Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoja™


Zoja™
őstag

Hova lehet ezt a formát még nyújtani? :F

(#2) -Gerzson- válasza Zoja™ (#1) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Akár 7"-ig is... :)

(#3) AS


AS
félisten

Ez érdekes lesz főleg élőben :D

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Elszomorít, hogy tényleg egy 20 collos tévével a nyakunkba fogunk rohangálni.

Már, ha a gyártókon múlik...

A nagyobb az jobb?

/K.vára igyekszik dél korea tolni a telefonjait, mielőtt ledobja az atomot észak korea rájuk. :K /

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) Fr0z3n válasza Zoja™ (#1) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nekem tetszik, bár ez már tényleg túl nagy. Nagy lapát kezem van, de már a Note 2-t is alig érem át, ez a teló tuti 2 kezes mutatvány.

(#6) Carbonado11


Carbonado11
tag

Ez most normál fülhöz emelős telefon,vagy headsetes,mint az első Tab?

Redmi Note 8

(#7) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

720P Noteba miközben S4 1090P?
1.5GB ram miközben S4ben 2gb és már Note2Ben is 2GB volt?

Nincs hova feljődni ezért jön a visszafejlődés? vagymi?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Ez miért telefon és nem tablet? Mert van benne gsm modul. Az ok, hogy a telefonok mérete nőtt, hisz sokaknak csak másodsorban telefon, de ez már nagyon a mobilitás határán van, zsebben esélytelen magunkkal vinni.

(#9) BatchMan


BatchMan
senior tag

Csak azért nem tablet, mert nincs vastag pereme. Ez már igazi tepsi :K
Megjegyzem a Samsung első 7"-os tabletjével lehetett telefonálni, úgyhogy nem ez a legnagyobb tepsi.
Derék hardver.

Magam Note-párti vagyok, de ennek is lehet piaci kereslete.

(#10) margithid


margithid
veterán

Azért bízom benne, hogy megmaradnak a 4" körüli telefonok is, nekem az a jó méret.
Azért nem bánnám ha kijönne valamelyik kínai gyártó egy ilyennel, átlagos kamerával és processzorral, 2 GB Rammal, 2000es aksival. Komolyan nem értem, hogy egy gyártó se jött még rá, hogy ezzel szakíthatna..?
Nekem egy ilyen lenne az álomtelefon, az meg nem érdekel sokat, hogy huawei vagy zte, netán alcatel.

(#11) BatchMan


BatchMan
senior tag

Valaki hozzon már egy ilyet a Veletechre!

(#12) AS válasza Dare2Live (#7) üzenetére


AS
félisten

Ez nem a legfelső kategória az a Note 3 lesz.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#13) VIBO


VIBO
őstag

Mennyire újabb formaterv :D

Amúgy nem csúnya sztem.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#14) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Én a Galaxy Ultra Mega sorozatot várom 7 colos képernyőmérettel ;]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#15) adamssss


adamssss
veterán

Esküszöm, hogy ezek a termékek tartják életben az apple-t. Én nem vagyok ellenük, de tényleg nem értem, hogy miért nem adnak droid fronton, 4"-en felsőkategóriás cuccot. Addig számomra marad az i5.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16) Blyan


Blyan
félisten

Ez jó, képesek a 720p adta ppi számot is lerombolni. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17) keIdor


keIdor
titán

Ez tök jól néz ki, kár, hogy túl nagy.

Blyan: Na ja, pont ide kéne igazán az 1080p.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) Zsomx


Zsomx
csendes tag

Az iPhone 101 viccnek indult, de asszem a Samsungosok komolyan vették a fenyegetést.

[ Szerkesztve ]

(#19) kengyel


kengyel
nagyúr

Jó lett ez bár hatalmas a kijelzője :) Azért a ramot kitolhatták volna kerek 2GB-ra. De így sem rossz.

kengyel

(#20) litter


litter
tag

Mennyibe fog ez kerülni szerintetek?
Új cégtelefont tudok választani júniusban, eddig a Note 2 nézett ki befutónak (az amúgy a céges keret legvége).

A kisebbik Megában 100%-ig biztos vagyok h a Note 2 alá lesz árazva, na de a nagyobbik? A Processzora, kijelzője gyengébb (felbontás, lcd), nincs toll, viszont a készülék még nagyobb.

(#21) keIdor válasza litter (#20) üzenetére


keIdor
titán

Céges tabletnek lenne jó ez maximum. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) danikollar


danikollar
őstag

Ez már tényleg majdnem 7"-os TAB méret, és abból is van olyan amivel telefonálni lehet.

(#23) Bone123 válasza keIdor (#17) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Tekints rá, mint tabletre vagy egyszerűen "érintőképernyős eszközre".

