Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) lezso6 válasza lezso6 (#88) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Ez utóbbival kapcsolatban a PC Watch megjegyzi, hogy a Turing GPU-kat eredetileg a Samsung 10 nm-es technológiájához tervezték, de mivel ez folyamatosan tolódott, végül átdolgozták őket a 12 nm-es verzióra"

Nofene, ennyi. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#102) gV válasza lezso6 (#100) üzenetére


gV
őstag

a 780Ti-t az 580-tól kéne leágaztatni

de amúgy se jó ez a táblázat, 53% a 280->480?!

maradjunk inkább gbors adatánál:

(#103) Sinesol válasza TTomax (#99) üzenetére


Sinesol
veterán

A Ti jelzes az egyebkent egy uj kategoria, nem a sima 280 vagy 480 folytatasa, azokat sem kene akkor ide keverni.

(#104) TTomax válasza Sinesol (#103) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igazad van a Ti vágott gpu a 280meg a 480 nem volt az tehát még de ez részletkérdés mert a teljes értékü gpu amit titannak hivnak (régen ugye ez volt az ultra) is 5%on belül van.Technikailag igenis ezek egyenesági utódjai.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#105) TTomax válasza gV (#102) üzenetére


TTomax
nagyúr

Bizony.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#106) lezso6 válasza gV (#102) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, ez így lenne korrekt. A 780 a 680-as lapka nagytesója (GK110 vs GK104). Maga a 7xx széria gyakorlatilag a 6xx átnevezése + Titan X.

TPU review 2010-ből. Gbors nem tudom milyen konkrétan milyen méréseket használt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#107) gV válasza lezso6 (#106) üzenetére


gV
őstag

Maga a 7xx széria gyakorlatilag a 6xx átnevezése + Titan X

-X ;)

TPU-s review: bocs, de ebben még far cry és ET:QW is szerepel :F 2010-ben még az UT3 is necces és még néhány cím

[ Szerkesztve ]

(#108) lezso6 válasza gV (#107) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, tényleg akkor még csak sima Titan volt. Már megszoktam, hogy van utána valamilyen betű. :D

Muti légyszi valami tesztet, ahol megvan hogy mivel tesztelnek és más az eredmény. De egyébként maga a GTX280 - GTX480 viszonya nem lényeges a Turing szempontjából. A Fermi-Kepler-Maxwell-Pascal négyesnél kell nézni a számokat és azt, hogy most nincs 7 nm. Nincsenek már olyan csodák mint régen. Ahhoz új architektúra kellene.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#109) paprobert válasza lezso6 (#100) üzenetére


paprobert
senior tag

Azért nehéz értékelni ezt, mert bár tudjuk hogy mik a csúcslapkák, a piacon lévő termékek leváltak a fejlesztésekről.

Az elnevezés, a leszolgáltatott teljesítmény, a mögötte lévő techológia, az ár mind annak függvényében kerül kialakításra, hogy árbevétel szempontjából mi a jobb. Legtöbbször felfele nyújtják a termékpalettát, várnak az olcsóbb, 'good enough' kártyák kihozatalával.

Az nvidia stratégiája az, hogy nyitnak a felsőházban egy csúcskategóriát elszállva, és alá behozzák a régi tier+1 teljesítményt tier+1 áron. Így ha eddig mindig *70-es kártyát vettél, akkor arányaiban már a régi felfogás szerinti *80-as kártyát veszed, *80-as áron, gyakorlatilag tudat alatt terelve a nagyobb vásárlásokba.
Külön trükk, hogy a jobb ár-érték arányú kártyák csak jóval később jönnek. Simán elég lenne valakinek a 2060 is, de az időhúzás, a játékosok kiéheztetése, és a 2070 ár-érték bajnok szugerálása mind a taktika része. Fél év elég erre, hogy bevésődjön. :)

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#110) #00137984


#00137984
törölt tag

Ezeken az új Turing lapkákon (TU102,TU104,TU106) optimalizáltak és bővitették, kiegészitették a gyorsitótárakat. Shaderek száma majd állandósulni látszik, de közben bővitették a tudását. Egy-két kifejezést majd ezután máshogyan értelmeznek, mert eddig a CUDA magok száma utalt a teljesitményre, de most majd a Tensor egységeket kell figyelembe vennünk. A másik ilyen változtatás az egységes gyorsitótár párhuzamositása (pont mint a tesszallátoroknál láttuk). Harmadik számomra még érdekes dolog a videóteljesitmény további javitására tett fejlesztések. Az NVENC hardveres kódoló jobb kompatibilitást és talán jobb képminőséget biztosit. Most még egyelőre ezek az újitások érdekelnek, de egyelőre ezért nem tervezek RTX 2070-re váltani.

