Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sting2


sting2
addikt

Az előd sem olcsóbb (XE90)...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#2) junior11


junior11
veterán

Tudtommal a csúcs továbbra is a ZD9. XF90 csak az XE90-et váltja, felette az XE93/94 pedig szintén továbbra is megmarad.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ennyiért már oledet veszek inkább nem?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) jedis


jedis
senior tag

Nem tudom hány bőrt akarnak lehúzni még erről az LCD technológiáról . :U A felső kategóriában már nem nagyon rúghat labdába ( 1 mill. plus ). Talán még lesz egy jó időszakjuk a 8K-al, de szerintem ennyi. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#5) Szabtom


Szabtom
senior tag

Azok nettó árak lesznek, a linkelt Sony honlapon 585k az 55"-es, 813k a 65"-es és 1,465 misi a 75"-es.

(#6) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Hol vannak a 4K HDR tartalmak? 🤣

(#7) #72042496 válasza Cingáriusz (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én az Amazonon nézem őket, de Blu-ray-en is vannak ilyen kiadások. Illetve majd elfelejtettem, pedig nálam ez megy főleg HDR-ben, játék - PS4 Pro-n, illetve PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#8) FollowTheORI válasza Szabtom (#5) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah, akkor már érthető miért tűntek elsőre ingenjó áraknak... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9) Zedz válasza Scholes9 (#3) üzenetére


Zedz
addikt

Ennyiért már van LG OLED, igen. :K

Szerk.: Amúgy gyorsan átfutottam, de ez most mivel is jobb, mint ez XE90?

[ Szerkesztve ]

(#10) FollowTheORI válasza Zedz (#9) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy nézem az új proci és a HDR képességek javultak (pl Dolby Vision, meg nagyobb dinamika tartomány, stb)... meg az előző sima array LED helyett most van ez a továbbfejlesztett cucc a háttérvilágításnál is.

Többnyire amúgy ugyanaz, csak kicsit minden továbbfejlesztve, szerintem jó vétel lesz ez idén is akcióban majd az LCD palettán.

Majd a rtings leteszteli és kiderül mennyivel lett jobb a gyakorlatban. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11) Zedz válasza FollowTheORI (#10) üzenetére


Zedz
addikt

Továbbá kíváncsi vagyok még arra is, hogy a 49"-os model vajh itt szerényebb képességű panelt kap-e, mint nagyobb testvérei. Samsung 8000-es szériánál sajnos így van.

(#12) sting2 válasza FollowTheORI (#10) üzenetére


sting2
addikt

Patika mérlegen adagolva minden új " fícsőr"..
Hogy jövőre is legyen egy kis Váóó élmény.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#13) Duree


Duree
veterán

Csak arra lennék kíváncsi , hogy milyen lcd panelt használ a Sony.

duree54

(#14) Zedz válasza Duree (#13) üzenetére


Zedz
addikt

VA.

(#15) sting2 válasza Duree (#13) üzenetére


sting2
addikt

LG - Samsung vonalon mozognak...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#16) Partz válasza junior11 (#2) üzenetére


Partz
senior tag

Igen a csúcs 3. éve a ZD9 marad lcd fronton. XE93 nem hiszem hogy maradna, mivel az idei XF90 széria full-array local-dimminget kapott, a tavalyi szériák edge-led-esek voltak. Kivéve az XE94-et ami csak 75"-ban volt kapható, viszont az idei széria erősebb prociban.

[ Szerkesztve ]

(#17) junior11 válasza Partz (#16) üzenetére


junior11
veterán

A gyártó szerint marad az XE93, amúgy a tavalyi XE90 is FALD volt, az idei már megkapta mellé az XE93 X1 Extreme prociját is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18) vis.p válasza Partz (#16) üzenetére


vis.p
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a ZF9 lesz a csúcs lcd.

(#19) Partz válasza vis.p (#18) üzenetére


Partz
senior tag

Nem tudom miért veszi ezt mindenki készpénznek, szerintem ez valamelyik AV fórumban terjedhetett el találgatás szinten. Ha lesz is ilyen modell legkorábban év végén jöhet, mivel már bemutatták az idei tévé felhozatalt és szó se esett erről. Ellenben a Sony hivatalos nyilatkozataiban a ZD9 maradt a csúcs lcd.

