Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szipipeti


szipipeti
csendes tag

Én mindig azzal kezdek, ha kísérleteznek, - hogy ha annyira "tuti" és megbízható, akkor bevállalom, hogy azt választom amit Ő, mint ügynök ajánl, és azt korrekten is fizetem... (nem jelent nehézséget).
1 kikötésem van, amit közjegyző előtt hitelesített dokumentumban rögzítünk:
Ő, mint ügynök a saját vagyonával felel a szerződésben nekem járó összeg kifizetésére, függetlenül a politikai, gazdasági viszonyoktól.... (pl: csődbe megy a "munkáltatója" (a biztosító, vagy a vagyonkezelő).
Még senki nem vállalta be...
Másik árulkodó válasz arra a kérdésre érkezik, hogy
"Önnek, mint üzletkötőnek, melyik/milyen van... (ha van egyáltalán), Mutassa!"

(#2) Dluinet


Dluinet
nagyúr

A nevében is benne van, hogy "megtakarítási célú"
-megtakarítottál > meg
-a cél teljesítve

Ez azoknak való, akik soha nem tudnak félrerakni, így rá vannak kényszerítve, hogy havonta megtakarítsanak.
A számításból kifelejteted az adó-jóváírást (állami támogatást), amit megkaptál minden évben.
A Fundamenta LTP is így működött, csak az állami támogatás a számlán íródott jóvá, nem kaptad évente külön kézbe.

Különben igazad van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) twollah1976


twollah1976
őstag

Meg a ketezres evek elejen olvastam egy konyvet ami pont errol szolt, hogy az eletbiztositas, mint megtakaritasi forma BUKO.

Kb. ennyi az irasban megjeleno szamok nem hazudnak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) Pete55555


Pete55555
addikt

Az szép...

Engem is majdnem belevitt egy jó barátom egy ilyenbe. (na jó, a majdnem az túlzás, de na...)

Igazából nagyon jól hangzott az egész (ez gyanús is volt kapásból). Ami zavart, hogy az üzletkötő "erőszakosan" mondta, hogy na akkor mikor legyen a következő időpont, és hogy akkor mi akadálya is van, hogy akkor megkössem? Ó, hát de mondjam már ki, hogy megkötöm, hiszen nagyon jó stb, na következő alkalom 1 hét múlva, azt kössem megfele.
Na, mondtam neki jól van, 1 hét azt tali, megkötjük - csak hogy szabaduljak.
Persze gondoltam magamba, kötöm a kis f***omat azt....
1 nappal elétte (csak hogy g*ci legyek) lemondtam.

Ez az OVB volt, ha valakinek így ismerős.
Ez nem életbiztosítás, hanem nyugdíj előtakarékosság álnéven fut egyébként.
Kecsegtető, hiszen ~30 év alatt befizetek 20 misit, és a végén 45 lesz belőle!!! :Y :W

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#5) ArGab


ArGab
őstag

Unit linked biztosítás: tényleges hozam nincs mert ez nem megtakarítás hanem biztosítás, de biztosítási eseménynél meg alig fizet valamit mert ez megtakarítás, nem biztosítás. :)
Könnyen lehet, hogy jobban jössz ki ha lenyeled az eddigi veszteséget és most felbontod. Ajánlott olvasmányok, ha még nem találtad meg: [link] [link]

(#6) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na ott követted el a hibát, hogy függő biztosító ügynökkel kötöttél, mivel a függő biztosító ügynök csak a saját pénzintézet termékeit fogja értékesíteni. Míg a független bizt. ügynök szépen megvizsgálja a helyzetedet, kielemzi, és csak utána fogja ajánlani (minimum 3-at, de többet is, ha van). Szóval ha legközelebb megkeress valaki, akkor lehetőleg az független ügynök legyen. Amúgy nekem is van 2 életbiztosításom, és fizetem is, mint a katonatiszt.

