Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nexwo


nexwo
őstag

Szóval MACváltozott a kinézet.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#2) fatpingvin


fatpingvin
őstag

én vagyok az egyetlen akinek az első gondolata az volt hogy a KDE és a Unity szerelemgyerekét látja?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) kiliman


kiliman
tag

Nem lenne rossz az irány, csak ne járjunk megint úgy, hogy 20 évvel ezelőtti ikonok is megjelennek valami almenüben, arról nem is beszélve, hogy a motorháztető alatt milyen problémák lehetnek.

Remélem ezzel azt is meglépik, hogy kukázzák az NTFS fájlrendszert és hoznak valami korszerűbbet. :C

(#4) fatpingvin válasza kiliman (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondj egyet... a NT kernel nem igazán van felkészülve a korszerű fájlrendszerek kezelésére (permission management például) arról nem is beszélve hogy elég sok van amit licenszelési "gondok" miatt nem fognak használni.

bár mókás lenne ha a microsoft is átállna a Btrfs-re, vicces lenne nézni hogy utolérik a ReactOS-t

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) TigerCat válasza kiliman (#3) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Első ránézésre egész vállalható. Jöhetne egy olyan rendszer is, ami azon kívül, hogy futtatja a telepített programokat, nem nagyon van telerakva semmivel. Ami kell, azt leszedem, de nem kell sem levelező, sem csevegő, sem semmi. Főleg nem hírek, játékok rosseb tudja...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem úgy volt, hogy a W10 lesz az utolsó, és utána rolling van?
Szerintem az eddigi séma tök jól működött, a korábbi önmagához képest legalábbis.

Az új dizájn meg biztos jó, de ne önkényuralmi módon működjön. Akinek nem tetszik, az használhassa úgy, ahogy maga szeretné, ne pedig a ms döntse el, hogy mindenkinek mi a jó. Plusz az is jó lenne, ha beletennének teljes billentyűzetes ablakkezelést, hogy ne kelljen egerészni egyáltalán, ha a user nem akar.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) FattyDove válasza Apollyon (#6) üzenetére


FattyDove
őstag

Én azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy Windows 10-ről simán át lehet majd frissíteni erre tök ingyen és akkor lényegében olyan, mint a mostani nagyobb frissítések, csak új névvel.

Így lényegében maradni a rolling, csak mégis kapna egy új számot, amire lehet sima verziószámként tekinteni. Nem 25H2 lesz, hanem Windows 11. Bár csak simán el kellett volna hagyni a számozást a fenébe és egyszerűen Windows-nak hívni, aztán verziószámokat meg build számokat váltogatni

[ Szerkesztve ]

(#8) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

A tálcán levő ikonokat már most is középre lehet rakni:

[ Szerkesztve ]

(#9) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Van egy olyan érzésem, hogy ki lesz ott használva 2025-ig a 10 támogatása

(#10) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Ez aztán hiányzott, mint egy falat kenyér... :U Nagy helypazarló fancy ikonok, kinek kell ez? Én nem akarok egy mobil elrendezésű menüt használni desktopon, hanem azt akarom, hogy jól ki legyen használva a hely minél kevesebb üres hellyel közötte.

Meg miért kell alapméretezetten a Windows-t a rögzített programokkal középre tenni? Ez csak ilyen Alma majmolás. A Windows maradjon meg Windowsnak, az Alma meg Almának, nem kérek belőle.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#11) biscuit válasza fatpingvin (#2) üzenetére


biscuit
aktív tag

Nekem is a KDE ugrott be és hazudnék ha azt mondanám, hogy nem tetszik... :DDD

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#12) eldiablo válasza fatpingvin (#2) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem is valami ilyesmi ugrott be.

(#13) BSOD


BSOD
senior tag

Remélem lesz rá Classic shell (openshell). Nem akarok startmenü nélkül maradni. Már a vezérlőpult lassú kicsinálása is elégé frusztrál.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#14) zzola válasza nexwo (#1) üzenetére


zzola
félisten

:))
A számból vetted ki a szót!

