Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Hakudoshi válasza Cs.Orsolya (#150) üzenetére


Hakudoshi
tag

A "csalás", "kuruzslás", "sarlatánág" szavak ismerősek?

Kirlian kép... LOL, meg "aurafotó" öccázé'... :DD

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#152) Cs.Orsolya válasza Hakudoshi (#151) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ismerősek. De ha ezek a képek csalások is, én teljesen meg vagyok győződve arról, hogy van az embernek nem materiális energetikai síkjai is.
Bár, ettől még tarthatsz ostobának, vagy hülyének is. :B

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#153) Hakudoshi válasza Cs.Orsolya (#152) üzenetére


Hakudoshi
tag

Ha ostobának tartanálak, akkor nem állnék szóba veled. ;]

És azokra a "nem materiális", "energetikai" síkokra milyen bizonyítékok vannak?
mod: Vagy kérdezhetném úgy is, hogy a meggyőződésed min/miken alapul?

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#154) Cs.Orsolya válasza Hakudoshi (#153) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Csak tapasztalati bizonyítékaim vannak, amelyek effektíve átadhatatlanok. Úgy jártam, mint tbs...

Megnyugtató, hogy szóba állsz velem. ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#155) Hakudoshi válasza Cs.Orsolya (#154) üzenetére


Hakudoshi
tag

A "tapasztalati bizonyítékoknak" is reprodukálhatóaknak kell lenniük. :P
Különben honnan tudhatod, hogy nem valami egészen mást bizonyít? :D

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#156) Cs.Orsolya válasza Hakudoshi (#155) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

13 évnyi harcművészet után mondhatom, reprodukálható tapsztalatok;o)))

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#157) Hakudoshi válasza Cs.Orsolya (#156) üzenetére


Hakudoshi
tag

Aki nem gyakorol harcművészeteket, annak milyen más módjai vannak (ha vannak... :) ) hogy ezeket a "síkokat" megtapasztalja? :U

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#158) Cs.Orsolya válasza Hakudoshi (#157) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Jóga, thai chi, bármilyen chi kung gyakorlat, meditáció. Ezek a legáltalánosabbak. A Rei-ki-t az európai gyakorlatban kóklerségnek tartom, ha nincs mögötte más gyakorlati praxis a fentiek közül. Az itthoni iskolákat is eléggé szűrném a tradíció, mesterek, és a tanítók mögötti tapasztalatok alapján. A tapasztalatot pedig hosszú évek kitartó gyakorlása hozza meg. Nem egyik napról a másikra megy, hacsak nincs eleve tisztán Benned ennek a tudása. Láttam már ilyet is.

Egyébként, volt már olyan élményed, amikor spontán cselekdtél egy veszélyes helyzetben, amikor olyasmit tettél, amiről racionálisan nehezen hinnéd el, hogy képes vagy rá? Esetleg láttál már ilyet? vagy volt már olyan, hogy valami nagy fizikai teljesítménykor egyszerűen megváltozott benned valami, pl. feltisztult a kép, eltűnt az izmaidból a fáradtság, és úgy érezted, most már nem állíthat meg semmi?
Vagy volt már olyan álmod, amikor történt veled valami, és kihoztad a sérülést az álmodból, és meglátszódott a testeden, vagy érezted, hogy napokig fáj?
Ezek olyan élmények, amikor ilyen síkokon jársz.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#159) Hakudoshi válasza Cs.Orsolya (#158) üzenetére


Hakudoshi
tag

Holnap ezekről picit bővebben, mára már el. De jó látni, hogy végre tényleg konkrét dolgokat emlegetsz, így máris érdemben lehet a témát továbbfűzni! :D

-peace-

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#160) Fényhozó válasza Hakudoshi (#153) üzenetére


Fényhozó
tag

Ehhez a bizonyítékosdihoz csak annyit hadd fűzzek hozzá... Az emberek nagy többsége materialista beállítottságu. Nem hiszed, hogy létezhetnek olyan erők, energiák amiket nem látunk, nem tudunk megfogni, és mégis léteznek, vannak? Akkor erre gy visszakérdezéssel szoktam felelni. Van mobil telefonod? (Ekkor értelmesen szoktak nézni. :) micsoda kérdés ez, kinek nincs mi? ;) ) Használod is? Mivel működik? Meg tudod fogni a rádióhullámokat, tapintani? Köszönöm. De azt azért remélem nem próbálod tagadni hogy léteznek? Higgyünk jobban néha, én azt mondom és akkor olyan dolgok tárulhatnak fel elöttünk, amelyre piciny kis elménk legvadabb álmaiban sem gondolt. ;] Legnagyobb önteltség lenne azt állítani , hogy bennünket nem teremtett semmi és senki, és rajtunk, a mi világunkon kívúl nem létezik más. :R