[ Szerkesztve ]

(#111) gbors válasza lezso6 (#108) üzenetére


gbors
nagyúr

A méréseket a hardware.fr-ről importáltam.

A Fermi-Kepler-Maxwell-Pascal négyes (ill. csak az első három) azért trükkös, mert a Keplerből és a Fermiből két változat volt, úgyhogy bármit hasonlítasz bármihez, nem nehéz belekötni.
Az F->K összevetésben meglepő módon ugyanaz jön ki kétféleképpen is: az 560Ti vs 770, valamint az 580 vs 780Ti 85-90% előrelépést mutat.
K->M esetén az előrelépés 50-55% vagy kb. 60%, attól függően, hogy a 980-at a 680-hoz vagy a 770-hez hasonlítod. A 980Ti előnye a 780Ti-hez képest kb. 50%.
A M->P vonal a legtisztább, itt 65-70% a generációs nyereség.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#112) lezso6 válasza gbors (#111) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Itt nem igazán értem hogy jön össze az a brutál 91% GTX 280 és GTX 480 között. 4x AA? :D Mert ezzel így inkább azt méred, hogy a GTX 280 mennyira szar, ha AA-ról van szó. 1440p-ben AA nélkül itt is 56%-ot mértek, s mivel GTX 285, így 10%-ot érdemes rádobni, de így is csak 71%. Mondjuk ez már több, mint 52%. :)

Igen, de az 560 Ti vs 770 (680) illetve 580 vs 780 Ti esetén nem meglepő a 80-90% (a képen is rajta van ez, csak össze kell szorozni a számokat), hisz ott volt egy gyártástechnológai váltás, aminek köszönhetően ugyanarra a lapkaméretre kétszer annyi tranzisztor kerülhetett. Ez úgymond kötelező, hisz 40 nm => 28 nm, erről beszélek itt, hogy a Turingtól nem érdemes várni extra pluszt 7 nm hiányában.

Viszont a Maxwell meg arról szólt, hogy gyártástechnológia-váltás nélkül hozzanak hasonló eredményt, és sikerült. A Maxwell-Pascal meg szintén ugyanaz, mint a Fermi-Kepler. A Volta / Turing esetén ezt nem lehet elvárni. Meg most volt nemrég cikk, hogy állítólag a Turing eredetileg 10 nm-re lett tervezve, ez pedig sok mindent megmagyaráz. :)

szerk: kicsit szerkeszgettem, mert meglehetősen offenzívnek tűnt a hsz-em. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#113) lezso6 válasza lezso6 (#100) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, leírom, hogy mit látok a képen, mert úgy látszik csak én értem. :DDD

A G70-nel bezárólag CSODA jelleggel növekedett a perf / area azonos csíkszéllel számolva. Nevezhetjük ezt a grafikus kártyák aranykorának. :D

A G80-nal jött a nagy lapkák kora 484 mm². Összehasonlításként az ugyanezen a gyártástechnológián készült G71 196 mm² (G70 die shrink), amihez képest a G80 ~140%-kal nagyobb, szóval a perf / area nem nőtt, de persze ez egy vadonat új architektúra, ilyenkor nem is érdemes ilyesmire számítani.

A GT200-at a G92-höz fogom hasonlítani, hisz mindkettő 65 nm. Így kijön 77%, itt egyértelmű a bruteforce taktika. Nincs csoda.

A GF100 / GF110 már más tészta, ugye itt új architektúra + 40 nm. Megint elvárható egy duplázás, bár a grafikonon csak 53% / 75% van, de ha így is van, megbocsájtható, hisz új arch. Ha ez valójában 90-120%, akkor meg jól sikerült a váltás. De nincs csoda.

A GK100 ugye nem volt, így a GK110-et érdemes hasonlítani a GF110-at, de megint ugyanazt történt a 28 nm-re váltással. Nincs csoda.

