Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) azbest válasza Juszaka (#50) üzenetére


azbest
félisten

Ha elolvastad az írást, akkor abból kiderül, hogy az android rendszert egy az egyben cserélni kell rajta egy másik box szoftverével, mert a gyári közel használhatatlan. Akkor már egészen jól működik. Az 1GB ram néha szűkösnek tűnik android alatt, amikor több minden fut, el-elgondolkodik.

Az le telepítés pedig baromi egyszerű, csak egy sd kártyára vagy pendrivere kell kiírni a rendszert, amiről az amlogic topicban is folyton beszélünk és akkor a kodi felületen lehet használnák android nélkül.

Arra figyelj, ha ilyet vennél, akkor ne a hasonló nevű rockchipes változatot vedd, mert azon esélyed sincs rendszert cserélni, ha a gyári nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#52) azbest


azbest
félisten

Ha nincs bedugva a hdmi, akkor az av csatlakozón, megfelelő átalakítóval adja ki a videót. Android alatt 576i és 480i módok vannak. libreelec alatt nem volt kép.

(#53) Bandus99


Bandus99
őstag

Uh most jottem ra, hogy rossz sorrendben csinaltam a dolgokat.
Elosszor rendeltem, majd most mikor megerkezett, akkor talaltam ra a topikra.
Eleg elkeserito amit olvastam, kb hasznalhatatlan az eszkoz ez jott le nekem.
Fel se tunt rendelesnel pl hogy nincs is rajta bekapcsolo gomb.

Igazabol 3 dolgot szeretnek tole,
1 Kodit futtatni
2 Youtube
3 ha megoldhato lenne, hogy a telefon v tablet kepet ezen keresztul kitenni TV kepernyojere.

Ez megoldhato? Erre javaslat ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#54) Bandus99


Bandus99
őstag

Amugy mukodik a kikapcsolas es a reboot csak hosszan kell nyomni a gombot akkor jon elo. Az.mondjuk kerdes szamomra ha egyszer kikapcsolta hogy lehet visszakapcsolni annelkul hogy aramtalanitanam.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#55) azozo válasza Bandus99 (#54) üzenetére


azozo
senior tag

Tedd fel az itt javalot m8s -es romot :)
Nekem is az van meg :)

Youtbe alternativa meg van youtube for android vagy mi a neve... :DD

(#56) azbest válasza Bandus99 (#53) üzenetére


azbest
félisten

ha végigolvasod az írást, amihez a kommentek kapcsolódnak, akkor jópár dolgot összeírtam már róla.

Az m8s2 rom teljesen jól megy, android alatt megfelelően gyors és nincs gond a play store-ral sem. Amikor előfordul, hogy elgondolkodik, az az 1GB ramnak köszönhető.
Youtube tv app is megy rajta, csak kézzel kell feltenni, mert nem tévés android. Az távirányítóhoz optimalizált és olyan videókat is lejátszik, ami a normál youtube mobil appban le van tiltva.

Médialejátszáshoz pedig a libreelec jól fut rajta.

A távirányítós bekapcsolást pedig úgy oldottam meg, hogy rendeltem m8s2-höz valót, mivel annak a romjával használom. Így valószínűleg azzal működni fog és akkor remote.conf-ot sem kell áthozni a régi romról. Külsőre majdnem ugyanúgy néz ki mint a gyári távja.

[ Szerkesztve ]

(#57) Bandus99 válasza azbest (#56) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom tudom mindenki sajat karan tanul, jelenleg probalgatom belakni a gyari rendszert, nem akarok rogton nekiesni mokolni a romokat.
Ami meg hianyzik hogy neten keresztul nem mukodhet ennek a taviranyitasa?
pl RemoteIME progival?

Van amugy egy 802-es kutyu is masik tvnel, lehet bekapcsolashoz megnezem annak a latszolag ugyanigy kinezo taviranyitojat.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#58) Bandus99


Bandus99
őstag

Na jo feladtam

kiprobalom az altalad javasolt verziót.
Kerekszepen segitseget,

letoltottem a linkelt file-t 30.11.16 rv109 m8sII.zip

ezt ráteszem egy fat32es penre
ki kell csomagolni ? van benne egy .img file
szoval segitseg kellene mikent tudnam ezt feltelepiteni a boxra.

kosszi

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#59) azbest válasza Bandus99 (#58) üzenetére


azbest
félisten

így [link]

edigitalban vettem egy a-a dugót és egy usb hosszabbító kábellel használtam, peszer lehetne csak azt a kis vackot is magában, ha odafér.

