Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NGA


NGA
addikt

Én a karácsonyi szezonra leszek kiváncsi, ki mit fog dobni akkorra. Mert ugye az a legerősebb negyedév.

Meg mondjuk arra, hogy mi lenne a helyzet, ha a huawei-t beengednék az usa-ba.

[ Szerkesztve ]

(#2) peestee83


peestee83
aktív tag

Érdekesen kezd alakulni a mobilpiac is. Kíváncsi vagyok, hogy ez hogy fog változni a (közel) jövőben, mikor a kínai gyártók is globálisan jelennek meg, példánakl okáért a Xiaomi. A nyereség így is az Apple-é lesz, de a többiek is bele tudnak talán szólni majd az Apple - Samsung uralmába a Huawei mellett.
És pozitívum, hogy az iLike és hasonló "telefonok" eltűnhetnek, amiért nem hullajtok majd könnyeket

Cor ne edito

(#3) szmyky válasza NGA (#1) üzenetére


szmyky
aktív tag

A Huawei jelen van az amerikai piacon a Honor márkanév alatt és elég szépen teljesít.

(#4) aelod válasza szmyky (#3) üzenetére


aelod
veterán

Xioamomi is jelen lesz, pocophone néven :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5) szmyky válasza aelod (#4) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ja... tényleg!
Mondjuk ezt a név választást ku..ára nem értem 😲, miért kell ilyen hülye nevet adni?
Nincsenek ott tancsadók, akik egy kicsit is átérzik a nyugati lélekvilágot?

(#6) beyruth82


beyruth82
veterán

Pár év és csak kínai gyártók lesznek a top 5-ben. Örüök a huawei és a xiaomi előretörésének de pl a magyarorszagon nyíló hivatalos xiaomi store árai elég húzósak lesznek.Xiaomi redmi noteb5 4/64-es 79990 ft.Ugyan ez az eustockon 65 ezer....
Sokra megyünk majd hogy hivatalosan is jelen van a xiaomi magyarországon ha sokkal drágábban adják a telóikat mint a viszonteladók. :Y

(#7) Puby1017


Puby1017
újonc

Xiaomi-nál az a 3,2 % sehogy nem jön ki szerintem.

(#8) Goxi válasza beyruth82 (#6) üzenetére


Goxi
tag

Igen, v 54 áfa nélkül, ahogy én vettem EU adószámmal :) Pontosabban 45,mert nekem a 3GB verzió van. Az így nagyon baráti.

(#9) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Kár, hogy a kínai gyártóknál csak a darabszámot írják oda, de a bevételeket nem. Érdekes lenne.

(#10) weberzolee válasza beyruth82 (#6) üzenetére


weberzolee
aktív tag

de pl a magyarorszagon nyíló hivatalos xiaomi store árai elég húzósak lesznek

És ezen meglepődsz?
A store ugye

-fizet ÁFA -t (nem szlovák 20%, hanem MAGYAR 27% ÁFA -t)
-fizet Artisjus díjat
-supportot biztosít
-eladót alkalmaz
-üzletet bérel

Ha neten rendelsz akkor ezt mind kivonhatod a képletből (mondjuk a gari ott nem tudom hogy van)

(#11) beyruth82 válasza weberzolee (#10) üzenetére


beyruth82
veterán

Ugyan ezeket egy eustocknak is meg kell fizetnie boltot és eladót leszámítva bár az internetes rendelések fogadása,összekészítése,csomagolása,feladása is alkalmazottakat von maga után természetesen.Ettől függetlenül nem lep meg sőt pont erre számítottam.Így viszont nem éri meg a xiaomi magyarországtól venni hisz 15 ezerrel olcsóbban magyarországi szervízzel(1 év wayteq hivatalos szervízelés)meg lehet venni máshol.

(#12) Dare2Live válasza beyruth82 (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

eustock akkor mért sokkal olcsobb?

btw most, hogy lehet a legolcsobban beszerezni, EU storeos helyről nehogy vámon fennakadjon?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) NumberGuy válasza Dare2Live (#12) üzenetére


NumberGuy
tag

Előtted már leírták:
- szlovák áfa 20%
- nem fizet Artisjus díjat
- nics fizikai bolt
- nincs saját szervíz

(#14) beyruth82 válasza Dare2Live (#12) üzenetére


beyruth82
veterán

15 ezer forint árkülönbözet elég soknak számit szerintem,legalábbis ha az egyik helyen 80 ezer a másikon 65.Nem tudom hogy lehet vám es áfamentesen de nem eri meg kockaztatni mert ha lebukik vámon akkor ugyan úgy fizethetsz mintha itthon vennéd de nincsen mellé rendes garancia.Csak példának irtam az eustockot mert ott olcsó.Van olyan magyar webshop ahol ugyan annyi mint a xiaomi store-ban vagy még több is.