A GM200 olyan ugrást csinált új gyártátechnológia nélkül, amit a 7xxx széria előtt láthattunk csak. CSODA.

A GP102 pedig szintén ugrott, hisz a 28 => 16 nm igen nagy ugrás.

És akkor itt van a Turing, ami kapott egy halfnode-ot a 12 nm személyében, ami a szám ellenére minimálisan kisebb a 16 nm-nél. Így eddig soha nem látott méretű böszmeteg lapkát kapott a TU102, de a plusz területet nem ALU-val, hanem Tensorral és RTCore-ral töltötték ki, s jött az RTX marketing. S ez a legjobb lépés, hisz ha plusz ALU-kat kapnak, akkor brutál módon elszáll a fogyasztás, ami garantált bukás. Nincs csoda.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#114) TTomax válasza lezso6 (#112) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha te már a GTX285huzod elö akkor a 480 helyett is tessék csak az 580at nézegetni,mert ahogy a tesla egy gpus csúcs a 285volt úgy a ferminek a GTX580.

(#113) lezso6

Túlvariálod,ne haragudj de sokadjára.Igazi csavaros magyar logika de teljesen felesleges.Semmi mást nem kell itt nézni csak és kizárólag minden GPU család legerősebb tagját,onnantól lefelé a skálázódás az mindig több esélyes,az aktuális piacpolitika befolyása alatt áll.Tehát...

GTX285 - Tesla
GTX580 - Fermi
GTX-780Ti - Kepler ( Titan )
GTX980Ti - Maxwell (TitanX)
GTX1080Ti - Pascal (Titan Xp)

Itt és ezen a szinten minden váltásnál eddig megvolt az 50%,ez alatt nem éri meg váltani a csúcs kártyákat.Most úgy néz ki ez kb 35% lesz,és nem ezt szoktuk meg az nVidiatol.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#115) lezso6 válasza TTomax (#114) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Túlvariálom? Szerintem nem bonyolult, ezért sem írtam le elsőre, hanem mutattam a képet, mert én egyből látom. Hiába akarsz 50+ %-ot megint, ha egyszerűen nem lehet, amíg nincs új gyártástechnológia amivel elférne egy értelmes méretű lapkán. Az NV nem tudott mást csinálni, csak ezt, a Maxwell-nél már ellőttek minden varázsport. Majd az Ampere vagy mi lesz a következő. Ott kapunk szokásos 50+ %-ot.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#116) TTomax válasza lezso6 (#115) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Maxwell-nél már ellőttek minden varázsport"
Aha,akkor a pascalt mégis hogyan abszolválták?BTW,ha nem kerülnek bele a csodaficsörök és nem pazaroltak volna erre ennyi tranyót akkor bizony most is meglenne a 70-90%.Nagyon konzekvensen ha az AMDt ekéztem a +35%+ficsörökért akkor az nVidiaval sem gondolom én ezt másként.Az egyszerűen csak továbbra is kevés,az csupán egy kategória ugrás,fordítsuk le ezt az egyszeri user nyelvére,ami eddig nem ment fényesen az ezután sem fog menni.Gondolj bele,te +35%ért cserélnéd a vgad ?Költöi,de persze hogy nem...Ahhoz hogy egy vgat megérjen cserélni kell a +50% ha nincs meg akkor olyan mehhh az érzés.Nem lesz ez így sikeres,hacsak a bányászok rá nem harapnak.
A képről meg értsd meg olyan vgak is szerepelnek rajta ami nem képezheti az összehasonlítás tárgyát a vitánkban.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#117) lezso6 válasza TTomax (#116) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Pascal azért lett ennyi jó, mert új gyártástechnológiára váltottak. Ugyanígy volt a Tesla (65nm) => Fermi (40 nm) => Kepler(28 nm) esetén is. Új gyártástechnológiával lehet igazán nagyot lépni. A Maxwellnél enélkül sikerült. Turingnál nem, ezért hozták az RTX-et, hogy legyen valami új.

Én nem mondtam, hogy kötelező váltani Turingra. Csak leírtam, hogy mi a helyzet vele, miért ilyen. Nincs új gyártástechnológia, így nincs 50+ %.