(#7) Tamás88 válasza Pete55555 (#4) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nana, az OVB-nek nincs saját terméke, hanem csak a szerződésben lévő biztosításokat (és egyéb szolgáltatásokat) közvetít. Az, hogy "erőszakos" volt, nem mondanám, mivel pszichológiai okai vannak. Gondolom a második találkozást már nem vártad meg, pedig ott számszerűsítve lettek volna az adatok, és akkor nem mondanál hülyeségeket (meg amúgy is, nem akarom védeni az OVB-t, de sajnos így terjednek a pletykák, és emiatt van kevés biztosítás nálunk).

(#8) Pete55555 válasza Tamás88 (#7) üzenetére


Pete55555
addikt

Nana, az OVB-nek nincs saját terméke, hanem csak a szerződésben lévő biztosításokat (és egyéb szolgáltatásokat) közvetít.
Hol írtam, hogy nem így van?

Az, hogy "erőszakos" volt, nem mondanám, mivel pszichológiai okai vannak.
Rajtam csak ne gyakorolja a pszichológiát...
Előad egy jónak hangzó dolgot, majd rámtukmál egy 2. "randit", hogy na akkor nyomjuk elven, és 1 hetem van gondolkozni. Hát bocs, én nem 1 hétig gondolkozom azon, hogy ez elkövetkező 20-30 évben hova rakjak 25.000 Ft-ot.

Gondolom a második találkozást már nem vártad meg, pedig ott számszerűsítve lettek volna az adatok, és akkor nem mondanál hülyeségeket.

Mi volt hülyeség? Számszerűsítve lett már itt is. Pontosan nem emlékszem már az összegekre, de ilyen +30-40%-al többre jött ki, mint amit befizetek x (sok) év alatt.

...Szeretem leracsniztatni...

(#9) bambano


bambano
titán

te sem érted, mint a kiszámoló blogon saját pénzügyi terméket reklámozó biztosítási tanácsadó, hogy azért a mínusz 100 rugóért öt évig volt életbiztosításod. tehát a hozamot két tényező ÖSSZEGEként kellene értékelned, egyrészt megtakarítás, másrészt biztosítás. az életbiztosítási kockázatvállalás költsége vitte el azt a hozamoz, ami, szerinted, neked járt volna.

persze, máshol kaphatsz jobb kamatot, csak ott ha elüt a sárga vasaló, akkor bakkfitty van. ráadásul hozamgarantált befektetésből máshol se jött ki túl jó hozam.

egyébként szerintem is olvasgass kiszámoló blogot, és találd meg minden posztjában, hogy mikor kamuzott a saját javára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Amit a lakosság meg tud venni az mind bukó.
Egyikkel sem fogsz nyereséget kivenni. Soha.

Egyetlen kis kivétel van, az állami kincstárjegy, amit az ÁKK-nál vezetsz, nincs rá számlavezetési díj, valamint 5 évig megtartod, hogy adó se legyen és az infláció fölött kamatozik 3% körül.

Ezen kívül mindegyikkel veszíteni fogsz, akárhogy is hívják, akármit ígér bárki.
Ingatlanalap? Bukó. Részvényalap? Befektetési alap? Unit-linked? Mind bukó!
Sok oka van és csak egyik része az, hogy átver a bank/biztosító.
A másik az emberi pszichológia. Rakosgatják ide-oda évente az alapok között a pénzüket, 1-1-1%-ok úsznak el, amikor bejön 7-8% éves hozam az infláció fölött, akkor még többet rádobnak, mert jövőre ugye még jobb lesz, dehogy lesz! Amikor meg 5-6-10% bukó van, akkor kiveszik, mert jövőre ugye még rosszabb lesz!

Rövidtávon gondolkoznak. Nincsenek terveik. A legrosszabb, hogy nem értenek a pénzhez.

A bank/biztosító meg belengeti neki a nagy nyereség az új autó a kifizetett hitel ígéretét, a sok-sok százalék hozamot.

Aztán meg jönnek, hogy nézd meg, tavaly ez milyen jó alap volt! Nézd meg az elmúlt három évben ez az ingatlan 35%-ot hozott. Volna! Ha abban van a pénz, de sosem abban van! Abban a nagy játékosok pénze van! A kicsiké meg lófütty bt befektetési alapban, ami s&p 15% emelkedés esetén is 5%-ot bukott.

Na jó, akkor vegyük saját kézbe a dolgokat, majd én kereskedek részvénnyel. Bukó. Forexezek! Bukó.