(#15) beyruth82 válasza NumberGuy (#13) üzenetére


beyruth82
veterán

Ugyan úgy fizet az eustock is 27% áfát es mindent ami kötelező Magyarországon.Magyarországon eladott termékre magyar adót és terheket kell fizetni!!!!! Közvetlen a gyártótól veszik azért tudják ilyen olcsón adni úgy tudom.

(#16) Dare2Live válasza beyruth82 (#15) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

persze de engem az érdekelne, hogy ne kelljen se áfát, se artijust... mint amikor megrendelem a 30$ alatti cuccokat Kínából. :)

65 vs 80 az 20%+os azaz komoly difi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) beyruth82 válasza Dare2Live (#16) üzenetére


beyruth82
veterán

Vannak különböző módszerek különböző oldalakon ahol garantálják az áfa es vám mentességet de szerintem 100%-ra ezt nem tudják mert ha bukik a cucc vámon akkor fizetned kell úgyis.

(#18) weberzolee válasza beyruth82 (#15) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Matek egyes. Random termék:

Xiaomi Redmi 5 3/32
Nettó: 33.250 Ft
Bruttó: 39.900 Ft

És akkor a medzsik: 39900/33250=1,2. Na ez pont nem 27% áfa, csak 20%.
Szerinted hol fizeti meg a Magyar Artisjus díjat egy szlovák cég?

(#19) hallador válasza weberzolee (#18) üzenetére


hallador
addikt

Sehol, és milyen jól teszi. A Dilettáns szocializmus szabadult senkiházi magyar politikusok szemetét állja a jó anyukája, aki ilyen szarházinak nevelte. Mert akármennyire tagadják a magyarok a 60 % kádár gyereke úgy is gondolkonak...

(#6) beyruth82

Ugyan lehet ebben valami, de azt nem nagyon értem, hogy egy olyan helyen mint Magyarország mi a toszért akarna bármelyik vállalat márka üzletet nyitni? Csak azért is, mert melyik gyártónak éri meg, hogy a jó magyar módszerekkel lehúzzák a nevét? Legyen az a 27 % - áfa, vagy az a mentalitás, hogy csak azért is le fogják húzni a boltot, csak meg kell nézni azokat a boltokat, amik kifejezetten kínai telefonokra szakosodtak és boltja is volt pl: Ping Digital. Mer ugye a kínai gagyi, a magyar társadalom 90 %-a szerint, mert ugye azért valljuk be így van. Csak meg kell nézni szaros józsit a sarki GSM boltban, vagy a Westendben, kb van az Apple, Samsung, Sony, LG és ennyi. A többiről nem is akar hallani. Az már más kérdés, hogy kb ezeknek a cégeknek a felének a telefonrészlege csődközelben van, na de a magyarok... Ez engem arra a képre emlékeztet, mikor egy kettő hülye elkezdte a japán hangsebességgel közlekedő vonatokat posztolgatni a facebookon, hogy otthon mikor lesz ilyen? Ja soha, mert hülye vagy ehhez is...
Szóval ez max egy ilyen kisvállalkozó saját kis boltja lehet, mint egy kettő Notebook kereskedő Dell, Asus, stb mintaboltjai, de hogy annak mennyi köze a Dell-hez, vagy épp a Xiaomi-hoz, hát szerintem pont semmi....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) weberzolee válasza hallador (#19) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ez így rendben is volna. Csakhogy a kiindulási pont az, hogy mitől versenyképes egy Kínai termék külföldről rendelve. Az artisjus olyan szinten nem elhanyagolható KÖTELEZŐ díj, hogy pl egy 64GB -os iPhone ~4000 HUF üreshordozó díjat tartalmaz. Egy hivatalosan Magyarországon forgalmazott 64GB -os telefon pont ugyanennyi jogdíjat tartalmazNA ha itthon lenne a cég bejegyezve. Mivel ez csk az ár ~1,4% -a, eltörpül a +7% ÁFA mellett. Supportról és kereskedői költségekről nem is beszélve...Ezt a Xiaomi jelenleg kikerülte. Aztán jönnek a MI store -ok és mindenki szembesül a valósággal hogy nem CSAK azért olcsóbb mert kisebb a haszon. Ezt kéne belátni, megérteni hogy mitől olcsó az olcsó és miért (is) drágább a drágább...

