Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sKie^


sKie^
tag

Megint az LG.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#2) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Aki a Pocophone alsó fényszivargása miatt kiáltotta ki rossz minőségűnek a kijelzőt és hozta összefüggésbe az olcsósággal akkor erre mit mond? 300-ért belefér?

(#3) mjani1172


mjani1172
addikt

LG :)

(#4) Skynet258


Skynet258
veterán

Ma sokan(köztük én is) megkapják a Telenoros példányokat, kíváncsi leszek a panelre, de tippre BOE gyártmányúak lesznek. Lehet ott meg fél év múlva jön ki valami. ;]

https://geekpulse.hu

(#5) Stabi83 válasza tomboy0013 (#2) üzenetére


Stabi83
senior tag

Abszolút nem fér bele és cserélik is egyből ahogy ez a cikkből ki is derül.

Az hogy MEGINT az LG az már lassan nem hír értékű. Nem tudom hogy mikor elégelik meg ezt a hibahalmazt amit az LG művel. Az utóbbi időben szinte minden készülék ami kijelzőanomáliákal kűzd az LG-hez köthető.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#6) nozs23 válasza Stabi83 (#5) üzenetére


nozs23
addikt

A cikkből az derült, hogy a finneknél cserélik. Egyelőre nem tudni, hogy mi okozza, nem kell egyből az LG-t savazni, a Huawei adta ki a készüléket, nekik kell felelősséget vállalni.

(#7) weberzolee válasza Stabi83 (#5) üzenetére


weberzolee
aktív tag

A minőség/minőségellenőrzés színvonalát a megrendelő határozza meg nem a beszállító. Mindenki gyárt szar minőséget, de nem mindenki veszi meg. Meg nem mondom milyen komponensnél, de az Apple -nél is előfordult hogy nagyon gyenge volt a kihozatal, mert a minőségi elvárás magas volt. A futószalag végén az alkatrészek nagy része ment a kukába...

[ Szerkesztve ]

(#8) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ez a kijelző így a képeken eléggé ronda és gagyi hatása van. Össze-vissza a szèleken...Ez gyári hiba szerintem.
Azért a Samsung-nál (edge,S8,S9)nem láttam ilyet,de még csak hasonlót sem.Pedig le vannak kanyarintva a szélei...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#9) HarleyCustom válasza tomboy0013 (#2) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
Itt azért sokkal cikibb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#10) aelod


aelod
veterán

Ha a színváltozás befolyásolja a normál használatot, a felhasználó fáradjon be mobiljával egy hivatalos terméktámogatási központba

...és kikalapálják egyenesre? Nem értem mi előnye van ezeken az új telefonokon a hajlított éleknek? Konkrétan semmi szerintem. Miért nem lehet sima flat kijelzőt belerakni? Ennyiért meg egyenesen bosszantó ez a hiba kijelző beszállítótól függetlenül :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) Stabi83 válasza aelod (#10) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem kalapálják ki egyenesre de kicserélik a készüléket. Ennél mi többet tehetnének ebben az esetben?

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#12) Stabi83 válasza weberzolee (#7) üzenetére


Stabi83
senior tag

Gondolom a BOE felé is azonosak a követelmények de mégis megint az LG-vel van a baj. Vagy szerinted a Huawei úgy adta le a rendelést az LG felé hogy küldjétek nyugodtan a szart is mert nekünk az is megteszi?

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#13) aelod válasza Stabi83 (#11) üzenetére


aelod
veterán

Az addig oké de milyen funkcióbeli többletet ad az edge kijelző? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14) snecizero


snecizero
senior tag

Ezért van a garancia ! Nincs mit többet hozzá fűznöm. :)

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#15) HarleyCustom válasza aelod (#10) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#16) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

“...Ha a színváltozás befolyásolja a normál használatot, a felhasználó fáradjon be mobiljával egy hivatalos terméktámogatási központba...”

