Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) npnp válasza azbest (#100) üzenetére


npnp
tag

Csak kísérlet volt, amúgy médiaboxnak (TV okosítónak) lesz használva. Internetet visz a buta TV-be, alap bogarászásra, youtube videózásra jó, ennyi pénzért kész csoda, hogy működik.

A párom asztali gépét egy ilyen, de W10-es dobozzal szeretném kiváltani. Árban húzósabb, de tudásban is.

P

(#102) azozo válasza npnp (#99) üzenetére


azozo
senior tag

Hát sajna igen és is próbáltam párral (Beach Buggy,High Climb),de léggé alkadozik....
Oda 2 GB kellene...Amugy várom XTmod módiosított új verzióját átha javul valamit:)...
Kodival oké :)

(#103) npnp válasza azozo (#102) üzenetére


npnp
tag

Bízzunk a lelkes fejlesztőkben, ha már a gyári soft eléggé híg...

Amint hozzájutottam egy W10-hez, beszámolok róla..remélem, az nem ilyen lesz :)

P

(#104) azozo válasza npnp (#103) üzenetére


azozo
senior tag

Milyen fajta W10-es box !?

(#105) npnp válasza azozo (#104) üzenetére


npnp
tag

Valami ilyesmit keresek, csak olcsóbbat:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_608002.html

p

(#106) azozo válasza npnp (#105) üzenetére


azozo
senior tag

Èn meg várom az Amd ryzent ;)

(#107) ktamas76


ktamas76
csendes tag

Pár kérdésem volna eme kütyüvel kapcsolatban:
-Mennyivel jobb a pro a sima V88-tól? Illetve csak USB-ről filmnézéshez elég a nem pro?
-Néha CRT-n is lenne használva. Létezik RCA átalakító hozzá?
-Játék sose menne rajta csak film (többnyire mkv) esetleg youtube. Akkor elég az 1GB?
-Wifi mennyire erős?
-NTFS-re formázott pendrive-t felismeri?

(#108) azbest válasza ktamas76 (#107) üzenetére


azbest
félisten

A v88 pro-n fut libreelec, ami sokkal jobb videojátszó, mint az androidos rendszer. Sima v88 -na lehet csak a gyári rendszer van.
Korábban volt már szó a videokimenetéről.
A gyári android rendszer használhatatlan, a cseréje után valamennyire elmegy.
A wifi működik, nem volt vele bajom.
Ntfs attól függ, hogy milyen rendszerrel használod.

(#109) pkollar


pkollar
tag

Kérem segitsetek!
V88 pro beépitett memóriába telepitett 7.0.3.12 Libreelek-nél a távirányitó nem megy.
Az eredeti androidos remote.conf file a helyére másolva ( Hálózat > LIBREELEC > Configfiles)
Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#110) azbest válasza pkollar (#109) üzenetére


azbest
félisten

nem kell valami dtb update is a belső telepítéskor? Az androidos remote conf formátuma kicsit más ezeknél a boxoknál, mint amit a libreelec eszik. Van linkelve átalakított fajta az írásban.

[ Szerkesztve ]

(#111) azozo válasza pkollar (#109) üzenetére


azozo
senior tag

Esetleg jogosultság gond,írásvèdett....

(#112) pkollar válasza azbest (#110) üzenetére


pkollar
tag

Köszönöm!! A modositott config kellett!

(#113) azozo


azozo
senior tag

Tud valaki egy jó screen mirror appot olyan mint a yatse?

(#114) azozo


azozo
senior tag

Az uj xtmodos romot feltette már valaki?

(#115) Assyan


Assyan
újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémával kapcsolatban kérnék segítséget, hogy vettem 3 db ilyen típusú boxot és rákötöttem 3 különböző tv-re, mindegyikbe vezettünk net kábelt azonos switch-ből, azonban mindig csak az egyik kap internetet a másik 2 valamiért nem. A wifi-re ugyan rátudok csatlakozni a másik kettővel is de az meg sajnos szar, szóval vhogy a kábeles megoldást kellene megoldani. Lehetséges hogy a switch a 3 dobozt ugyan annak érzékeli és ezért nem oszt netet csak mindig random az egyikre? Előre is köszi.

(#116) Bandus99 válasza Assyan (#115) üzenetére


Bandus99
őstag

switch sose oszt ipt azt a routernek kell(ene) mindig ugyanaz kap csak ipt ?
ne 3 kulonbozo tvre kosd ra elso korben, hanem ugyanarra a tvre ugyanazzal a kabellel osszedugva probald le mind a 3 eszkozt es nezd meg igy is csak 1 kap-e ipt?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#117) azbest válasza Assyan (#115) üzenetére


azbest
félisten

Le kellene ellenőrizni, hogy különböző mac address van e a különböző boxoknak. Ha a router mutat listát a kliensekről, akkor akár ott is meg lehet nézni, csak akkor egyszerre egyet dugjatok be a hálózatba.

