Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andor80


andor80
senior tag

"
a 3,5 milliméteres jack csatlakozó visszakerülése mindenképpen a mobil mellett szól."
2020 évében ennek akkor lenne jelentősége vagy okozhatna csöpögős örömet ha érdemi dac amp lenne mögötte...Így csak egy felesleges porosodó hibaforrás .

Szerintem!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#2) #16820480 válasza andor80 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kell ahhoz igazából semmi tűzijáték és fanfár, hogy normális hangzása legyen. A Samsung sem reklámozza az ilyen-olyan extra DAC-ot, mégis egészen jól szólnak az S10-ek, de ott volt a HTC is, ahol alap QC DAC mellé tettek normális opa-t, és teljesen jó volt a végeredmény.

(#3) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

- Szia. Miben segíthetek?
- Telefont szeretnék venni.
- Van valami elképzelés?
- Igen, az Xperia 1 2.

Fantasztikus névválasztás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) hito


hito
nagyúr

Hosszú-hosszú idő után legyártotta a Sony azt a készüléket, amit vártam tőlük. Minden van, ami számomra eddig hiányzott a készülékeikből:

- raw fotózás
- nagy méretű szenzor
- baromi jó látószögek (számomra ez a hármas a leginkább használható)
- 4k 60fps
- "sztereó" hangszóró (igen, jobb élményt nyújt mint az 1 hangszórós megoldás, 1-2 youtube videó megnézéséhez)

És maradt vízálló + jack + nincs notch. Jó eséllyel én bizalmat fogok neki szavazni. Már csak két dolgon kéne csavarniuk: a képernyő arány nem a legszerencsésebb és a buta felületük (szó szerint buta, de nagyon) is csere érett.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Notch és sztereó hangszóró ++, képernyőarány -. Egy árat is dobhattak volna mellé.

(#6) adamssss válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


adamssss
veterán

Látszik, hogy a marketingre már nincs pénz. Pontosabban arra nincs, hogy megfizessenek egy józan embert aki el tudná nevezni értelmesen ezt az egyébként tényleg pofás és nagy tudású telefont...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) <Lacy85> válasza adamssss (#6) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen. Magával a telefonnal így elsőre most nekem sincs bajom, mert tényleg minden megvan benne, ami egy normális flagship-ben kell. Végre az akksi is értelmezhető méretű.
A név legyen a legnagyobb baj, csak ez most elég viccesre sikerült. :D

(#8) #16820480 válasza hito (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nézheted úgy is a felületet, hogy minimalista, az manapság divatosabb :)

(#9) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Szép, letisztult formaterv, nagyobb akku és Jack is visszatért! :C Ha a kamera is jó lesz még mellé a tesztfotókat megnézve, akkor én azt mondanám, hogy igen versenyképes mobillal van dolgunk! Persze a ceruza megint vastagon fog majd, de nem is várok mást. De Sony, több marketinget!!! Nem látni nagyon Sony reklámokat a városban...

Kíváncsi leszek a Sony Xperia 10 II tesztjére, az megfizethetőbb modell lesz számomra.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#10) keszi1991


keszi1991
tag

Tökéletes telefonon lenne számomra, mar csak egy hibája maradt, a hülye 21:9es kep arany, miért?? Végre egy telefon amiben minden megvan, szép, nincs notch se luk se semmi hülyeség.. Erre ezt a hülye hosszúkás formát nem akarják elengedni..

(#11) FireFox1996 válasza hito (#4) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

+ jónak tűnő aksi. (Bár Sony-t ismerve, jól optimalizálják, így elfogadható SOT várható)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#12) andor80 válasza #16820480 (#2) üzenetére


andor80
senior tag

borzalom szerintem a samu.s10 is a legroszabb mondjuk a huawei annyira rossz,hogy szó nincs rá heheh

Htc-t értékeltem de ott azért kapott minőségi plussz alkatrészt.Mindegy amúgy a sanyi is csak a csoda eqival akarja eladni a zenei részét pedig mint a kameránál ők tényleg tehetnének lépéseket a minőség felé de ez megint nem történt meg.Parasztvakítás felskálázás bs nevü eq az persze megy...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#13) #16514048 válasza adamssss (#6) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nekem jobban tetszik ez, amikor a nevet nem változtatják minden évben, hanem a generációkat jelölik. A fényképezőgépeiknél is használnak ilyen nevezéktant, márkaarculatilag is egységesebb így, meg szerintem átláthatóbb.

(#4) hito:

+1, viszont jó lenne, ha a raw és manuális beállítások idén már nem csak az egyik kamerára lennének korlátozva. A "telét" én legalább annyiszor használnám, mint a főkamerát, engem ezzel tartanak még távol maguktól (mondjuk nem csak ők, hanem az LG-t leszámítva mindenki, valamiért ez még mindig nem divat a többieknél).

