Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

hármas ablak nyílj ki... ja nem, könyvjelző.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) emvy


emvy
nagyúr

Hat, pedig szerintem az 515-osnel nem fogsz jobbat talalni..

while (!sleep) sheep++;

(#3) bambano válasza emvy (#2) üzenetére


bambano
titán

és az 515-ös az elég jó? vagy egy év múlva kuka megint?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr

Nekem ilyenem van. link

képernyő karcolódik, meg kopik a nyilasgomb vagy mi középen. Kicist a hátlapja is.
Nagy napfényben keveset látni ebből is, de ez háttérkép függő is.

Nem biztos, hogy neked ez kell, de nemokosteló és már 2 éve megy. :)

Az egyébként nagyon csúnya baleset, hogy egy teló 13 hónapig bírja. :( ilyenem is volt, 5 évet húzott. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) #53932800


#53932800
törölt tag

Talán egy használt SE walkman mobil?

(#6) rootkiller


rootkiller
őstag

Egy használt 6310i-t meg egy iPodot. BT is van...:D

Artengo TR 990 Pro

(#7) emvy válasza bambano (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Egy darabot veszel, ergo nem nagyon lehet megsaccolni. Marmint lehet, hogy kifogsz egy hibásat, de valószínű, hogy nem...

while (!sleep) sheep++;

(#8) PuMbA


PuMbA
titán

Azt megjegyezném, hogy egy okostelefonnak ezerszer jobb a hangminősége, mint egy butatelefonnak és sokkal jobban hall a másik fél is. Engem amikor hívnak a metrón vagy autóban, azt se tudják, hogy utazom-e egyáltalán, mert az aktív zajszűrés csodákra képes. Faterom olcsó Lumia 520-asával se hallatszik nálam, ha éppen autót vezet és az nem drága telefon.

[ Szerkesztve ]

(#9) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

allview a4 you.
igaz hogy okoteló,de neked elég
és csak 20 ezer emagon!

(#10) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Szerintem a használt telefonok között keresgélj. A régi Nokiák nagyon jól bírták tudtommal. Vagy ott van a Sony Ericsson is. Utóbbinál a joystickos megoldásokat nem ajánlom, sokszor adják meg magukat, és javítani sem lehet túlzottan.

Nyugodj békében Integra!

(#11) 8th


8th
addikt

„Mire használom: telefonálásra, sms küldésre, vekkernek, bt kell, nem ártana ha látnám, amit kiír. Semmi másra."

Hasonló indíttatásból én egy Samsung GT-E2200-at vettem nyáron második telefonnak. Általában közepesen erős zajban dolgozom eddig még nem fordult elő, hogy ne halljam tisztán és érthetően a másik felet. Tapasztalatom szerint a fényerővel sincs gond tűző napon is jól olvasható a kijelzője. Hívás közben hibátlan a hangminőség ám, hogy a zene lejátszója milyen azt passzolom sosem próbáltam. Nem is fogom. Van egy 3,5-es jack kimenet a tetején így elméletileg minden szarral össze lehetne kötni de szerintem bt-n is. Ezt se próbáltam soha. Nekem is csak telefonálni kellett arra pedig hibátlan. Igazából azért éppen ezt választottam mert kis fogyasztású „butatelefon" létére megkínálták egy 1000mAh akkuval így normál használat mellett is heti maximum 1x kell töltőre dugni. Ha kevesebbet beszélek akkor ~1,5 hetente. A célnak tökéletesen megfelel.

(#12) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Használt E52

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#13) BoB


BoB
veterán

A bt kivételével nagyifon igényeid vannak. "A szemem se olyan jó, mint régen,"
Gondold át tényleg kell-e :D

Amúgy neked tökéletes lenne: emporiaPURE

"Just the right choice for all those who would merely want to make calls and send SMS – and do this as easily as possible"

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#14) joysefke válasza PuMbA (#8) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na persze...

azt hogy a másik oldal mit hall belőlem, azt nem tudom, de az biztos, hogy kihangosítás nülkül a régi SE K750-m kenterbe vágja a Lumia 820-at. A Lumiának kihangosítva meg headsettel jobb a hangminősége mint a K750-nek volt.

Ez persze mind a vételi oldalra vonatkozik, azt hogy a beszélgetőpartnereim mit hallanak én nem tudom, bár egyszer szívesen kipróbálnám :)

J.

[ Szerkesztve ]

(#15) szlovibuki


szlovibuki
tag

Nokia 225? Olcsó, és amire neked kell bőven megfelelő.