Természetesen vannak nagyon jól jövedelmező befektetési formák, csak ahhoz elhatározás, tervek, érettség és tanulás kell. Tanulás. Tanulás. Igen, ennyire fontos. Anélkül csak lehúz.

Gondolj bele, mi az amihez nem értesz? Biztos van ilyen terület. És eszedbe jutott már, hogy olyan vállalkozást kéne indítani, amihez nem értesz? Ugye. Sebaj, keresek egy embert, aki ért hozzá, aztán én adom a pénzt ő meg megcsinálja és működteti és kiveszem a nagy hasznot. Le fog húzni az ember, aki ért hozzá, ráadásul nagy eséllyel úgy, hogy észre sem veszed! Mert nem értesz hozzá.
Pénzügyek ugyanez. Lehúz az üzletkötő, a bank, a biztosító, az árjegyző, a bróker, mindegy. Mert nem értesz hozzá.

Szóval ha magánszemélyek vagytok és nem értetek a pénzhez, nyissatok TBSZ számlát az ÁKK-nál, tömjétek ki állampapírral, ami az infláció fölött kamatozik, várjatok öt évet és örüljetek! Ez volt a legjobb, amit kihozhattatok ennyi erőfeszítéssel!

Kedvencem a fickó volt, aki tízmillió forintot (nem pontosan de kb) rakott valamilyen tetű alapba 2010-ben, majd 2017-ben vette ki (mert ugye összeomlás jön - nem jött - de ő valakinek elhitte) és írd és mond kapott 13,3 millió forintot!!!! És örült neki! Miután befizette a 3,3 millió után járó 16%-ot, még mindig örült egy kicsit. Aztán kiszámolta, hogy az infláció miatt... hát mindenki számolja ki magának, úgyse hiszi el senki, csak a saját szemének :)

[ Szerkesztve ]

(#11) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a biztosítási ügynök kb a legalávalóbb "szakma". Hogyan adjuk el a baráti körünk filléres jutalékokért. Persze magában az ügynökben ez nem tudatosul, mert ugye először vele etetik meg a hülyeséget, hogy tovább adja.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) Krugszvele válasza bambano (#9) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Kiszámoló blogban tetszik, hogy következesen agresszíven ragaszkodik a saját igazához.
Legalább hisz valamiben :)
Fix világnézete van, megtéríteni nem lehet.

De az 5 filléres telefonszámlával szerintem heti 1 órát tölt el hogy nézegeti a díjcsomagot meg hívás előtt fél percet molyol hogy vpn, voip, tököm :D

Amúgy szimpatikus, tud jó dolgokat mondani!!

(#13) Krugszvele válasza lezso6 (#11) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Nem ő a hibás, ő is tökhülye a pénzügyekhez.
Csak megmondják neki mit áruljon és kész. Na jó, kap ötféle rábeszélési tréninget, de ennyi.

(#14) Hieronymus válasza bambano (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igen így van.

Az életbiztosításoknak kettő fajtája van.
Az egyik a kockázati, ez esetben nincs visszajáró pénz a futamidő végén.
A futamidő alatt viszont bármi történik a biztosítottal, ami miatt képtelen dolgozni, Fizet a biztosító, szerződés szerinti mértékben.

A másik fajtája a kockázati és megtakarítási biztosítás keveréke. Ez esetben a futamidő végén van kifizetés. A futamidő alatt is, a szerződésben meghatározottak szerint.

A tisztán megtakarítási "biztosítás" a tartósan lekötött bankbetét.

Nyilván egy egyedülálló fiatalnak nem pálya a biztosítás. Még nincs felelőssége másokért. A kamatok meg jelentéktelenek. Amikor már két - három gyerek is belép a képbe, komoly a felelősség nyomása. Ezen könnyít a kockázati biztosítás. Bármi történik, a család nem marad azonnal bevétel nélkül.

A kevert biztosítás azoknak jó, akik a munkájukkal több jövedelemhez mint a szükséglet. A megtakarításokkal viszont nem tudnak mit kezdeni, túl kicsi vagy nincs aktuálisan kitűzött cél.. Egy távolabbi cél elérésért hajlandóak takarékoskodni.

