Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kalogenius válasza azbest (#150) üzenetére


Kalogenius
csendes tag

Ne haragudj, de én ezt nem igazán vágom. Lehet-e orvosolni a gondot. Hiszen mint írtam először hetekig szuperül működött-
V88 4k - a feLirat

[ Szerkesztve ]

peterkal@t-email.hu

(#152) azbest válasza Kalogenius (#151) üzenetére


azbest
félisten

ahogy írtam, rockchipes a tied [link], azóta mégtöbb féle változat van ami v88 és még valami nevű (plus, mini, mini II, mini III, mars 2) azok mind valamilyen rockhip 3229 változatok. Ezzel azt akarom mondani, hogy rossz helyen jársz. Ez a topic a V88 PRO változatról szól, ami amlogic s905x chipsetes.

A problémádra csak azt az általános androidos javaslatot tudom mondani, hogy próbáld meg a factory resetet. A biztonsági mentés és visszaállítás menüben van gyári adatok visszaállítása, ott pipa hogy törlés és akkor elvileg visszakapod azt az állapotot, ahogy kicsomagoltad. Ha azóta jött bármi update azt már magában foglalja. Szóval ennyit tudok segíteni.

(#153) Kalogenius válasza azbest (#152) üzenetére


Kalogenius
csendes tag

:R

peterkal@t-email.hu

(#154) mzsol


mzsol
tag

Sziasztok!

Még 2017 januárjában vettem egy ilyen v88 pro-t, akkor le is cseréltem a gyári rendszer egy 6.0.1-es androidra USB Burning Tool-lal másra már nem emlékszem hogy pontosan milyen firm volt. Tökéletesen ment KODI-van (film,zene), de a play áruház ill youtube az nem. Ezért most cserélni akartam a rendszert, a futó android alól újraindítottam recoveryben, ott betöltöttem usbről az update_MINIMXIII-II_112M0_TVStock-20170606.zip fájlt. Látszólag végig is ment kiírta hogy kész. Újraindítottam és még úgy nézett ki el is indul, megjelent a TV-n egy NEXUS felirat de utána csak fekete képernyőt láttam, semmi nem történt.
Lehet ebből még működő BOX-ot csinálni?

(#155) azbest válasza mzsol (#154) üzenetére


azbest
félisten

USB Burning Tool-lal, ahogy eredetileg is, gondolom

(#156) mzsol válasza azbest (#155) üzenetére


mzsol
tag

Nem látja a progi a készüléket (két külön géppel is kipróbáltam más-más oprendszer), de ha sikerülne összehozni mit érdemes felrakni?

(#157) azbest válasza mzsol (#156) üzenetére


azbest
félisten

ez a topic egy íráshoz kapcsolódik, ahol vannak linkek. Nálam a BEELINK MINI M8S II rendszerek tűntek a leghasználhatóbbnak. A távirányító konfigot persze hozzá kell igazítani. v112 volt a legutóbbi, amit próbáltam.

Egy android tv-s rendszert is próbáltam, de az 1GB rammal az meg-meg akadt és úgysem képes teljesértékűen működni, mivel csak a hivatalos, eredeti rendszereken van rendes drm.

(#158) mzsol válasza azbest (#157) üzenetére


mzsol
tag

Rendben, olvasom az írást is. Olyanról nem olvastam még hogy mi a teendő ha nem látja az USB Burning Tool a BOX-ot. Illetve a távirányitó config módosítás is új még, nem csináltam még ilyet. Köszönöm az eddigi válaszaid is.

(#159) mzsol


mzsol
tag

Hát nem sikerül összehozni hogy lássa a gép a boxot (másik kábel is volt már), de már akkor se látta amikor még működött. Januárban több firmware-t is kipróbáltam akkor jó volt, de az utolsó csere után nem látta többet. Ezért is maradt rajta az a verzió, film és zene ment kodi-n.

[ Szerkesztve ]

(#160) azbest válasza mzsol (#159) üzenetére


azbest
félisten

a leírásban linkelve van lépésről lépésre útmutató [link]

ha nagyobb win update volt mostanában, akkor újra kell telepíteni az usb burning tool-t, mert a major win update valójában teljesen új install és elveszik a drivere.