(#16) Simi87


Simi87
senior tag

Nokia 515 nálam egy éve szolgál 2., 3.-ik telefonként kifogástalanul.

(#17) rootkiller


rootkiller
őstag

Én telefonálni imádtam a régi BlackBerry-t. 8520-am volt, de olyat nehéz kapni szép állapotút.

Artengo TR 990 Pro

(#18) Balage21


Balage21
tag

(#19) Simi87 válasza Balage21 (#18) üzenetére


Simi87
senior tag

úgy kopik a kerete, mint a nagy Samsung-oknak.

(#20) prolad


prolad
őstag

Nokia e52,ha mėg lehet kapni valahol.

(#21) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Lumia 520? az okostelefonságát könnyen megölheted azzal, ha nem használsz mobilnetcsomagot, illetve készüléken belül lelövöd a data connectiont. nem olyan nagy feladat. ezek után már csak pozitívumot fogsz kapni. olcsó. jó. nagyon. a kijelzője elég nagy, az olvasással nem lesz gond. mp3 pipa, vekker pipa. bluetooth pipa. nem mellesleg egy frissülő, pazar minőségű offline is működő navigációt kapsz, amit a legjobbak között emlegetnek.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22) joysefke válasza hoffman_ (#21) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Lumia:

Azért nem kell túlmisztifikálni a Nokia naviját. Pénteken Keszthelyen pl. elvitt engem egy 3 éve elköltözött gyógyszertárhoz, és bizony gyakran van olyan érzésem, hogy a POI adatbázis minden csak nem up-to-date.
Számomra a Nokia féle navi legnagyobb előnye az ingyenessége meg az egyszerűsége (najó ez utóbbi néha hátrány is). "Pazar minőségű"-nek semmiképpen sem nevezném, persze az ingyenesek között ez a legjobb, ehhez nem férhet kétség.

Zene:
FM-rádiót nem írt, de az 520-al azt bőven elfelejtheti. Katasztrófális az FM rádió minősége. (legalábbis decemberben az volt, azóta nem próbáltam az FM rádiót sem 520-on sem 820-on.)

MP3:
A gyári zenelejátszó képtelen megbírkózni a mappákba rendezett zeneszámok mappa szerint történő lejátszásának hatalmas problémájával, és számomra nagyon úgy tűnik hogy erre a nagy feladatra WP plattformon nincs is tényleg jól működő megoldás. (A Folder Play app működik, de messze nem kompromisszummentes). A legidegesítőbb meg nem is az hogy hiányzik ez a funkció, hanem ha ezt a WP topikban feldobom kb. mintha valami iPhone topikban lennék: hülyének néznek, hogy miért akarok valami olyasmit, ami a WP plattform szerint idejétmúlt dolog. (de 10 éve még mindenki úgy csinálta) Én vagyok a hülye, hogy nem állok neki egyszer meghalgatott audi-darabok id3-tagjét szerkesztgetni. Nonszensz...

Szóval én nem lennék meggyőződve, hogy egy hard core Linux user megbarátkozna egy olyan mp3 lejátszóval ami nem tud könyvtárból lejátszani. Meg úgy általában a fent leírt mentalitással...

Ha olcsó okostelefont kéne ajánlani, én sem mennék messzebb a Lumia 520-nál. meg úgy általában a Windows Phone-nal is nagyon elégedett vagyok, nekem is egy 820 van, de így látatlanban rávágni, hogy a kérdező mp3 lejátszás iránti összes vágyát kielégíti egy Lumia 520 na az erős...

J.

[ Szerkesztve ]

(#23) rover45 válasza prolad (#20) üzenetére


rover45
senior tag

E52-t akartam mindig is, aztán annyit olvastam az alaplaphibákról, hogy nem volt merszem hozzá, így "muszájból" vettem egy E6-ot , amit a mai napig imádok, nagyon :) Gyakorlatilag minden fent írt feltételt teljesít!

