Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Samus


Samus
addikt

Vélemény...mint köztudott, számomra a Linkin Park végetért a Collision Course nevű albummal, amit Jay-Z-vel közösen csináltak. Előtte volt a Meteora, azelőtt a Hybrid Theory. A Reanimation számomra nem album, ahogy az EP-k sem jöttem be túlzottan (jó, a My December és a Carousel szám tetszett). A Minutes to Midnight a klippeket nézve túl emo lett, a zenét hallgatva pedig túlságosan szimpla rock jellegű. A "A Thousand Suns" című albumnál szintén ez volt az érzésem, nagyon hiányzott a régi koncepció, a "Nu Metal" érzése, mert hiába keverik a műfajokat, ez eltűnt. Most pedig jött ez. Ha nem tudnám, hogy ez LP, még hallgatható lenne, de a tudattal, hogy miből lett a "cserebogár", ez már nem az. Ettől függetlenül autóban jól hallgathatónak tűnik, de az érzésem ugyanaz, mint amit leírtam az előzetes kapcsán is:

Hát...ez már csak a nevében Linkin Park, a különc banda lassan beleolvad a pop világába. Lehet, hogy jók a dallamok, de eltűnt a régi érzés. Mondjuk már nagyon régen, a Meteora után. Persze ez is csak egy vélemény, de most teljesen olyan érzésem van, mint a közelgő Tomb Raider játékkal kapcsolatban. Látványos, szép, sőt, lehet hogy tényleg siker lesz, de már csak névben TR, a cím alatt valami egész más lakozik.

A dallam jó, lassú is, van zongora (egy kevés), de hallgassátok meg az igazi számokat: Numb, Crawling, In The End, From the Inside. És most tegye fel kezét az, aki bármiféle hasonlóságot vél felfedezni a linkelt számok és az új album között. Félreértés ne essék, tisztelem a munkájukat, de mostani zenéjük nem különc, hanem egy a sok közül. A Minutes to Mindnight egyik kritikáját olvasva láttam, hogy a szerző dicsérte a zenekart, hogy végre felnőttek, nem az a lázadozó banda, mint régen volt, hogy komolyabbak lettek, és ez jó. Szerintem nem.

vanye kollégával nem értek egyet. Épp attól volt Linkin Park a Linkin Park, ami akkor volt. Kevesebb a metál? Szinte eltűnt, a helyét teljes egészében átvette az elektronikus zene. Lehet, hogy hype volt körülötte, de véleményem szerint akkor azokkal az albumokkal olyat alkottak, ami megérdemelte a felhajtást. Azóta megváltoztak. Ez van, akinek bejön, van, akinek nem.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.