Esetleg android alól aida64 -gyel a network részen.
Ha libreelec, akkor system info részen a networknél talán. Esetleg ssh-val konzolból ifconfig parancs listázza.

Ha egyformák lennének a címek, ami nem lepne meg némelyik kínai gyártót "ismerve", valahogyan biztosan felül lehet bírálni a másik kettőn másra. Ha ez a helyzet, akkor megpróbálok utánanézni, hogy lehet ezt megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#118) azbest


azbest
félisten

Elvileg USB Burning Toollal felül lehet írni a mac addresset is valami másra, ha egyformák.

Közben ránéztem már a frissítésekre. A beelink mini m8s II szoftveréből kijött már 112-es verzió is. Gyors próba után úgy tűnik, hogy jól megy rajta. Viszont elő van telepítve pár olyan app ami eléggé kalóznak tűnik, azokat érdemes törölni róla. Túlságosan előzékenyek a kínaiak :)

Láttam, hogy android tv rendszerű firmware-t is varázsoltak már ehhez és más hasonló boxokhoz. Arra is rápróbálok. A wifi-hez egy plusz updatet is kell telepíteni ennél a boxnál.

[ Szerkesztve ]

(#119) azbest válasza azbest (#118) üzenetére


azbest
félisten

Az android tv rendszer is jól megy, de azért nem tökéletes. Látszik, hogy 1GB ram kevés ahhoz. Van amikor ezért megakadnak a dolgok, elkezd döcögni és bufferelni például a youtube. Meg a libreelecre átbootolásra még nem jöttem rá, lehet kézzel fel kéne tenni hozzá az updater appot, hogy azzal át lehessen billenteni a boot sorrendet kártyára.

Ja meg persze alapból a wifijét nem ismeri. De van valami wifi fix csomag hozzá, csak valószínűleg trükkös felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#120) Pistike1985


Pistike1985
aktív tag

Sziasztok! Sikerült vennem egy Pro-t, de szeretném lecserélni a gyári lassú rendszert.BEELINK MINI M8S II lenne szimpatikus, de hogy is kell ezt feltenni. Melyik fájl kell hozzá, honnan és hogyan lehet telepíteni. Csak felrakom az img-t a pendrive-ra és a gyári update-el frissítem? Telefonon csináltam már rom cserét, de ez más. Előre is köszönöm a segítséget. Tovàbbi szép napot mindenkinek!

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#121) azbest válasza Pistike1985 (#120) üzenetére


azbest
félisten

szerintem már van itt erre válasz [link], plusz ott a logout írásom, ami ennek a topicnak az indítója :)

(#122) weinmaker válasza azbest (#121) üzenetére


weinmaker
őstag

Sziasztok! Hasonló cipőben járok. Kellene egy olyan link amit használtok romot és lehetőleg nem megás, mert nincs mega fiókom. :) Előre is köszi ha segít valaki!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#123) azbest válasza weinmaker (#122) üzenetére


azbest
félisten

beszerkesztettem az írásba a 112-es yadi.sk linkjét

(#124) weinmaker válasza azbest (#123) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi szépen!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#125) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!

Addig eljutottam, hogy egy téglásított v88pro-t a gyári firmware-el sikerült visszahozni az életbe, de nem tudok rátenni semmi újat amiket linkeltetek.

2%-nál megáll a dolog és hibával kilép

Kipróbáltam már 3 féle usb burning toolt is, több usb portot, de nem megy.
Lehet, hogy rossz az image amit leszedtem?
Valakinek ötlet?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#126) weinmaker válasza weinmaker (#125) üzenetére


weinmaker
őstag

De még a gyárival is el lennék, de nem tudok letölteni semmit a playről, mert mindenre azt mondja, hogy nem kompatibilis. Valaki járt már így? Mondjuk azt sem értem, hogy miért nem tudom frissíteni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#127) weinmaker


weinmaker
őstag

Srácok, ez ennyire halott topik? Mindenkinek király a boxa, és semmi okosság? :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#128) azbest válasza weinmaker (#127) üzenetére


azbest
félisten

Arrol volt szó és az írásban is benne van, hogy az eredeti gyári rendszerben rossz a play store. Mindig rosszra frissíti magát.