[ Szerkesztve ]

(#161) mzsol válasza azbest (#160) üzenetére


mzsol
tag

Jelenleg feladtam az androidos próbálkozásokat. LE-vel indítanám SD kártyáról de ha jól tudom nincs reset gomb rajta. Így nem indul recoveryben.

(#162) azbest válasza mzsol (#161) üzenetére


azbest
félisten

ez is le van írva, hogyan.... persze előbb rendbe kéne tenni az androidot, ahogy le van írva

(#163) mzsol válasza azbest (#162) üzenetére


mzsol
tag

Le van írva igen, kell hozzá az android az LE-hez. Az nem megy fel mert nem látja a gép a boxot, másik gép, másik kábel, újra telwpítés minden volt már. És van egy linuxos variáció ha nem akar semmi képpen megmukkani a box, de a linux ismertelen számomra. Nem azért kérdezek mert nem tudok olvasni vagy mert full kezdő lennék (ezt a boxot is frissítettem már ill. számtalan telefont is). Hanem azért mert úgy érzem nem annyi a bajom hogy dugd össze ezt ezzel, stb. Konkrét kérdésre konkrét választ várnék akár ha csak megerősítés akkor is. Bocsánat. Koszönöm hogy próbáltál segíteni.

(#164) mzsol


mzsol
tag

Ha jól értelmeztem a leírásokból akkor LE telepítéshez működő droid kell, droid visszaállításhoz meg működő LE. Nekem nincs se működő droidom, se működő LE-m de még az USB burning tool sem látja a boxot. A leírásban van egy ilyen rész "16. Hol van a reset gomb? - olyan típus is előfordult már, hogy egyáltalán nincs rajta reset gomb, így nehezebb a recovery felületre bejutni."(a V88 pro-n nincs reset gomb). Ezt én úgy értelmezem hogy valahogy mégis lehetséges a recoveryben elindítani a boxot. A kérdésem az hogy hogyan?

(#165) azbest válasza mzsol (#164) üzenetére


azbest
félisten

reset nélkül az android update appjával lehet átváltani, hogy sd kártyáról próbáljon indulni.

Szóval az androidot helyre kell állítani.

A burning tool -hoz pedig az kell, hogy legyen újratelepítve a burning tool, hátha valami os update elrontotta.

Be kell tallózni a firmware fájlt.
El kell startolni a folyamatot.
Utána kell usb a-a kábellel összedugni őket. A box tápkábele ne legyen bedugva, mert arról rögtöb bebootol és a már elindult eszközt nem fogja frissíteni. Ha vacak a kábel, akkor esélytelen. A 4-es port a legvalószínűbb, hogy működik.

Ha a box hdmi-jére van dugva valami, akkor látod, hogy mi történik. Ha elkezd bootolni, akkor valami nem jó. Például az usb kábel. Ha nincs elstartolva a folyamat, akkor is simán bebootol ha usb-t bedugod, mert onnan vesz fel áramot (max belefagy, ha kevés az áram -> vacak usb port, vacak kábel... toldozgatás, hosszabbító, előlapi kábeles is probléma lehet)

[ Szerkesztve ]

(#166) mzsol válasza azbest (#165) üzenetére


mzsol
tag

Rendben világos. Ugyan azt a kábelt használom amit év elején is (akkor több droidot is felraktam rá kipróbálás gyanánt), de veszek egy új jó minőségűt. Köszönöm.

(#167) azbest válasza mzsol (#166) üzenetére


azbest
félisten

Ha a kábel jó, akkor az is számíthat, hogy elölapi vagy közvetlen alaplapon lévö hátlapiba dugod. Nameg, hogy mi történik, amikor bedugod az usb kábelt a kikapcsolt és táp nélküli boxba.

Ha minden más rendben van és nem ad semmi életjelet a box, akkor utolsó esélyként a flash chip megfelelö lábainak összezárása lehet még. Több hardver változat is van, attól függ hogyan.

