :)

(#19) Karma válasza Konflikt (#17) üzenetére


Karma
félisten

Akkor fail. :(

“All nothings are not equal.”

(#20) Bocha válasza erdoke (#12) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ha te mondod...

Szerintem nyilván a kettőtől együtt, nincs hardver szoftver nélkül. A klasszikus Windows Mobile-os 3 másodpercet késik a hang is _nyilván_ a hardver miatt volt.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#21) erdoke válasza Bocha (#20) üzenetére


erdoke
titán

Nyilván a WM2003-mal kell ma hasonlítgatni. WM5 már alatt szó se volt arról, hogy minden készülék ilyesmit produkálna.
Egyébként én nem azt mondtam, hogy hardvertől vagy szoftvertől függene kizárólag, hanem azt, hogy nem OS specifikus, legalábbis úgy, ahogy te írtad (WM = szar hang), biztosan nem.

Kb. olyan,mintha azt írnád a tesztben, hogy lehet BT sztereó fülesen zenét hallgatni, ellentétben az iPhone-nal. Igen, volt (van?) olyan iPhone. Akkor már általánosságban is kijelenthető? :F

Felőlem Bog is válaszolhat, ha gond van azzal,amit írtam... :))

A legjobb aláírás a héten

(#22) Bocha válasza erdoke (#21) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A BlackBerry (mint hardver) a felemás Windows Mobile alapú készülékkel ellentétben mindig kiváló hangminőséget nyújt (oké, nyilván más lenne a helyzet, ha a WM cuccok is azonos gyártótól kerülnének ki), de ami még ennél is fontosabb, hogy egy csomó szoftveres hangminőségjavító fícsörrel kecsegtet, ami a Windows Mobile-ról ugyebár nem mondható el. Tehát a BlackBerry mint _rendszer_ is sokkal jobb a Windows Mobile-nál hangminőség szempontjából. Persze Te mindenbe bele tudsz kötni, mert úgy látom, jobb dolgod nincs.

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#23) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Nem vészes a telefon, könnyű használni is és gyors. De csak magamat tudom ismételni :(
Sohasem kellene... :)

(#24) Bocha válasza erdoke (#12) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Egyébként vedd észre, hogy megint te vagy az egyetlen, aki máshogy gondolkodik és a hibát látja egy nyomorult mondatban. Azon kevesek közé tartozom, akiknek az elmúlt pár évben megjelent összes Windows Mobile alapú készülékét sikerült használnia pár napig (jó, kivétel a HTC Touch Pro-t), ami elég nagy rálátást ad arra, hogy milyen a készülékek hangminősége. Ennek a BlackBerrynek a hangminősége sokkal jobb, mint a létező legjobb Windows Mobile-os cuccnak, amit teszteltem. A cikkben egy szóval nem írtam, hogy ez OS vagy hardverfüggő, az olvasók túlnyomó többsége hozzám hasonlóan nagy ívben tesz rá, hogy ez minek "köszönhető", ha így van. Ha ezt a gondolatmenetet nem tudod követni, akkor mint magánember megkérnélek, hogy a jövőben ne szólj hozzá a cikkeimhez, a Prohardver lapcsalád szerencsére elég sok lehetőséget biztosít arra, hogy mondatokat fordíts ki és okoskodj, de én ezt már tényleg meguntam. Nem haragszom rád azért, mert szeretsz a dolgok mögé látni, sokszor mi is a dolgok mögé is megyünk, csak nem tudunk minden mondatban és minden mélységben, nem is akarunk, mert a Mobilaréna nem csak neked készülék, hanem másik 100.000 embernek is, akiket meg véleményem szerint nem érdekelnek a dolgok ilyen szintű mélységei.

