Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Global shutter azert kene...

(#2) Akula


Akula
őstag

huhh, ez azért elég húzós ár lesz, mire ideér.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#3) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Miért nem kamkorderjellegű? :F

(#4) Akula válasza Tetsuo (#3) üzenetére


Akula
őstag

ezt meg se mertem kérdezni, mert le lennék hülyézve. a videózás nálam sem ilyen géppel kezdődik.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) narumon válasza Tetsuo (#3) üzenetére


narumon
őstag

:o Miért kéne kamkorder jellegűnek lennie? Ez kvázi a GH5 utódja ha úgy nézzük.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#6) Vesa válasza Akula (#4) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem is fura, biztos mert öreg vagyok már. Sokszor látom, hogy ilyen formátummal videónak rendezvényeken, tehát úgy tűnik, ez normális. Kivéve persze a professzionális világot.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#7) Grga_Pitic válasza Vesa (#6) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Aki rendezvényeken videóz, az nem profi?

(#8) narumon válasza Vesa (#6) üzenetére


narumon
őstag

Bocs a professzionális világban pont nem kamkorder formátummal dolgoznak. Talán nézz meg egy RED-et egy cine canont, egy Arri Alexát.... mindegyik egy doboz gyakorlatilag. (Pont mint ez az S1H is).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#9) narumon válasza Vesa (#6) üzenetére


narumon
őstag

Igy néz ki egy professzionális kamera:
https://www.red.com/search

Arri Alexa Mini

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10) Tetsuo válasza narumon (#5) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Talán mert az ergonomikusabb és praktikusabb?

(#11) Tetsuo válasza narumon (#9) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Moduláris profi kamerát önmagában nem tudsz használni, kell hozzá egy fél kamionnyi cucc. (Még a fogantyút is néhány ezer dollárért veheted hozzá.)
Ez a Lumix minden, csak nem a RED konkurenciája. ;-) Teljesen más szegmens.

[ Szerkesztve ]

(#12) TheSpy


TheSpy
csendes tag

Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a válasz sony fronton. Jöhet a sony a7s III.

(#13) nozs23 válasza narumon (#8) üzenetére


nozs23
addikt

A professzionális világban nem azon stresszelnek, hogy mennyire tűnnek pronak a felszerelésükkel. :)

(#14) MrChris válasza Tetsuo (#11) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igaz erre is, ez 'csak' egy váz.

(#15) #21123072 válasza narumon (#9) üzenetére


#21123072
törölt tag

Azért az Alexa felhozatal nem csak a Miniből áll, amit gimbal+drón felhasználásra terveztek (hogy ezen túlnőtt, az más kérdés. Az eredeti Alexát is "csak" tévére szánták). Nézz meg egy Plust, egy Studiot, egy LF-et. Vagy az Amirát. Ez a lényege, felveszed, rádobsz egy obit, egy akksit, beteszed a kártyát, és dolgozol. Ráadásul nem kell óránként akksit cserélned.

(#16) lenox válasza #21123072 (#15) üzenetére


lenox
veterán

Az eredeti Alexát is "csak" tévére szánták

Ez mar biztos? Szerintem kifejezetten digitalis mozira szantak.

(#17) Stauffenberg válasza Tetsuo (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A hybrid shooter kifejezést hallottad már? Ezért nem camcorder jellegű. Aki ilyet vesz, az általában fotózik és videózik is a géppel.

Pont a Panasonicnál felesleges ezt felhánytorgatni, hiszen elég erősen ott vannak a pro camcorder piacon, szóval választási lehetőség az van. De így is sokan inkább ezt veszik egy pro camcorder helyett ha csak videóznak, mert nem kell nekik a pöcsköszörű méretű szenzor és a nem cserélhető objektív. Mind a kettőnek megvan a maga helye a piacon.

(#18) #21123072 válasza lenox (#16) üzenetére


#21123072
törölt tag

Nem biztos, csak így emlékeztem.
FDTimes, nov 2016 számból: "When the original ALEXA 35mm digital camera was announced at IBC in September 2009 (7 years ago), it was another golly aw-shucks modesty moment. ALEXA was positioned at the time, in the august words of FDTimes, “for HD television, commercials and a few features. (note the ‘few.’)"

Viszont Franz Kraus ezt mondta az IBC-n 2009-ben, tehát lefedi a teljes láncot.