(#15) Balu77 válasza nexwo (#1) üzenetére


Balu77
őstag

Pontosan! Ez minő nagy innováció...

Gyaníthatóan a felületen túl a háttérben kb. nagyjából ugyanaz a win10-es alap maradt minden bug-al és idegesítő hibával. A jó öreg M$ nem hazudtolja meg magát.

Amúgy azzal tennének a legjobbat ha visszahoznák a régi win7-es klasszikus megjelenést.

[ Szerkesztve ]

izé

(#16) Cr00py válasza BSOD (#13) üzenetére


Cr00py
senior tag

Vissza lehet varázsolni a "régi" start menüt a jelenlegi buildben.. regeditben kell babrálni kicsit.. aztán lehet, hogy a hivatalosan megjelent buildben már másképp lesz.
Tegnap óta használom egyébként.. érzésre sokkal gördülékenyebb az egész. A taskbar-on lévő ikonokat vissza lehet tenni bal oldalra. van rá opció a settings-ben.

(#17) joghurt válasza Apollyon (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Az almáéknál is úgy volt, hogy OS X, amíg világ a világ. Aztán a Yosemite-vel elértünk az "OS X 10.10" agyrémhez, a Sierra-nál meglépték az OS X -> macOS átnevezést, a Big Sur-nál pedig a 10.x számozást is elhagyták.

Az MS ezt majmolta néhány év lemaradással a Windows 10-zel is. (Kezdve a kimaradt 9-es számmal.)

A tej élet, erő, egészség.

(#18) Teasüti válasza BSOD (#13) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na az bosszantó lenne. A mai napig nem tudom hogy kell előhozni a Win10 beállításokban pl. a hangeszközök tulajdonságait.
Klasszik vezérlőpult meg szerencsére pár gombnyomásra van csak és ott közvetlen elérhető szinte minden, nem kell logikátlan almenükben turkálni.

(#19) fornettisuti válasza Teasüti (#18) üzenetére


fornettisuti
veterán

Szia rokon! :DDD

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#20) nonsen5e válasza sajti_pajti (#8) üzenetére


nonsen5e
addikt

Valami registry hack, vagy PS script vagy 3rd party program nélkül is?
Beépített opcióként még nem találkoztam ezzel.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#21) vicze válasza FattyDove (#7) üzenetére


vicze
félisten

Mivel Win7-től Win8-ig ingyen frissíthettél ez nem változik, MS nem akar megint 15évig elavult OS-eket támogatni, marad a WaaS.
Lényegében a LTSB helyet jön az első "11" és ennyi történik.
Inkább az a kérdés változtatnak-e a jelenlegi rolling felálláson.
A "nagyverziószám" váltás lényegében azért kell hogy lehessen mit reklámozni másra nagyon nem jó.

(#22) Atom_Anti válasza Apollyon (#6) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

De, csak annyira nem jött be a csempés 10, hogy ha nem kényszerítették volna embereket a 10-re, még mindig több Win 7 user lenne. jobb elfelejteni egy újabb verzióval...

(#23) Gargouille


Gargouille
őstag

Én maradi vagyok, start menü tekintetében csak egy sima listát szeretnék felsorolva a programokkal (kb mint a 95 meg a 98-ban), igazából baromira nincs szükség többre. Valahogy megőrülök a modern UI-kban ezektől a burger menüktől, ikonsoroktól, csempéktől meg attól, hogy mindent eldugdosunk és egy üres képernyőt nézegetünk, ha meg keresnék egy ritkábban használt funkciót vagy menüpontot, akkor lehet vele sakkozni, hogy épp hova dugták el és amikor nem találom rájövök, hogy valami frissítéssel átrakták máshová.

A lekerekített ablak szép, bár sok gyakorlati hasznát nem látom.

A Windows számozást elhagyni szerintem butaság volt, eleve azt kellene csak megtartani mert az teljesen egyértelmű mindenki számára.

