Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, a TU104 egy fura szerzet, nem gondoltam volna, hogy 6 GPC, azaz 6x8 SM. Én 4 GPC, azaz 4x12 SM-re számítottam. Utóbbi esetben nem lenne túletetés...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Petykemano válasza lezso6 (#1) üzenetére


Petykemano
veterán

Az FP32 és INT32 blokkok szétválasztásával mit lehet nyerni, és hogy?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3) paprobert


paprobert
senior tag

Az MVR egész érdekes hangzik a VR-hoz.
Mintha aszerint gondolkodnának, hogy "nem tudjuk hova fogsz nézni a következő néhány milliszekundumban, úgyhogy inkább leszámoljuk neked minden irányba a teret erőből, aztán azt a panorámanézetet kapod, amit végül választasz."

Ez a késleltetési problémákat/mikrolagot hivatott megoldani?

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#4) lezso6 válasza Petykemano (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Teljesítményt. De persze csak specifikus optimalizációval.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Ennek a teljesítményteszt embargónak mi értelme azon kívül, hogy el akarják adni lehetőleg az összes kártyát gyorsan még előrendelésben?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6) b. válasza Carlos Padre (#5) üzenetére


b.
félisten

Drivert optimalizának. Microsofttal( is ) fésülik össze.
Az összes kártyát? mennyi az az összes?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) b.


b.
félisten

Abu az honnan van hogy Pascalt megtartják ez mellett?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) Abu85 válasza b. (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tele vannak a raktárak. Vagy leírják, vagy eladják. Harmadik lehetőség nincs. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) b. válasza Abu85 (#8) üzenetére


b.
félisten

Na akkor ez félreérthető. A megmaradt készleteket kiárulják az ok, de nem tartják meg mellette a Pascalt.
Egyébként logikus lenne megtartani akár a gyártást is, hisz a 2070 is mind árban mind teljesítményben( valószínűleg) az 1080 köré -fölé érkezik.
Van már RTX karitok?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Abu85 válasza b. (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze, kb. háromnegyed év múlva kivezetik a Pascalt.

Az a fő baj itt, hogy a 2070-et jóval drágább gyártani, mint az 1080-at. Ez azért nem mindegy.

Még jön. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) b. válasza Abu85 (#10) üzenetére


b.
félisten

majd féláron átveszem, úgy is csapágyasra hajtjátok. :DDD( tesztpéldányt kaptok csak?)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) Abu85 válasza b. (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha cinceg, akkor megmondjuk az NV-nek, hogy téged érdekel.
Nem tudni, hogy vissza kell-e adni. Mindig később derül ki. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Duck663


Duck663
őstag

Az nv csak akkor lenne bajban a Pascal miatt, ha az AMD jönne egy a Pascaltól, sőt a Turingtól is jobb ár/érték arányú GPU-val nagyon rövid időn belül. De erre az esély pontosan 0. A Navinak nagyon nagyot kell szólnia. De ha megmarad a GCN alap és azt nem dolgozzák át drasztikusan, akkor erre az esély megint csak 0. :( Én, - ha a Vega20-ban kigyomlálták a Vega10 bajait, - egészen biztosan csinálnék egy Gamer kártyát, akár úgy is, hogy csak egy részlegesen tiltott lapka kerül piacra. A konzol piac nem elég!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) GypsFulvus2 válasza Abu85 (#8) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

" Harmadik lehetőség nincs." Hogyne lenne! A Ramiris megmutatta az utat... ;]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#15) Archttila válasza GypsFulvus2 (#14) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16) gbors


gbors
nagyúr

Hmmm, köszönjük a cikket. Bárkinek épkézláb ötlete arra, hogy mi értelme van a GT104-ben a 6 GPC-nek 512 ALU-val, ahelyett, hogy a másik két chip mintájára 768 lenne egy GPC-ben, 4 GPC mellett?

... lehet, hogy be volt b****va, aki a unit-ábrát rajzolta, és felcserélte a paramétereket? ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17) -Alvin- válasza GypsFulvus2 (#14) üzenetére


-Alvin-
tag

Füstbe ment terv...

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Egy AV1 hardveres kódoló blokk még jöhetett volna igazán! Gondolom, időhiányból maradt ki, túl új az AV1.

(#19) Sinesol válasza Fred23 (#18) üzenetére


Sinesol
veterán

Pff... nincs még elég formatum, miert kellett még1?

[ Szerkesztve ]

(#20) Fred23 válasza Sinesol (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez legalább ingyenes. De lesz H.266 is hamarosan, viszont az meg már jogdíjas, ha jól emlékszem.