A kép értelmezésére ott az agyad, hogy kiszűrd a lényegi infót. De le is írtam már szövegesen is többször, itt most az első bekezdésben is. Ne vessz el a részletekben, lásd a nagy képet. Az AMD meg... irreleváns és nem érdemel szót. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118) core i7 válasza lezso6 (#117) üzenetére


core i7
addikt

Így igaz mikor nincs gyártástechnológia váltás nincsenek akkora különbségek genenként GTX 600-700 vagy GTX 700 és GTX900 maxwellnél se volt akkora mint Kepler Pascalra történő váltáskor mert akkor órajeleket is jóval feljebb tudják tornázni

Itt turingnál inkább többet ésszel mint erővel mentek új technológiákat DSL RT + DX12 ben erősítettek próbáltak valami újat mert a 7 nano még jövőre lesz és kellett már valami a népnek na meg nekik is máni :D

[ Szerkesztve ]

(#119) core i7 válasza TTomax (#116) üzenetére


core i7
addikt

Nem mindenki genenként cserél vga-t
Itt nem a +35% a nagy gond hanem az ár/érték arány inkább :( kellene konkurencia mint Intelnél érdekes mikor AMD ryzennel magához tért hirtelen megkaptuk a 6-8 magot main vonalra
Ez a turing egyébként is rövid életű széria lesz Pascalosoknak érdemes megvárni a 7 nanot amelyen szerintem egy jobb turingot avagy turing 2.0-át fogunk kapni 7 nanon magasabb órajellel jobb RT vel

[ Szerkesztve ]

(#120) gbors válasza lezso6 (#112) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, fullHD 4xAA volt. Nem volt abban szar a GT200 egyaltalan. A G92 inkabb.

Elvarni barmit lehet :) Persze en ertem, hogy azonos csikszelessegen nehez, ok meg ertsek, hogy ha szar az ar / teljesitmeny gorbe, akkor szidni fogom oket. Az RTX szerintem nagyon igeretes, de ennek a generacionak az eleteben olyan nagyon rengeteg vizet nem fog zavarni, ugyhogy a felar racionalisan nem vedheto. Ez pont az a megkozelites, amiert az AMDt annyit szidom, miert tennek maskepp Jensenekkel?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#121) lezso6 válasza gbors (#120) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aha, így már érthető. :R Itt látszik, hogy AA-ban a Fermi sokkal jobb, még a TeraScale-nél is. A DX10 alatt a Fermi csak 8-9%-ot veszít 4x AA-val, míg a Tesla 20-22%-ot. Nyilván ez architektúrák összehasonlításakor fontos tényező, csak szerintem ez érdemelne pár szót, mert nem mindenki használ AA-t, így a nyers játékteljesítmény szvsz AA meg egyéb opcionális trükkök nélkül számolandó.

Ja, nem akarom védeni a Turingot, csak a teljesítménybeli elvárásokat sokallom. Anno is mondtam, hogy a Volta nem lesz nagy szám, mert nincs csíkszél-váltás. Akkoriban annyi fasság terjedt (pl nagyon sokan az új gent 2017-re várták), meg irreális elvárásai voltak az embereknek, kb olyanok, mint az AMD-től. S most is értetlenkedés van, pedig csak kicsit kéne gondolkodni, hogy miért ilyen a Turing. Valamennyire bejött az, amit anno spekuláltam: [link] Csak ugye nem Volta, hanem Turing.

Az ára nyers játékteljesítmény szempontjából vicc. Talán a DLSS javít ezen kicsit, de az meg ugye trükközés és nem out-of-the-box működő feature. Az RT-vel magyarázható valamennyire az ár, de eddig elég siralmas eredmények voltak ebben, szóval ez sem igazán érv.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122) b. válasza lezso6 (#121) üzenetére


b.
félisten

a játékteljesítménye azért az új motorok alatt inkább 45-55 %, már ha igazak a leaked tesztek.
Az árával kellene kezdeni valamit, mert az viszont valóban sok.