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#25) erdoke válasza Bocha (#24) üzenetére


erdoke
titán

Nem azzal van a gondom, hogy a Curve, vagy általában a BB minden okostelefonnál jobb hangminőségű, ezt készséggel elhiszem neked, hanem hogy a töménytelen rosszabb okostelefon közül valamiért kiemelsz egy csoportot, mégpedig OS alapján. Még egyszer: Nem én emeltem ki OS alapján, hanem te. Én csak azt szerettem volna megtudni, miért. Nem értem, ezzel miért forgattam ki a mondanivalód (éppen azt kértem, hogy fejtsd ki), de mivel "meguntad" a magyarázkodást, inkább hagyjuk ennyiben.

A legjobb aláírás a héten

(#26) plus44


plus44
veterán

Na oldom kicsit a hangulatot.:D Szerintem nagyon korrekt kis cucc, de ez a műanyag borítás annyira nem tetszik benne. Minőség terén még mindig a Bold az első nálam.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#27) <NewL>


<NewL>
addikt

Negatívumok :
Ennyi pénzért jobb anyaghasználatot várok,egy kis fémet,bőrt vagy valami mást de nem gumihátlapot.
Fixfókuszos kamera segédfény nélkül,mit akar a RIM ezzel? egy tetves lapot nem lehet lefényképezni ,hogy utána el tudja olvasni az ember.
Hátlap alatt a microSD foglalat a baszott nehezen levehető hátlap alatt van.

Egyébként a gombok teljes mértékben testre szabhatóak,azt rendelünk az oldalsó funkciógombokhoz amit akarunk,ezt szerettem. Én inkább semmit sem rendeltem hozzájuk mert pl állandóan a kamera jött be ha véletlenül megnyomódott.

És még most sincs kész az 5.0 OS,atyaég,amikor vettem a Boldom,májusban mindenütt azt olvastam ,hogy mindjárt itt van. Mondjuk nekem semmi problémám nem volt a régivel sem,atomstabil volt,négy hónap alatt egyszer sem fagyott!

Talán még a hangminőségnél megemlítettem volna azt ,hogy mennyire részletes,mély-magas hangkiemelés. Kihangosítva meg tényleg ki van,az 5x4es szobámban úgy beszéltem ,hogy le volt rakva az asztalra a telefon én meg járkáltam a szobában,nagyon profi. (Bold,de gondolom itt is ilyen)

(next/previous) - :D erre nem jöttem rá 4 hónap alatt

hangszínszabályzó - van! csak belül nem lehet,hanem egyet vissza kell lépni a lejátszóból,a zene főmenüjébe

Amit tetszik az az optikai panel. Egy rövid videót azért csinálhattál volna működés közben :B

Már megint aamanóm:D

Egyébként nagyon megbántam ,hogy eladtam a Boldot. Még azt nem is annyira mert az egyik legjobb üzletem volt,60% nyereséggel adtam el négy és fél hónap után. Viszont inkább azt ,hogy egy blekihez képest marabuta E75-öt vettem,ami annyira tetszett az elején,most meg nagyon nem must have.

Később szívesen még egy blackberryt. Az volt a legjobb benne ,hogy elég egyedi is volt,csak lesték ,hogy mi az,van aki azt mondta rá pénztárca,tégla,megfogta ez milyen könnyű és bőr,fém hmm
A bőr az egyik legjobb dolog,nem izzad rajta a kezed,egy cseppet sem,pedig nekem szokott. Nem lesz ujjlenyomatos,jól néz ki,főleg egy kis fémmel kombinálva.

Ha jól tudom 2.6" volt a Bold kijelzője,az a pont ideális,ez kicsi szerintem,de ebbe az árkategóriába belefér.

Szóval jó lenne egy BB,bőr hátlappal,0.2"-al nagyobb kijelzővel,egy kis fémmel,AF-es kamerával,kevesebb tiltással,meg az optikai egérrel vagy mi a szösszel.

