Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Nagyon jó, csak ámulok bámulok Samsung még mit nem jelent be...
Azt mondják Android OS lesz rajta.....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) Reaper


Reaper
őstag

Nem rossz kezdeményezés, de ez a napelem szerintem még mindig csak kiegészitő, és nem hiszem hogy sokkal meg tudná növelni az üzemidőt. De hajrá.

(#3) Shockwave12


Shockwave12
csendes tag

Jópofa kezdeményezés, de tutira nem akkor tölt, amikor a zsebében hordja a halandó.

Viszont ha "pofával" lefelé tartom az asztalon (hogy a napelemek fényt is kapjanak), akkor
1. Vagy a kijelző eztrakarcmentes, ami a felhasznált anyagok miatt eléggé paradoxnak hangzik
2. Vagy kellenének "tappancsok" a kijelző köré, amire felfekszik a teló

Teljesen okés meg jópofa csak valamiért olyasmi érzésem van, hogy pont a legelemibb részletek kimaradnak, miközben tényleg minden mást igencsak átrágnak többször is.

(#4) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Egy biztos: A Samsung durván fejleszt....

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#5) tween


tween
őstag

Követendő példa!

(#6) Dr.Anonymus válasza AS (#1) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a képek alapján az android kétséges, ha csak nem írták át az egész alap képernyőjét..

de big respect a samunak, azért kedvelem őket mert nem ülnek a babérokon...
egyszer volt egy olyan apple 5let, hogy a kijelző mögé teszik a napelemet...
na az egy jó 5let lenne itt is... de kezdetnek egyáltalán nem rossz ez sem, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#7) Karma válasza Dr.Anonymus (#6) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem simán lehet Android :R
Ott az óra, az oldalról kihúzható alkalmazáslista... A többi meg belefér a gyártói customizálásba.

“All nothings are not equal.”

(#8) Dr.Anonymus válasza Karma (#7) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

legyen igazad... :K

(#9) Mamuska


Mamuska
őstag

Ez nagyon nagy, nem hiába szeretjük a samsungot.

(#10) .mf


.mf
veterán

Ez király :C
Egy nagy grat, a részletekre meg kíváncsi vagyok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

ez most komoly???

Inkább kérdezzék meg a Philipset, ŐK mit használnak akksi helyett - ez szvsz inkább földműves-szemkiszúrás... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#13) Malory


Malory
tag

bruhahaha - lépésszámláló, széndioxid fogyasztás-sporolóval egybekötve :U ha nem ilyen felkapott lenne a téma azt mondanám, hogy az általam nagyra becsült földművesek látásának erős károsítása forog fenn!!!

Így csak azt: aranyos kezdeményezés. A napelemet pártolom, a kijelző is plasztik? Fogyasztáscsökkentésre ötletek a marketingeseknek(!)
- csomagoljanak mellé egy gsmmodulos; SMS-sel irányatható hardvert, amivel a lakásod elektromosáram/gáz felhasználását lehet szabályozni. Ugyanezen a szoftveren belül legyen egy csak eco termékek vásárlását lehetővé tevő store-t, amin mellesleg a környezetet károsító gyártók statsiztikáját is folyamatosan követhesse a fogyasztó, ha épp - hagyományos helyen vásárol. Legyen még a programban, tippek és trükkök az ecoéletmódhoz. Semmilyen állapotjelző led ne legyen a készüléken és egyébként ne is gyártsák le a készüléket, maradjon csak fejlesztési szakaszban.

napá - egyébként jobb mint a semmi...

[ Szerkesztve ]

(#14) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyon csinos a kis kék. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15) nrgia


nrgia
őstag

Ez is tetszik! :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#16) pikszel válasza AMD Power (#14) üzenetére


pikszel
őstag

A kis szürke pedig a kis kék hátoldala... :)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#17) Murderer69


Murderer69
őstag

nagyon ott van....KÖVETENDŐ PÉLDA!!!! esetleg ha meg is jelenik és itt is kapható lesz akkor benevezek 1 ilyenre....