[ Szerkesztve ]

(#14) papi77


papi77
addikt

"Egy pont kettő" jó név 😊

Az első: NOKIA 1611

(#15) Kasya válasza adamssss (#6) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyon nagy marketingképzettséget igényel...

[ Szerkesztve ]

(#16) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Almaim telefonja lenne ha 16:9es lenne a kijelzo... Es meg ezzel a star trekes fezer kinezettel is inkabb ez mint a pixelhibas "flagshipek"

(#17) Noukoum


Noukoum
veterán

Ígéretesnek hangzik, korrekt árcímkével még sikeres is lehet.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) GeryFlash


GeryFlash
veterán

A névválasztást leszámítva ez 10/10-es bejelentés volt, remélhetőleg a kamera szoftver idén tényleg jó lesz és akkor akár best buy is lehet. Azt mondjuk nem értem hogy lett 3 mm-rel vékonyabb de nagyobb akksis mint az Xperia 1 de mind1 :D

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#19) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Én nagyon megszerettem a 21:9 képarányt. Praktikus..... keskeny a készülék és mégis nagy a képernyő. :C :R Nem szívesen állnák vissza a klasszikus 16:9-re, de még a 18:9-re sem.
Kíváncsian várom az árát. (320 k-ra saccolom) :Y

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

A kamera papíron jónak tűnik, meglátjuk a szoftverrel mennyire sikerül elbarmolni. 😃

(#21) PeterFox


PeterFox
újonc

Nah ez végre egy korrekt telefon tőlük. A gond az, hogy ez tavaly ütött volna nagyot. Idén a gigantikus szenzorok és a magas kép frissítés lesz a húzó téma a versenytársaknál, ahova fel árazzák majd ezt a telefont. Minden esetre ez a legkorrektebb csúcsuk eddig. Remélem a rádiók idén erősebbek lesznek.

(#22) Kasya válasza hemaka (#20) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azzal es az arral fogjak megint elrontani, tuti.

[ Szerkesztve ]

(#23) DanielLong


DanielLong
senior tag

A név az fantasztikus, kíváncsi vagyok hány generációt bírnak ki ezzel a nevezéktannal. Szerintem már a Mark III után feladják, aztán megint lehet gondolkozni, hogy mi is a reláció (Z1<Z5, XZ1<XZ2, de X1>X10).
Várnám a kompakt verziót, amire lenne is kereslet, de biztos nem jön majd.
Ugyanígy várom, hogy a jövő évi verzióról eltűnjön a jack, a vízállóság, meg a vezetékes töltés is, mert az úgy az igazi sonys random evolúció.

(#24) forgonati válasza hemaka (#20) üzenetére


forgonati
őstag

Tuti elbarmolják a kamerát, ne félj :D

Keelah Se'lai!

(#25) laci_csk válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


laci_csk
senior tag

mostmar a nevvel van a baj? az jo mert akkor azt jelenti hogy a tobbi rendben van. de szerintem az akksi kicsi, de fura hogy a jack mar senkinek nem kell, most hogy van... :Y

Xperia XZ3

(#26) MikeWazowski válasza hito (#4) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Szerintem pont a Sony-nak az egyik legjobb a felülete. Baromi jól is néz ki, meg nagyon jól van optimalizálva.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#27) laci_csk válasza MikeWazowski (#26) üzenetére


laci_csk
senior tag

na ilyet... tokeletesen egyetertek most veled

ez most jol sikerult telo, majdnem 100% teszik is, lehet ez fogja valtani a mostani telomat osszel

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#28) leslien


leslien
nagyúr

túl szép hogy igaz legyen... vahol elfogják cseszni sajnos...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#29) <Lacy85> válasza laci_csk (#25) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mint ahogy írtam is, a többi rendben van.
Árban mondjuk a többiek alá kellene lőni, mert azokhoz képest van lemaradás.
Ha megáll 300 alatt, akkor egész jó vétel lesz.
De szerintem bilibe lóg a kezem. :D

(#30) ace05


ace05
senior tag

Lehet, hogy megint Sonym lesz a Live with walkman után. Ez az Xperia 1 II minden szinten megmozgatja a válogatós fajtámat. Ha bedöglik egyszer a Samsung Note 9-em, lehet már váltok is.