(#20) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Es ez mar jobb mint az OLED?! :U

Kerdesem koltoi. ;]

Don't Tread On Me

(#21) Breakeat


Breakeat
csendes újonc

Lesz AF9 oled ami a csucs lesz és ZF 9 lcd is ami csucs lesz és mindkető a ultimate procit fogja használni.
Elvileg az IFAn fogják bemutatni őket.

(#22) tacsk0


tacsk0
aktív tag

tetszetos, de ennyiert mar van oled

(#23) zorrokalap


zorrokalap
tag

Ahogy mindenki irja ennyiert mar OLED LG C7. En a B7-et lattam kirakva, de az is szetvert minden LED-et(beleertve a csucs QLED-et is). En ~330 ezer forint felett nem vennek LEDet semmifelekeppen akkor mar sporolas es irany az OLED. Az idealis az lenne ha a mostani csucs QLED-ek becsusznanak a 300ezer HUF kornyekere de sajnos nagyon eroltetik hogy QLED majdnem OLED(gondolom sokkal tobb a haszon rajta).

(#24) Zedz válasza zorrokalap (#23) üzenetére


Zedz
addikt

De az OLED nem feltétlen jobb, nem?

(#25) zorrokalap válasza Zedz (#24) üzenetére


zorrokalap
tag

Az OLED szerintem latvanyosan jobb, nem csak a kontraszt de a szinek is. (Gyors mozgasrol nem tudok nyilatkozni).
Elvileg a QLED-nel a fenyero elony, persze ez szempont lehet attol fuggoen hova szanjak.
Plusz az OLED oregszik kerdes 5-10 ev mulva milyen lesz a kepe. A panel es a szoftveres trukkok is folyamatosan fejlodnek szoval az idei modellekkel meg nyilvan nincs tapasztalat.
En most sajnaltam ra a penzt(bar eleg sokat filoztam rajta) viszont a kovetkezo szinte biztos OLED lesz kb. 5 ev mulva.

Persze a vegen ugy is az van hogy amit hazaviszel nem egy OLED melle pakolva nezed es a polcok se roskadoznak a 4K UHD filmekto szoval... kerdes mi is az ami meg esszeru.

[ Szerkesztve ]

(#26) nismoka válasza sting2 (#15) üzenetére


nismoka
addikt

LG panet az OLED-hez használnak, LCD-hez leginkább AUO gyártású panelt használnak, samsung már régen volt, az is csak részben.

(#27) nismoka válasza zorrokalap (#25) üzenetére


nismoka
addikt

OLED jó lenne ha nem égne be, nagyobb fényerőt tudna a HDR-hez, és jobb lenne a mozgókép felbontása. Feketében persze verhetetlen de az nem minden. Mindenkinek mérlegelni kell milyen felhasználásra és körülményekre veszi, PC-hez pld a beégés miatt nem vennék OLED-et.

[ Szerkesztve ]

(#28) #27070592


#27070592
törölt tag

Nem az új Sony lcd tv-k árazása az érdekes, hanem az az összeg amit a Sonynak kellene átutalnia a számlámra, hogy még egyszer hajlandó legyek lcd-t rakni a napalim falára. :)

(#29) Pro Koryak válasza nismoka (#27) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Milyen tv-d van?

Olednél nem kell 2000nit fényerő, mert a 0nit feketéhez a 7-800nit is baromi nagy kontrasztot ad.

(#30) Piftuka válasza zorrokalap (#25) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az OLED szerintem latvanyosan jobb, nem csak a kontraszt de a szinek is. (Gyors mozgasrol nem tudok nyilatkozni)."

Ezzel le is írtad, hogy miért nem "ver szét mindent az OLED". :P

Sajnos van még ott is hová fejlődni. Az LG-nek például mindenképpen ilyen téren. Addig is a SONY és a Panasonic sokkal élhetőbb, minőségibb alternatívákat kínál az OLED tévék piacán.

Másfelől, nem szabad leírni a japán gyártók csúcs LCD-it. Az elmúlt években is bizonyították, hogy tudnak igen versenyképes megoldásokkal kirukkolni.

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.