Az írásban megemlített ügynök, nem volt a helyzete magaslatán. Nem tudta átadni érthetően a fontos információkat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) bambano válasza Krugszvele (#12) üzenetére


bambano
titán

neki nem fix világnézete, hanem eladni való szolgáltatása, kvótája van.
tipikusan az a helyzet, amikor valakinek az álláspontját az üléspontja határozza meg.
valójában nem felvilágosít téged, hanem lefikázza a versenytársakat, hogy tőle vegyél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) lezso6 válasza Krugszvele (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erről szólna az utolsó mondatom, csak lehet még szerkesztés előtt láttad. Én csak ezért nem küldtem el az anyjába az egyik jó barátomat, amikor biztosítást akart rám sózni. Elmondtam neki, hogy mit csinál. Megértette, bár egy ideig még próbálkozott más emberekkel, de végül ott hagyta a céget.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) Krugszvele válasza lezso6 (#11) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

A filléres jutalékról annyit, hogy általában egy ilyen unit-linked trágyánál az ügyfél első éves befizetése a jutalék. Azért az a pár százezer már jó pénz.

De abba nem gondol bele, hogy a biztosító miért fizet ilyen ordenáré magas jutalékot?

Azért, mert annyit fog nyerni rajta, hogy neki így is megéri és csak ilyen magas jutalékkal tud balekokat találni, akik árulják. Mert ezt nem lehet 10 évig csinálni. Az első 2-3-5 éves periódus után nem lesz élő ember, aki ajánlaná az ismerősének.

(#18) D1Rect


D1Rect
félisten

OVB ügynöknek egy jó terméke van: az LTP.
ohh wait...

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#19) Hieronymus válasza Krugszvele (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...az ügyfél első éves befizetése a jutalék. Azért az a pár százezer már jó pénz."

Ez nagyjából igaz. De nem egyszerre kapja meg az ügynök. A szerződés futamidejére részben vagy egészben van szétosztva. Az első részlet viszonylag nagy, az utolsó nagyon kicsi. Ez a szerződés karbantartása okán működik így. Az ügynök érdeke életben tartani a szerződést.

Ha nem így működne a dolog, kamu szerződésekkel lehetne lehúzni a biztosítót. Kettő hónapig az ügyfél helyett fizetni, aztán újat kötni más névre. Folyamatosan magasan lehetne a jövedelmet tartani. Legalább is addig, amíg tönkre nem menne a biztosító.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) BaLee válasza bambano (#9) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tudod mire térit az én megtakarításom? Csak halálesetre. Mennyit? 21940Ft-ot. :B
Szóval ezt nem nevezném annak.

Amúgy egy dolgot baromira összekevertem. Nem a Signal embere jött hozzám, hanem OVB-s volt az ismerős, és a Signal ajánlatát választotta ki nekem. Átírom.

[ Szerkesztve ]

(#21) davenport válasza bambano (#9) üzenetére


davenport
aktív tag

A saját biztosítási terméke nagyjából az a csoportos életbiztosítás, ami nincsen rossz árban. Na meg az, hogy oktat, amit nem kell igénybe venned.
A unit link-hez általában minimális az életbiztosítás elem, ez 5 év alatt is jóval kevesebbe kerülne, ha külön vennéd (sőt a néha ingyenesen megköthető külön életbiztosítás is többet fizet).

@(#20) BaLee : főleg hogy egy életbiztosításban szerintem nemcsak a haláleset a lényeg, hanem az, hogy mit térít az ún. rettegett betegségeknél. Mikor kötöttem néztem unit linked és külön életbiztosítást is, ha a unit linked biztosítást elkezded feltölteni életbiztosítási elemekkel jóval drágább lesz, mintha külön kötöd meg a megtakarítást, és a biztosítást. Persze bárkitől szívesen meghallgatom azt, hogy a lejárt unit linked hozta neki az ígért szintet.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#22) dabadab válasza bambano (#9) üzenetére


dabadab
titán

"te sem érted, mint a kiszámoló blogon saját pénzügyi terméket reklámozó biztosítási tanácsadó, hogy azért a mínusz 100 rugóért öt évig volt életbiztosításod"