Mi az,hogy a normál használatot befolyásolja? Mi az,hogy “HA”? Akkor szerintük ez rendben van? Mert igazából nem okoz semmi gondot csak nem szép? Vagy most mivan? Tehát beviszem és azt mondják nekem,hogy: Uram! Ennek semmi baja csak nem szép! Ez ilyen! A normál Használatot nem befolyásolja! Emiatt nem cseréljük! Viszlát!
???

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#17) Stabi83 válasza aelod (#13) üzenetére


Stabi83
senior tag

Kb semmit. Csak esztétikai megoldás ami valakinek tetszik valakinek nem. Nekem pl ez a megoldás egy olyan dolog ami a P20 Pro-n tart és nem cserélem le Mate 20 Pro-ra. A másik ilyen a kijelzőbe rejtett szenzor. Nekem nagyon bejön az ahol a P20 Pro-n van. Nagyon sokáig azért is maradtam a samunál mert nekik is hasonló elrendezésük volt.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#18) Donki Hóte válasza aelod (#13) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha a kijelzővel lefelé van az asztalra fektetve a telefon, a kijelző szélén akkor is lehet fényekkel információt közölni a telefon állapotáról, elmulasztott hívásokról, üzenetekről, stb.

Van aki szerint ez nagyon hasznos dolog, szerinted valószínűleg ez egy felesleges funkció ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19) etohun válasza HarleyCustom (#16) üzenetére


etohun
aktív tag

A normál használatba beletartozik, hogy videót/képeket nézel, tehát befolyásolja. Szerintem itt arra gondolnak, hogy ha csak műszerrel kimutatható, vagy elenyésző a hiba, akkor nem kapsz újat.

(#20) Stabi83 válasza HarleyCustom (#16) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem szoktak szarozni az ilyenekel. Szerencsére az eu-ban így itthon is elég kemények az ilyen ügyekben. Max ha épp egy olyan ügyintézőt fogsz ki aki nem akar dolgozni épp akkor kell megmorogni őket. Engem az Asus próbált így lerázni de amikor kértem a főnököt változott a dolog és 20 perc múlva egy új gépel sétáltam ki az üzletből.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#21) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Nano memory kártyát lehet már egyáltalán valahol venni? Én még nem láttam.

(#22) Donki Hóte válasza Dr. X (#21) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Természetesen lehet ilyet kapni :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#23) weberzolee válasza Stabi83 (#12) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Konkrétan igen. Ha te rendelsz 10 db zsemlét 8-11 dkg közötti tűréshatárral két helyről, és az egyik beszállító leszállít 5 db 8 dkg -osat a másik meg 5 db 11 dkg -osat akkor mindenki megfelelt az elvárásoknak. Ha a második beszállító 2 db 7,5 dkg -os és 3 db 8 dkg -os zsemlét visz akkor nyilván csak az utóbbi 3 -mat veszi át a megrendelő. Az a vásárló aki 11 dkg -ot vesz 10 HUF -ért elégedett lesz, aki 8 dkg -ot kap ugyanennyiért háborogni fog. Vajon ki hibázott? A vásárló a beszállító vagy a megrendelő?

[ Szerkesztve ]

(#24) aelod válasza Donki Hóte (#18) üzenetére


aelod
veterán

Ki a bánat teszi arcal lefelé le a telefont? De most komolyan...
Erre a funkcióra van egy bevált és sokkal olcsóbb megoldás úgy hívják, hogy notification LED :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25) Donki Hóte válasza aelod (#24) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mivel a kijelzővel lefelé fordítás a leggyorsabb és legegyszerűbb módja a bejövő híváskori csengetés némításának, így egy megbeszélésen, tárgyaláson rengetegen teszik le kijelzővel lefelé a telefont az asztalra.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#26) aelod válasza Donki Hóte (#25) üzenetére


aelod
veterán

Hát erre ott a power gomb ha már kézben van és csörög benyomod és kussol.
Nincs meggyőző érv az ívelt kijelzőre hiába is akarja a marketing elhitetni egyesekkel. Csak erre akartam kilyukadni ezzel.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#27) Rotyi válasza Donki Hóte (#25) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Az csak akkor némul el, ha csörög, és lefordítod. (ha ez be van állítva, mert nem alapbeállítás)
Attól, hogy képernyővel lefelé van, még csörögni fog, ha nincs lenémítva.
A kijelzővel lefelé fordított lerakásnak sokszor az a magyarázata, hogy a hátlapon ott a logo...