Köszi a tesztet,jobb volt olvasni mint egy iphone hírt:D

There's an app for that

(#28) <NewL> válasza Karma (#1) üzenetére


<NewL>
addikt

Tokot 1200ft-ért vette hozzá:D Nem nagy szám pedig,ilyet kihagyni egy bleki csomagból :F (az enyém nem dobozos volt,de ezeket a tartozékokat 4500ft-ból szereztem be postával együtt,innen az apróról :) )

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#29) #16820480 válasza <NewL> (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, most tűnt fel, kár, hogy pattintósra cserélték a hátlapot, a 8900-on még egy kis mechanika nyitott, az tökéletes volt. illetve nekem nem tetszettek a hangerő szabályzó gombok, nagyon kemények voltak, és zsebben szinte lehetetlen megtalálni őket.

amúgy biztos a Meizutól tanultak hogyan kell szoftvert fejleszteni, azért tart ennyi ideig :D

(#30) <NewL> válasza #16820480 (#29) üzenetére


<NewL>
addikt

Nekem a Boldon nem olyan volt (inkább berakok egy képet:D)

Amúgy eszembe jutott miért váltam meg tőle igazán. A trackball nem jött be,könnyen koszolódott a párát nedvességet abszolút nem bírta. (arcszesszel takarítottam) Azért lenne jó ez az optikai panel.

Most jutott eszembe ,hogy a múltkor egy kis vita vagy mi volt a hd2 topikban a "karcálló" plexikről. A boldon nekem egy hajszálkarc se volt közel négy és fél hónap után sem. Tokban csak a kocsiban tartottam,mindig zsebben volt,erre itt van most az E75 telis tele hajszálkarccal. Pedig egy vékony plexi védte a kijelzőt,ha megnyomtam kicsit már folyt a folyadék vagy (mi?)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#31) #16820480 válasza <NewL> (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

érdekes, nekem nem volt semmi bajom a trackballal, pedig nem éppen tiszta és száraz helyen használtam (bár igaz, hogy nem sokáig, mert lecseréltem, de egy koszos nagyvárosban, 35 fokban, átlagos 80%-os pára mellett azért kiütközött volna, ha nem megy)
az a jó amúgy a BB telókon, hoyg figyelnek általában az ilyen apróságokra, hogy miből rakják össze, meg mi hogy működik a legkényelmesebben. szinte érzi az ember azt a bizonyos nyelvet ott a hátsó fertály környékén... :D

(#32) <NewL> válasza #16820480 (#31) üzenetére


<NewL>
addikt

A vodánál még mindig 100K A kategóriában. fényesre is ...ennyiért:D
Nekem zh írás közben jött elő általában ez a tb problem nem akarom amit te akarsz

A Bold utódja mi? mikor várható?

ezek meg itt veszekednek,mi meg érzelgősködünk a régi szép szedrünkről

(#34) : hát még én:DDD

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#33) Bocha válasza erdoke (#25) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Kategorizáljuk hát az okostelefonokat, te hogy tennéd? Én OS alapján: Windows Mobile, Symbian S60, BlackBerry, iPhone, Android. Ha hangminőséget akarunk társítani a dologhoz, könnyű dolgunk van, miért ne társítanánk hát: az iPhone-ok ugyanazt a hardvert használják, Androidból kevés van itthon (és azok is egy gyártótól), tehát nagyjából megegyeznek, az S60-ban a Nokiának "hála" hatalmas a szórás (tehát nem lehet általánosítani), a BlackBerry-k terén állítólag nincs nagy szórás, az elmondottak szerint kivétel nélkül kiválók, amit a Curve kapcsán én is alá tudok támasztani. A Windowsos készülékek véleményem szerint legjobb esetben is a középkategóriát képviselik, de a legpocsékabb hangminőségű készülékek is a WM alapúakból kerülnek ki, valószínűleg nem véletlenül, mivel az egész összefüggésben van a szoftverrel, akármilyen hihetetlenül is hangzik ez Neked.