Ha a hozzá kapott távirányítóval akarod használni, akkor a flashelés után le kell cserélni a remote.conf-ot a boxon, a blogpostban amihez ez a topic tartozik le van írva hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#60) Bandus99 válasza azbest (#59) üzenetére


Bandus99
őstag

koszonom. holnap vagy hetvegen nekiesek

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#61) azozo válasza Bandus99 (#58) üzenetére


azozo
senior tag

Vagy a zipet töltöd le és update a SD vagy pendriveról :)

XTMOD

[ Szerkesztve ]

(#62) Bandus99 válasza azbest (#59) üzenetére


Bandus99
őstag

Segitseg :)

Olvasgatom de nem ertem telepitesrol beszelsz meg letoltott driverrol.
miközben a letoltott állományban nem talalok setupot hanem siman csak USB_Burning_Tool.exe ami latszolag el is indul
betallozom a filet az rendben is van allul kiirja
aztán nyomom hogy start es radugom az eszközt
elosszor rovid ideig pirosan vilagit majd kek a led viszont a programban latszolag semmi valtozas nem irja ki hogy barmi eszközt felismert volna vagy barmi folyamat elindulna
mit kellene maskent csinalni?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#63) azbest válasza Bandus99 (#62) üzenetére


azbest
félisten

(#64) Bandus99 válasza azbest (#63) üzenetére


Bandus99
őstag

kosszi leszedtem felraktam latszolag felrakta drivert is de a jelenseg ugyanaz
megnyomom a start gombot majd osszedugom az eszkoz elindul de nem latszodik semmi
ugye a programban meg kellene jelennie az eszköznek
Device ID Status stb stb ebben a reszben.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#65) Bandus99


Bandus99
őstag

A masik nem altalad leirt megoldast nem nagyon ertem, ott ugye nem kell osszekotni kábellel a pct es a boxot hanem pendriverol vagy sdrol telepulne, ha jól latom akkor fogpiszkalos modszerrol ir.
ennel a boxnal az mukodik a fogpiszkalo?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#66) azbest válasza Bandus99 (#65) üzenetére


azbest
félisten

le van írva minden. Pontosan kell követni a leírást

(#67) azozo válasza Bandus99 (#65) üzenetére


azozo
senior tag

Igen nem kell hozzá csak a pendrive (de csak a zippet szed le NE az img filet)
Ráteszed a pendrivera a zipet és az update résznél kiválasztod a zipet és feltelepíti:)

(#68) azbest válasza azozo (#67) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem van egy kis kavarodás. Egy zip az amit linkeltem. Lehet próbálkozni az androidos update-tel, de nem tudom, hogy működik-e, főleg mivel különböző firmwarek közti csere történik.

A zipből kicsomagolt img fájl az, amivel pedig teljesen tiszta telepítést lehet csinálni megfelelő usb kábellel és a burning toolal.

(#69) Bandus99 válasza azbest (#68) üzenetére


Bandus99
őstag

2 fele kábellel probaltam egyikkel sem akar mukodni, persze nem tutti hogy kábellel van a baj
letoltottem amit nemrég linkeltél telepitheto verziót feltelepult hiba nelkul beraktam a img filet az is rendben ennek ellenere nem latja az eszközt.
miután nem tudok honnan szerezni egy harmadik kabelt, gongoltam megprobalom hatha mukodik sd kartyarol

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#70) azbest válasza Bandus99 (#69) üzenetére


azbest
félisten

telepítés közben dobja fel külön a driver telepítést. Hacsak nem valami mókolt windowsról van szó, amikor bármi megtörténhet.

setup_v2.0.7.2_build2_12Device.exe

Miután az install gombot megnyomtad és kicsit dolgozik, utána dobja fel az eszköz telepítés ablakot.
Egyáltalán v88 PRO boxod van?

Milyen a kábel? Ha nagyon hosszú vagy nagyon rossz minőségű, akkor lehet vele probléma.


(#71) azbest


azbest
félisten

Ne keverd a rockchipes v88 dobozzal

Nem is v88 plus, az is rockchipes

Mert a v88 PRO az amlogicos.