(#168) mzsol válasza azbest (#167) üzenetére


mzsol
tag

Nos az új kábellel sem sikerül a művelet. Radugtam megjelenítőre, természetesen állandóan el akar indulni a rajta lévő droid. Nem tudom hogy mitől de most már a videó jelet sem küldi ki. Mit kell leolvasni a nyákról a flash chip összezáráshoz? A sok lábas Samsung 631 (KLM8G1WEPD-B031) chip a flashchip?

[ Szerkesztve ]

(#169) azbest válasza mzsol (#168) üzenetére


azbest
félisten

igen, az lehet a flash. Itt visszább egy orosz kommentelő belinkete talán annak a kiosztását is. Az írásomban pedig egy kingston van.

Ha nem ad képet egyáltalán, akkor honnan tudod, hogy megpróbál elindulni a rajta lévő rendszer?

Akkor sem ad képet, ha a tápegységét dugod be?

[ Szerkesztve ]

(#170) mzsol válasza azbest (#169) üzenetére


mzsol
tag

Adott képet, megint a nexus felirat jelent meg mint ahogy a problémám kezdődött. Ha egy tucatszor nem próbáltam akkor egyszer se (új kábel, számítógép hátsó usb, minden más kihúzva, laptop több usb-je) mindig a droid akart elindulni (nexus felirat), Majd ráhagytam széthúztam mindent. X idő múlva megint volt szabad időm rá, elkezdtem az összes usb-jén próbálkozni újra összedugtam a megjelenítővel de nem volt jel (piros led világít).

(#171) azbest válasza mzsol (#170) üzenetére


azbest
félisten

egyébként úgy emlékszem, hogy ha átvált flashelős módra, akkor r-g-b színeket ismételget felváltva hdmi-n teljes képernyőn.

Ha logó van, akkor elvileg a bootloaderen túl van, olyankor illene tudnia átváltania, ha a többi feltétel teljesül.

A burning tool nem ír semmit? A verziója az, amit ajánlottam a korábban linkelt részletes leírásban?

[ Szerkesztve ]

(#172) mzsol


mzsol
tag

Tápegység most nincs nálam. És ezt az összezárást hogy kell csinálni? Áram alá helyezem mondjuk az usb-vel összeérintem és kész vagy a burning tollal (2.0.6.2) próbálni is kell közben a flashelést? Nem ír semmit a progi. Ezt a verziót használtam év eljén is amikor még tudtam flashelni.

[ Szerkesztve ]

(#173) mzsol


mzsol
tag

A láb öszzeérintést kipróbáltam, egy pillanatra látja a progi meg a gép is a boxot. Új hardvert telepít a win7, a burning tool meg elkezdi flashelni 2 százalékig utánna megáll, a windows hanggal jelez hogy el lett távolítva egy eszköz. A burning tool ezt írja ki [0x10105002]Romcode/Initialize DDR/Read initialize status/USB Control setup error.

(#174) azbest válasza mzsol (#173) üzenetére


azbest
félisten

Na igen, lehet hogy neked is csak a gyári rom megy fel így (vannak rá linkek az írásomban), mint múltkor valakinek. Bár egyelőre az is több, mitn a semmi. Legalbb libreelecet el tudod akkor indítani, a gyári rom updater progijának segítségével.

Lehet, hogy a mac address minden induláskor más lesz, mert hiányzik a rendszerből.

Egyébként lehet mac address vagy más hasonló egyedi érték az, ami hiánzik és oda kell tenni mellé és úgy pipálni az updatert, hogy használja.

---

ilyenkor, a pin resetes megoldásnál, lehet hogy úgy is megy, ha nem startolod el az updatert bedugás előtt. Akkor lehet külön állítgatni még a pipákat.

[ Szerkesztve ]

(#175) mzsol válasza azbest (#174) üzenetére


mzsol
tag

Eddig nem sikerült egyik állítólagos gyári ROM-ot sem vissza tenni, ugyan az a hiba mint eddig. Hogy lehet mit mellé tenni és pipálni hol?