(#24) hoffman_ válasza joysefke (#22) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én is használom néha a naviját, volt már, hogy nagy szarból húzott ki, volt már, hogy csak lestem, hogy miért erre visz. ettől függetlenül összességében igenis jó, ár/érték arányban meg pláne mutass jobbat. ugye. fm rádió nem értem miért téma, azt írta, hogy van a kocsiban, de gány mind, nem hallgatja őket, ezért kellene az mp3. a vázolt hibák fenn állnak, én sem szeretem a WP zenelejátszó képességeit, de ezzel együtt is a legjobb megoldásnak tartom. nem vágtam rá semmi ilyesmit, egy picit túldramatizáltad azt a pár sort, amit írtam.

ui.:

ettől függetlenül az id3tag szerkesztés igenis fontos. fos és időigényes meló, több 10GB zene esetén pláne, de csinálom kitartóan. btw megjegyezem, ha alapból így kezeli az ember a zenéit(lásd: én), akkor igenis egész pofás a gyári WP lejátszó is, és baromi jól működik. arról nem is beszélve, hogy a playlistet is egyszer kell megcsináld, ha ragaszkodsz mindenáron a mappastruktúrádhoz.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25) joysefke válasza hoffman_ (#24) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A navi részben egyetértünk, én egyszerűen a pazar minőségűt kifogásoltam. Ár-érték arányban meg úgy általában a "casual" navigációk között ez a legjobb nem vitás.

(#26) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

A tökéletes telefon számodra:
[link]

(#27) dabadab


dabadab
titán

En par evvel ezelott kb. ugyanilyen telefont kerestem, hogy megtalaljam egy darabjaira hullt Nokia 5310 XpressMusic (ami egyebkent pont ezeket tudja, raadasul transzflektiv LCD van benne, ami tuzo napsutesben is olvashato (bar olyankor monokromnak latszik)) utodjat, de az lett a vege, hogy vettem okostelefont, mert a jelek szerint senki sem foglalkozik azzal, hogy normalisan osszerakott, telefonalasra valo telefonokat gyartson.

(#26) dynamicrossh: nem jo, nincs benne BT

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) Honkydoo


Honkydoo
őstag

myPhone nem jöhet szóba?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#29) joysefke válasza Honkydoo (#28) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem nagyon fontos, hogy legyen benne gyárilag jól működő üzemmód váltás. Szabályozni akarom, hogy ki mikor csöröghet rám.

És ezt tudja?

(#30) Honkydoo válasza joysefke (#29) üzenetére


Honkydoo
őstag

Öhh, jó kérdés. Régen azt olvastam ezekről a telefonokról, hogy jól látható kijelzővel gombokkal rendelkeznek és ha jól emlékszem van amiben mp3 lejátszó is van. Ezért gondoltam rájuk, de lehet nem tud mindent ami bambano-nak kell. Sorry. :B

Szerk.: De én akkor is ezen a vonalon nézelődnék, biztos lehet itt olyat találni ami kielégíti az igényeket.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#32) bambano válasza #53932800 (#5) üzenetére


bambano
titán

nem akarok használtat, más kezéből... meg nem hiszek benne, hogy a használt az bírná (pl. akksival).
egyébként meg van itthon egy kosár használt teló, mindenféle állapotban.

(#6) rootkiller: 6310 vagy 6310i van itthon (nem tudom fejből, melyik).

(#7) emvy: két e51 volt itthon, mindkettőt nulla idő alatt lestrapálta a gyerek, most ez az asha300 ment a levesbe, ezek után lemenő tendenciát látok a nokiákban. ehhez képest az e51 előtti üzleti nokiák kiválóak voltak. az előző telóm, egy 6230i 8 évig bírta a kiképzést, erre már lehet mondani, hogy rendesen össze volt rakva.

(#9) pulyka jocó: nem azért akarok butatelefont, mert az olcsó. okostelefon is van itthon, de hidegrázást kapok a hülyeségeitől.

(#10) Szatyor95: oké, veszek mondjuk egy leharcolt telefont, majd fél év múlva megint? senki nem fizeti meg, hogy telefon után rohangáljak, szórakozzak a cserélésével, *sokkal* olcsóbb venni egyet, és sokáig használni, mindegy, mibe kerül.

(#13) bob.zxr: ""A szemem se olyan jó, mint régen,"Gondold át tényleg kell-e "" gondoljam át, hogy tényleg kell-e a szemem? tuttira :)

(#15) szlovibuki, (#16) Simi87: mindkettő rajta van a listámon, csak kezdek félni a márkától.

(#21) hoffman_: microsoftos nokia telefont? hehe, nem is nekem akartad ajánlani szerintem. ha nem lenne más választási lehetőségem, akkor postagalamb. nagy böszme érintőképernyős tepsifont windowszal... hár ez nagyon környezetfüggetlen ajánlat volt :P online navigációm van, itt a fejemben. amikor meg arról van szó, hogy előre tudom, hogy navigálni kell, akkor van kéznél tablet.

