Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) savior


savior
őstag

En 550 es 560 jatek tesztre lennek kivancsi. Remelem lesz majd.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2) ceripapa válasza savior (#1) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Sztem egyértelmű :

rx550 < rx460 < rx560
~60%< 100%< ~120%

(#3) #73029888


#73029888
törölt tag

Remélem lesz RX550 és GT 1030 teszt. Nagyon kiváncsi vagyok rájuk. Jó lenne ha ilyen kis kártyákat is újra tesztelne a PH :)

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

Hm, valakinek megvannak a 400-as széria hivatalos listaárai?

Csak hogy legyen mihez viszonyítani ezeket (mivel a 400-asok forintos árait már ismerjük).

Turenkarn

(#5) solfilo válasza ceripapa (#2) üzenetére


solfilo
veterán

Azért jó lenne ezt adott játékokban is megnézni, én is szeretnék egy RX 550 ill RX 560 tesztet, R7 250-el, R7 360-al, RX 460-al összemérve, vagy akár egy HD7750-et is beletenni, lehetne látni mennyit fejlődött a GCN4 a GCN1-hez képest. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6) Chaser válasza Tyrel (#4) üzenetére


Chaser
titán

link
elvileg ezek olcsóbbak 10$-ral, gyakorlatban itthon drágábbak lesznek 20-30$-ral - sztem:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Fred23 válasza solfilo (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

:K
Számomra a legérdekesebb kártya az RX 550, nagyok kíváncsi vagyok rá! Volt R7 250-em anno, és szeretném tudni, ahhoz képest hogyan teljesít!

(#8) #06658560 válasza ceripapa (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

A nagyoknál a tesztek alapján nincs ekkora fejlődés.

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

560-as kelleni fog, az 550 meg jó kis casual gamer / multimédia kártyának tűnik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) ceripapa válasza #06658560 (#8) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Mert a nagyokba (570/580) nem nőtt textúrázó és stream egységek száma, csak az órajel emelés volt, viszont az 560 esetében itt mindkettő nőtt. Mikor kijött a 460 a feloldott moddolt biosok 10-12% körül gyorsultak, driveres támogatás nélkül.

(#11) Taranti


Taranti
senior tag

Végül is az RX560 egy teljes (feloldott) RX460-as, ennek fényében persze érdekes eredmények lesznek, de mondjuk a GTX950-nel szemben így is el fog vérezni a back-end intenzív játékokban.

Az RX550 vs R7-250 meccsre meg én is nagyon kíváncsi leszek, főleg a fogyasztás tekintetében.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#12) Z10N


Z10N
veterán

$79 es raadasul meg is van vagva 2cu-val :(
Inkabb 460-t ennyiert es moddoljatok 560-ra.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#13) ceripapa válasza Taranti (#11) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Légyszíves :D mond el nekem mi az a back-end intenziv játék ? :D
A GF(9xx) bárhogy is nézzük csak ott marad talpon ahol régebbi a motor :] , újabb játékokba elmarad ami már gcn-re van tervezve és rendesen van implementálva. :]

[ Szerkesztve ]

(#14) Chaser válasza Taranti (#11) üzenetére


Chaser
titán

gtx950 már nem érdekes, újan olcsóbban van 1050 ami gyorsabb nála és fele annyit eszik kb, 40e alatt már simán van, így talán beéri, bár sztem még így is alatta lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Bici


Bici
félisten

Lehet, hogy egy 550-esre kéne cserélnem a 7870GE-t? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) solfilo válasza Bici (#15) üzenetére


solfilo
veterán

Ha elég a teljesítménye, akkor a kisebb fogyasztás és a youtube gyorsítás elég indok lehet. :)

solfilo

(#17) Televan74


Televan74
nagyúr

Én nem cserélem a RX480 kártyámat. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) solfilo válasza Televan74 (#17) üzenetére


solfilo
veterán

Nem is kell! :DD

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#19) Chaser válasza solfilo (#18) üzenetére


Chaser
titán

lol :d

szerk: de most már kevesebbet ér a vga-ja, ez 10$-ral olcsóbb ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Fred23 válasza Fred23 (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk ha 1,2 TFLOPS, akkor kevesebb TDP-ből szinte pontosan egy R7 250X / HD 7770 teljesítménye.