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#18) moonman


moonman
titán

és az ecowalk mennyit fogyaszt? ;]

amúgy tetsz, bár a napelem nem sok fényt kaphat: vagy zsebben van, vagy fogom és eltakarom a kezemmel.

[ Szerkesztve ]

(#19) moonman válasza Karma (#7) üzenetére


moonman
titán

az a nyíl, pont hogy az Omniás Windows Mobile felületre utal (sidebar), bár ez szerintem nem okosteló.

[ Szerkesztve ]

(#20) #16820480 válasza bolondember (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

az ilyen koncepciók mindig csak arra jók, hogy a marketing osztálynak legyen mibe kapaszkodni, meg lehessen nagy szóval hirdetni, hogy mi bizony ilyet is tudunk, erre is figyelünk!
kb annyi gyakorlati haszna van, mint az ilyen eco-autóknak, meg hibrideknek :U

(#21) moonman válasza #16820480 (#20) üzenetére


moonman
titán

nono, hibrid autóknak igenis van gyakorlati haszna. amikor úgy át tudsz araszolni a városon, hogy egy deci benzint sem fogyasztasz el...

(#22) #16820480 válasza moonman (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, hát hogyne. és utána hogy töltöd vissza ak akkumlátort? hogy több benzint égetsz el annál, mint szükséges volna... az a helyzet, hogy átlgatos használat mellett egy hibrid nem tud olyan jó fogyasztást sem produkálni, mint egy átlagos modern dízel. és ezt több helyről hallottam már. szóval a károsanyag kibocsájtása úgy általában semmivel nem jobb, mint egy rakás konkurens megoldásnak.
tökre nem a hibrid a jövő, ez csak egy kifogás, amit az emberek orra alá dörgölnek, hogy lássanak valami változást, amíg a gyártók sumákolnak. ott van a Honda megoldása, egy teljesen elektromos (hidrogén üzemű) autó, az már előremutatóbb sokkal.

telefonoknál is simán megoldható lenne, hogy környezetkímélő anyagokból csinálják, meg stb. ez nem technikai fejlődést igénylő dolog. csak persze sokkal jobb az üzleti szempontból, ha megveszed, eldobod, újat veszel, eldobod, és így tovább.

(#23) evone


evone
őstag

marha jolenne ha androidos lenne, tenyleg jol megcsinaltak :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#24) moonman válasza #16820480 (#22) üzenetére


moonman
titán

úgy töltöm vissza, hogy gurul az autó és van benne generátor. semmi szükség több benzinre.

"átlgatos használat mellett egy hibrid nem tud olyan jó fogyasztást sem produkálni, mint egy átlagos modern dízel"
van hibrid autód? én tudom, hogy kb. fele annyit költünk benzinre. :)

(#25) csab2 válasza moonman (#24) üzenetére


csab2
veterán

Az igyekezet és a szándék dicséretes. Azonban jogosnak tartom a felvetést: hogy az ördögbe fog töltődni a telefon, amikor normális ember a zsebében hordja a telefont? Persze aki a nyakába akaszt mindent, annak oké.
Ez az eco izé meg egyszerűen nevetségesen szánalmas.
Én is inkább a marketinget érzem ezen a telón. Persze az is igaz, hogyha marketing is (tehát a cég mocskos anyagi érdekeit szolgálja), de az ötlet hasznos. Ezért elítélni abszolút nem szabad. Az irány jó, hátha kinő belőle valami még jobb!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#26) #16820480 válasza moonman (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

gratulálok, feltaláltad az örökmozgót! kérlek jelentkezz a Nóbel díjért :)

(#27) moonman válasza #16820480 (#26) üzenetére


moonman
titán

nem találtam fel semmit, csak van tapasztalatom hibrid autóval. ;)

(#28) Ricardo


Ricardo
félisten

Az alap ötlet nem rossz, hogy újrahasznosított anyagból van, de a napelem max kiegészítés.
Tokban/zsebben nem tölt, telefonálás közben megint nem, mert vagy a kezemmel takarom, headset esetén meg "zsebben marad a telefon.
Azokak jó akik sokat űlnek a tengerparton egy kávézóban és ott az asztalra téve töltődik a mobil, de valljuk be, nem egy széles rétegről van szó :D

(#29) moonman válasza Ricardo (#28) üzenetére


moonman
titán

lehetne benne valami pörgettyűs generátor, ahogy jövök-megyek tölthetné mozgási energiával. ha jól rémlik, volt is valami efféle kezdeményezés, talán Nokiánál.

