Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) David75


David75
őstag

Páran ezt már mondjuk egy ideje de a nokiások eddig hülyének néztek érte...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#2) {Zodiac} válasza David75 (#1) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Várható volt. Csodálkozom a Nokián, hogy nem lépett előbb.

Öntörvényű Sünmalac

(#3) negyedes válasza David75 (#1) üzenetére


negyedes
addikt

mar akinek symbianos a teloja, s40 power :C

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4) David75 válasza negyedes (#3) üzenetére


David75
őstag

Az s40-et tartom a zárt rendszerek csúcsának.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#5) #16820480


#16820480
törölt tag

szerintem ez részben szándékos lehetett. először csináltak egy alapítványt, ahova bekényszerítették/terelték az eddig symbiant használó cégeket, aztán leépítették annyira, hogy kiszálljanak önként, majd az egész a Nokia kezébe került. jó lesz házi rendszernek, mint a bada a szomszédban...

(#6) Hatvan9 válasza #16820480 (#5) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Ebbe lehet valami.

(#7) Degeczi válasza negyedes (#3) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egy apróság, de számomra nagyon fontos dolog, ami Symbianon megvan, de S40-en nem: telefonkönyvben a visszakeresésnél mindegy a vezetéknév keresztnév írásmód, mindkettőre keres!

tehát így végre teljes neveket lehet beírni a telefonkönyvbe, mert ha pl. "Kovács Laci"-t keresem, akkor is kezdhetem írni a "LA"-t, már ott lesz a menet közben alakuló listában

nem értem, miért nem ez az alap minden telefonnál :W
(illetve sejtem: nyugaton nem probléma, hiszen ott keresztnév/vezetéknév sorrendben írják be a neveket, így könnyű a gyakrabban használt keresztnév alapján a visszakeresés. Symbian előtti telefonjaimon ezért gyakran csak keresztnévvel szerepelt vki, de az nagy telefonkönyvnél már nem ideális, pláne ha Outlookkal is szinkronizálva van)

(#8) LonGleY válasza Degeczi (#7) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy tényleg nyílt rendszerben ezek teljesen lényegtelen dolgok, akármikor módosítható eme kis funkció. Nem értem, miért erőltetik még mindig ezt az elavult vackot..

(#9) Probber


Probber
őstag

Ez aztán a reklám az N8 és E7 számára...

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#10) ntomka válasza #16820480 (#5) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én is látok ebben rációt.

ツ Headphones on - World off

(#11) Penge_4


Penge_4
veterán

Kár érte, pedig egykor a legjobb mobil OS volt (az UIQ után), de már a 3rd-nél már érezhető volt a süllyedés.
Remélhetőleg a Nokia feléleszti, mert nem szándékozom sem iOS-re, sem Androidra váltani.

(#12) #16820480 válasza Penge_4 (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

van még alternatíva a piacon ezen a kettőn kívül is.

(#13) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Nokia egyszerűen nem érti meg, hogy ma már nem lehet csak mobil OSt eladni, hanem sokkal több szolgáltatás kell mellé (OviMaps stb.).

Az Android se csak azért megy, mert jó, hanem mert a Google minden szolgáltatását beletömi.

A Nokia helyébe én már rég beszáltbam volna pl. egyRoundcube fejlesztésébe. De hát ők tudják..

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#14) Penge_4 válasza MichaelSD (#13) üzenetére


Penge_4
veterán

Pont a múltkor volt róla valahol egy interjú Ari Hottinennel, aki elmondta, hogy mennyi jó ötlet volt, beleértve az érintőképernyőt, alkalmazásboltot, meg ilyesmiket, amiket nem tudtak átrugdosni az igazgatótanácson, mert visszadobták mondván, túl kockázatos és nem tudják, hogyan reagálnának rá a felhasználók, aztán megcsinálták mások és sikeres lett.

(#15) #24737024 válasza MichaelSD (#13) üzenetére


#24737024
törölt tag

Nokia egyszerűen nem érti meg, hogy ma már nem lehet csak mobil OSt eladni, hanem sokkal több szolgáltatás kell mellé (OviMaps stb.).

Megértették, épp ezért indították el az Ovi szolgáltatásokat. A Maps igencsak jóra sikeredett szerintem (simán felveszi a versenyt a Google és a Microsoft megoldásaival), és a Store sem rossz, csak sajnos a programkínálat még hiányos.

(#16) MichaelSD válasza #24737024 (#15) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ebben igazad van, de amíg nincs webalapú mail és kontakt kezelésük addig ez egy vesztett játszma az Android ellen. Szerintem..

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#17) joey04 válasza Penge_4 (#11) üzenetére


joey04
titán

wp7

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.