(#21) PuMbA


PuMbA
titán

Ez az RX550 elég felemás lett :) Az RX560-hoz képest fele akkora számítási teljesítmény, de a fele árnál drágábban. Ár / érték arányban nem egy bajnok, az már biztos.

[ Szerkesztve ]

(#22) AxBattler válasza solfilo (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

Komoly! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) sb válasza PuMbA (#21) üzenetére


sb
veterán

Nem túl jó az ára, 65-70 usd környékén már jóféle casual gaming/htpc cucc lenne. Mondjuk a tesztet azért megvárnám, mert a gflops (és tmu) kevés de a ram sávszélesség pl. maradt a 460-é. Ha van - és általában szokott - sávszélesség limit lenni akkor nem lesz 0.5x szorzó a kettő között.

@Fred23
Én többre tippelnék, vmelyik topicban számolgattam. GCN 1 vs 4 között 20%-ot mértek kb. Ram sávszélességre a DCC elvileg 40% körülit tud.
Ez alapján egy 7770-hez képest a gpu kb. +20% lehet, a ram pedig majdnem a duplája. Ezek alapján ha bátran kéne tippelni akkor én valahova a 7790-7850 közé tenném, talán modernebb enginek alatt utóbbit is beéri. Gondolom 1300 körül elbírja a gpu is, úgy főleg. :) A backend gyenge a 7850-hez képest, de a többit üti abban is.

szerk: 570/580 wtf ez a 150-185W TDP? :o

[ Szerkesztve ]

(#24) AxBattler


AxBattler
félisten

Úgy tűnik, jönnek az MSI AERO ITX Radeon-ok is, legaalábbis Anandtech-en látható egy 550-es.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Az 550 engem is erdekel. Jo latni, hogy vegre normalis fogyasztassal is kaphato elegseges vga. 80W tdp a max nalam.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) ceripapa válasza janeszgol (#25) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Jobban jársz egy 460-l :] , az is ha tápcsati nélküli 80w alatt van, és még kb nem is drágább annyival :]
(elméletben 79$ kezdőár van 550-re , ~ 30k kezdőár)
használtan garival 460 30k [link]

[ Szerkesztve ]

(#27) komi77


komi77
senior tag

Van egy-két opció ami tetszetős az Rx 5xx sorozatban. Ha most állnék vásárlás előtt bevállalnék egyet. Viszont vettem korábban egy Rx 480-ast, szerintem nem indokolt a váltás.
Most, hogy egy napra két Rx 5xx megjelenős cikk is született, igazán jöhetne egy kis Ryzen teszt is ;]

Szegény ember kézzel nőz.

(#28) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Az 560 esetében a 75 WATT túlépése 5 WATT-tal ha jól gondolom gyakorlatilag azt okozza, hogy a 460 elveszti a legnagyobb előnyét, a csati nélküliséget. Cserébe kapnak egy +20%-os kártyát.
Szánalmas.
Pont amikor kezdett szimpatikus lenni az AMD az RX 4xx szériával és a ZEN-nel, akkor visszatérnek mint kutya a hányásához a régi jó szokásukhoz, az átcímkézéshez. Értem hogy alapvetően a felső kategóriás VEGA-knak akarnak megalapozni ezekkel az átcímkézett RX4-esekkel, de akkor is nevetséges.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29) ceripapa válasza GeryFlash (#28) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Azért ez csak gcn 4 , a vega gcn 5 , termékpaletta tök mindegy milyen néven van :D akkor sem mutatja h hányas gcn verzio , pl: 285 gcn 3 , 2xx gcn 1 , 370 gcn 1 , 380 gcn 3. Amugy ez nem rossz dolog aki most cserél, olcsobb az induló ár , jobb teljesítmény, igaz a tápcsati előjövetele egy kicsit gáz ,de annak meg ott a 460 aki szeretnl a köztes állapotot :]

[ Szerkesztve ]

(#30) GeryFlash válasza ceripapa (#29) üzenetére


GeryFlash
veterán

Tudom, csak arra utaltam, hogy majd azzal magyarázzák ezt a kamu generációt, hogy hát ne csak high end kártyák jöjjenek idén. Közben jöhetett volna a VEGA és maradhatott volna a 4-es széria minden további nélkül.