Szerinted egy olyan életbiztotsításért, ami halálesetkor húszezret fizet, mekkora biztosítási díjat érdemes fizetni?.. Mert szerintem amint átlépi a húszezres befizetést, onnan kezdve mindenképpen bukóban van, de reálisan számolva egy ilyen biztosítás ennyi idősen öt évre kétszáz forintot se ér meg, mert 1% sincs annak az esélye, hogy öt év alatt meghal.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#23) Stanlee válasza Hieronymus (#19) üzenetére


Stanlee
őstag

Amikor meg igazan jo volt UL-t kotni (kb. 10 evvel ezelott), akkoriban rogton a kotes utan, amikor elkezdte befizetni a csobehuzott "megtakarito" az elso reszletet, az ugynok megkapta a 2 eves dijat, mint jutalek.

Az altalad emlitett alacsonyabb jutalek es a teljes szerzodesi idotartamra szetosztott jutalekos modszer jogszabalyi valtozasok miatt jott be, ill. mert a biztositok rajottek, hogy az ugynokeik oket is meglopjak.

Termeszetesen vannak kevesbe rossz UL termekek, nekem egy ideig az Allianz Eletprogram ment, de amikor elkoltoztem Mo-rol, akkor felmondtam.

Vannak a tipikus lehuzosak, pl. nekunk volt egy korai Metlife-os, ahol pontosan mar nem tudom mennyit buktunk, de az akkori PMAK kamata mellett is jobban megerte alacsony visszavasarlasi ertek mellett megszuntetni a biztositast es mas iranyba indulni, mint meg evekig fizetni.

UL-t amugy mindenkinek erdemes kotnie, hogy meglegyen az erzes, amikor szembesul azzal, hogy egy kicsit megkopasztottak. Onnantol megtanulja, hogy jobban oda kell figyelnie a megtakaritasaira es nem vesz meg mindet, amit egy ugynok akar eladni neki.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#24) Krugszvele válasza Stanlee (#23) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

A gyakorlat szerint pont fordítva van:) Általában akit egyszer már megvezettek azokat lehet a legjobban újra.

(#25) buherton válasza bambano (#9) üzenetére


buherton
őstag

100k-t bukott 5 év alatt. Az havi 5k, ami pont a kiszamolo-féle életbiztosítást fedezi. Az mennyit is fizet baleset miatti halál esetén? 35 milliót ha az emlékeim nem csalnak.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26) BaLee válasza buherton (#25) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

1600Ft körül van havonta, ha visszaosztod, nem 5k.

[ Szerkesztve ]

(#27) viharhozo válasza bambano (#9) üzenetére


viharhozo
addikt

Irja, h halal eseten 20k-t fizet, tehat nincs melle valos eletbiztositas. Az akarmelyik banknal megkotheto legolcsobb "eletbiztositas" jellemzoen 1 milliot fizet halal eseten, ennek a dija havi 500 Ft. Ot ev alatt 30000 forint, ezzel lehet korrigalni a szaldot, bar ez semmit se er, tehat sztem mar ez is torzitas.

Egyebkent az MNB-nel van ezekrol reszletes info, ossze tudod hasonlitani a termekeket. A TKM nyilvan a futamidovel forditottan aranyos, bar sztem az evi 2% koltseg is a full horror kategoria, emelle egyszeruen nem lesz erdemi hozamod.

A UL-nek egyetlen igazi elonye van, igy legalabb vmi megtakaritasa keletkezik a juzernek, amit nem tud elszorni hulyesegre. Mert a lakossag nagy resze nem TBSZ-re rakna a sporolt penzet ev vegen, hanem elkoltene.

Ja, irta vki az adojovairast, ami 2009-ben megszunt (megpedig visszamenoleges hatallyal).

A topiknyitonak meg annyit, h 20 eves futamido eseten valoszinuleg jobban jar, ha most realizalja a teljes, 350k-s bukot, es megszunteti a biztositast.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#28) BaLee válasza viharhozo (#27) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

"A topiknyitonak meg annyit, h 20 eves futamido eseten valoszinuleg jobban jar, ha most realizalja a teljes, 350k-s bukot, es megszunteti a biztositast."