Köszönöm hogy hozzászólhattam! :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#161) duli válasza Crystalheart (#6) üzenetére


duli
tag

Szerintem meg ugyanúgy megállja a helyét a Men In Black-es befejezés is mint a többi száz meg száz elgondolás, mert ugyan egyik kémikus meg matematikus sem tudhatja, mondhatja meg hogy igazándiból mi van a nagy messzeségben.

Még akkor sem ha én meg benéztem hogy hol is járunk már hozzászólásilag :B

[ Szerkesztve ]

(#162) Hakudoshi válasza Fényhozó (#160) üzenetére


Hakudoshi
tag

Ezt még épp elcsíptem :C

Szóval először is nyugodtan olts, azzal csak jót teszel- vagy így, vagy úgy. :DD (Válaszolni fogok erre is ám!)

Azonban javaslom, hogy mielőtt oltanál, legalább nyerj egy kis betekintést a fórumtárs gondolkodásába, pl: [link]a #90től tkp. csak egymás közt beszélgetünk. :DDD

Javaslom, hogy olvasd át, mert lehet, hogy elhamarkodottan ítélsz (persze attól még lehet helyes is akár... :P ).

-peace néked is, Halandó!-

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#163) Fényhozó válasza Hakudoshi (#162) üzenetére


Fényhozó
tag

Dehogy ítélkezem, ahhoz csak istennek van joga. ;] Nem feltétlenül hozzád intéztem a gondolatsort, hanem úgy általában a materialista emberhez... Hogy te milyen beállítottságu vagy, azt döntsd el magadban, és aszerint vedd magadra amit mondtam. :DDD :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#164) Hakudoshi válasza Fényhozó (#163) üzenetére


Hakudoshi
tag

De bizony, hogy ítélsz. Folyamatosan. Mint mindenki más. Tudatosan, vagy tudattalanul, de ítélsz. Már azzal, hogy kategóriákat állítasz föl, már azzal is. ;)
Ezzel egyébként semmi probléma nincs, ez természetes dolog, amihez "nincs jogod", az az, hogy ismeretlenül ítélj valamiről. :K

Az idézett topikot azért említettem meg, mert amit ott leírtam, annak elég sok részét becopyzhatnám ide is ezzel a témával kapcsolatban. Szóval olvasd csak el, és ha még van kérdésed azután is, akkor nagyon szívesen válaszolok rá. :DDD ;]

folyt. köv. :R

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#165) Fényhozó válasza Hakudoshi (#164) üzenetére


Fényhozó
tag

Itélni más mint ítélkezni... :U

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#166) Hakudoshi válasza Fényhozó (#165) üzenetére


Hakudoshi
tag

Miben? :U

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#167) Hakudoshi válasza Fényhozó (#160) üzenetére


Hakudoshi
tag

(Nah, közben azért erre is reagálni kéne má'! :)) )

"Az emberek nagy többsége materialista beállítottságu."
Ez egyáltalán nem így van, bár lehet jelentős az általad materialistáknak nevezett emberek részaránya, a többségtől azért nagyon messze van...

a "bizonyítékosdihoz": Rövid bevezető: [link]

És van egy egész könyv is a témában, sajnos már nem elérhető online (eddig az volt... :((( ) : Carl Sagan: Korok és démonok

"Nem hiszed, hogy létezhetnek olyan erők, energiák amiket nem látunk, nem tudunk megfogni, és mégis léteznek, vannak?"

Nem a hit (akárkinek is a hite) fogja meghatározni az igazságot!