A másik firmware rátelepítésénél meg ilyen hibaüzenetről a neten lehet olvasni. Mondjuk esetleg, ha sikerült korábban kinyírni a mac addresst vagy más hasonló paramétert, esetleg az is okozhat gondot, olyankor talán kézzel kell kétrehozni konfig fájlokat, hogy a boxra írja. De gondolom ez abból látszik, hogy pontosan mit ír, mit végez, amikor hibát dob.

Próbálj csinálni esetleg egy videót arról ahogy frissíted. Valami képernyőmentésest, hogy olvaható legyen.
A boxot gondolom úgy frissíted, ahogy leírtam, előbb indítod a flash toolt és utána dugod be a boxot az usb-be a-a kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#129) weinmaker válasza azbest (#128) üzenetére


weinmaker
őstag

Úgy csináltam ahogy a leírásban olvastam. A gyári lomot rá tudtam tenni nagy nehezen a boxra, és most működik. Nem hiszem, hogy mc adress probléma lenne, mert megy a hálókártya része is és a wifi is.

Először indítom a flash toolt és utána dugom rá, így sikerült a gyárit rátenni, mert az előző gazdája hazavágta valami libreelec rárakással. Amikor megvettem semmi nem ment rajta.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#130) weinmaker


weinmaker
őstag

Tessék itt a video is róla: [link]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#131) azbest válasza weinmaker (#130) üzenetére


azbest
félisten

úgy emlékszem, hogy a libreelec flash-re telepítésének van olyan része is, hogy felülírja a dtb-t. Na most azt hiszem az is a flashen van tárolva, csak nem biztos, hogy az image fájl visszaírásával az is átírja. Bár az lenne logikus, mivel az összefügg a kernellel, ami a rendszeren van. Megpróbálhatom majd kinyerni az enyémről.

Van egyébként valami sd kártyáról flashelős megoldás is, de nem tudom, hogy a gyári rendszeren update-et választva elindíjta-e a kártyáról. Alapból resettel írják, de az ezen a boxon nincs. A leírás nem pont ehhez a boxhoz van, csak a toolok miatt: [link]

Ha van lehetőséged, akkor próbáld meg másik kábellel is, van akinél az okozott bajt. Elsőre anno én is rossz (tákolmány) kábellel próbáltam és rossz vége lett. Aztán rendesebb a-a megoldással meg hibátlan.

(#132) weinmaker válasza azbest (#131) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi! Gyári koolink kábel ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#133) azbest válasza weinmaker (#132) üzenetére


azbest
félisten

Szóval végül ez volt a baj? :)

Csak azért kérdem, mert most olvastam, hogy a mini m8s II firmwareknél az 1GB ramoshoz xtmod firmware-t ajánlottak, de nekem simán ment a normál. Épp ma láttam, hogy v112 után már van v115 verzió is mini m8s II -re, amit a v88 promra szoktam tölteni.

Bár legutóbb android tv rendszerrel is próbáltam, de az elég döcögős volt 1GB rammal.

(#134) weinmaker válasza azbest (#133) üzenetére


weinmaker
őstag

Honnan lehet leszedni ezt az xmod firmwaret? Mert ez a gyári elég kaki.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#135) weinmaker


weinmaker
őstag

Leszedtem ezt az xtmod firmwaret, de ezt sem tudom rátenni. Gyakorlatilag milta nagynehezen felélesztettem, semmit sem tudok rátenni. A gyári meg hulladék, olyan lassú, hogy szinte élvezhetetlen. Nem hiszem el, hogy nem lehet megbűvólni ezt az ipari hulladékot :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#136) weinmaker


weinmaker
őstag

Ez a készülék kb. annyira halott, mint ez a topik. :) Leginkább ipari hulladéknak nevezném, pedig nagyon olcsón vettem, de senkinek sem ajánlom.

Rá tudtam tenni a legújabb gyári firmwaret, de semmi moddolt cuccot nem enged. A gyárival meg használhatatlanul lassú. Szóval ha valaki netán ilyet tervezne venni, akkor erősen gondolja meg, mert megbánja.

Remélem sikerül megóvni valakit, hogy ilyet vegyen!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#137) azbest válasza weinmaker (#136) üzenetére


azbest
félisten

libreelec jól megy rajta, simán sd kártyáról lehet futtatni.
Az én példányom gond nélkül átfrissíthető normális rendszerre, bár 1GB ram azért szűkös androidhoz. Azt meg nem tudom megítélni, hogy az elflashelten vett példányod pontosan mi miatt nem frissíthető, milyen plusz opció kell neki, ami nélkül nem tudod frissíteni. Az, hogy a gyári rendszere kb használhatatlan, benne van az írásomban is róla.