Ha jól emlékszem 12 év után lehet "büntetés" nélkül kiszállni. Ez kb. azt jelenti a most olvasottak tekintetében, hogy ami maradt ahhoz hozzáférek majd. Eddig semmi durva levonás nem volt de a mostani egyenleg értesítésben szerepel 64000Ftnyi kezelési költség melynek nagy része a kezdeti egységből történő levonást takar.
Majd ennek utánaolvasgatok kicsit, de nem sok kedvem van további bukót generálni. Lehet megszüntetem és betörlesztem inkább lakáshitel előtörlesztésnek, azzal tényleg nyerek valamit...

(#29) Stanlee válasza Krugszvele (#24) üzenetére


Stanlee
őstag

A blogbejegyzest iro forumtarsat mar nem fogjak tobbe megvezetni. Aki meg egy ilyen rosszul sikerult "megtakaritas" utan meg hisz ugynoknek, az megerdemli, mert nem lehet rajta segiteni.

Szemely szerint en mar nem gyozkodok senkit, hogy ne csinaljon ekkora butasagot. Akik a legkozelebb allnak hozzam, azokkal ilyesmirol ugyis beszelunk.

Ha valaki kikeri a velemenyem, akkor elmondom a szubjektiv velemenyem a dologrol. Senkire nem fogok haragudni, ha maskepp dont. De ha mar arra eleg volt a beszelgetes, hogy szkeptikussa valik egy adott dologgal szemben es nem ugrik bele rogton, akkor mar megerte.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30) viharhozo válasza BaLee (#28) üzenetére


viharhozo
addikt

A Signalnak ket termeke fut, a TKM-eik erdemben nem kulonboznek, 10 eves futamidonel 3,8-5%, 15 evesnel 2,3-4%. Ez azt jelenti, h ha meg 7 evig megtartod, akkor a jovore befizetendo 4*17000 forintodbol is 6 even at levonnak majd legalabb evi 3%-ot.

Az is lathato, h a hozamod evi 2%, a koltseged evi 4%, igy jon ki a kb. -1,5-2%-os eves hozam. Ugyan a koltseged csokken majd ugy 3% kore, de meg akkor se fogsz keresni egy budos buznyakot se. Nem mondom, h egyszeru kiszamolni a ket valtozat erteket, de sztem siman jobban jarsz, ha visszavaltod, es nyitsz egy TBSZ-t az allamkincstarnal, ahol a kovetkezo evekben 5% koruli hozammal szamolhatsz.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#31) Stanlee válasza viharhozo (#30) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha most realizalja a veszteseget es beteszi allampapirba, akkor 5-7 ev mulva a teljes erteku visszavasarlassal nagyjabol annyira jon ki, mintha nem bontana fel a szerzodest. Nekunk anno hasonlo szamok jottek ki, en ugy dontottem, nekem megeri realizalni a veszteseget, mivel igy a penzemhez szabadon hozzaferhetek barmikor. Ha beut valami es pont kellene a penz, akkor lassan fernek csak hozza, es az addig kifizetett kezelesi koltsegeket ugyis elbukom es megintcsak nem teljes erteken vasarolja vissza a biztosito a megtakaritast.

A legdurvabb, hogy ezekkel a termekekkel a legtobbet az ugynok es a biztosito keresi sajnos. Aki meg csak szeretne megtakaritani, az hoppon marad.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#32) Krugszvele válasza viharhozo (#30) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Kíváncsi lennék mi lett törölve a kommentből :D

(#33) updog


updog
senior tag

A megtakarítás legyen megtakarítás, az életbiztosítás legyen életbiztosítás, és lehetőleg a kettőnek a világon semmi köze ne legyen egymáshoz.