A Természet "magasról leszarja", hogy ki miben hisz, avagy nem hisz. :U
A gravitációt, a radioaktív bomlást, a kvarkokat és gluonokat, a kozmikus sugárzást, a Föld középpontját, meg még egy sereg más dolgot sem látunk, és nem is fogjuk őket soha. Ennek ellenére a létezésükben senki sem kételkedik, mert hatásuk van ránk. Mérhető hatásuk, és ez a lényeg. :D Ráadásul a működésük módját egészen jól értjük, ezért előre is tudjuk őket jelezni; erre épül az egész technológiánk. Ahogy a dolgok megismerése halad előre, annál hatékonyabb technológiák hozhatóak létre ezáltal.

"Higgyünk jobban néha, én azt mondom és akkor olyan dolgok tárulhatnak fel elöttünk, amelyre piciny kis elménk legvadabb álmaiban sem gondolt"

Egyrészt a vad dolgokhoz sem kell hit ;] , másrészt neked akkor elég lapos álmaid lehetnek, ha ilyeneket leírsz... :DD

"Legnagyobb önteltség lenne azt állítani , hogy bennünket nem teremtett semmi és senki, és rajtunk, a mi világunkon kívúl nem létezik más."

Szerintem meg az a legnagyobb önteltség, hogy (miután már tisztában vagyunk azzal, hogy honnan jöttünk és kik vagyunk), ezután még mindig vannak, akiknek évezredes túlhaladott téveszmék képezik világképük alapját, mert félnek szembenézni az igazsággal (t.i. hogy egyáltalán nem mi vagyunk a "világ közepe" a Világegyetem nem a mi jólétünket szolgálja, hogy térben és időben is teljesen jelentéktelenek vagyunk, stb...), vagy esetleg csak lusták azt megismerni. :(

Ehelyett azt mondják, hogy őket (pl.) "Isten" (amit még csak definiálni sem tudnak... :W) "teremtette", hogy ők nem csak anyagból állanak ám, hanem még "lelkük" is van, ami persze közvetlenül a világ teremtőjétől származik, és a világ az ő kedvükért olyan, amilyen, sőt a halállal még vége sincs az egésznek, hiszen a "lelkük" tovább él, csak az ő kedvükért létrehozott "túlvilágon". Na szvsz EZ a valódi önteltség... :U

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#168) Fényhozó válasza Hakudoshi (#167) üzenetére


Fényhozó
tag

Olyan mélységekbe, amíről itt írsz, nincs most energiám belemenni, de azért megpróbálok válaszolni. Nem tudom, felmérést sajna nem készítettem róla, hány százaléka a földhözragadt, és hány a sokmindenre nyitott elmék aránya, amit magam körül látok, azt tudom elmondani, és ebből ítélek! (Nem mások szakmai írásaiból) És magam körül azt tapasztalom, hogy van 1 azaz egyetlenegy ember, akivel nem fizikális, nemcsak anyagi dolgokról is el tudok beszélgetni, sőt mitöbb együtt átéltünk már olyan dolgokat, amiről sokan álmodni sem mernek. Azért valamit, amit szerintem félreértettél, szeretnék kijavítani, mert látom hogy ezért ugrottál nekem íly vehemensen. :) Amikor a hitről beszéltem, nem az általában hitként ismert vallásosságot értettem alatta, tehát amikor azt mondtam higyjünk jobban, nem azt értettem ez alatt, hogy járjunk többet esetleg templomba, és mondjunk el mindennap 100 miatyánkot, ha ezt gondoltad akkor nagyon mellélőttél kedves...
A hit egy olyan dolog, amit valaki csak akkor fog megérteni ha már hisz valamiben... A vallás is tulajdonképpen ennek következményeként alakult ki. Már kora őseink is hittek, állatokat tiszteltek szentként, áldoztak a napnak, a holdnak, hittek a földanyában, mindegy volt miben, de a hitre szüksége volt az embernek, és van ma is, csak ateista világunkból ez már egyre inkább kigyomlálásra kerül. Hit nélkül bolyongó tévelygő lelkekkel van tele világunk, és nemértik hogy miért nincs boldogság, és miért nincs isten. Nem hisznek a családban, a szeretetben, a házasságban, a megértésben, a toleranciában. Egyvalamiben hisznek. A kézzelfogható, tapintható dolgokban. Úgyismint pénz, lakás, autó, egy szép ruha, egy ékszer. Ezek kétségkívül fontos dolgok, ám ha ezek iránti sóvárgás szövi át életünket, háttérbe szorítva minden mást, ne csodálkozznuk hogy annyi a boldogtalan, flusztrált, ideges ember. Ezekről az emberekről beszélek, amikor azt akarom definiálni, hogy materialista. Te ilyen vagy? Ezt döntsd el te, én nem ítélkezem. :R
Az általad említett könyvet, pedig felveszem a listámra, és amint időm és lehetőségem lessz rá beszerzem, minden könyvet szívesen olvasok, ami érdeklhet.