[ Szerkesztve ]

(#31) <Lacy85> válasza MikeWazowski (#26) üzenetére


<Lacy85>
addikt

És ezen a szép, optimalizált felületen még mindig jellemző, hogy a play services gondol egyet és lemeríti a telefont? Ettől falnak tudtam menni még anno, amikor Z3-at használtam. :D

(#32) MikeWazowski válasza <Lacy85> (#31) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem csak Sony-n fordul ez elő.
Nem olyan régen S10 telefon is produkálta. Nem telefon hiba, hanem néha elcseszi a google.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#33) laci_csk


laci_csk
senior tag

az akksi kicsit nagyra sikerult, le fogja szivni az aramot a konektorbol, elszurta'k...

Xperia XZ3

(#34) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez jól hangzik. Én is attól félek, hogy arany árban fogják adni. Kamera is jónak tűnik. ha a gyári szoftvert el is baltázzák, mivel snapdragon van benne, lesz rá valószínűleg Gcam. Várom a megjelenést, és a teszteket.

(#35) leslien


leslien
nagyúr

létezik h ua s szenzort kapta mint US S20 ?
Sony Imx 555...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#36) adamssss válasza #16514048 (#13) üzenetére


adamssss
veterán

Ezzel egyet értek abban az esetben ha a név betűkből áll mondjuk iPad Air. Itt tényleg célszerű 1-2-3-at használni. Na de itt? (bár tényleg soha nagyobb gondunk ne legyen)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37) Crafter32


Crafter32
őstag

Minimalis marketing azért van a Sonynak. Mióta új dizájn van a Mobilarenanak nem szoktam olvasgatni itt, de kaptam a Sonytól emailt és érdekelt mit írnak róla itt is.

(#38) hito válasza #16514048 (#13) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, kevés gyártó enged hozzáférést a másodlagos/harmadlagos modulokhoz. Xiaomi sem, viszont portolt GCammel Mi 9T-men megoldható. Nyilván ez is ritka, pl. Samsungoknál sehogy sem megoldható. Huawei-éknél Mate 20 Pro óta egyébként alap.

MikeWazowski: pont nem ezekkel van problémám, hanem a tudásával, illetve a tudatlanságával :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#39) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nekem tetszik :B

A kijelző maradt 60Hz-es?

(#40) Ricardo válasza Maxxy10 (#39) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha jól olvasom 90Hz-es [link]

(#41) Maxxy10 válasza Ricardo (#40) üzenetére


Maxxy10
addikt

Köszi!
Közben találtam egy kamera "tesztet" vs S20 Ultra [link]

(#42) CabalX


CabalX
aktív tag

Az előző 3 telefonom Sony volt, nagyon szerettem őket, de az XZ1(C) frissítési mizériája után megrendült bennük a bizalmam. Ezek a telefonok már csak PR fogások, hogy ilyen telefont is tudnak csinálni a kamera moduljaik köré.

(#43) leslien válasza Ricardo (#40) üzenetére


leslien
nagyúr

itt van Sony oldal... [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#44) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jézusszűzmáriaaaa!!!! :Y
Niiiiincss Noccs!!!! :DDD
Hallatlan, hogy van Jack is!! :DDD
Nem tud a sunyi innoválni! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#45) Noukoum válasza Polarstar (#44) üzenetére


Noukoum
veterán

Hát inkább legyen ilyen ízléses keret mint 2020-ban óriás noccs.
Jack jelenléte pedig senkit nem zavar szerintem :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#46) opr


opr
veterán

Nekem tetszik. Ha a kamerat nem barmoljak el, meg akar igazi titkos tipp is lehet belole. A gond csak az, hogy az xperia xz-s tapasztalat utan nem tudom engem mi tudna ravenni arra, hogy meg egyszer penzt adjak sony telefonert.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#47) Noukoum válasza opr (#46) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha lesz előrendelői ajándék akkor az. Pl

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#48) opr válasza Noukoum (#47) üzenetére


opr
veterán

Nincs az a fejhallgato, amiert cserebe megeri ket evig egy instabil, rossz kameras, random idopontokban random baromsagokat csinalo, minden frissitessel erezhetoen lassulo telefont hasznalni ket evig. :(
Igaz, ezek a tapasztalatok meg az xperia xz idobol vannak, aminek meg volt baja boven, amit remelem azota azert csak megoldottak, ezert is nem irtam ide.

Amugy le se sz@rnam a dolgot, de ez pont annyira bejonne, es legkesobb jovore mar azert lassan ideje lecserelni a htc u11-et, de az xz annyira mely nyomot hagyott, hogy hiaba tetszik, nem hiszem, hogy meg egyszer bele mernek vagni. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#49) #24536576


#24536576
törölt tag

Eléggé bejövős. :Y

(#50) Noukoum válasza opr (#48) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk ha egy telefon rossz akkor én eladom a francba mert tuti nem szenvedek vele 2 évig.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.