(#176) azbest válasza mzsol (#175) üzenetére


azbest
félisten

egy régebbi boxról készült videóban ő ezt csinálta:
- pinek zárása
- jobbról a normal erease helyett a force erease all-t választotta

elsőre mindenképp a saját rendszerét rakd fel, mert más rendszerhez való image lehet rossz memória vagy flash méretet állít be. Ha emlékszel, hogy melyik verzió volt rajta gyárilag, akkor azt, hogy ne legyen gond mert más hardver változatod van.

Korábban írtad, hogy "nem volt jel (piros led világít)." A videóban a piros led világít, amikor flash módban van.
De ez persze lehet ennél a boxnál fordítva van, mert amikor más box rendszerét tettem fel rá, akkor megfordulak a ledek. A kék világított kikapcsolva és a piros bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#177) mzsol válasza azbest (#176) üzenetére


mzsol
tag

Igen nekem is volt olyan rendszer fent ami megfordította a színeket. Azóta itthon kipróbáltam hdmi-n van jel, indulni akar a droid (nexus felirat). Nem emlékszem milyen rendszer volt fent, még nem találtam meg melyik megy végig.

(#178) mzsol


mzsol
tag

Valamenniyvel tovább jutottam már 4% és kb 15 másodpercig dolgozott, de a következő hibával ismét leállt: [0x10302001]Romcode/Switch status/Check connect/Enum device error

(#179) azbest válasza mzsol (#178) üzenetére


azbest
félisten

nem esküszön rá, de mintha olyasmit írtak volna, hogy ilyenkor usb kihúz-bedug után talán folytatja. DE ilyenkor a tápegységet előtte be kell dugni, hogy ne álljon le

(#180) mzsol válasza azbest (#179) üzenetére


mzsol
tag

Egy próbát tettem de nem változott semmi. Nem ment végbe.

[ Szerkesztve ]

(#181) azbest válasza mzsol (#180) üzenetére


azbest
félisten

másnak sikeres lett tápegységgel. Egy régebbi boxnál:[link]
- Firmware update still failed in USB tool ([0x10302001]Romcode/Switch status/Check connect/Enum device...)
- I applied Power Adapter and then Firmware update succeeds

Ha pin zárással sikerül flash módba tenni és elegendő csak utána indítani a folyamatot, akkor előtte már dugd be a tápegységet.

[ Szerkesztve ]

(#182) mzsol válasza azbest (#181) üzenetére


mzsol
tag

Sajnos pin zárás után csak pár másodpercig van kapcsolat a gép és a box között. Folyamatosan azt csinálja a gép hogy pin zárásnál pittyen hogy új usb eszköz van pár másodperc múlva pedig újra pittyen, elveszítette a kapcsoilatot usb-n.

(#183) mzsol


mzsol
tag

Működik, csak nem kuka.
Csináltam a Burn Card Marker (rendszergazdaként futtatva) progival egy boot SD kártyát, A leírásban belinkelt S905X_6.0_zhongx_RTL8189ETV_V06_20160830(V88 PRO).zip fájlt letöltöttem és kibontottam. A kibontás után kapott aml_upgrade_package.img fájlt be kellet tallózni a Burn Card Marker-be. Amikor kész volt az SD kártyát beledugtam a boxba, samsung NAND révén összeérintettem a 29-30-as lábakat (folyamatosan) ezt követően helyeztem áram alá a tápegységgel. Rögtön bootolt az SD-ről, upgrading fogadott a megjelenítőn (előre össze volt kötve). Az usb burning tool továbbra sem látja. Majd az SD kártyáról bootolva másik rendszerrel is kipróbálom, hátha azzal is működik nem csak a gyárival.

[ Szerkesztve ]

(#184) azbest válasza mzsol (#183) üzenetére


azbest
félisten

Na ez jó hír. Akkor a gyári rendszer megy rajta már.

Megpróbálhatod azt is, hogy mostmár flash láb érintés helyett az android update progival váltod ki az átbootolást egy ilyen sd kártyára. Lehet, hogy akkor is bebootol róla és cseréli.

Meg esetleg egy próbát megér, hogy szintén flash láb nélkül, burning toolal megy-e már a másik rendszerre váltás. Ha eldobja, akkor lehet az első usb kábeled jobb volt, mint a második.