Nade várjuk meg milyen lesz a végén. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24) joghurt válasza Gargouille (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Open Shell Menu.

És igen, az érintős eszközök kedvéért butítják le a GUI-t, és szívatják az egeres-billentyűs felhasználókat. Akik még mindig az erős többséget alkotják.

A tej élet, erő, egészség.

(#25) Teebor9


Teebor9
tag

Annyira örülnék neki, ha a fájlböngészőben lennének fülek, mint a web és MacOS böngészőjében. Meg ha a vezérlőpultot is egységesítenék....
....
....Oh, mily szép álom is ez. :)

(#26) sajti_pajti válasza nonsen5e (#20) üzenetére


sajti_pajti
tag

[link] : Center All Windows 10 Taskbar Icons

(#27) #16820480 válasza joghurt (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez egyébként miért jobb, hogy egy olyan start menüt csinál az ember, aminél az all programs-hoz külön kattintani kell? Ha most megnyitom W10 alatt, akkor ott az összes app, és mellette meg a kitehető ikonok, elég görgetni, vagy csak elkezdeni írni a kívánt program nevét és kész.

(#28) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Lekerekített ablak nem újdonság:
[link]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#29) DeFranco válasza Atom_Anti (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hagyjuk már ezt a csempés mantrát meg a kényszerítő susztermattot. jó rendszer volt a 7 de semmi előnye a 10-hez képest, nekem meg ott vannak a csempék a start menüben de kb. havonta egyszer látom őket.

szinte minden programot úgy indítok, hogy vagy ki van rakva rá a gyorsindítás, vagy win billentyű után elkezdem gépelni a nevét és feldobja a harmadik karakternél.

ránézni a start menüre, főleg keresni valamit benne, vagy egyáltalán görgetni rajta egyet kivételes esetekben szoktam, tőlem akár repülhetne is, teljesen redundáns katalógus.

egy dedikált kikapcsológombnak viszont örülnék amikor nem kell snajperezni az alvó állapot / leállítás / újraindítás között, mert ha félrekattintok (persze akkor amikor rohanok) akkor mondok szavakat a számmal

(#30) Shyciii válasza joghurt (#24) üzenetére


Shyciii
veterán

És igen, az érintős eszközök kedvéért butítják le a GUI-t, és szívatják az egeres-billentyűs felhasználókat. Akik még mindig az erős többséget alkotják.

Nem akarlak elszomorítani, de azon emberek akik full billentyűvel hsználnak oprendszereket (lásd Linux + WM-ek), azoknál annyira le van bututiva a GUI, hogy sírvafakadnál, ha úgy kellene dolgoznod. Konkrétan Linux esetén ha felraksz egy WM-et, hogy majd billről vezéreled (i3, xmonad, bspwm, dwm), akkor első körben egy nagy fekete semmit látsz...

(#33) carl18


carl18
addikt

Komolyan a véleményem hogy ez nem valami nagy előrelépés.
Tálcát középre ember ? WTF :(
Ez egy Windows 10 még mindig apro módositásokkal.

2025-ben lejár a Win 10 támogatottsága, és a Windows 10/2 (11)
ismét teljes áron eladható hogy az embereket rávegyék a vásárlásra.

Ők pár éve úgy adták elő a Windows 10 lesz a utolsó windows és hogy majd ezt fogják frissitgetni.
Viszont arra kíváncsi vagyok miben lesz jobb a Windows 11 vs 10 ?

Mert úgy biztos ki tudnak hozni változást hogy a régebbi rendszerre szándékosan nem fejlesztenek.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#34) #16820480 válasza carl18 (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért a hattyú halála előtt érdemes lenne megvárni a bemutatót legalább, mert aztán ha kiderül, hogy ingyen frissíthető, akkor dől az egész 'meg akarnak gazdagodni' elméleted.

(#35) ftc


ftc
nagyúr

Érdekes lesz sok cégen belül... Nálunk máig win7 a főrendszer... Win10-re második éve nem tudtunk teljesen átmenni kompatibilitási problémák végett...

