Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Petykemano válasza bil (#8) üzenetére


Petykemano
veterán

Hamarosan.

Már most is vannak ultrabookok, chromebookok ARM procival. Ma még az intelt ajánlják, ha teljesítményt is akarsz, bár ott meg kompatibilitási gondok azért előfordulnak. A Microsoft csinálja a continuum-ot és az Android új funkciói egyértelműen a klasszikus desktop felhasználás irányába mutatnak. Szerintem már nagyon közel van (1-2év), hogy ARM alapú dobozkát vehess, ami legalább annyira, vagy kifejezetten alkalmas desktop felhasználásra.

Azt azért tudni kell, hogy a jelenlegi mobil CPU-k eléggé a burst teljesítményre vannak optimalizálva. Talán a SD835 az első kivétel, ami(t azzal promóztak, hogy) nem throttlingol néhány perc után. Ezen persze megfelelő hűtéssel lehet segíteni.

Én azért arra nem számítanék, hogy ARM alapon lesz DIY, valamint hogy lesznek a mindenkori gamer piacon megszokott magas teljesítményű ARM procik, vagy max ilyen kuriózum. Persze ha valami csoda folytán elterjednek (értsd: szoftveresen) x86-ból a 16-24 magos procik (AMD Threadripper és Intel Skylake-X), amik 3Ghz körül tetőznek, akkor egy 48 magos Qualcomm ARM procinak is lehet létjogosultsága. De ez inkább 2-3 év távlata lenne már. És ennek jócskán keresztbe tehet a Streamelt gaming, aminek pont az lenne a lényege, hogy otthon a kis prüntyögő dobozkáddal tudj úgy játszani, mintha bivalyerős géped lenne.
Szóval szerintem olyan PC, mint amilyen most az X86 szerintem nem lesz. Desktop/irodai felhasználási célra - tehát amikor kifejezetten monitorral, klaviatúrával és íróasztal mellett széken akarod használni - alkalmas gépek lesznek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.