Egyébként, ha a te boxodnak nem realtekes a wifije, akkor normális, ha nem látja a wifit a gyári bugos rendszer. Azóta más wifivel gyártják az újabb példányokat állítlag és azt az újabb gyári rendszer látja. Azt, hogy mini m8s II vagy mini mx III II rendszert érdemesebb feltenni a gyári helyére, szintén az határozza meg, hogy melyik wifi változat van a boxodban. Nekem az mini m8s II -vel egyező, de lehet az újabb változat a másikhoz közelebbi.
A kínaiak mindig variálnak a hardverekkel.

Meg érdemes lecsekkolnod, hogy nem változik-e folyamatosan a mac address-e (pl aida64 androidon, vagy libre alatt ifconfig vagy a routered ha listázza a klienseket), lehet azt így elvesztette és minden alkalommal másikat generál induláskor.

[ Szerkesztve ]

(#185) mzsol válasza azbest (#184) üzenetére


mzsol
tag

Burning tool nem megy. A futó droid alatt az updaterrel próbálkozok majd. Ott betallózom a zip-et, újra indul recoveryben és ismét be kell tallózni? A wifi-je az realtek -es lehet (MX6_RTL8189FTV_V02), gondolom ez a felirat a wifi típusa lehet. Délután meg nézem hogy működik-e a wifi, illetve a mac címet is megfigyelem hogy változik-e.

(#186) azbest válasza mzsol (#185) üzenetére


azbest
félisten

Updaternél nem feltétlen a recovery indul, hanem az ami az sd kártyán van. Az sd kártyás libereelec is úgy indítható. Attól kezdve sd kártyáról próbál indulni először (ha van benne).

A burning tool hogy nem megy? Megszakad? DDR -es hibaüzenetet mond?

[ Szerkesztve ]

(#187) mzsol válasza azbest (#186) üzenetére


mzsol
tag

Csak azért kérdeztem az updeter-es dolgot mert android alatt betallóztam a zip fájlt usb-ről, rányomtam hogy update és újra indult recoveryben. Tovább nem csináltam mert egy régi projektorra volt rákötve (av kimenetre) és nem volt tökéletes a kép (nem láttam rendesen a betűket). A burning tool meg nem érzékeli a boxot hiába dugom össze, de azzal most nem is akarok szenvedni. Rengeteget próbálgattam már, most más utakat próbálok ki a ROM cserére.

[ Szerkesztve ]

(#188) azbest válasza mzsol (#187) üzenetére


azbest
félisten

Ha igazi update zip volt, akkor lehet tényleg a recovery jön be... vagy ami az sd kártyán volt.

(#189) mzsol válasza azbest (#188) üzenetére


mzsol
tag

A leírásban általad belinkelt update_MINIM8SII_rv109.zip volt.

(#190) mzsol


mzsol
tag

Nem megy fel. Honnan tudok igazi update zip-et letölteni (MINIM8SII_rv109-hez)?

(#191) mzsol


mzsol
tag

Addig-addig próbálkoztam SD kártyáról az új droid és a LibreELEC felrakásával hogy a visszarakott gyári rendszer már nem indul. És most nem sikerül visszarakni úgy ahogy egyszer már igen. Most újra rápróbáltam az USB burning toolra és csodával határos módon működik, de nem megy végbe. 96-97%-nál kiírja ezt: [0x30702004]Uboot/Temprature Testting/Get result/Out of range

(#192) azbest válasza mzsol (#191) üzenetére


azbest
félisten

google elég hamar kidobta

burning tool
Un-Check "Range" in temperature setting (its in "View")

(#193) mzsol válasza azbest (#192) üzenetére


mzsol
tag

" successfully "
Köszönöm!
Rákerestem én is de már olyan mérges voltam hogy nem esett le mit is akar jelenteni.
Elindul a MINIM8SII_rv109, rakok rá KODI-t ha kell ill. a távirányítót kell rendbehozni hozzá ha jól tudom. Tovább nem bántom.

