Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

na. mintha egyre nőne az ssdk tárhelye. ezaz. had nyerjen egy kis teret. csak lenne már olcsóbb egy kicsit.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) #56573440 válasza pschio (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah a tárhely nő, de az árak azért még mindig nőnek velük együtt:D majd jövőre...

(#3) Silentfrog válasza pschio (#1) üzenetére


Silentfrog
veterán

A hozzászolásokban mindig visszatér a "majd csak olcsobb lesz" szlogen.
Végülis olcsobb lett,de koránsem olcso :DDD

(#4) Dark Archon válasza #56573440 (#2) üzenetére


Dark Archon
addikt

Majd inkább 3-5 év múlva...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#5) ViZion


ViZion
félisten

Samsung is rágyúr SSD-re, sztem fog majd látszódni az árakon... csak ki kell várnunk :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) GrassM@N


GrassM@N
csendes tag

Szerintem a valamivel több mint 33k nem olyan vészes egy 60G-sért. Az meg rendszer-meghajtónak elég. Másra azért még jó darabig luxus lesz az SSD. A filmjeimet meg amugy sem azon fogom tárolni arra ott a jó öreg HDD ami olcsó és nagy kapacitású ;) .

(#7) XIII Ramses válasza ViZion (#5) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

A Samsungot lehet kapni amúgy valahol?

(#8) Malachi válasza GrassM@N (#6) üzenetére


Malachi
addikt

vészes, nem vészes - akkor sem éri meg. ez van. a 12 ezer/TB korában 60GB-ért 33 ezer vállalhatatlan. azért, hogy naponta 2-szer jó legyen? mikor be, meg mikor kikapcsolod a gépet? :D

munkára, fotósoknak, videoszerkesztőknek jó lehet. otthonra luxus.

(#9) fanti válasza Malachi (#8) üzenetére


fanti
addikt

Igazad van.

Én ugyan használok már pár hónapja egy 128GB-os Kingston SSD-t, de szerintem is luxusnak számít idehaza.....sajnos.....

Ebben a gazdasági helyzetben ilyen elvonásokkal meg leépítésekkel sokak számára elérhetetlen ez a technológia, de ugyebár ez a gyártókat nem érdekli.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#10) Cs_Laci válasza Malachi (#8) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Azért ez nem teljesen igaz. Olyan üzleti notebookokba szerintem tök alap, amibe lehet két vinyót tenni. A 2.5"-es vinyók helyett nagyon ütnek. És itt még az ár sem annyira kirivó, mert a 2.5"-es vinyó ár-kapacitási aránya lényegesen rosszabb a 3.5"-es vinyókénál.

(#11) Fücsök007 válasza Cs_Laci (#10) üzenetére


Fücsök007
őstag

Akinek kell, az megveszi, de átlagembernek luxus lesz, pláne ami nagy kapacitású,és sebességű ---> PCI-E ssd-k. Jobb lenne, ha az ssd mint gyorsítótár tenné gyorsabbá a mostani merevlemezeket. :))

(#12) Malachi válasza Cs_Laci (#10) üzenetére


Malachi
addikt

ezt adom, igazad van. notikra nem gondoltam, csak az asztali gépekre.

(#13) bpx válasza XIII Ramses (#7) üzenetére


bpx
őstag

pár napja(vagy hete? nem emlékszem már :) ) jelent meg az első kiskereskedelmi forgalomba szánt SSD-jük, volt is róla hír

(#14) #72042496 válasza bpx (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én úgy tudom, hogy a korábbi szériát is kiskereskedelembe szánták, csak itthon nem nagyon lehetett kapni.
Kíváncsi leszek, a 470-esekkel változik-e a helyzet. Illene, ha már felrakták a magyar honlapjukra és a fél Ph! is ezekből áll. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) DaveJr


DaveJr
őstag

330 000Ft egy 480Gb-os ssd....nem semmi....abból milyen erőmüvet lehet már építeni:)
kíváncsi vagyok mikorra megy le egy ilyen méretü ssd ára mondjuk 100 ezer alá. Nem hinném h a következő 3 évben:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#16) Gusztáv válasza Cs_Laci (#10) üzenetére


Gusztáv
addikt

Igen, egy sok group policy-t használó win xp-vel csodákat művel egy ssd. És nem csak a bekapcsolásnál, hanem használat közben is nagyon érződik. Mondjuk egy Outlook-nál, ha sok postafiok meg sok giga email van benne. Főnököm régen egy Dell D420-at használt 1.8" hdd-vel, na ahhoz képest az E4200-a samsung ssd-vel egy csoda. Üzleti gépekbe nálunk sima hdd-ből sem raknak 160 GB-nál nagyobbat, így a 128-as ssd nem akkora érvágás.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#17) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Hát én semmi pénzért nem cserélném vissza ssd-ről hdd-re az op rendszert.
Akinek azt mondja ,hogy minek op.rendszer alá ssd annak meg nem volt a gépében még soha.
Itt az ár valoban a sarkalatos kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#18) banhammer válasza Malachi (#8) üzenetére


banhammer
veterán

Akkor én luxusban élek...

Szerintem otthonra is jól jön egy SSD meghajtó, amin a rendszer van.
Egy notebookba pedig szinte üdítő dolog egy SSD meghajtó.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) MrCsiT válasza Malachi (#8) üzenetére


MrCsiT
addikt

Kingston 96 GB-t 33k-ért megkapod boltban, garival.

HA gyorsítanál a gépeden ( nem csak a Win indulását, a teljes rendszert gyorsítja ) , akkor nincs más alternatívád.

Drága ?

Relatív.

Miért ? Mert az adataidnál látható Gainward GTX275 896MB sem az a 20k-s budget kategória, és nem is volt :D ..és mégis spóroltál rá, mert jó cucc. Az SSD is :)

Nyilván kell még idő, mire (jobban) elterjed, és jobb ára lesz, ebben igazad van, persze , de ez már szerintem elérhető kategória.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#20) Cs_Laci válasza Gusztáv (#16) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Nálunk is 160GB az standard notivinyó, ahoz képest tényleg nem visszalépés. Mondjuk én a T400-ba betettem egy 64-es SSD-t és az optika helyére egy 500 GB-s sima vinyót. összehasonlíthatatlanul használhatóbb így.

(#21) ViZion válasza banhammer (#18) üzenetére


ViZion
félisten

+1
És még egy hatalmas előnye van az SSD-nek! Ha a merevlemezen vannak az adatok, a rendszer, progik, esetleg 1-2 játék SSD-n, akkor pl. netezéskor lekapcsol a HDD... csendes lesz minden. Mondjuk most lecseréltem s házamat, igaz hűvösebb, de ki fogok kötni pár ventit ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) Malachi válasza MrCsiT (#19) üzenetére


Malachi
addikt

mindenkinek más éri meg. :)

csak arra akartam utalni, hogy NEKEM személy szerint, meg azoknak akik nem mozgatnak sok adatot a gépen - én pl. játékon kívül munkára is használom, de csak szövegszerkesztésre - azoknak szerintem felesleges. még. már határeset, de csússzon még lejjebb az az ár kicsit és egy 160-asra (most azon van a rendszer) 20-ért már benevezek majd. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.