(#30) #16820480 válasza moonman (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

valami olyasmi hír volt valamikor, hogy ruhát csinálnak olyan anyagból, ami a mozgási energiát (pl. ahogy mozgatod a karod, és csavarodik a ruha anyaga, stb) alakítja energiává. bár ez még elég scifi-sen hangzik.
persze, lehet rakni bele olyan generátort, ami rázogatásra tölt, ahogy például azokat a spéci zseblámpákat. 1 perc rázogatás, 1 óra beszélgetési idő :P

amúgy kíváncsi vagoyk milyen jól megy a hibrid, ha mondjuk használod a fényszórókat, a klímát, vagy a fűtést is esetleg. de csak, hogy tudd: azért hibrid, mert benzinre _is_ szüksége van, azt is használ. mégpedig átlagban annyit, ami felér már egy dízel fogyasztással legalább (sőt). pár helyen már bebizonyosodott, hogy a gyárilag megadott fogyasztási adatok köszönőviszonyban sincsenek a valós értékkel. ha meg előre gondolkodva defenzíven, takarékosan, odafigyelően vezetsz, akkor meg egy V6-os Audi is képes elmenni 800km-t egy tankkal...

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

Már régen mindegyik alsó és középkategóriás telefonnak ilyen műanyagból kellene készülnie...

(#32) moonman válasza #16820480 (#30) üzenetére


moonman
titán

kílma nyilván sokat fogyaszt, de nem véletlenül van hibrid benzines helyett, úgyhogy tudom, hogy működik. ;)

(#33) #16820480 válasza moonman (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, lásd az elterjedtsége, és támogatottsága... de a hollywood-i sztárocskáknak jó a garázsba a Hummer mellé, hogy mondhassák: őket bizony érdekli a környezet védelme.
annyi pénzt biztos nem ér, amennyiért vesztegeti, annyira nem forradalmi. ráadásul az előállításával kapcsolatos környezetszennyezés, meg stb. na mindegy, ha megnyugtatja a lelked, hogy ilyet használni jó, akkor felőlem hidd azt, de nem ezen múlik a globális felmelegedés, meg légszennyezés.
az autók amúgy is ~1%-át adják a CO2 kibocsájtásnak. most ha ezt lecsökkentjük 0,8%-ra, akkor megmenekültünk?
és ugyanez igaz a mobilokra is: felső kategóriában nincs tömeggyártás. az ilyen Nokia 1100 és hasonló "eldobható" telefonokat kéne újrahasznosított anyagból csinálni, mert azokat készítik 100 millió példányban, nem pedig a felsőkategóriás okostelefonokat, amikből jó, ha pár tízezer elfogy.

(#34) f.begbie válasza csab2 (#25) üzenetére


f.begbie
tag

Már megint sikerült megfogni a lényeget, úgy látom. Nem arról van szó, hogy feltaláltak egy csodamobilt, amit a "vízbül veszi ki a zokszigént", csupán piacra dobnak egy olyan fícsört, ami napelemmel tölti az aksit. Általában ha a zsebedben van a telefon, akkor hálózatról sem tudod tölteni... Viszont egy szép napsütéses napon, amikor már nagyon éhes a telefon, akkor simán kirakod a fényre ahelyett, hogy áramról töltenéd. Nyilván ez önmagában nem váltja meg a világot, de attól még egy jó kis feature, ami különösen hasznos lehet olyankor, amikor menet közben merül le a telefon és nincs lehetőség feltöltésre.