A "normális" életbiztosításokkal szemben sokszor hallom azt az "érvet", hogy a semmire fizetsz, mert ha nem történik semmi, akkor bukod azt a pénzt. Igazából nem tudom értelmezni a dolgot... nekem havi 4000-ért van olyan életbiztosításom, hogy ha lerokkanok, neadjisten game over, akkor a család vissza tudja fizetni a lakáshitelt, lerendezi az esetleges temetést, és még évekig el tudnak élni minden egyéb bevétel nélkül, amíg felépülnek (legalábbis remélem azért hiányoznék ;] ). Három doboz cigi, hat korsó sör, két hamburger menü, napi egy kávé a büfében. Ennyi a teljes nyugalom ára, hogy ha velem történik valami, akkor nem kerül utcára a család. Senki nem úgy tervezi, hogy frontálisan ütközik egy nyergesvontatóval, vagy hogy kedd hajnalban infarktust kap, mégis valakivel megtörténnek ezek a dolgok...

Ellenben egy ilyen megtakarítós majomkodással a végén visszakapsz valamennyit (mint látható, alig többet, vagy épp kevesebbet mint amit beletettél), de ha bármi baj van, akkor a temetésedre egy mackónadrágot se tudnak majd venni rád, mégis konkrétan nálunk is van a családban olyan, aki letudta egy ilyen ótvarral az életbiztosítását. És a végén visszakapja a pénzt!!!44négy! :W :F

Ha valakinek egy ilyen szutyok termék az egyetlen motiváció arra, hogy megtakarítson ("legalább félretesz" - itt is láttam leírva, és sokszor hallom), az sürgősen iratkozzon be a kiszámolóhoz egy oktatásra :DDD ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#34) szipipeti válasza updog (#33) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Na, valahogy így....
"A krumpli leves legyen krumplileves...."
Az emberek saját maguknak bonyolítják meg a dolgokat...

(#35) dugo_ válasza Krugszvele (#32) üzenetére


dugo_
veterán

Semmi, az az aláírása... ;]

(#36) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A tavaly decemberi éves értesítő után úgy döntöttem, hogy felbontom a "megtakarítást". Tavaly is ilyen 60-70 ezer Ft-nyi "kezelési" költséget vontak ami ha azt nézzük, hogy havi 22000-et fizettem még akkor is bőven mínuszos, ha amúgy maga a portfólió az szárnyalt. És a szárnyalást tényleg úgy értem, hogy 2015-höz képest 2020ra több, mint 30%ot emelkedett. Mi lett volna ha nem szárnyal? Még nagyobb bukó.

Végeredményben 3 dolognak örülök.
- Életre szóló tanulópénz volt.
- 5 év alatt befizettem kicsit több, mint 1 millió forintot amiből idő előtti kilépéssel megkaptam valamivel több, mint 700 ezret így 300 ezret buktam, ha nem számoljuk azt, hogy ezt az összeget mondjuk állampapírba teszem ami valós kamatot adott volna.
- Decemberben bontottam fel, a Signal bőven kicsúszott az általuk ill. törvényben foglalt max 30 napból de végül (kis reklamálás után) átutalták. Most néztem rá, hogy a válság miatt az utóbbi 5 év 30% növekedéséből a növekedési portfólió 20%ot el is bukott pár nap alatt (igaz szép lassan el is indult felfelé) így ezt a bukást már nem realizáltam. Elég csúnyán mutatott volna év végén...

(#37) Petiq


Petiq
friss újonc

Sziasztok, 2014 óta fizetem a signalnál a megtakaritásomat. A megszüntetésnek mi a menete? Milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban? A visszavásárlási érték így 7 év után is kb 350e kevesebb. A befizetett összegem(közel 2m) is kb 50eft-tal több mint ami az "egyenlegemen" van. A neten található forma nyomtatványban szerepel adózás is. Ha valóban megszüntetem akkor még adózni is kell?
Köszi előre is a választ.

(#38) BaLee válasza Petiq (#37) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kicsit későn vettem észre a hozzászólásod.
Adózni nem kell, miről is kellene ha kevesebbet fogsz visszakapni mint amit befizettél...

Ki kellett tölteni egy nyomtatványt amit el kell kérni tőlük emailben aztán utána húzzák ameddig lehet (talán 30 napjuk van rá) végül kiutalják. Én nagyon jól döntöttem a megszünetséssel anno, mivel 7 év alatt buktam 350k-t de utána betettem állampapírba és évi 10% körüli kamatot hozott mindenféle költség nélkül, ráadásul bármikor kivehető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.