Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Stanlee


Stanlee
őstag

A kerdesem az lenne, hogy mint netszolgaltato a halozat mely reszenek a fejlesztesere koltenetek a tobbletbevetelt?

Az az erzese az embernek, hogy a meglevo infrastruktura megtartasa mellett csak annyi tortenne, hogy priorizalasra kerul mondjuk az amazon prime vagy a netflix felol erkezo forgalom, ha fizet erte az adott ceg, de mondjuk ha nem fogyasztom ezt a tartalmat, akkor csucsidoben nem lesz savszelesseg a kapcsolatomon, ha az indexet akarom olvasni?

Peldakent: van az adott telepulesre 1 gbit savszel, erre racuppan este 200 elofizeto egy 4 Mbit-es stream nezesevel, es mondjuk 50 meg csak szorfol. Akkor a 200 elofizetonek lesz netje, mert a streamet ado ceg fizet az ISP-nek, hogy priorizalasra keruljon a forgalma, a tobbi meg csak nez ki az ablakon, mert a neki tartalmat ado nem fizetett? Vagy addig lesz netem, amig fizetos priorizalt tartalmat nezek es ha megneztem a filmet, utana meg semmi?

Ertem en a rendelkezesre allo savszelesseg mint szukos keresztmetszet problemajat, csak a megvalositas mikentjet nem ertem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.