[ Szerkesztve ]

(#21) hallador válasza weberzolee (#20) üzenetére


hallador
addikt

Ez nagyon jó, csak azt nem értem, hogy, ha ezt máshol meg tudják oldani, akkor ugyan Magyarországon miért is nem, a válasz teljesen egyértelmű legalábbis számomra. Szervize eddig is volt a Xiaominak, vagy Vernee-nek is. Szerencsére nem nagyon volt szükség még soha pedig a családban van kb 4 Xiaomi, meg 2 vernee is. Mindegyik magyar garanciával. Ezzel nincs baj, számomra az nem érthető, hogy egy verseny szférában működő vállalt miért akarna a kádár szocializmus lehúzós magyar játékszabályok szerint játszani, ha eddig is működött a business. Az számomra eléggé nehezen magyarázható meg, hogy egy sikeres vállalat csak azért nyit több boltot az EU egyik legmagasabb ÁFÁ-jával rendelkező országában mindenféle semmirekellő adóval megtűzdelt árral hivatalos boltot nyitni? Ráadásul úgy, hogy az emberek 95 %-ának fingja nincs a Vernee, Xiaomi, vagy Oppo termékekről, azon felül, hogy "kínai gagyi..." Az, hogy egy szakfórumon tudják mi fán teremnek ezek, az meg elvárható... Nem értem...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) Fall-N válasza beyruth82 (#14) üzenetére


Fall-N
veterán

A hajadra kenheted, amikor nagyon sokszor készlet hiány van náluk.

Igaz én is náluk vettem az A1-et, de fekete jó ideig nem volt náluk elérhető, így lett arany színű. Barátnőmnek is kinéztük a Redmi 5-öt, de persze nem volt náluk raktáron. Sajnos ilyenkor marad a konkurencia.

Sajnálom, hogy előfordul náluk sokszor, hogy hiány van, mert korrekt bolt.

[ Szerkesztve ]

(#23) weberzolee válasza hallador (#21) üzenetére


weberzolee
aktív tag

számomra az nem érthető, hogy egy verseny szférában működő vállalt miért akarna a kádár szocializmus lehúzós magyar játékszabályok szerint játszani, ha eddig is működött a business
Nem a Xiaomi nyit üzletet, hanem frencsájz rendszerben valaki akinek sok pénze van.

Ráadásul úgy, hogy az emberek 95 %-ának fingja nincs a Vernee, Xiaomi, vagy Oppo termékekről, azon felül, hogy "kínai gagyi..."
Ha a mezei user belép ebbe a store -ba, mindenféle eszébe fog jutni, de a kínai és gagyi kombó biztosan nem.
Elsősorban a tájékozatlan vásárlók vannak megszólítva, mindenki más neten rendelné. A tájékozatlan vásárló meg simán benyeli a csillivilli store mézesmadzagját.

[ Szerkesztve ]

(#24) Fall-N válasza hallador (#21) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért nyit boltot, mert hivatalos módon van jelen akkor nő a presztízse és a bizalom a márka iránt.

Ne felejtsd el, hogy a magyar egy árérzékeny nép. Népszerű is a Xiaominak ár/érték aránya miatt. Itt vidéken is egyre többen veszik, mert nem akarnak plusz felárat fizetni más márkának. Családon belül is Xiaomi van. Barátnőm családja meg Samsung mániás, fizessék csak meg nekik a felárat. ;]

(#25) #04441088 válasza NGA (#1) üzenetére


#04441088
törölt tag

Biztos lesz rengeteg újdonság. Az az évszak amikor a legtöbb műszaki cucc kel el. Pár gyártó újít majd egy kicsit a jelenlegi telefonjain, kiadja új néven azt szia, de biztos lesznek nagyobb újdonságok is, bár sokszor csak a marketing ami megy.. :DDD

(#26) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Azt felejtitek ki a képletből, hogy a mai napig nagyon sok ember úgy vesz készüléket, hogy bemegy a boltba, megnézi és ha tetszik megveszi. Erősödik az eboltok vásárlóereje, de még mindég a fizikailag a boltban vásárlók aránya a magasabb. Mondjuk én nem a Lurdyba, hanem máshova raktam volna a boltot(Árkád,Arena,Westend...bár ezek húzósabb bérleti díjjal játszanak)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#27) aelod válasza beyruth82 (#15) üzenetére


aelod
veterán

Jajj Istenkém! :DDD

Hát szerinted a szürke importos termékekre itthon a nagy média áruházak fizetnek adót? Hallottál a bemutatorem-ről és a botrányokról? Elárulom minden üzletlánc ezt csinálja. Emag, Media Markt, Extreme, és ez az alza is. Más miért lenne kivétel?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#28) HKorn