Hasonló gebaszra van akinek a nand flash chip megfelelő lábainak összezárása segített egy másik régebbi fajta amlogic boxon [link]

Az írásomban az is kezdettől linkelve van, hogy ennél a boxnál hogy lehet végső esetben a flasht felülírni, melyik lábakat kell összezárni hozzá. Valamelyik fórumban volt a kép, talán 4pda-n.

[ Szerkesztve ]

(#138) weinmaker válasza azbest (#137) üzenetére


weinmaker
őstag

Próbáltam a láb összezárást is, nekem nem sikerült úgy sem frissíteni. Viszont bármilyen gyári simán felmegy rá, azon kívül semmi. Nekem Horizon Go-ra kell, Kodihoz, semmi mást nem használok rajta.

Szóval a kábelem tuti jó. Lábösszezárás is megvolt, de mint mondtam nekem úgy sem sikerült, persze előferdülhet, hogy csupán én vagyok béna. Az, hogy elflashelt gyakorlatilag nem számít, mert újra lett téve gyárival, szóval olyannak kéne lennie mintha most vettem volna, vagy nem?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#139) azbest válasza weinmaker (#138) üzenetére


azbest
félisten

Csakhogy libreelec belső telepítéskor felülírhat olyan paramétereket, amit a sima amlogic android flashelés nem bánt. Például azért, hogy a hálókártya mac addresse ne vesszen el. Egyedi sorozatszámok, amik minden boxnál elvileg különböznek.

(#140) weinmaker válasza azbest (#139) üzenetére


weinmaker
őstag

Jaaaaa, ezt nem tudtam. Mindegy ezek szerint ez így veszett sajnos.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#141) noviy


noviy
újonc

Hello, I bemutatni az új firmware - 4PDA - SCISHION V88 PRO
Közvetlen letöltési link - v201708100300-b47_GT1-113-6255_NoViY-for-V88Pro_boot-M8S-II-v112.img.

Várom a visszajelzésedet!

[ Szerkesztve ]

(#142) weinmaker válasza azbest (#139) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem hagyott nyugodni a dolog, és újra szétszedtem. Az enyémben nem Kingston Nand van, hanem Samsung, és valszeg ezért is nem működik a lábösszezárásos trükk.
Próbáltam googléban rákeresni, de erre nem nagyon találtam semmit (vagy csak rosszul kerestem) :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#143) noviy válasza weinmaker (#142) üzenetére


noviy
újonc

(#144) weinmaker válasza noviy (#143) üzenetére


weinmaker
őstag

Sajnos nekem nem sikerül :(
Lehet, hogy van valami trükk?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#145) noviy válasza weinmaker (#144) üzenetére


noviy
újonc

A doboz él vagy halott?
Könnyebb használni frissítés TWRP mentést?

(#146) weinmaker válasza noviy (#145) üzenetére


weinmaker
őstag

Működik, jelenleg gyári rendszer van rajta.
De szívesen kipróbálnám a te firmwared, mert a gyári borzalom.

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#147) weinmaker


weinmaker
őstag

Nem tudom feltenni a twrp-t.
USB-ről kipróbáltam a LibreElec rendszert, az is tökéletesen bejön, de nekem nem jó, mert nekem kell a Horizon Go.
Szóval valahogy fel kéne tenni azt a TWRP mentést amit a srác küldött.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#148) weinmaker


weinmaker
őstag

Ez lassan egy brazil szappanoperához kezd hasonlítani. Felküzdöttem a TWRP-t is.
Ettől függetlenül nem tudok telepíteni semmilyen általatok megadott romot, mert amiket leszedtem és telepíteném, mindre azt írja ki, hogy md5 nem található és kilép.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#149) Kalogenius


Kalogenius
csendes tag

Sziasztok! Néhány napja érkezett meg a V88. Én pendriver-ről használtam, filmek nézésére. Eddig kitűnően működött, most viszont (lehet, hogy elbabráltam, de az is hogy nem) nem akarja látni. Azt írja ki "a hordozható tárhely nem támogatott". Ha a fájl keresőt nézem - az usb is és a sd fül szürke marad, nem elérhető. Van e tapasztalata, ill. megoldása valakinek? :F

[ Szerkesztve ]

peterkal@t-email.hu

(#150) azbest válasza Kalogenius (#149) üzenetére


azbest
félisten

A v88 rockchip chipsetes, teljesen más mint a v88 pro.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.