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#28) INGJOKE válasza Donki Hóte (#25) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem meg egy üzleti tárgyaláson a legelején kell lenémítani (teljesen ne is rezegjen) a telefont.

(#29) Rotyi válasza INGJOKE (#28) üzenetére


Rotyi
aktív tag

+1

Ami majdnem az, az nem az!

(#30) 7Heads Drago válasza INGJOKE (#28) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Márha ad egy kicsit magára valaki.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) Pompi válasza Donki Hóte (#18) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Ha a kijelzővel lefelé van az asztalra fektetve a telefon, a kijelző szélén akkor is lehet fényekkel információt közölni a telefon állapotáról, elmulasztott hívásokról, üzenetekről, stb."

Erre ez teljesen alkalmatlan szerintem. Ami ilyenre talán használható az a Samsung Note Edge volt. Aztán a Samsung is visszavett a hajlítgatásból, az S8-tól már szerintem sincs semmilyen funkcionalitása, az, hogy jól néz ki az szubjektív, az, hogy macerásabb megvédeni az meg kb. tény.

Feel Good Inc.

(#32) joey04


joey04
titán

Ha cserélik egyből, akkor ok. De a megfogalmazás sajnos nagyon ködös, kivéve a finnt.

Huawei is tudhatta volna, hogy az LG problémás lehet az elmúlr évek tapasztalatai alapján.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Stabi83 válasza weberzolee (#23) üzenetére


Stabi83
senior tag

Egyértelmű hogy a Huawei hibázott!
EL KE FELEJTENI AZ LG OLED PANELEKET!
És a próbléma már kezd is megoldódni ;)

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#34) nordo


nordo
tag

Azt olvastam, hogy ez megint az LG által preferált POLED technológia miatt van a BOE viszont (sima) OLED paneleket gyárt.

[ Szerkesztve ]

(#35) Donki Hóte válasza INGJOKE (#28) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A normálisabbja lehalkítja, a figyelmetlenek meg híváskor lefordítják, erre elhallgat, utána meg leveszik a hangot.

Az eredmény így is, meg úgy is az, hogy elhallgat a telefon. Ez viszont kevés, mert ha hívás jön, akkor a kijelző kivilágosodik, mindenki oda fog nézni és látja, hogy Cuncimókus hív (az asszony), vagy az Öregsárkány (anyós), vagy DartVader (a főnök) :)

Ez csak úgy előzhető meg, ha kijelzővel lefelé van a telefon. Ha jött egy hívás, akkor vagy villog a vaku a hátulján baromi feltűnően, vagy diszkréten sétál egy fény a kijelző oldalán.

És igen, jól látható ez a jelzés. Nekem S9+ telefonom van, teljesen megfelel az oldalsó fény a szolíd figyelemfelhívás céljára, tehát nem igaz, hogy nem lehet látni.

Mint ahogyan az sem igaz, hogy a lekerekített üveges kijelzőre nem lehet védőfóliát rakni. Saját kezűleg raktam fel a kijelzőre egy ún. hidrogél fóliát, tökéletesen tapad a lekerekített részen is, kiválóan védi a kijelző övegét :R

No mindegy, látom, hogy itt azok jöttek össze, akik szerint nemhogy felesleges, de káros a képernyő üvegének a lekerekítése, szerencsére elég nagy a kínálat okostelefonból, biztosan találnak ők is maguknak megfelelő lapos üveges telefont :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#36) drmonoslaci


drmonoslaci
újonc

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy aki esetleg már megkapta sikerült-e valahol kijelzővédő fóliát szerezni hozzá vagy nem is tesztek rá?