Milliószámra járják a városokat emberek telefonnal ÉS 7"-es tablettel, azaz két megegyező funkciójú készülékkel. A Mega azt a célközönséget elégíti aki, akinek nem gond táskában (vagy zakózsebben) hordani a készüléket, és akkor már miért ne legyen egy mindenes készülék kettő helyett sokkal kisebb kivitelben egy tabletnél, mert alig van oldalkerete. Ráadásul az ár a középkategóriát célozza, tehát ideális lehet annak, akinek nem tellik sem a Note szériára, sem csúcsfonra és mellé plusz egy Nexusra.

(#24) bagkri01


bagkri01
őstag

Ha mindig zakóban járnék dolgozni és kétkártyás lenne, én talán még be is vállalnám. Bár a használata valószínűleg nem kompromisszummentes, nem a hardver-szoftver, hanem a méret miatt. Amúgy külsőre szerintem jobban néz ki mint az s4, főleg a hátlap miatt.
Dare2Live:mivel nem az a samsung termék palettájának csúcsa (csak méretben), így nem lehet erősebb az s4-nél.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#25) FRENK1988


FRENK1988
veterán

fújj, de nehéz :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26) Khelben válasza Bone123 (#23) üzenetére


Khelben
nagyúr

Na igen, S2+tab7.7 kombót leválthatná nálam, ha amoled lenne és dual simes.

(#27) attisx válasza AS (#3) üzenetére


attisx
addikt

Így már nem is tűnik olyan nagynak az S4... :DDD

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#28) <Adamsky> válasza margithid (#10) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1

A helyzet (számomra legalábbis) nem kicsit elkeserítő. Nyakra főre jönnek ezek a b**i nagy telefonok (?), amivel nem is lenne baj, ha 4-4,3" környékén is lenne ilyen választék csúcs hw-val szerelt telefonokból.
Én egy jó ideje a minőségibb kínai telefonok felé kacsingatok. Pl.: Xiaomi MI-2 vagy Xiaomi MI-2s. Nekem kb. ez a 60-65mm szélesség a kényelmes. Szerintem nem sokan vannak (rajtam kívül) akik egy telefon speckójának a böngészést a méretek szemrevételezésével kezdik. Ma a ppi, a magok száma és az a fontos hogy minél vékonyabb legyen a készülék. Az, hogy közbe lassan 20cm hosszú már senkit nem érdekel. :F

(#29) batai15


batai15
félisten

még ha valami át dolgzott kezelő felület lenne ,mint pl a tableteken azt mondom használható lenne.

(#30) legiaap


legiaap
nagyúr

Hogy lehet már egy ilyet telefonnak nevezni?
Vicc az egész és akkor még a szokásos szar formavilágot meg sem említettem.
Nagyon remélem, hogy minél előbb belebuknak ebbe a formába. Ennek a Samsungnak is egy csőd közeli állapot kéne, mint anno a Motonak vagy a Nokiának. Utána tuti összeszedné magát és a Copy/Paste funkción kívül el kezdene tervezni.
Így egy rakás sz@r ez.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#31) Blyan


Blyan
félisten

Amúgy furcsa, de nekem kellene, csak itt már tényleg lehetne 1080p a kijelző.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Nem vagyok oda a Samsungokért, de ez valamiért bejön, talán mert végre sikerült leminimalizálni a kijelzőt körülölelő területet, így eléggé impozáns a design.
Kár, hogy nem születtem jetinek vagy NBA-s kosarasnak ;]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#33) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Tök jó, ezen a méreten már kényelmesen lehet szalonnát is szeletelni :DD. Biztos kerül rá GG, szóval még baja sem lesz.

Laci

(#34) keIdor válasza legiaap (#30) üzenetére


keIdor
titán

A Motoroláak azóta sem sikerült megváltoznia, sőt a mentalitásuk tovább romlott...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Kíváncsi vagyok mikor megy ki a divatból ez a phablet mizéria. Sosem fogok a célközönségbe tartozni...

<< Heimdal >>

(#36) raper válasza Polarstar (#4) üzenetére


raper
senior tag

Elég szomorú jövőképet festesz le, de ha ilyen ütemben haladnak, akkor pár év és bejön a jövendölésed.

(#37) Khelben


Khelben
nagyúr

Látom, még mindig sokan abból indulnak ki, hogy ha nekik nincs szükségük valamire, akkor az szar és nem kell senkinek :)

(#38) Bone123 válasza Khelben (#37) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

:C

(#39) legiaap válasza keIdor (#34) üzenetére


legiaap
nagyúr

És akkor most ezzel azt mondod, ha kijönne egy ilyen orbitális telefonnal akkor jobban állna most?