Isten fogalmát (bár én nem szeretem ezt a szót, hogy isten, mert a katolikus egyház elmúlt 2 évezredes ámokfutásának köszönhetően eléggé hitelét veszítette, és így a 21. század derekára kitermelt egy autista semmiben sem hívő materialista generációt, akik ha ezen értékrendeket fogják továbbadni az elkövetkezendő generációknak, elképzelhető az emberiség sorsa merre fog vezetni a jövőben.) nem kell definiálni, mert nem egy tárgy, nem is fogalom, nem is személy. (Mégha az egyház személyiséggel is próbálta eddig felruházni, akkor sem.) Ahhoz hogy meghatározzam, mi vagy ki, nicsoda, kicsoda isten én kevés vagyok, és szerintem nem is kell. Mindenkinek meg kell találnia a maga "istenét", hitét és ez nem feltétlenül egyik, vagy másik vallás kell hogy legyen. Én megtaláltam a magamét, nem az egyházban elhiheted. Hogy hol, azt nem tudnám elmondani, mert nem lehet... Az uton, amit kijelöltek számunkra, mennünk kell. Alakíthatjuk sorsunkat, de ahhoz hinni kell, hogy azt meg tudjuk tenni. A vallás egy mérföldkő, utunk egy része volt a történelmünkben, át kellett esni rajta, minden borzalmával, és szépségével egyetemben, ahhoz hogy tanuljunk belőle, és a jövőben fejlődésünk, az emberiség fejlődése szempontjából egy szebb jövőképet alakíthassunk ki magunkank. Meggyőződésem, hogy egy új világrend alkonyán vagyunk, azért hogy majdan a porból és hamuból egy szebb, jobb igazságosabb világ éledhessen újjá ahol jobban visszatérve gyökereinkhez, méltóbb életet élhetünk majd, az emberi értékrendek nagyobb mérvü figyelembe vételével. Emberi értékrendek... Mert ezen dolgoktól van ma nagyon elrugaszkodva társadalmunk, az emberek, a média hatalmának köszönhetöen a fejekben tátongó űr egyre szélesebb, és amíg ez így lessz, addig nem számíthatunk semmi jóra.
Kicsit elkalandoztam, ám úgyérzem ezen dolgokat le kellett írnom, ahhoz hogy csak egy egészen kicsiny részét fetárjam abból, mit jelent számomra a hit! Számodra mit jelent? :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#169) Fényhozó válasza Fényhozó (#168) üzenetére


Fényhozó
tag

Pfff ezt nagyon el**rtam... Autista... ajjaj ezért megköveznek előre látom... :C :R Szóval ateistát, isten és hit tagadót akartam mondani.

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#170) Dany007 válasza Fényhozó (#169) üzenetére


Dany007
veterán

Hihi Én is csak lestem... :)
Viszont amiből az egész elindult :
"Meg tudod fogni a rádióhullámokat, tapintani? "
De valójában, akinek ezt a választ adtad, ő olyan anyagokra gondolt, amiket nem lehet se megfogni, se látni, de még mérni sem! A rádióhullámokat lehet mérni...

(#171) Hakudoshi válasza Fényhozó (#168) üzenetére


Hakudoshi
tag

Én kifejezetten örülök neki, hogy ilyen sokat írtál; ez mutatja, hogy érdekelnek az ilyen jellegű témák, és szívesen is beszélsz róluk.

Az én vehemenciám is ugyanerről a tőről fakad. :D

Azt gondolom (az alapján, amit leírtál), hogy több dologban értünk egyet, mint ahányban nem. :) Kifejtem még tételesen is a dolgot, kicsit később... Most megyek bringázni, mert jó idő van. :))

mod: Dany007: Na, megjöttél végre te is! :C
"...amiket nem lehet se megfogni, se látni, de még mérni sem"

Valóban, és adja is magát rögtön a kérdés, hogy akkor az ilyen "anyagot" mi különbözteti meg az egyáltalán nem létező akármiktől?

