Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xlife11


xlife11
senior tag

Szörnyű.Inkább hagyják abba a zenélés.Ugyan azt érzem náluk is mint Serj Tankiannál. :U

(#2) Löncsi


Löncsi
őstag

OMG ezek még zenélnek? Sztem nem lett rossz az új album, de csak épp belehallgattam.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#3) bzucso


bzucso
csendes tag

nekem tetszik az album...van par kedvenc, de lenyegeben mind egesz jo :C

A legnehezebb dolog szeretni valakit, hagyni, hogy hibázzon, és ennek ellenére tovább szeretni Őt!

(#4) mpierre


mpierre
veterán

Eddig 3×; 4× hallgattam végig az albumot. Autóban, fejessel, hifin...

Sajnálatosnak tartom, hogy ezt, így kiadták. Ennél még a sokat szidott előző album is jobb, mind koncepcióban, mind kivitelezésben. Ezt tekinthetjük alkotói válság bemutatásának is. Ha előélet nélkül nézzük az albumot, akkor első szárnypróbának jó, de listára nem jutna vele senki. Turnéra pedig mindenféleképpen kevés az anyag. (Azért 4-5 szám jó lenne, csak át kéne még gondolni.)

Ilyen album is kell egy együttes életében. Innét lehet nagyot lépni, vagy megszűnni.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#5) vanye


vanye
senior tag

Az ilyen "ezek még élnek?"-típusú megjegyzések esetében mindig csodálkozással tölt el a felismerés, hogy az internet korában egyesek még mindig a zertél meg a tévékettő kies talaján szedegetik a kultúra magvait... (Ezúton gratulálok nekik. Ha tehetik, hallgassanak továbbra is Lady Gagát...) Igen kérem, "szegény", "szerencsétlen" Linkin Park a mai napig létezik. Mindeközben egyes zenekarokkal ellentétben el tudott szakadni a kezdeti hangzásvilágától (HT, Meteora), elkerülve ezzel az önismétlés és az unalom zsákutcáját. Mindebben pedig az a szép, hogy közben meg tudta őrizni azt a valamit (soundot? érzést?), ami "linkinparkossá" teszi a zenéjüket.
De hogy az új lemezről is valamit: a Minutes..., de főleg a Thousand Sun... sokkal nagyobb ugrás volt a zenekar életében, mint a mostani, így a rajongók már rég felkészülhettek arra, hogy az LP már rég nem Crawling -klónok gyártásával szöszmötöl, szal ebbe kár is belekötni. Szokni kell a dalokat - mert a zene minőségével amúgy semmi baj. Kevesebb a metál, több a elektronika és a hip-hop. Akit ez meglep, az a hype-korszakban hallott utoljára LP-számot... Azt a döntést meg, hogy egy dal mikor van kész, azt szerintem hagyjuk meg Nekik. Rubinnal és Mike-kal a fedélzeten pont tudja a csapat, hogy mikor lehet egy anyagot kiadni. Nem az iTunes-os lóvéra utaznak, erre bárki mérget vehet.

Stern des Südens!

(#6) Black Dragon válasza vanye (#5) üzenetére


Black Dragon
addikt

Teljes mértékben egyet tudok érteni.:K

(#7) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Ugyanazon séma szerint alkotott pop dalok mint eddig.
15 éves kislányok bugyinedvesítésére megfelel egyébként hányinger.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#8) vanye válasza Brutális eb (#7) üzenetére


vanye
senior tag

:C
Ha már szóba került ugyanaz a séma: Te valószínűleg a Metallica, Iron Maiden és mondjuk az AC/DC-féle "ezt egy életen át kell játszani"-dologra gondoltál... De ha már popzene, akkor én inkább a Madonna-féle vonalat hoztam volna fel, már csak az újabb és újabb megújulás okán is.

Stern des Südens!

(#9) Samus


Samus
addikt

Vélemény...mint köztudott, számomra a Linkin Park végetért a Collision Course nevű albummal, amit Jay-Z-vel közösen csináltak. Előtte volt a Meteora, azelőtt a Hybrid Theory. A Reanimation számomra nem album, ahogy az EP-k sem jöttem be túlzottan (jó, a My December és a Carousel szám tetszett). A Minutes to Midnight a klippeket nézve túl emo lett, a zenét hallgatva pedig túlságosan szimpla rock jellegű. A "A Thousand Suns" című albumnál szintén ez volt az érzésem, nagyon hiányzott a régi koncepció, a "Nu Metal" érzése, mert hiába keverik a műfajokat, ez eltűnt. Most pedig jött ez. Ha nem tudnám, hogy ez LP, még hallgatható lenne, de a tudattal, hogy miből lett a "cserebogár", ez már nem az. Ettől függetlenül autóban jól hallgathatónak tűnik, de az érzésem ugyanaz, mint amit leírtam az előzetes kapcsán is:

Hát...ez már csak a nevében Linkin Park, a különc banda lassan beleolvad a pop világába. Lehet, hogy jók a dallamok, de eltűnt a régi érzés. Mondjuk már nagyon régen, a Meteora után. Persze ez is csak egy vélemény, de most teljesen olyan érzésem van, mint a közelgő Tomb Raider játékkal kapcsolatban. Látványos, szép, sőt, lehet hogy tényleg siker lesz, de már csak névben TR, a cím alatt valami egész más lakozik.