(#22) joysefke: kösz, fm rádió van a kocsiban. úgy értem, készülék. műsor nincs hozzá, ezért számomra a telefonban az fm rádió a levélnehezék kategória.

"de így látatlanban rávágni, hogy a kérdező mp3 lejátszás iránti összes vágyát kielégíti egy Lumia 520 na az erős...": ezt nem zárnám ki látatlanban, azt viszont igen, hogy kiküldjem az összes adatom redmondba.

(#27) dabadab: az ultimate érvem az ellen, hogy vegyek egy okostelót, hogy van itthon egy padfone2. okosteló, nem is a legallja (hogy az áráról ne is beszéljünk) és nem bírom megszokni, mint teló. pedig a legolcsóbb megoldás az lenne, ha a padfone2-n telefonálnék, a döglődő asháról a hívásokat meg átirányítanám rá.

(#31) Aweriot: használt is, okos is. nem kell. kizárólag új.

mindenkinek kösz az ötleteket, még érdeklődve hallgatom a javaslatokat.

tegnap megnéztem a caterpillar b25-öt is, felkerült a listámra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) nonsen5e válasza emvy (#2) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én is az 515-öt tudom ajánlani, nagyon jó kis telefon.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#34) bambano válasza nonsen5e (#33) üzenetére


bambano
titán

és el fog romlani?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) hoffman_ válasza bambano (#32) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem volt ott kizáró okként, egy próbát megért :D ez a jelentgetős paranoia engem hidegen hagy, ha van van, ha nincs nincs, nem izgat. ellenben ha offolod a netet rajta, akkor gsm-en ők se fognak hazalopni adatot :D de persze a te döntésed, ha nem szimpi az os, akkor így járt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36) bambano válasza hoffman_ (#35) üzenetére


bambano
titán

idézem a blogbejegyzésemet:
"Okosteló nem kell. Nem és nem."

most várom azt a karaktersorozatot, amit ha leírok, akkor az már szerinted egy olyan kizáró ok, ami ott is van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) nonsen5e válasza bambano (#34) üzenetére


nonsen5e
addikt

Családban van egy pár hónapja, eddig még kutya baja, hogy el fog-e romlani, ki tudja... Nem szabad egy hamar elromlott készülék után egy egész gyártót elkönyvelni sz4rnak, az én kezemben még soha egy telefon sem romlott el (van még működő Nokia 2110i készülékem is '94-ből, csak az aksija nem bír már 10 secet sem), ismerősnek meg fél évente mennek tönkre gyártótól függetlenül.

Vááárjunk, most akkor az 515 okostelefonnak számít?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38) bambano válasza nonsen5e (#37) üzenetére


bambano
titán

nekem is van működő 2010-es nokiám, csak már nem találok bele akkora sim kártyát :)
gondolom a nagyon fiatalok nem is tudják, mekkora volt az első simkártya :P

az a gondom a nokiával, hogy sokáig egységesen jó volt, azóta meg egységesen ráfaragás. emiatt a minőség extrapolálása elfogadhatatlan eredményt ad.

az 515, amennyire én tudom, nem okosteló. vagyis: amennyire én tudom, hogy mit tud, az nálam nem okosteló. ha jól tudom, symbian s40 van rajta.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) hoffman_ válasza bambano (#36) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jó, ha kötekedni akarsz, legyen. nem akarsz okostelefont =! nem akarsz windows rendszert. (ettől függetlenül az ajánlásom valóban elvérzik, való igaz). az 515 is gyakorlatilag a microsoft kezében van, ugyanazok a mérnökök programozzák, akik a wp-t, átfedések is vannak, internetelérés gyakorlatilag azon is van, ha nagyon akarnak mindenhogy tudnak adatot lehúzni rólad, szóval ennyi erővel good luck with this issue in 2014. én csak nevetni tudok ezen, ha valakinek ez ennyire szívügye, de persze ez a döntés, mint ahogy az én véleményem is, egyéni privilégium.

az okostelefon attól okos, hogy 0-24 internetelérést biztosít játszi könnyedséggel. ennyivel tud többet egy butánál. az adatkapcsolat lelövése kiheréli az egészet. persze, ebben sem kell bízni. elfogadni pláne nem, csak egy ötletcsíra volt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) bambano válasza hoffman_ (#39) üzenetére


bambano
titán

oké, ha ezt mondod, akkor az 515-öt lehúzom a listáról.

az okostelefon nem csak attól okos, hogy inet elérés van rajta, hanem attól is, hogy tapicskolós kijelzője van, meg grafikus felülete.