(#21) rezessanyi válasza GypsFulvus2 (#14) üzenetére


rezessanyi
csendes tag

hahahaha.

(#22) lezso6 válasza gbors (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet úgy olyan a vezérlés, hogy csak 3-as csoportokban tudja kezelni a GPC-ket. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) Sinesol válasza Fred23 (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, szerintem olyasmi nincs hogy ingyenes, max nem tudod hol huznak hasznot belőled, szal akk mar inkabb szimpatikus a masik n+1 format, ahol tiszta lapokkal jatszanak.

[ Szerkesztve ]

(#24) Petykemano válasza lezso6 (#4) üzenetére


Petykemano
veterán

De mennyit?
Az világos, ha igyesen ütemezed a számítási feladatokat, egymás mellé párhuzamosan állíthatsz végrehajtásra int32 és fp32 feladatokat. A skálázódás, vagyis hogy mennyit nyersz attól függ, milyen arányban van fps32 és int32. De az int32 leválasztása mennyi helyet foglal és mennyivel kevesebbet fogyaszt, ahhoz képest, mintha az int32 és fp32 végrehajtására is képes magok számát.növelték volna?

Vajon ehhez a programot kell optimalizálni, vagy a drivert?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#25) Yutani válasza lezso6 (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

TU104 ;)

#tarcsad

(#26) Fitzgerald válasza Carlos Padre (#5) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Valószínűleg az, hogy nem lesz akkora ugrás nyers teljesítményben, mint ez előző generációváltásnál.
Aztán mi a ráknak vegyen az ember 1.5x annyiért 2080-at (kevesebb VRAM-al ráadásul) 1080 Ti helyett, ha a ray tracing-en kívül nem kap semmi kézzelfogható pluszt.

[ Szerkesztve ]

(#27) b. válasza Fitzgerald (#26) üzenetére


b.
félisten

úgy néz ki lesz azért szépen előrelépés RT ide vagy oda..Ezek már valóban nevezhetőek 4K kártyáknak.
ez a 1.5x annyi honnan jött?
[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) Sinesol válasza Fitzgerald (#26) üzenetére


Sinesol
veterán

Hagyjuk már ezt a károgást, meg a légbőlkapott ostobaságokat..

Azért lett meghosszabbitva az embargó és azért van egyáltalában, mert így biztosítják, hogy a főbb tesztelőkhöz időben eljusson a kártya, legyen idejük normális tesztre, senki ne jusson előnybe, csak mert szerencséje volt és hamarabb kapott kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#29) Fitzgerald válasza b. (#27) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez alapján átlagban olyan 13%-al gyorsabb egy 1080 Ti-nél a 2080, amit kisebb tuninggal röhögve behoz a Pascal. Hazai kisker árakat azért várjuk még meg...valószínűleg simán lesznek 350 körül a jobb hűtővel szerelt modellek.

@Sinesol

Jah...én is hittem a mikulásban olyan 5 éves koromig, nincs ezzel semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#30) b. válasza Fitzgerald (#29) üzenetére


b.
félisten

[link]
anno pl a GTX 1080 255 K-n nyitott IPON ban.Persze így is drága még ,nem vitatom,de de ettől függetlenül úgy néz ki lesz előrelépés, nyers teljesítményben is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) Fitzgerald válasza b. (#30) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Valamennyi lesz, de közel nem olyan szintű, mint a 980Ti-1080 között volt. Ha ez tényleg ennyi lesz az viszont már egészen elviselhető kezdőár, tekintve hogy [link].

(#32) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Valaki el tudná magyarázni,hogy miben különbözik [link] ez attól a raytracingtōl amit most hájpolnak az nvidia körül?

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#33) Kolbi_30 válasza b. (#30) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Alzan, már ki voltak rakva. 470k volt a legdrágább, 426k a legolcsóbb.

De látom azok a 2080ti-k

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#34) rodrigez válasza Fitzgerald (#31) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nézz rá a Wccftech oldalára. Feltettek jó pár képet a VideoCardz kiszivárgott méréseiből. Shadow of the tomb raider, Battlefield V, stb. Lazán 45-50%-al gyorsabb a 2080 a 1080-nál, és ez igaz a 2 TI összevetésénél is. Ez még DLSS nélküli különbség, amely játékok támogatják ott még jobban nyílik majd az olló.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#35) Fitzgerald válasza rodrigez (#34) üzenetére


Fitzgerald
veterán

De az 1080 Ti és a sima 2080 közötti különbségről volt szó leginkább...a sima 1080-nál a Ti is gyorsabb 30-35 százalékkal.