( 2080TI vs 1080TI- 4 K HDR)
BF1-57%
F1 2018-51%
COD WW2-62%
Hitman-52%
ME : Andromeda :-36%
ME: shadow war:- 55%
SW: BF2-51%
PUBG - 37%
R6 : 50%
TR:-38 %
witcher 3 : 39 %
Wolf II : 50%
Vmark: 68%
3Dmark: 47%
--------------------
49,5%

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#123) lezso6 válasza b. (#122) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Új motorok... úgy beszélsz, mint egy AMD-s. ;] Na de komolyra fordítva a szót: új motorok alatt az AMD is gyorsul. :) Pl ha visszanézzük a Fury-t, akkor a 980 Ti-t egy ideje már behozta.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#124) b. válasza lezso6 (#123) üzenetére


b.
félisten

közben írtam pár adatot :)
EZt én sem igazán védelemből, csak tényként hogy az emlegetett 35 % azért közel sem annyi. Ebbena tesztben pl sehol nincs 35 % vagy alatta lévő szám.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#125) lezso6 válasza b. (#124) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezek egyelőre csak spekulációk, generált adatok, így számomra nehezen hihető. :B Most már nem kell sokat várni a tesztekre. Én is kíváncsi leszek, hogy akkor most wtf van, mi igaz, és mi nem az. Illetve majd pár hét / hónap múlva a ray-tracingből mi lesz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126) gbors válasza lezso6 (#121) üzenetére


gbors
nagyúr

Igazából a Voltával úgy festett volna a dolog, hogy a 104-es chip kap 40% extra ALU-t - az eleve jobb esélyekkel indult volna nyers FPS terén.

(#122) b.: én továbbra sem hiszem el ezeket a számokat az ismert paraméterek mellett. Ha nem fake, akkor erős a gyanúm, hogy jóval magasabb órajellel mentek a tesztekben a kártyák, mint az 1800MHz. Ha mégsem, akkor az nVidia a DX10 korszak kezdete óta messze a legnagyobb előrelépést tette le uarch-ban.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#127) b. válasza gbors (#126) üzenetére


b.
félisten

Nemsokára kiderül. :))

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#128) Egon válasza b. (#127) üzenetére


Egon
nagyúr

Bizonyos népi megfigyelésen alapuló jelekből arra következtetek, hogy tényleg ütős lesz ez a generáció.
Ha Abu éppen nem alázza szénné, hogy milyen sz*r, hanem hallgat mint az a bizonyos a fűben, akkor ütősnek ígérkezik... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#129) b. válasza Egon (#128) üzenetére


b.
félisten

Gyanús eléggé :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#130) lezso6 válasza gbors (#126) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, de hova teszik azt a sok ALU-t? :D Így bazi nagy lesz a chip. Meg az is kérdés, hogy az új szétválasztott INT és FP ALU mennyivel nagyobb, szóval ezzel is növekszik valamennyit a lapkaméret.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#131) gbors válasza lezso6 (#130) üzenetére


gbors
nagyúr

Persze, azt a fene se gondolta, hogy negyvenféle különböző adattípusra lesz külön végrehajtó :DDD Azt egy ideje lehet tudni, hogy az AMD-nek szívás a multiprecíziós ALU, de amit most NV-ék csináltak, az szintén túlzónak tűnik. Nagyon kíváncsi vagyok amúgy arra is, hogy a standard TDP-érték az a normál gaming terhelésre lett megadva, vagy valami erősebbre...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#132) lezso6 válasza gbors (#131) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, nagyon érdekes, hogy az AMD multifunkciós ALU-kkal operál, míg az NV most már elég egyértelműen szétválasztja ezeket. De igazából az NV is multiprecíziósat használ. Itt ugye így néz ki:

FP64 mag
FP mag: FP32, FP16
INT mag: INT32, INT16, INT8, INT4 (és elvileg kísérletiként INT1)
+Tensor mag: 64 utas ALU-tömb, 4x4x4 mátrix FMA-ra
+RT mag

Szerintem nem overkill, logikus. Nekik leginkább az volt a cél, hogy az FP16 működjön hatékonyan, ezért leválasztották az egész INT-et. Hatékonyabb megoldás, főleg, hogy egyszerre tud működni az FP és az INT mag is.