A dallam jó, lassú is, van zongora (egy kevés), de hallgassátok meg az igazi számokat: Numb, Crawling, In The End, From the Inside. És most tegye fel kezét az, aki bármiféle hasonlóságot vél felfedezni a linkelt számok és az új album között. Félreértés ne essék, tisztelem a munkájukat, de mostani zenéjük nem különc, hanem egy a sok közül. A Minutes to Mindnight egyik kritikáját olvasva láttam, hogy a szerző dicsérte a zenekart, hogy végre felnőttek, nem az a lázadozó banda, mint régen volt, hogy komolyabbak lettek, és ez jó. Szerintem nem.

vanye kollégával nem értek egyet. Épp attól volt Linkin Park a Linkin Park, ami akkor volt. Kevesebb a metál? Szinte eltűnt, a helyét teljes egészében átvette az elektronikus zene. Lehet, hogy hype volt körülötte, de véleményem szerint akkor azokkal az albumokkal olyat alkottak, ami megérdemelte a felhajtást. Azóta megváltoztak. Ez van, akinek bejön, van, akinek nem.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) mpierre válasza vanye (#5) üzenetére


mpierre
veterán

Hmm. Pont nem ezért jelent meg az iTunes-n egy héttel korábban a tárgyi album.

A zene készültségi fokát pedig a fogyasztó dönti el, mert a zenekar nem magának készít albumot. Illetve ott még nem tartanak.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11) vanye válasza mpierre (#10) üzenetére


vanye
senior tag

Gesztus. A zenéiket már a kezdetek óta Apple gépeken rakják össze. Rubin meg nem egy nyeretlen kétéves (lásd: Metallica, vagy a legutóbb (ha az új LP-lemezt nem számítjuk) Adele 21 c. lemezét.)

Stern des Südens!

(#12) Black Dragon válasza Samus (#9) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem inkább csak követik a trendet, legalábbis próbálják. Valószínűleg úgy gondolják, hogy manapság nincs nagy potenciál egy metál bandában, lehet ezért is változtatnak, de lehet mert simán a bandán belül kialakult egy olyan változás, ami más felé tereli a zenei stílusokat. Véleményem szerint az első a sanszos, de a becsületükre szóljon, hogy a koncertjeiken rengeteg régi slágert is játszanak.

(#13) mpierre válasza vanye (#11) üzenetére


mpierre
veterán

Mint majdnem mindenki...

Sajnos elég kevés együttes fejlődik, érik, próbálkozik. A fejlődés, stb jó, de nem mindig és mindenkinek tetszik, teljes, érthető a végeredmény. A korábbi véleményem fenntartom. Tehát maradjunk annyiban, hogy várom a következő albumot.

Black Dragon: Remélem, hogy nem trendik akarnak lenni...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#14) Samus


Samus
addikt

Most tartok az album felénél. Ha nem nézem a nevet, akkor korrekt muzsikának mondható, az első szám (Lost in the Echo) bejövős, jó a dallam. De ha ehhez hozzáveszem, hogy ez Linkin Park, akkor csalódott vagyok. De csukott szemmel jó. Az alapdallam, ami a Lost in The Echo, a Castle of Glass és a Road Untraveled alatt is felcseng (az üvegxilifon szerű akármi) tetszik.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) vanye válasza Black Dragon (#12) üzenetére


vanye
senior tag

A Linkin Park nem véletlenül viselte korábban a Hybrid Theory nevet. (Ez ugye az első lemezük címe.) Már a HT sem volt tisztán metál, ott is volt már elektronika, rap-betétek. A csapat különböző ízléssel és zenei irányvonallal rendelkező zenészekből áll, akik nem véletlenül csináltak pl. mash-upot Jay-Z-vel. Mike hip-hophoz való vonzódása egyértelmű, mint ahogy az is. hogy DJ Hahn sem véletlenül van benne a zenekarban. Shinoda már több helyen, sokszor lenyilatkozta: nem akarnak önismétlők lenni, ezért nem csinálják meg ugyanazt a lemezt kétszer-háromszor-négyszer.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#16) joey04


joey04
titán

az album első fele nagyon ütős, a második felében viszont nagyon leült a dolog, kissé "unalmas" dallamok vannak ott.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) Samus


Samus
addikt

Tessék megkövezni engem, de tegnap este háromszor hallgattam végig az albumot munka közben. És azt kell, hogy mondjam, egy-két számtól eltekintve jó lett. Továbbra is azt mondom, hogy ez az LP nem az az LP, de jó lett.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#18) teeem


teeem
aktív tag

Nekem nagyon tetszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.