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#172) Dany007 válasza Hakudoshi (#171) üzenetére


Dany007
veterán

Ez többet ér mint a bringázás : P Veszprémben amúgy ? : P

(#173) Hakudoshi válasza Dany007 (#172) üzenetére


Hakudoshi
tag

Deee, ez megvár, az idő meg most a best. :DDD
Vpből már majdnem 2 hete hazacuccoltam anyámékhoz... :( És azt sem tudom, hogy mikor megyek legközelebb.

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#174) Fényhozó válasza Hakudoshi (#171) üzenetére


Fényhozó
tag

Néha megered a nyelvem no... :B De látom itt lehet értelmes hangnemben beszélgetni, ezért szívesen jövök ide. :R Jó bringázást!... :K

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#175) Dany007 válasza Hakudoshi (#173) üzenetére


Dany007
veterán

Hát remélem mielőbb találsz valami melót... Digitális nyomtatás kis grafika nem érdekel ? :)

(#176) Hakudoshi válasza Dany007 (#175) üzenetére


Hakudoshi
tag

Nah, megjöttem, sajnos megint lépek is, de este még visszatérek! Az ilyen melós ügyeket inkább privátban, vagy az OFFban, mert szvsz itt ez nem nagyon érdekel senkit. :o

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#177) Hakudoshi válasza Fényhozó (#168) üzenetére


Hakudoshi
tag

"...felmérést sajna nem készítettem róla, hány százaléka a földhözragadt, és hány a sokmindenre nyitott elmék aránya..."

Nálam speciel a nyitottság az megvan, de ez szkepticizmussal párosul. Nagyon úgy tűnik, hogy mindkettőre szükség van, ha közelebb akarunk jutni az igazsághoz. :K
Szóval akkor engem hová is sorolsz?? ;] Amúgy egyáltalán nem kell besorolnod sehova, én sem teszek ilyet magammal. :P

"amikor azt mondtam higyjünk jobban, nem azt értettem ez alatt, hogy járjunk többet esetleg templomba..."

Na ez volt a baj, hogy a "hit" szót használtad az "önbizalom" és a "pozitív gondolkodás" helyett. ;)

"...csak ateista világunkból ez már egyre inkább kigyomlálásra kerül"

Háát, hogy a világunk ateista lenne, az erősen kétséges, hiszen a mai napig is kisebbséget alkotnak, gyakorlatilag mindenhol... :U

"...materialista. Te ilyen vagy?"

Számomra a pénz nem cél, hanem eszköz. Vannak fontos dolgok a pénzen kívül is (a barátság pl.), de mindegyikre szükség van, mindegyiknek meg van a maga helye, és egyik sem pótolja a másikát. Szóval egy kicsit olyan is vagyok, meg nem is. :DDD

"és amint időm és lehetőségem lessz rá beszerzem"

A "lesz" az 1 sz :)) egyébiránt tényleg szerezd be, nem fogod megbánni!! :R

"Mindenkinek meg kell találnia a maga "istenét", hitét és ez nem feltétlenül egyik, vagy másik vallás kell hogy legyen. Én megtaláltam a magamét, nem az egyházban elhiheted"

Elhiszem, és nincs is mit hozzáfűznöm. Egyetértek. :) (...azért azt elárulhatnád, hogy mit találtál. ;] Akkor én is elmondom, hogy én mit találtam. PÜ is OK, ha nem publikus! :DDD )

"az emberek, a média hatalmának köszönhetöen a fejekben tátongó űr egyre szélesebb, és amíg ez így lessz, addig nem számíthatunk semmi jóra."

Épp erről szól az említett könyv is (meg még más érdekes dolgokról is).