A TDP szerintem rendben van. A base meg boost órajeleket nézd, sokkal nagyobb a különbség. Ha nincs kihasználva Tensor és az RT, akkor tud majd boostolni, viszont ha minden megy, akkor a boost órajelnek közelében sem lesz. Egyszerűen túl nagy a lapka ahhoz, hogy kordában tartsák a fogyasztást. Az INT és FP szétválasztás is leginkább a fogyasztásnak kedvez ugye.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#133) namaste válasza lezso6 (#132) üzenetére


namaste
tag

A Turing Tensor magok hajtják végre az új INT8 és INT4 pontosságú tenzorműveleteket is.

(#134) lezso6 válasza namaste (#133) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, de elvileg a "sima" ALU-nak is támogatnia kell azt a pontosságot, mint a Tensor.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#135) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Na, igazam volt, vagy igazam volt? A 2080 FE nem gyorsabb, viszont forróbb és drágább, mint az 1080 Ti. Pont.

(#136) Ribi válasza Fitzgerald (#135) üzenetére


Ribi
nagyúr

És mégis melyik Ti-nél?
Egy 3 ventis 3 slotos szörnynél? Woa, ehhez aztán kellett előrelátás :U
Amúgy kevesebbet eszik nála szóval ez eléggé relatív. És és gyorsabb a 1080Ti-nél.

(#137) b. válasza Fitzgerald (#135) üzenetére


b.
félisten

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#138) Fitzgerald válasza Ribi (#136) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Még mielőtt újra sorbaállnál arroganciáért, javaslom nézd végig a videót. Egy SC2 (2 fanos) EVGA 1080 Ti szerepel a tesztben...
Kevesebbet eszik, mégis melegebb? Akkor van ám értelme a dolognak. Nem, nem gyorsabb nála. Videó.

@b.

Annyiban igazat tudok adni Neked, hogy nyilván nem mindegy milyen tesztkörnyezetben végzik ezeket a méréseket. Én is láttam 85 fokos 1080 Ti-t, de pl. az én 1080 Ti-m egyszer nem nem ment 66 fok fölé még a referencia hűtővel sem, 100% load alatt.
Csak a hangja miatt cseréltem le egy Arctic Accelero Xtreme III-ra, és azóta 60 fölé sem nagyon ment...
A srácnak a videóban teljesen más értékek jöttek ki mint amiket itt linkeltél, szóval ja...valóban árnyaltabb kicsit a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#139) b. válasza Fitzgerald (#138) üzenetére


b.
félisten

1080TI nél FE hez nézd, ne az EVGA Custom megoldásához azt tettem be neked képben.
Itt meg a TPU végeredmény :

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#140) Ribi válasza Fitzgerald (#138) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor plz mutisd meg, hogy a deltaT tesztben hol mutatják, az általad említett SC2 (2 fanos) EVGA 1080 Ti-t?
Mert a hőmérséklet listában 2 EVGA van, egy 3 ventis jószág és egy hybrid. :U

(#141) Fitzgerald válasza Ribi (#140) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Akkor igazad van a hőmérséklettel kapcsolatosan, sima SC2-nek néztem a hibridet. :R

(#142) Raysen623


Raysen623
addikt

Egy kis teszt az RTX-ekről. 20-30%-os gyorsulás.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#143) t72killer válasza Raysen623 (#142) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A PH vajon büntiben van, hogy nem küldtek a zöldek tesztkarit?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#144) flashpointer válasza t72killer (#143) üzenetére


flashpointer
őstag

Inkabb az lett volna a meglepo ha a tudjukkifele forditott imazsamoly ellenere lett volna valami.

(#145) envagyok válasza flashpointer (#144) üzenetére


envagyok
veterán

Tényleg, azt tudja valaki miért is arrafelé áll az imazsámoly?
Miért szereti jobban az A betűst?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#146) lezso6 válasza t72killer (#143) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen bünti? :F Vagy küldenek tesztkártyát vagy nem. Amúgy Pascalt sem kapott a PH időre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#147) Yutani válasza lezso6 (#146) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nyilván, mert lohadék AMD bérencek vagytok!

Ja nem. Ez csak egyes zöldhályogos fórumozók agyszüleménye, akik Abu tech rajongását és naivitását AMD bérencségként fogják fel. :))

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#148) b. válasza Yutani (#147) üzenetére


b.
félisten

ah, még as szemem is könnybe lábadt... :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#149) Yutani válasza b. (#148) üzenetére


Yutani
nagyúr

:R :DDD

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.