Itt pedig Stephan Schenk beszél a tv-ről, igaz, itt a belépő modellről van szó.

#17 Szóval pro kamerákban nincs s35 szenzor és cserélhető obi. Oké.

[ Szerkesztve ]

(#19) lenox válasza #21123072 (#18) üzenetére


lenox
veterán

2880x1620 arriraw meg a korites, nyilvan cinema cameranak volt szanva. Persze high-end sorozatot is lehet vele forgatni, az manapsag mar ugyanolyan szintu, reszben az ARRI uttoro munkajanak koszonhetoen. Mindenesetre ez nem egy kamera, amivel HD felbontasu 709-es anyagot kell loni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Stauffenberg válasza #21123072 (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, ennyire retardált vagyok, hogy fogalmam sincs arról, hogy léteznek profi videokamerában is cserélhető objektívesek.

Mellesleg S35 nem egyenlő Full Frame.

Továbbá nézd meg az S1H videós felszereltségét és 4000 dolláros árát és azt, hogy hány tízezrest kell rádobnod (dollárban), hogy pro kamerában megkapd. Még az EVA-1 áll hozzá legközelebb, de bőven van tér mérlegelni az előnyöket-hátrányokat.

[ Szerkesztve ]

(#21) #21123072 válasza lenox (#19) üzenetére


#21123072
törölt tag

Én nem akarlak semmiről meggyőzni, mert nem értek hozzá, így kénytelen vagyok elhinni, amit a cég vezetője és dolgozói mondanak. De amikor ez a kamera elindult, arriraw még sehol nem volt, esetleg olvass utána, hogy rögzítették a Drive-ot, az In Time-ot, vagy a Game of Thrones első évadját.
A debayer után meg, azt mondják, a felbontás kb. 2/3-a marad meg. 2880*(2/3)=1920.

#20 Akkor ezek szerint az S35=pöcsköszörű méretű szenzor. De pihenj egy kicsit inkább, látom, megártott valami...

[ Szerkesztve ]

(#22) Stauffenberg válasza #21123072 (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Minek kommentelsz funkcionális analfabétán? Camcorderekről volt szó, az S1H pedig a pro camcorderek árszintjén mozog, nagyon nem az S35 cine kamerákkal versenyzik árban, felhasználási területben viszont pont oda igyekszik, ahol ilyen igények vannak, csak a büdzsé nem engedi, esetleg sokkal kompaktabb cucc kell azoknál.

Láttam én már utazós vagy esküvő/jegyes videót is RED-el vagy Alexával készülni, de a többség mégis inkább egy jobb DSLR-t, MILC-et vásárol erre a feladatra. Erre itt az egyik fele azért nyűgös, mert nem camcorder formájú, a másik meg az S35 kamerákon lovagol.

Te melyik bolygón élsz?

(#23) lenox válasza #21123072 (#21) üzenetére


lenox
veterán

Nehez is lesz, mert 2009 juniusban mar az ARRI-val dolgoztam az arriraw-n, tudtommal en irtam az elso kodot, ami realtime tudta lejatszani.

A debayer után meg, azt mondják, a felbontás kb. 2/3-a marad meg. 2880*(2/3)=1920.

Hat ez nyilvan nem igy van, nem tudom, kik mondjak.

(#24) #21123072 válasza lenox (#23) üzenetére


#21123072
törölt tag

Elhiszem, de ez mire válasz? Alexán nem volt arriraw egybôl, d20/21-en nyilván volt. Persze utána már jött a codex.

(#25) #21123072 válasza Stauffenberg (#22) üzenetére


#21123072
törölt tag

FS5 mond valamit? Csak hogy a 4e dolláros árnál maradjunk.
Arcod még mindig nagy.

(#26) Stauffenberg válasza #21123072 (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hogyne.

Könnyű vele repülni? Mekkora táska kell hozzá? Kézi gimbalra rárakod?

Te annyira meg tudod fejteni a világot, magyarázd már el, hogy miért videóznak olyan sokan az A7 család tagjaival (hogy márkánál maradjunk), miközben itt van ez?

Csak értsék már az olyan retardáltak is, mint én.

(#27) lenox válasza #21123072 (#24) üzenetére


lenox
veterán

De amikor ez a kamera elindult, arriraw még sehol nem volt

Erre, ezt mondjuk cafolja.