Én a "hit"et leginkább a (hit tárgyára vonatkozó) kételkedés mindennemű hiányaként és bizonyos dolgok -vágyvezérelt gondolkodásból adódó- elhamarkodott, kritikátlan elfogadásának tartom, melynek többnyire erős érzelmi vetülete van.
mod: Szóval egyfajta gondolkodási hibának is tekinthető. De nem lehet hangsúlyozni, hogy az ember egy tökéletlen lény, valószínűleg ezért is lehet ilyen elterjedt dolog a hit...
Bár tény, hogy ennél nagyobb ostobaságokra is képes; btw, az aláírásomat olvastad? :DDD

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#178) Dany007


Dany007
veterán

Figyusz Hakudoshusimi ! Emlékszel, amikor a "The Privilaged Planet"-et elemeztük?
És mondtam, hogy az okés, hogy azért alakult ki ezen a bolygón élet, mert csak ez a bolygó adott rá megfelelő feltételeket.
Viszont amit furcsálltam, hogy ez a bolygó nemcsak, hogy az intelligens, komplex életre ad lehetőséget, hanem a felépítéséből, adottságaiból, elhelyezkedéséből, a galaxisban lévő helyzetéből adódóan a kutatás, és az egész univerzum megfigyelésére is lehetőséget ad. És, hogy mindez egyetlen bolygón, baromi nagy mázli kell.
Na most olvastam egy cikket. Megtalálták a eddigi legtávolabbi galaxist.
Ez a lényeg benne:
"Ahhoz, hogy végül a kutatók szeme elé tárulhasson a látvány, kellett némi szerencse és a kozmosz segítsége is. A hozzánk közelebb fekvő csillagrendszerek a földi teleszkópok egyfajta természetes "zoomjaként" viselkednek. Az erős gravitációs mező elhajlítja a fényt e galaxiscsoportok felé, így közvetlenül mögöttük nagyított kép jelenik meg. Az A1689-zD1 esetében ez a valós fényénél tízszer erősebb fényt jelent. Ez a jelenség más - valamivel közelebbi - objektumoknál pedig akár százszoros élességet is jelenthet."
[link]
Szal ez egy ici picit talán erősíti azt a bizonyos álláspontot, amit az a bizonyos film képvisel :)

(#179) Hakudoshi válasza Dany007 (#178) üzenetére


Hakudoshi
tag

Most akkor ezzel mit is akarsz mondani tulajdonképpen? ;)

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#180) Dany007 válasza Hakudoshi (#179) üzenetére


Dany007
veterán

Csak annyit, hogy ez a véletlen is nagy szerepet jáccik abban, hogy egyálltalán lehetőségünk van "kilátni" a galaxisunkból. Nemcsak az, hogy a sűrűbb csillagrendszerek távol vannak, meg, hogy "jó helyen" vagyunk a galaxisban, hanem még ez is hozzájárul. Tehát olyan pont ideális esetet alkotunk. Nemcsak az életre, hanem a körülöttünk lévő világ megfigyelésére is.

(#181) Hakudoshi válasza Dany007 (#180) üzenetére


Hakudoshi
tag

Jelenleg igen. De ne feledd, hogy ez nem volt, és nem is lesz mindig így, hiszen minden mozgásban van. :))

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#182) Dany007 válasza Hakudoshi (#181) üzenetére


Dany007
veterán

Igen igen. Asszem valami hasonlót fejtettél ki a Holddal kapcsolatban is. A méret és a távolság kapcsán.
De pont itt jön közbe a következő bazinagy véletlen. Hogy mindez az "együttállás" tehát a Hold ideális mérete, és ez a fényelhajlásból adódó zoom is pont abban az időkben tapasztalható, amikor az emberiség már képes mit kezdeni vele. Úgyértem amikor már képes kihasználni ezeket a lehetőségeket.
Tehát ahogy írtad, v.színű, hogy 1000éve még nem így volt, de akkor még esélye se volt az embernek 13 milliárd fényévre lévő galaxist felfedezni.
Tehát ez a kis "kozmikus segítség" pont akkor jött, amikor az emberiség hasznosítani tudta azt : )

(#183) Hakudoshi válasza Dany007 (#178) üzenetére


Hakudoshi
tag

No, visszatértem. :DDD

Amiről az idézett cikk szól, az a gravitációslencse-hatás.

De a lényeg, hogy akárhol is van a Világegyetemben egy civilizáció, mindig találhat épp olyan irányt, megfelelően érzékeny távcsövekkel, ahol ez a hatás jelentkezik.

Szerencse? Inkább a "nagy számok törvénye", jobban belegondolva. Szerintem épp az lenne a meglepő, ha egyáltalán nem észlelnénk ilyet... :K

mod: "v.színű, hogy 1000éve még nem így volt,..."

Nem ezer, hanem millió, vagy inkább százmillió évekről van szó ebben az esetben, és ez még tovább gyengíti a film álláspontját. :P

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.