(#194) azbest válasza mzsol (#193) üzenetére


azbest
félisten

igen, az eredeti remote confot fel kell másolni, hogy a hozzá kapott távval működjön.

Ha egy sd kártyára felteszed a friss libreelecet (amlogic topic összefoglaló a linkekkel [link], gxl_p212_1g.dtb való hozzá), akkor az filmezni még jobb, mint az android. Bár azt hiszem az androidos kodival sem volt különösebben baj, csak picit karcsú az 1GB ram, ha más appok is mennek.

legutoljára egyébként azt hiszem a v113-as beelink romot próbáltam, abban nem volt bloatware, mint a 112-ben, csak elfelejtettem frissíteni az írást. De látom lett közben v115 is, azt nem próbáltam még. A 4pda-n szoktam google translattel nézni, oda hamar felkerülnek a friss verziók.

Ott linkelnek android tv mókolt változatot is rá, de azért messze nem olyan, mint a hivatalos android tv (drm, chromecast mód hiánya) vagy mint a tabletes rom (tévésen sok app nem elérhető). Nameg az 1GB ram miatt meg-meg akadt a tévés rom.

[ Szerkesztve ]

(#195) mzsol válasza azbest (#194) üzenetére


mzsol
tag

Ha a blog-os box leírásban benne van akkor onnan letöltottem a confot, de nem tudom pontosan hova kell bemásolni. ES File explorer telepítve.

(#196) bikfic1


bikfic1
tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban hogy hogyan lehetne rootolni ezt a tv boxot (Scishion V88 )?
A fő cél az lenne hogy fix mac cime legyen, mert minden újrainditásnál másik van sajnos.
Virusirtot már leszedtem és USB hibakeresést bekapcsoltam. Android 5.1.1 van rajta.
A KingRoot és KingoRoot apk-kal már próbáltam, de nem sikerült.
Előre köszönöm.

(#197) azbest válasza bikfic1 (#196) üzenetére


azbest
félisten

Ez az írás a v88 pro változatról szól. A sima v88 rpckchip chipsetes, nincs bennük semmi közös a haspnló néven kívül. Nézz be rockchipes topicba vagy keress rá a freaktabon például.

(#198) Aszketa


Aszketa
újonc

Sziasztok! Scishion V88 kapcsán lenne egy kérdésem. Nemrég vettem a TV boxot, mivel a tévémen nincs USB port és a lányaimnak próbálom a meséit a V88-on keresztül lejátszani, meg betölteni Kodi alá.

DE, valamiért az Istennek se akarja a TV box felismerni az 500 Gbyte-os külső vinyómat, csak a pendrive-ot, aminek a kapacitása nyilván a töredéke a HDD-nek. A kérdésem, hogy a Scishion V88 tud egyáltalán kezelni külső HDD-t, vagy felejtsem el? Esetleg az 500 Gbyte túl nagy neki? Mi lehet a gond?

A specifikációjában az szerepel, hogy "Maximum external hard drive capacity: No". De ez félreérthető. Ez azt jelenti lefordítva, hogy nincs kapacitás maximum, de azt is jelentheti, hogy nem kezel semmilyen HDD-t. Félek, hogy az utóbbi.

Légyszi segítsetek!

Köszi!

(bocs, most nézem, hogy ez a Pro topicja, de nem találtam a Rockchipes box fórumát.)

[ Szerkesztve ]

(#199) azbest válasza Aszketa (#198) üzenetére


azbest
félisten

Csak tippelek, de érdemes megnézni, hogy milyen fájlrendszer van rajta. A pendrive valószínűleg fat vagy extfat. Próbálj pendrivet olyanra formázni (ntfs?) mint a winyó, hogy azt úgy látja e. Ha nem látja az az oka. Ha látja, akkor esetleg tápot nem tud eleget adni.

Ahogy írod, a prot használtam. Simáról nem sokat tudok.

(#200) mzsol


mzsol
tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy az eddig működő eurosport player frissítést kér, de a play áruházban nem lehet letölteni mert azt írja hogy nem támogatott eszköz. Gondolom a rajta futó 6os android a bibi. Minim8s II van rajta. Tud valaki frissebb androidot rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.