"nem akarsz okostelefont =! nem akarsz windows rendszert.": a wp az valódi részhalmaza az okostelefonnak. ha a tartalmazó halmazát nem akarom, akkor a részhalmazát se. ez olyan, hogy nem akarok beteg lenni, de azért egy kis tripper belefér...

emellett pedig szégyellném magam, ha azok után, amennyit pofáztam az ms ellen, most ms terméket vennék. az s30-as vagy s40-es nokia számomra nem ms termék attól, hogy az ms felvásárolta őket. de ha szerinted az, akkor választok helyette mást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) hoffman_ válasza bambano (#40) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szerintem ilyen miatt felesleges lehúzni. az s30 és s40 még bőven ms éra előtt volt. ettől függetlenül a technológia adott, szerintem nem lenne gond az adatok lekérése semelyik cégnek sok éves telefonokról sem, utólag. továbbra is az a véleményem, hogy túl van parázva. kizártnak tartom, hogy bármelyik készülék vásárlása esetén (természetesen okostelefon kizárva :) ), fennállna bármekkora esély az adataid kikerülésének.

az ms elleni zászlód mondjuk elégetnéd, ha ilyen telefont vennél, tény. szerintem nem jó, ha egy ilyen megszokás/tapasztalat/vélemény kizár jó technológiai alternatívákat, de hát mire valók az elvek, ha nem erre.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42) nonsen5e válasza hoffman_ (#41) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha nagyon kötekedni akarunk, akkor az nsa és társaik ígyis-úgyis lehallgatják az összes telefonbeszélgetésedet és elolvassák az smseidet, marad a galambposta. :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#43) hoffman_ válasza nonsen5e (#42) üzenetére


hoffman_
nagyúr

azokat aztán olvashatják, másnap reggelente még én se tudom megfejetni őket, U.S. military kódfejtők rémálma, szóval hajrá :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45) Szatyor95 válasza bambano (#32) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Nekem eddig sosem volt bajom a használtan vett telefonjaimmal. Van például egy SE K800i-m, amit használtan vettem, és évekig szolgált. Még azok után is, hogy egy félresikerült éjszakán ráomlott egy löszfal. :D A veszte az lett, hogy megpróbáltam OTG-n tölteni, és az akku kipurcant. Aztán nem kapcsoltam be 1 évig, ma már nem akar elindulni. De van egy T630i-m is, ami már lassan 2 éve van velem, ráadásul minek után ma elhalálozott szeretett okoskütyüm, előléptetem elsődleges telefonná. Ráadásul egy ilyennek az ára valahol egy doboz sör, és két doboz cigi között mozog, így gondolom egy neked megfelelő példány sem olyan vészes. Mindjárt meg is nézek párat itt HA-n.

Nyugodj békében Integra!

(#46) Balage21


Balage21
tag

Itthon ugyan nem kapható, de szerintem nézz szét a Philips Xenium X (520,523,620,625...)sorozatában. Üzemidőben elég jók szoktak lenni.

(#47) XmoD


XmoD
aktív tag

Jó üzemidő, bluetooth és bírja a strapát B2710.

Fémház, üzemidő tűrhető, elegáns : S5610

(#48) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv,

Gondolom már sikerült választani, ha mégsem akkor nézd meg ezt.

Üdv,
Ádám

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#49) Pystyke


Pystyke
tag

Sziasztok!
A véleményeteket kérném...
Tavaly áprilisi Xperia Sola-m megérett a cserére...
(szoftverfrissítés óta használhatatlanul belassult,
szerintem kevés benne a RAM...)
Telefonálásra, netezésre, fényképezésre, navigációra,
face-messengerre, viberre használnám jellemzően,
De ezeket lehetőleg párhuzamosan futtatva, hogy érezze a törődést...
(Esetleg még filmnézésre is, bár szerintem arra kell a tv...)
3 lehetséges jelöltet találtam:
1, Galaxy Alpha 2 év telenorral
2, Z3 compact 2 év telenorral,
3, Honor 6 függetlenül
Árban nagyjából ott vannak, bár az első kettőre biztos kapok majd kedvezményt...
A Honor6 mellett szól, hogy 3 GB RAM-ja van...
(a sola-nál már egyszer kevés lett a RAM, nem akarok megint pórul járni)
Ki mit venne, és miért?

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#50) Balage21 válasza Pystyke (#49) üzenetére


Balage21
tag

Muszály Droid? A felsoroltakra a legjobb megoldás lehet bármelyik WP készülék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.