(#35) Dr.Anonymus válasza #16820480 (#33) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

akár mennyire degradálod ezt markettinges fogássá...
a napelemeknek van jövőjük
olvasd el ezt a rövid angol cikket...
(alul még szó magyarázat is van)

ha meg szóba került a rázogatós módszer

szóval vannak reménykeltő 5letek, és nem szabad lehurrogni egy ilyen kezdeményezést
mert a többi gyártó nagy ívben szarik a környezet tudatosságra,...
nem azt mondom hogy ez a mobil megoldja a világ környezeti gondjait, de induló lépésnek nem rossz

(#36) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

egyébként kizártnak tűnik a fotók alapján az android
nem csak a három alsó gomb gyanús,
ez az oldalsó fül köszönő viszonyban sincs az android alsó menü felhúzó gombjával
inkább az f480-on is látható gadget fülre emlékeztet ami mind kihúzott mind visszatolt gadget sáv esetén jól látható

(#37) #16820480 válasza Dr.Anonymus (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

jól hangzik ez a napelemes dolog, csak emellett kéne valami jó megoldás az energia tárolásásra és szállítására, ami modernebb a mostaninál. de érdekes amúgy, hogy amikor a Samsung csinálja meg, csak akkor jó, és környezettudatos. pedig már legalább másfél éve megcsinálták gyakorlatban: [link] ;)

(#38) Dr.Anonymus válasza #16820480 (#37) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

megcsinálták, de kik?
mutyi Phone kínai gyár...
eljut 500 emberhez az egész világon...
nem sok vizet kavart, ezért fontos hogy ilyen nagy gyár is fölkarolja az 5letet
a dupla Simet sem Samsung találta fel, de mégis a nagy gyártók közül ő gyárt egyedül ilyen telefont, és ezért az elismerés jár nekik...

(#39) copin válasza #16820480 (#37) üzenetére


copin
őstag

Sajnos az egyikre azt mondják, hogy hasztalan ötletbörze, a másikra, pedig azt hogy innováció.

Bár, ha ezt a Samsungot pl. egy Panasonical, vagy Toshibával kéne összehasonlítani akkor én is erre a következtetésre jutok. :))

[ Szerkesztve ]

(#40) Dr.Anonymus válasza copin (#39) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

visszaolvashatod az előző kommentemet...
az egy dolog hogy kitalálja valaki, biztos a mutyiPhone gyártó előtt is megcsinálták már sokan, és ünnepeljük is őket, de ha egy nagy gyártó megcsinálja annak lehetnek hatásai is...

egyébként ez is tök tipikus ha a nokia csinálna egy ilyet már itt nyomnák száz számra a leborulós hsz-eket, most meg mindenki fikáz, holott örülni kellene hogy legalább az első lépés megvan...
érdemes ilyen embereknek bármit is gyártani?
nektek semmi se jó?
jobb mint a semmi, nem? csinál valamit a többi nagy gyártó ami jobb mint ez? nem... akkor minek fikázni?

(#41) copin válasza Dr.Anonymus (#40) üzenetére


copin
őstag

Van a Nokiának egy olyan tulajdonága, hogy elárasztja a telefonjaival a piacot. Ehhez még elég sok "oktató filmet" meg kéne néznie a Samsungnak, ami sokkal fontosabb, mint egy 8 megás optika, vagy am-oled érintős panel a vásárlók kegyeiért folytatott harcban.

egyébként ez is tök tipikus ha a nokia csinálna egy ilyet már itt nyomnák száz számra a leborulós hsz-eket

Erről nem vagyok meggyőződve. Mellesleg nem édesmindegy, hogy ki mi előtt borul le? Ízlés dolga. :-)

(#42) Davey7


Davey7
senior tag

nekem tetszik és mivel én híve vagyok a környezetvédelemnek így én beneveznék rá...meg a napelem is jó ötlet lenne... mikor itthon vagyok,vagy az egyetemen akkor simán ki lehet tenni az asztalra és addig töltődik.