Visszatérve az utolsó hozzászólásodban vázolt kérdésre: azért a Windows Mobile-t emeltem ki, mert egy átlag júzer ránéz egy BlackBerryre, látja a fektetett kijelzőt és a QWERTY gombsort, mi jut eszébe? A Windows Mobile alapú okostelefonok (HTC S620 és a többi, ninc sok belőlük) vagy PPC-k (HP iPAQ 914 vagy a 600-as/6000-s széria, Palm Treo Pro, Ubiquio gépek, esetleg az Asus P széria), tehát fejben ezekkel hasonlítja össze a BB-t. Nagyon fontosnak tartottam tehát kiemelni, hogy a BlackBerry-k úgy általában sokkal jobbak hangminőségben, mint a Windowsos telefonok, és könyörgöm, miért ne emelhetném ki OS szerint őket? A mondat ráadásul helytálló is, mivel Te sem tudsz mondani egy kiváló minőséggel megáldott Windowsos készüléket, innentől fogalmam sincs, hogy mit érdekel téged, hogy én OS alapján emelem ki a készülékeket. Kiemeltem OS alapján, igazat írtam, pont.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#34) #16820480 válasza <NewL> (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

pannonnál meg valami 85ért láttam a 8900-at... nevetséges (én olcsóbban vettem függetlenül).

(#35) <NewL>


<NewL>
addikt

A hangminőségről annyit ,hogy volt ebben az évben 3 olyan telefonom amin más más platform volt és egy kategóriába sorolhatóak (árban biztos)
Htc Dia - BB Bold - N E75
Hangban és mindenben a pipába sincs a kettő a Boldhoz képest,meg semmiben sem...

There's an app for that

(#36) salah


salah
tag

nagyon pofás kisokos... :R

(#37) luw2win


luw2win
őstag

óó még ha kijön a 9700-as... fu de várom

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#38) BloodRay


BloodRay
veterán

Nem rossz a készülék, de valahogy ódzkodok ettől a mini touchpadtól. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#39) Napfénysüti

Ez most tényleg jó lett és végre nem 100+nál kezdődik az ára.

Més que un club!

(#40) plus44 válasza BloodRay (#38) üzenetére


plus44
veterán

Szintén, bár még nem próbáltam, nekem a trackball teljesen jó volt.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#41) bjay


bjay
tag

klassz a teszt:) nemsokára javítani is fogom, és akkor majd referálok a "gyermekbetegségeiről" :) :))

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#42) <NewL> válasza plus44 (#40) üzenetére


<NewL>
addikt

Volt BB-d?

bjay : allat az alairasod:DD

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#43) runner 125 válasza salah (#36) üzenetére


runner 125
nagyúr

..tiszta szappan, de helyes darab. :K

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44) bjay válasza <NewL> (#42) üzenetére


bjay
tag

köszi ;) amúgy nem tervezed a váltást a Bold-ról erre? :D

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#45) Depression válasza bjay (#44) üzenetére


Depression
veterán

Ez inkább a Bold kistestvére, csalódás lenne a számára.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#46) <NewL> válasza Depression (#45) üzenetére


<NewL>
addikt

Ahogy mondod,ez nem kellene amit leírtam negatívumba azért nem.
Várok egy Bold utódot,és majd meglátom. Annyira nagy csalódás nem lenne azért mert ez is jobb mint az E75,talán a felhasznált anyagokban nem.

There's an app for that

(#47) bjay válasza <NewL> (#46) üzenetére


bjay
tag

ööö Bold utódról nem tudok (még), mert annyi minden lett beleintegrálva (a/b/g wlan, GPS, de még sorolhatnám), hogy egyenlőre ez az a teló ami mindent visz! :) Talán a 9530-as Thunder 2 lesz még ilyen jó, abba a BB-be már van wlan, és GPS is, nem is beszélve az érintőképernyőről és a stabilabb oprendszerről!

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#48) MickPDA válasza Karma (#1) üzenetére


MickPDA
csendes tag

pdaplus teszt:
http://pdaplus.hu/content/view/4068/1/

[ Szerkesztve ]

(#49) MickPDA válasza bjay (#47) üzenetére


MickPDA
csendes tag

A Bold utód a 9700 lesz.

(#50) lindermen


lindermen
aktív tag

Megjelent a T-mobilenál, 35k két éves hűséggel. Hát annyiért engem is elgondolkodtatott...pedig eddig teljesen más vonalon nézelődtem... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.