Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ezt a hamis felbontás / frissítési ráta értéket sajnos sok helyen használják, ezzel megtévesztve a fogyasztókat.

(#2) azbest válasza Tamás88 (#1) üzenetére


azbest
félisten

Van két másik saját és egy céges dongle is. Hát, mindegyikkel volt valami problémám végülis.

Egy 12in1 donglet is vettem, az is csak 4k 30Hz max, a vga csatiból kiesék a kábel, de legalább néha fantom képernyőként megjelenik úgy is, amikor nincs rákötve semmi :D A leírással ellentétben 3 usb3 és egy usb2 - bár utóbbi valsz csak azért olyan, mert arra köthették realtek lan adaptert. Két fullhd monitorral működik, 10W-ot von le, így a notim 90w gyári tápját még éppen elfogadja rajta kersztül a gépem. Van némi kínai feelingje, de általában nincs vele sok gond, pár hete már használom két fhd kijelzővel és lannal,

Ez a targus a legkomolyabb és legdrágább. Sajnos akkor még nem tudtam, hogy levon a táp teljesítményből, ráadásul 15W-ot, így 100W körüli táppal megy csak a notimmal, aminek 90W a gyári tápja. A gyárival persze szintén kevés, mert úgy tapasztaltam 80W alatt panaszkodik és belassít a gép. Viszont az legalább tényleg tud 4k 60Hz-et, bár kettővel még nem tudtam kipróbálni. És pechemre bugos az asus notim, nem bootol / befagy a bios felület a bedugott kábelű asix usb3-lan adaptertől, ami ebbe is integrálva van. De talán majd azt javítja a notigyártó. Ja meg a kvm switchemen át megbolondult a rákötött egér, be kellett toldanom mégegy usb hubot közé.

Irodai dell géphez meg második monitorhoz és táphoz a type-cn keresztül meg itthon vettünk egy vcom donglet. Az 8w-ot vesz le. Sima fhd monitorral megy szépen. Ahhoz a géphez is kellett venni nagyobb tápot, mert a 65ös kevés volt így rajta keresztül, lett helyette 87w-os utángyártott.

A valós PD értékeket azért tudom, mert vettem egy diagnosztika donglet, mert a gyártók mindenütt hazudnak vagy meg sem adják az értékeket.

A legnagyobb vicc a felbontás és képfrissítés hazudás terén, hogy vettem hdmi dummy plugot is. Ami csak egy edid chipet tartalmazó hdmi dugó, hogy a gép azt higyje rá van dugva monitor. És annál is behazudták a 4k 60Hz-et, de csak 30Hz-et tud. Pedig ez csak a chipbe égetett értéken múlik, de még az sem sikerült nekik :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.