OFF: a 370 komolyan GCN 1? :D

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#31) ceripapa válasza GeryFlash (#30) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Igen én úgy emlékszem:

[anandtech]

wiki

[ Szerkesztve ]

(#32) Chaser válasza ceripapa (#26) üzenetére


Chaser
titán

újan meg 36k ua. :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) PuMbA válasza GeryFlash (#28) üzenetére


PuMbA
titán

Marad a 460, mint tápcsati nélküli kártya :) Egyébként a kiunlockolt 1024 egységes RX460-ak nem voltak sokkal gyorsabbak, mert a memória már visszafogó tényező lett, szóval talán nem is baj.

[ Szerkesztve ]

(#34) Fred23 válasza sb (#23) üzenetére


Fred23
nagyúr

Viszont RX 550 512 SP és 32 TMU, míg R7 250X 640 SP és 40 TMU! Én a GFLOPS alapján szoktam következtetni leginkább, szerintem talán még az a legmegbízhatóbb mérőszám. A tuning mondjuk erőssége lehet majd az RX-nek, nagyon nem húzták meg, talán a fogyasztás miatt. Könnyen el tudom képzelni, hogy jól tuningolható kari lesz!

Az RX 560 külön tápcsatival nagy kib@szás lett. :K Tényleg marad az RX 460, akinek az RX 550-nél erősebb külön tápcsati nélküli kártya kell, és nem akar a zöldektől vásárolni. Akkor csinálták volna jól, ha a teljesen feloldott chip-et alacsony órajellel adták volna ki mondjuk 65-70W fogyasztással, így még egy minimális húzás is elfért volna!

[ Szerkesztve ]

(#35) Chaser válasza Fred23 (#34) üzenetére


Chaser
titán

akkor csinálták volna jól, ha optimalizálnaka fogyasztáson, elég gyászos hogy egy 1050 erősebb a 460-nál, ti még inkább és mindkettő bőven 75w alatt van, rx 560 be se éri nagy eséllyel a ti-t, de legalább többet eszik, egyetlen előnye az ára, egy kicsit többet vártam fogyasztás javulás terén legalább

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) pengwin válasza #73029888 (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Tesztelik, ha van.
Utoljára a 200-as Radeon sorozatban jött ki új kis kártya, azt tesztelték is, GeForce vonalon ilyen pici dVGA utoljára Keplerből volt talán.
Én biztosra veszem, hogy lesz PH! teszt most, hogy lesz mindkét oldalon modern, mindent tudó csak kis kártya.

Üdv, pengwin

(#37) sb válasza Fred23 (#34) üzenetére


sb
veterán

Valamit félreérthettél mert én is flops-ból számoltam. CU/TMU-ból nem elég mivel az órajelek is sokat változtak.
- RX 550: 1.2gflops, 112GB/s. Ezt korrigáltam a +20% c2c javulással és a 40% sávszélességgel. Így "elméletben" ez 1.45gflops, 156GB/s (Fillrate 19/38) Mondjuk 1300-as tuninggal már 1.6gflops (Fillrate 21/42).

A régi vga-k pedig így néznek ki:
- 250X: 1.2gflops, 72GB/s. Fillrate 15/38
- 7770: 1.3gflops, 72GB/s. Fillrate 16/40
- 7790: 1.8gflops, 96GB/s, Fillrate 16/56
- 7850: 1.75gflops, 154GB/s, Fillrate 28/55

Látszik, hogy gflops-ban kellően erős, ramban alázhat a 7850-ig mindent, ha vmi sávszél-limites akkor ezekben a számok átal mutatott aránynál is jobb lehet. Fillrate-ben meg sok különbség nincs.
Egyedül a 7850 tuningolható jól a régi vga-k közül. Ott +15% benne van a gpu-ban.

Összehasonlításképpen a 7870/270 és 460 viszonya, utóbbi ugye modern játékokban azért ezeket a régi vga-kat is elkapja/lenyomja:

- 460: 2.15gflops, 112GB/s, 19, 67 (korrigált: 2,58gflops, 156GB/s)
- 7870: 2.56gflops, 154GB/s, 32, 80
- 270X: 2.7gflops, 179GB/s, 34, 84

Itt is az látszik, hogy gpu/ram-ban hasonló, backendben viszont lemaradva mint a borravaló. Ehhez képest a fenti RX 550 szerintem relatíve jobb pozícióból indul. Talán csak a 7850-hez képest van hasonló lemaradásban mint a 460 a 270X-hez képest. Ezért mondtam, hogy a többi 77xx/250X-et azért illene hoznia.