[ Szerkesztve ]

(#36) flashpointer


flashpointer
őstag

Azert a tobbi kisebb kartya jon a tervek szerint oktober-novemberben nem?

(#37) malwy


malwy
senior tag

Az RT magok CUDA alól elérhetőek lesznek? Mire képesek?
64bit-es float teljesítménnyel mi a helyzet?

(#38) meci77 válasza flashpointer (#36) üzenetére


meci77
tag

Hát én a cikkből azt vontam le de lehet hogy rosszul, hogy a kisebb kártyák helyett átnevezés lesz, ami szerintem nem feltétlenül baj.

(#39) tibaimp


tibaimp
nagyúr

De kíváncsi vagyok a tesztekre és az árakra!

Az amd részéről várható erre valami lépés még idén?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40) Raysen623 válasza tibaimp (#39) üzenetére


Raysen623
addikt

Max egy Vega 20, de nem vagyok benne boztos hogy abból lesz gamer verzió. Majd kijavítanak ha rosszul tudom.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#41) gbors válasza rodrigez (#34) üzenetére


gbors
nagyúr

Én továbbra is olyan tesztet szeretnék látni, ahol órajelmonitorozás is van... Remélhetőleg lesz ilyen 20-án.

lezso6 (#22): Én maradok a "beb***ott" verziónál :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42) gbors válasza lezso6 (#22) üzenetére


gbors
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43) tibaimp válasza Raysen623 (#40) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#44) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

(#45) b. válasza Carlos Padre (#44) üzenetére


b.
félisten

mivel alacsonyabb órajelekre boostol, ehhez nem kell sok logika :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) Petko166


Petko166
csendes tag

sziasztok,

Én meglátásom a Nvidia árszabászát illetően röviden : k**rva drága, de nem túlárazott.

Miért gondolom ezt ?

Azért mert azt RTX 20xx sorozat megjelenésével nem lesz lassabb a 10xx sorozat és egyenlőre annak sincs konkurenciája. Ergo van egy low medium upper medium high high end (1050-1080ti) termékpalettája az NVIDIA-nak. Illetve van egy "kínálunk egy új palettát azoknak akiknek minden fps számít, vagy csak símán kell nekik az utolsó technológia." paletta.

Bocsánat nem azt mondom nem esne jól ha bejöttek volna az RTX-ek 10xx áron, azok meg lecsúsztak volna 20-30%-ot. Viszont én nem tudok - reálisan nézve - úgy nézni NVIDIA-ra hogy hülye ge** banda, mit képzelnek. Majd ha lesz 1080ti szintű versenytárs, (ami már eleve "túlhaladott") akkor kicsit átszabják az árképzést és a termék palettát ennyi. Sokkal inkább gondolom azt, hogy ha valóban meg lesz a 40-50% plusz akkor örülhetünk hogy az Nvidia nem egy Apple, aki színeket mutat be egy új terméken jóformán.

Szerintem nem tekinthető a 2080ti az 1080ti utódjának. (ha beszüntetik a 1080ti eladást és nem lehet venni mondjuk a 2080ti megjelenése után, akkor valamelyest felülbírálom magam.) Továbblépés, de <4k nem kell 1080ti nél több, de van ha valakinek mégis úgy tartja kedve.

P.

(#47) Sinesol válasza Petko166 (#46) üzenetére


Sinesol
veterán

Éppenséggel, ha a hardveres fejlődést nézzük, akkor elég erősen fejlődött az új Iphone is, szóval nem épp a legjobb példa. De ez már eléggé off.

(#48) Carlos Padre válasza b. (#45) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Igen, alacsonyabb órajelekkel jönnek, erről szól a cikk.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#49) arn


arn
félisten

A raytracenek annyi jelentosege lesz ennel a kartyanal, mint a pixelshadernek a gf3ban. Kicsit bealdoztak az architekturat ennek az oltaran, sok ertelme nem lesz megvenni.

En nem is nagyon szamitanek az uj konzolgeneracioig vmi drasztikus szemleletvaltasra, de a konzolok meg gyengek lesznek a raytracehez szvsz, igy lehet utana sem :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) hombre[EU] válasza arn (#49) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A Polyphony Digital már dolgozik rajta [link] szóval a nextgen képes lesz rá szigorú feltételek mellett. Az open-world+dinamikus idōjárás mellett elképzelhetetlen (szerintem rtx-el sem),de a lineáris játékoknál mūködhet,ha a fejlesztōk is akarják.A NaughtyDog 100% benne lesz, ott lesz pénz lóvéra és a szellemi tōke is unlimited

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.