Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) b0bcat


b0bcat
addikt

@philoxenia:

"Jó lenne, ha jó novellisták írnának eredeti műveket csökkentett szókinccsel, persze ez magyar nyelv tanulásához fordított esetben szintén jó segítség lenne."

Minden bizonnyal azért nincs ilyen, mert nincs nagy igény rá. :(


@tope:

"nem érettségit kéne tenni, hanem középfokú nyelvvizsgát"

Az emelt szintű nyelvi érettségi megfelel egy középfokú (B2) nyelvvizsgának. 60% feletti eredménynél annak is számít, míg 40 és 59% között alapfokúnak (B1).

"Ha már kötelezővé teszik a nyelvismeretet, akkor adják meg a lehetőséget hogy megtanuld az iskolában, hiszen azért jársz oda."

Erre írtam a cikkem végén, hogy bár ez jogos kritika, a tanulók maguk is tehetnének azért, hogy jobban menjen nekik a nyelvtanulás. Persze alapvetően igazad van: lehetne javítani az iskolai nyelvoktatás hatékonyságát, de arra nem szánnak pénzt. (Csak egy ötlet: az államilag támogatott kéthetes külföldi "tanulmányút" költségét lehetne a hatékonyság növelésére fordítani. Annak lenne is értelme...)


@doeeg:

"amikor általánosban elkezdtük tanulni, belénk nagyon keményen belénksulykolták, majd számon is kérték az összes angol idő összes lehetséges (és néha a nem lehetséges) változatát. Kb. mondóka szintjén kellet tudni a nyelvtani szabályokat... utáltam is."

Ezzel megleptél. Nálunk semmi hasonló nem volt általánosban. (Nem is mentek az osztálytársaim sokra az ott tanultakkal, az igaz...) Én speciel nyelvtan-párti vagyok, de attól még a többi terület fejlesztését sem szabad hanyagolni, és soha nem kérem számon a szabályokat úgy, hogy mondja fel a diákom nekem.

"kell a nyelvtan, de ha a tanított oxfordi english szerint, nyelvtanilag helyesen kezdesz valakihez beszélni akár Londonban, akár New Yorkban, biztosan nem fogják megérteni hogy mit akarsz"

Ezt én kb. annyira érzem igaznak, mint azt a vélekedést, hogy az anyanyelviek nem beszélnek nyelvtanilag helyesen, ami természetesen valótlan állítás. Londonban mondjuk a kiejtéssel lehetnek gondok (bár inkább a másik irányban: a magyar nem értené a helyieket). :D


@C4mp3r:

"szarert-hugyert nem fog senki dolgozni, amikor elmehet nyelviskolaba/maganorakat adni."

Igen, ez komoly kontraszelekciót jelent, és általában nem a krémje marad a közoktatásban. De mondok még jobbat: ha esetleg úgy döntenék, hogy a közoktatásban szeretnék tevékenykedni a jövőben, akkor csak pályakezdő bérrel tudnék elkezdeni dolgozni egy állami iskolában, mert a szakmai tapasztalatomból csak azokat az éveket vennék figyelembe, amennyit állami iskolában dolgoztam idáig (azaz 0 évet)... :(((


@Agyturbina:

Nem igazán sikerült dekódolnom a kommented lényegét. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.