(#38) cskamacska válasza pengwin (#36) üzenetére


cskamacska
addikt

Nyeh, ez elég jól néz ki, feltéve hogy nem fő meg a pici hűtés alatt, és a pici ventik nem porszívósodnak. :)

A 49000 forintos ára mondjuk lehetne a fele is. :( Persze amikor az egyedüli konkurencia egy ilyen 460/560, akkor miért adnák értelmes áron, ugye. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#39) solfilo válasza cskamacska (#38) üzenetére


solfilo
veterán

Pici alatt szerintem kevés számolóegységes VGA-t értett, minél olcsóbban. ;)

solfilo

(#40) Chaser válasza cskamacska (#38) üzenetére


Chaser
titán

lehetne jah, ha ingyen adnák az se lenne baj:) gtx 960 szint, 750 ti fogyasztással 45e körül teljesen reális - van is ennyiért már normál verzió, sőt jó hűtéssel is - , de tekintve hogy ez lp sztem így is rendben van, gb lp meg 46k
460 nem konkurencia neki, még a sima 1050 is gyorsabb annál legtöbb játékban, az viszont bőven van már 40k alatt normál verzió, lp msi 41-ért pl iponnál
biztos van hangja, gb lp 750 ti-m volt, terhelve turbina volt

szerk: solfilo "pici" :) 1040 most fog jönni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) cskamacska válasza solfilo (#39) üzenetére


cskamacska
addikt

Tökéletes az 1050Ti annak is, csak adják olcsón. :D

Az teszkógazdaságos tucatkártyákat már nem nagyon erőltetik, bár érdekes lenne látni még egy GT520 átnevezést(GT610 és 705 már megvót ;] ), sajnos már egy Skylake IGP is lenyeli keresztben, igaz az nem biztos hogy kap 6+ év driver támogatást. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#42) Fred23


Fred23
nagyúr

(#43) AxBattler válasza Fred23 (#42) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem is rossz, csak még túl van árazva. :K

AMD-Grafikkarten: Radeon 520, 530, RX 540 und zweite RX 550 für OEMs:
"Radeon 520 und 530 sind die Rebrands der Rebrands (der Rebrands)" ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44) pengwin válasza AxBattler (#43) üzenetére


pengwin
addikt

szégyen az első generációs GCN a kis kártyákon.
pont ezeken lenne értelme a leginkább a Polaris-nak a korszerű multimédiás képességeivel.
Tudom ilyen alacsony kategóriában ritkán szokás frissíteni, de ez szerintem akkor sem elfogadható.

Üdv, pengwin

(#45) AxBattler válasza pengwin (#44) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem az ennyire alacsony kategóriára már csak Zen IGP-t fejlesztenek...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46) PuMbA válasza pengwin (#44) üzenetére


PuMbA
titán

Az a legpoénabb, hogy a Polarisnak vannak a legkorszerűtlenebb multimédiás képességei, mert mind az Intel iGPU-k, mint az NVIDIA kártyák többet tudnak e téren :)

(#47) Bici válasza PuMbA (#46) üzenetére


Bici
félisten

Erre tudnál példát mondani - hogy mit nem tud a polaris?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) PuMbA válasza Bici (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Az NVIDIA és az Intel videó dekóderei nem csak az éppen hogy tudja megoldásban merülnek ki, mint az AMD-é. Az Intel már tud 8K vagy 4K 120fps dekódolást, NVIDIA-nak meg a 12 bites videók dekódolása is megvan ezen felül. Több videót is tudnak egyszerre dekódolni: például 8db FullHD-t. Egy NVIDIA GT210-es kártyával anno 6 db-ot tudtam egyszerre nyomatni, de ez tényleg minimális felhasználási értékkel bír :DDD

Az AMD a YouTube-os VP9 dekódolást a VGA kártya általános számítási egységeivel oldja meg és nem a beépített hardveres videó egységgel. Ezt onnan lehet tudni, hogy hónapokig kellett várni a VP9 gyorsítás támogatására a driverben.

[ Szerkesztve ]

(#49) AxBattler


AxBattler
félisten

ASUS details Radeon RX 560 STRIX

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50) solfilo válasza PuMbA (#48) üzenetére


solfilo
veterán

Ez komoly? Carrizo, Kaveri, GCN3 miért nem kapott ilyet, ha a GPU általános egységei izzasztva? Nem nagyon értem. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.