HKorn
addikt

Bone-nak milyen kecses csuklója van, csak a bilincset levehette volna :DDD

Run&Ride

(#29) shiftac


shiftac
aktív tag

Ősszel jönnek az új iPhone-ok, aztán megint az Apple lesz a 2. Huaweiből egyre többet látok itthon, csak sajnos árban is majdnem Samsung szint. Ha meg lesz itthon hivatalos Mi Store, jóval drágább lesz, mint az Eustock.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#30) INGJOKE válasza beyruth82 (#17) üzenetére


INGJOKE
veterán

Sok oldalról amit rendelsz (pl GB eu express) beszállítja angliába ott tömegesen levámoltatja átlag áron és onnan már unión belüli termék (egyenlőre)

Fizetsz érte 6-8 dollárt, de gyorsabban itt van és nem kell rá sem vám se áfa ami az 550 dolláros telefonnál már bőven előnyös. Itthon 179.000 ft volt ott meg 151. Van némi különbség...

(#31) giroud199 válasza shiftac (#29) üzenetére


giroud199
aktív tag

Samsung szint árban ?? Na ne viccelj.. Csak egy pl redmi5 vs a6 ,40-70.000ft és nem én vagyok az egyetlen aki szerint azonos árban is jobb vétel lenne a xiaomi :)

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#32) Narxis


Narxis
nagyúr

Xiaomi szétalázza a mobilpiacot. Jobb ár-érték arányú telókat keresve se találni!

Thanos was right.

(#33) Departed válasza giroud199 (#31) üzenetére


Departed
őstag

Olvasd el újra. :U
A Huawei-ről mondta hogy az áraik közelítik a samsung árakat, nem a Xiaomi-ról.

(#34) hallador válasza weberzolee (#23) üzenetére


hallador
addikt

Alaphelyzetben akkor az van amit írtam. Ez is rendben van, de pontosan azért, mert a magyar emberek teljesen jogosan árérzékenyek, másról szól a dolog, mint hogy boltot nyitnak majd. Ha meg tudom rendelni egy EUStock-tól, akkor miért venném meg egy lehúzós boltba? Gyaníthatóan ugyanannyi, és ugyanazzal a garival?
Véleményem szerint a magyar átlagember ahhoz csak szimplán lusta, hogy ezzel foglalkozzon, ez az egyik oka annak, hogy ez nem fog menni, ha valami olcsóbb, akkor azt veszi. Nem gondolom, hogy Magyarországon önállóan képes az átlagember dönteni akar bármiről is, nem hogy egy műszakilag fejlett eszközről döntsön. Én a notebook topikban szoktam mozogni, és nagyon jól látható, hogy mennyire nem képesek önállóak lenni az emberek, nem gondolom, hogy a mobiltelefonoknál máshogyan lenne. Ha egy ping digital, ami még ráadásul nem is nevezhető lehúzós magyar boltnak sem tudott talpon maradni, akkor egy ilyen magyaros gentle stílusú elkényelmesedett bolt hogyan tudna megmaradni erős dotálás nélkül... Az már most elkönyvelhető, hogy nem gazdasági alapon működik majd ez. Mint ahogyan amihez a magyar államnak köze van nem is így működik, mint inkább a kádár szocializmus legszebb szabályai szerint még így 2018-ban is.

(#24) Fall-N

Milyen presztízs? Tegyük fel végig megyek a Margit körúton és random megkérdezem 200 embertől mi fán terem a Xiaomi, akkor mennyen adnának választ?
Az EUStock típusú a magyar boltoknál kb 100* becsületesebb boltok ellen ez mit akar kezdeni?
Az apple kereskedéseket értem, ők árulják, nagyjából azonos áron, a szolgáltatókat is értem, mert Ők meg szolgáltatást ad el, nem pediig telefont elsősorban, még akkor is, ha alaphelyzetben az egyik a másik nélkül nem menne.
De ha van egy bevált recept, ami ráadásul működik is, mi a toszért venne márki 20%-al drágábban bármit is? Ha mindenképpen el akarom b..... a pénzem, akkor ott a MediaMarkt, de legalább ott valódi forgalom is van, nem csak kirakat bolt.
Én ezt a dolgot nem a presztízsre asszociálnék ebben az esetben, hanem valami másra... De azt meg itt nem fejteném ki....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.