(#28) #21123072 válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


#21123072
törölt tag

Egyszerű. Ha tudnád is értelmezni, amit olvasol, akkor látnád, hogy csak arra reagáltam, hogy:

"De így is sokan inkább ezt veszik egy pro camcorder helyett ha csak videóznak, mert nem kell nekik a pöcsköszörű méretű szenzor és a nem cserélhető objektív."

Hiába hozod be utána a méretet, a repülést, akkor is csak ennyiről volt szó. Igen, rengetegen videoznak DSLR-rel, MILC-cel, hibriddel, kamkorderrel, meg Blackmagic-kel.

De mutasd már meg, hol bántott meg a "de miért nem camcorder formájú" bejegyzés, hátha tudunk segíteni.

#27. Riiight. Over&out.

(#29) Tetsuo válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez igaz, de akkor is, kamkordereknél alig van fejlődés, pedig az lenne videózásra ideális. Emiatt sajnos egyre kevesebbet adnak el, ami miatt megint lassul a fejlődésük...

(#30) narumon válasza Tetsuo (#11) üzenetére


narumon
őstag

Ehhez is kell minden kiegészítő. Semmi különbség. Nem annak a vetélytársa, de nem is camcorder, ez a félprofi piacra van szánva. Nekem semmivel sem tűnik ergonómikusabbnak egy handycam féle kialakítás.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#31) narumon válasza #21123072 (#15) üzenetére


narumon
őstag

Most nem azért de az Amira (vagy akármelyik másik) semmivel sem handycamesebb, kialakításra tök hasonló. Az ergonómián lehet vitatkozni, de szerintem pont ez a "fényképező" formátum az ergonómikusabb.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#32) narumon válasza Tetsuo (#29) üzenetére


narumon
őstag

De pont nem ideális én ezt mondom. Kameráztam kamkorderrel is, abszolút nem ideálisabb rá a legtöbb feladatra. Tévéseknek lehet, hogy ideális másra nem nagyon.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#33) Tetsuo válasza narumon (#32) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Márpedig a legjobb "run and gun" a kamkorderes eszköz (és annak használata). A fényképezőgép-alak egy kényszermegoldás, egy erős kompromisszum. Ha sines daru van kiépítve, ahhoz persze nem kamkorder kell.
A linkelt (vagy említett) RED teljesen más liga, mint a cikk főszereplője. Az előbbihez rakk-szekrények garmadája illik és több emberes kezelőstáb; ez utóbbinak saját kijelzője, keresője, háttértára stb. van (már egyben a géppel). (Talán még valami bazári "többcsatornás" mikrofon is be van építve, XLR-t egyáltalán lehet csatlakoztatni?)
A RED esetében (általában) a hang külön rendszeren van rögzítve, majd a stúdióban van képhez illesztve.

Nem azt mondom, hogy ez rossz, hanem a fejlesztések, előrelépések jobbak lennének kamkorderes területen.

Stauffenberg írta, hogy ezzel fotóznak is, tehát ezért jó a 2 in 1, vagyis egy kompromisszum. Én ezt megértem, de - szerintem - minimális erre a (valódi) igény. Azon felül meg van egy marketing is. Ezek a wannabe, hipster videóklip rendezőcskék, már összegyűjtött obiparkkal lehetnek becélozva.

[ Szerkesztve ]

(#34) narumon válasza Tetsuo (#33) üzenetére


narumon
őstag

Én csak magamat tudom ismételni. Számomra semmivel sem volt jobb és kényelmesebb a camcorder formátum. Ez a formátum nekünk tökéletesen bevállt már 10 éve esküvői videózásra pl. Kényelmesebb fogni, kompakt, ,de ha kell körbe tudom építeni, nagyon egyszerű gimbalra rakni, stb.
Pontosan tudom, hogy nem egy liga, de azért ezek a gépek mégis valamilyen szinten oda akarnak tartozni, pont azért van melléjük minden elképzelhető kiegészítő. A camorder formátum is rögtön ilyenné válik amint elkezdem az objektíveket cserélgetni, nagyobb akksit, külsőt esetleg, rigelem, stb. Árát meg össze sem lehet hasonlítani. GH5 tudással pl nem is tudom mennyiért lehet hasonló camcordert venni, de biztosan többszöröse árban. A Blackmagic pocket gépekkel még csak fotózni sem lehet igazán mégis ugyanilyen fényképező formátumuk van.

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.