(#36) DeFranco válasza carl18 (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ööö... az már eldőlt, hogy az eddig számos esetben alkalmazott gyakorlat (ha van egy rendszered, ingyenesen upgradelhetsz) most nem lesz elérhető?

mert ha igen, akkor nekem teljesen mindegy hogy win11-nek hívják vagy win10.25.09-nek simán lefrissítem, aki meg új rendszert kell vegyen a 0-ról annak meg mindegy.

(#37) vicze válasza carl18 (#33) üzenetére


vicze
félisten

Nem lesz a frissítsenek semmilyen költsége, csak átneveznek egy major verziót ennyi történik.
MS-nek konkrétan nem változott a Windows bevétele Win7 óta, pedig ingyen frissíthet orrba szájba mindenki. Egyszerűen az aki otthon épített géphez vesz Windows-t egy elenyésző csoport, bevételileg jelentéktelen.

(#38) Cr00py válasza #16820480 (#34) üzenetére


Cr00py
senior tag

Dobozos win10 pro kulcsot elfogadta, így tudtam aktiválni a 11-es rendszert, szóval sanszos, hogy frissíthető lesz.

(#39) martonx válasza sajti_pajti (#26) üzenetére


martonx
veterán

Hú, köszi!
Ezt gyorsan be is állítottam!
Így mindig közelebb vannak az ikonjaim a tálcán :)

Én kérek elnézést!

(#40) #16820480 válasza Cr00py (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Aztán a végén kiderül, hogy ez egy modolt W10 csak és azért fogadta el a kulcsot :D

(#42) Semplar


Semplar
őstag

windows for consum idiots

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#44) Kansas válasza fatpingvin (#4) üzenetére


Kansas
addikt

A Windows az NTFS megjelenése(de legkésőbb az 1.2-es verzió 1996-os megjelenése) óta tud user szintű jogkezelést, nem is csak R/W/RW szinten.
Milyen permission managementet szeretnél, amit most nem tud?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#45) Kansas válasza carl18 (#33) üzenetére


Kansas
addikt

Miről beszélsz?
Én a Win7 megjelenése óta nem fizettem teljes árat Windowsért, és azóta ugyanazzal a licensszel használom a fő gépemet, mindig upgradelve:
Win7HomePrem(dobozos, ~50e Ft)->Win8Pro(8,5e Ft)->Win8.1Pro(0 Ft)->Win10Pro(0 Ft)

A tendencia nem arra mutat, hogy a következő upgrade-ért teljes árat kell majd fizetni. Nyilván ha új licenszet veszel, az más kérdés, de azért eddig is perkálni kellett.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) Kansas válasza #32839680 (#43) üzenetére


Kansas
addikt

Azoknál a cégeknél kevéssé, akik még XP-re irattak maguknak valami 32-bites custom cuccot amit azóta nem bírnak elengedni... mondjuk nem gondolom, hogy az új OS-eket az ő igényeikre kéne fejleszteni, gondolom hardvert se vettek, aminn elfutna...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#47) nonsen5e válasza sajti_pajti (#26) üzenetére


nonsen5e
addikt

Haha, ez tök jópofa! :R
Kár, hogy mivel effektíve side effect, ezért közel sem tökéletes, ha megnyitok plusz ablakokat amik nincsenek a tálcán, akkor már rögtön eltolódik középről a vége, stb.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#49) Yeffy


Yeffy
veterán

hat... nem dobtam el magam ettol egyelore, tenyleg egy Win 10.1-nek tunik. a Start menu elegge benanak tunik elsore. latom, megy megint az alma-kopp. :(

kivancsi leszek, hogy fog teljesiteni a vegleges verzio, illetve milyen upgrade megoldasok varhatoak. tippem szerint W10-rol menni fog ingyer', aztan lehet, h tevedek.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#50) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Aki kíváncsi, hogy milyen, annak itt a link. Amúgy a tálcát vissza lehet tenni az eredeti helyére, ha nem tetszik a változtatás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.