Khelben: Senki nem mondta, hogy nem fog kelleni senkinek, de azért meg lehet nézni mondjuk a Note szériából mennyit értékesítettek és mennyit az iphone-okból. Azért a többségnek jobban bejön egy iphone 5 méret, mint ezek tepsik.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#40) Retekegér válasza Khelben (#37) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szerintem sokan abból indulnak ki, hogy ez egy mesterségesen gerjesztett igény, és valahol igazuk van. Majd kiderül, hogy hol lesz meghúzva a határ.

<< Heimdal >>

(#41) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

huh, nagyon elszállt méretileg a mobil világ, de ha erre van igény? :)
nekem kb. a 4.3 az okés méret, annál nagyobb már necces
de úgy látom idén a ONE miatt kénytelen leszek átszokni a 4.8-ra :(

egyébként érdekes, hogy bár a fórumon úgy tűnik azok vannak többségben akik egy 4.3-as csúcs modellt szeretnének látni a piacon, de a tényleges vásárlók a note-ot is kajálták, szóval ezek szerint mi nem vagyunk reprezentatívak ebből a szempontból.. :U

[ Szerkesztve ]

(#42) Gabó75


Gabó75
senior tag

Tegnap egy ügyfelünk note 2-ét nézegettem, de már nem érek el semmit rajta egy kézzel. Ez még nagyobb, két kézzel pedig nem szeretem használni a telókat. Nekem a 4.3" az ideális méret. Ezért választottam a Xiaomi M2-t. A kereten lehet még csökkenteni, így lehetne nagyobb kijelző. Ebből a szempontból jó lett az S4.

[ Szerkesztve ]

(#43) daniel909


daniel909
addikt

kár h nem 14,8".. az lenne az igazi. na majd jövőre.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#44) joey04


joey04
titán

nem rossz, de a kijelző lehetne egy kicsit nagyobb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) legiaap válasza Dr.Anonymus (#41) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az a szar, hogy valaki elkezdte növelni a kijelzőt és a sok hülye meg megy utána, mert azt hiszi arra van igény.
Ez az igény szó meg nagyon idegesítő. Inkább én azt mondanám, nem azért vesz az ember egy GS3 méretű telefont, mert kell neki az akkora telefon, hanem, mert ha a csúcs kategóriát akarja használni, akkor kénytelen.
A kisebb kijelzős telefonokból meg már kiszedik a plussz dolgokat sajnos.
Talán egyszer abba hagyják ezt, mint anno a Pixel számok növelését is.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#46) danikollar válasza legiaap (#30) üzenetére


danikollar
őstag

Ezt phablet-nek szokás hívni!

(#47) Dr.Anonymus válasza legiaap (#45) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

hát igen, az a vicc, hogy lassan az egyetlen (számomra) értelmes méretű telefon az iphone lesz :DDD
évekkel ezelőtt nem gondoltam volna hogy az aktuális szifon lesz a racionális döntés valaha.. :D
de idén még adok egy dobást a 4.8 méretnek, meglátjuk mi lesz jövőre :)

(#48) Khelben válasza Gabó75 (#42) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem a 4" az ideális, a 4,3-as S2 már nagy. De(!) csinálok egy csomó olyan dolgot, ami miatt kell a nagyobb kijelző. Jelenleg ezt megoldom úgy, hogy viszem magammal a telefon+tablet kombót, de ugye nem kell magyarázni, hogy 2 eszköz mennyivel macerásabb, mint egy. Jobb lenne egy ilyen, ami egyben tudja a másik kettő funkcióit (és persze minimum dual simes, sőt, inkább 3 kellene), emiatt kötnék kompromisszumot a használhatóság terén (pl. biztos, hogy csak headsettel telefonálnék, nem egy tepsit a fejemhez tartva). És nem hiszem, hogy egyedül lennék az igénnyel, hiszen a telefonáláson kívül MINDENT jobb 7"-en csinálni, mint 4"-en.

(#49) daniel909 válasza legiaap (#45) üzenetére


daniel909
addikt

nem hülyék a többiek, csak alkalmazkodnak a piachoz. nem tehetik meg az ellenkezőjét, mert akkor elavultnak tűnnének. szerintem a felső vezetőség is tisztában van vele h egy 6,3"os kijelzőjű telefon már sokszor kényelmetlen, mégis "muszáj" kiadni egy hasonlót.

jön is a sony 6"os telefonja, valahol olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#50) tjb007


tjb007
nagyúr

"1,7 GHz-es kétmagos Exynos 5250 processzort"

Qualcomm SoC van benne, nem a saját Exynos.
Igazából azt sem tudom honnan indult ez a pletyka de nem is lényeges. Az 5.8-ra ugyanez vonatkozik.

Amúgy meg tekintsen rá mindenki úgy mint a Galaxy Player széria legújabb tagjára, csak ezzel lehet telefonálni is ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.