(#43) #16820480 válasza Dr.Anonymus (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért ezzel az 500 emberhez eljut szöveggel szerintem kicsit mellélőttél. oké, hogy nyugaton nem ismeri senki, de azért ha azt egnézed, hogy csak Kínában nagyjából annyi mobilhasználó van, mint Európa egész(!) lakossága...
abban az roszágban ha valami nem fogy jól, az azt jelenti, hogy "csak" pár milliót adtak el belőle. ha valami közel van, akkor csak 2-300km-t kell odáig utazni.

egyébként nem fikáztam. jópofa a napelem, ilyen formában még nem menti meg a Földet, meg az említett okok miatt nem mondható innovációnak, de nem rossz dolog.

a másik meg az, hogy szoktam eleget hangoztatni azt is, hogy nem szeretem a Nokiát. főleg amióta használtam több ideig a telefonjaikat. szóval nem lenne más véleményem, ha ők csinálák volna meg. bár úgy tűnik Koreában nagyobb divat a szomszédoktól nyúlni.

(#44) Bocha válasza #16820480 (#43) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Akkor alapvetően ne csináljunk semmit, mert egy ember úgysem tudja megmenteni a világot, nem igaz?

Butaság: ha mindenki saját területén tenné meg azt, amit meg tud, akkor rohadtul nem itt tartanánk.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#45) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Egyébként a kép alapján egyértelmű számomra, hogy Samsung TouchWIZ fut rajta, nem WM (akkor lenne Start menü) és nem is Android (az meg csak simán máshogy néz ki).

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#46) #16820480 válasza Bocha (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

hé, lehetek pesszimista, ha akarok, nem? :D

amúgy néha eszembe jut, hogy vajon szüksége van-e a világnak arra, hogy megmentsék. mármint ez csak egy "kődarab", ahol viszonylag jelentéktelen ideje zajlik az élet, hosszú távon úgysem tudjuk befolyásolni a világot.

(#47) moonman válasza #16820480 (#46) üzenetére


moonman
titán

azért abban ugye nem látsz kifogásolnivalót, hogy a kődarab néhány hosszabb távra is gondolkodni képes lakója, próbálja megmenteni saját civilizációját? ha nem megy, úgysem fog menni, de meg se próbálni?

[ Szerkesztve ]

(#48) Bocha válasza #16820480 (#46) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Dehogynem tudjuk befolyásolni, jaj nekem: mit gondolsz, ha csak madarak meg mókusok nyomnák a Földön, akkor itt tartanánk? Nem, nem csak rövid ideig tudja eltartani a lakosait, csak mi csesszük szét, tehát kvázi nem megmenteni akarjuk, csak visszacsinálni, mert felelősséget vállalunk - nem magunkért, hanem azokért, akik utánunk jönnek vagy kevésbé értelmesek. Értünk is vállalt felelősséget valaki, és ez így van rendjén - az már kevésbé, hogy a mai világ ilyen egocentrikus és hedonista.

Egyébként nyugodtan lehetsz pesszimista, bocs. :)

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#49) Bocha válasza #16820480 (#46) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Lényeg a lényeg, inkább meg sem írom a mobilos szervizeléssel kapcsolatos cikket, alapvetően három hete emiatt rohangálok és idegeskedem miatta, pedig telefonom sincs tehát ilyen problémába sem ütközhetek. Hogy rajtam kívül érint pár százezer embert, és kvázi csak mi vagyunk itt a Mobilarénánál, akik ezt meg tudják írni? Szarok rá, úgysem váltom meg a világot.

Tetszik a hozzáállásom? :U

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#50) copin válasza Bocha (#48) üzenetére


copin
őstag

A cégek pénzügyileg rá vannak szorulva a nyersanyagok újrafelhasználására. A szemétkezelés már más tészta. Puszta marketingfogás (Ásványvizes palackból? Más nincs???) a zöldeknek, vagy akik zöldnek hiszik magukat. A környezetvédelem pedig fontos, csak ne álljon meg pár modellnél, mert akkor csak képmutatás lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.