(#37) 7Heads Drago válasza Donki Hóte (#35) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tárgyaláson minek rakod ki a telot az asztalra? Engem marhára zavarna. És sok helyen nem is fognak komolyan venni, ha te menet közben másra figyelsz.( mindegy hogy zenél, rezeg vagy csak villog)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38) janeszgol válasza Donki Hóte (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Csinálj rá triggert (IFTTT). Kösd össze az Outlookkal. Amikor megbeszélés van (ez nyilván szerepel a naptáradban), akkor lenémítja a telót. Remélem root nélkül is lehet ilyet vagy esetleg van rá kész applikáció is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) mrThomi válasza sKie^ (#1) üzenetére


mrThomi
addikt

A tavalyi pixel mobilok is benézték az LG-paneljeivel... szánalmas

Nothing Phone (2a)

(#40) Pjotr


Pjotr
senior tag

Hulk edition

(#41) nordo válasza drmonoslaci (#36) üzenetére


nordo
tag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42) HarleyCustom válasza etohun (#19) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Értem.:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#43) HarleyCustom válasza Stabi83 (#20) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Engem az Asus próbált így lerázni de amikor kértem a főnököt változott a dolog és 20 perc múlva egy új gépel sétáltam ki az üzletből....”

Azért ez milyen már? Meg kell fenyegetni őket finomam szólva,mert ha nem,átkúrnak? Szép!

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#44) söncö válasza HarleyCustom (#43) üzenetére


söncö
tag

Rengetegen azzal kezdenek egy garanciás ügyintézést ,hogy cseréljék neki ki a készüleket újra.
Persze kishibás az eszköz aztán van vagy 1 éves.
Ezen nem is értem mit kell csodálkozni. Persze hogy minden emberhez úgy állnak mint a leg fogyatékosabb vásárlójukhoz.
Az meg hogy rá kell mordulni :))
Amikor nekem tolja valaki hogy a felettesemet kérik.
Aztán persze szabály szerűen megjelenik megerősíti a szavamat és a dolog letudva.

Ha az adott emberke ügyintéző vagy akárki nemleges választ ad ,a f@sznak kell egyből a felettese? Elvégre azért azon a területen dolgozik mert ahhoz ért. A felettese nem biztos hogy jobban érti nálla a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#45) HarleyCustom válasza söncö (#44) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Lehet,de nem biztos. Van a vásárló és van az eladó. Nem egyeznek az érdekek soha.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#46) Stabi83 válasza HarleyCustom (#43) üzenetére


Stabi83
senior tag

Sajnos sok helsen olyanok vannak akik nem is akarnak dolgozni és inkább jönnek a baromságokal és hülyének nézik a vevőt.
A szervizes megpróbálta megmagyarázni, hogy az a technológia sajátossága hogy csíkos a kijelző ( mindez egy 700 ezres prémium Gamer notin ). Mindezt úgy hogy meg is volt győződve arról hogy neki igaza van.
Szerencsére nem mindenhol de sok helyen dolgoznak ilyen emberek. Amikor megvettem az i7P-t akkor azon nem ment a 4G csak a 3G ott is bepróbálkoztak azzal hogy szervíz és nem csere pedíg fél napos volt a telefon ( mondván hogy ez nem olyan hiba ami a használatot befolyásolná ).

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#47) aelod válasza söncö (#44) üzenetére


aelod
veterán

Ha az adott emberke ügyintéző vagy akárki nemleges választ ad ,a f@sznak kell egyből a felettese?

Azért mert a legtöbb esetben fingja nincs az eladó kollégának a termékről és okoskodik vagy olyan dologra akar rábeszélni ami marketing bs. de nyomja szünet nélkül.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#48) söncö válasza aelod (#47) üzenetére


söncö
tag

Ha vissza viszel valamit hogy garanciába add le minek tolna valaki marketing bullshitet?
Nem is értem én ezt. De a válaszom rá ,hogy olyan helyre menj vásárolni ahol értenek hozzá és nem az olcsó jánosságukról híresek.

[ Szerkesztve ]

(#49) drmonoslaci válasza nordo (#41) üzenetére


drmonoslaci
újonc

Köszi szépen :DD

(#50) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Huawei Mate 20 Pro sarki fény edisön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.