[ Szerkesztve ]

(#72) Bandus99 válasza azbest (#70) üzenetére


Bandus99
őstag

Windows nem mokolt es a telepites igy rendben lefutott, viszont a problema user error a box beazonositasa
ez sima nem pro

En kerek elnezest

hu most rendesen szegyenlem magam :(
megyek elkullogok es keresek egy masik topikot.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#73) azbest válasza Bandus99 (#72) üzenetére


azbest
félisten

:R

Úgy egy fokkal nehezebb :)

(#74) azozo válasza azbest (#71) üzenetére


azozo
senior tag

Igen az ráadásul Rockchippes 3229...elótte volt nekem is :)

[ Szerkesztve ]

(#75) Bandus99


Bandus99
őstag

No meg 1 keres. segitetek megfelelo topikot keresni ehhez a boxhoz, nehogy elkovessek megint hasonlo hibat

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#76) azbest válasza Bandus99 (#75) üzenetére


azbest
félisten

esetleg ezen a környéken [link], prohardveres topic szerintem nincs kifejezetten neki.

Talán van rá 5.1 android. De nem ismerem és nem is szeretnék olyat venni :)

(#77) azozo válasza Bandus99 (#75) üzenetére


azozo
senior tag

Esetleg itt van pár info ...

BOX

(#78) Bandus99 válasza azozo (#77) üzenetére


Bandus99
őstag

Kosszi az itt leirt frissites mar megy is felfele.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#79) kenand válasza azbest (#43) üzenetére


kenand
veterán

Egy Klón M8S-hez kellene segítség....
Gyári rom van rajta nem is merem piszkálni, mivel ezer alfaja van, könnyű téglásítani.
Találtam rá egy 805-ös SOC-ra írt LibreELEC-et szépen megy de a távot nem kezelte, kivettem az android alól a remote.conf-ot, betettem a Kodi (LibreELEC) alá, de minden gomb megy csak a legfontosabb az OK nem....
Honnan lehetne megtudni mi az OK valódi kódja?

[ Szerkesztve ]

(#80) kenand válasza kenand (#79) üzenetére


kenand
veterán

Megoldódott.
Először keymap Editor addonnal tudtam Entert társítani a 0-ás gombhoz......
majd Ejelhar kolléga segített és a remote.conf -bam a 0x13-as (OK gomb) hoz tartozó parancsot 232-ről átírtam 28-ra így megy.

(#81) Bandus99


Bandus99
őstag

Ismét lenne kérdésem.
Elszállt a hozzá kapott táp.
Kérdés hosszú távon lehetne úgy használni hogy a4. Usb aljzaton keresztül egy mobil töltő és kábel segítségévé üzemeltetem?
Avagy honnan érdemes 5V 2Ah tápot beszerezni hozzá?
Másik kérdésem hogy tudnám elérni hogy indulásnál elindítson bizonyos programokat magától?
Pl teamviewer

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#82) azbest válasza Bandus99 (#81) üzenetére


azbest
félisten

Bármilyen 5V táp jó hozzá ha a megfelelő csatlakozója van.
Valamilyen autostart programmal, ez nem boxtól függ.

(#83) azbest


azbest
félisten

és igen, megérkezett a távirányító, ami a beelink mini m8s2-höz is való és a firmware-jéhez passzol. Természetesen ezzel a a távirányítóval és firmwarevel együttesen működik a bekapcsolás is :)

Felül a gyári (0x1dcc0001) és alul az új, másik fajta (0x7f800001).

(#84) Bandus99 válasza azbest (#83) üzenetére


Bandus99
őstag

Na ennek orulok hogy mukodik.
En nem vagyok kepes ravenni egyik torrent klienst sem hogy beallitsam usbre vagy sdre mentsen
File kezelok latjak irjak de kliensek nem is latjak

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#85) kenand válasza Bandus99 (#84) üzenetére


kenand
veterán

Akkor valami gond szerintem a jogokkal van, torrent kliensnek nincs rá joga hogy írjon, olvasson róla......

(#86) Bandus99 válasza kenand (#85) üzenetére


Bandus99
őstag

Lehet rosszul fogalmaztam, vagy en vagyok eltevedve a lehetosegekkel?
Tehat azt szeretnem elerni, hogy a torrent kliens mikor letoltok egy torrentet, ne az amugy is szukos gyari tarteruletre pakoljon, hanem a boviteskent radugott SD kartyara vagy USB eszkozre.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#87) kenand válasza Bandus99 (#86) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem azt a transmission config fáljában (vagy a konfigurációs felületén) át lehet állítani, de be kell állítani hogy a transmission tudjon rá írni (legyen rá joga)
Én Openelec alatt még nem használtam transmissiont, de rooter/Linux alatt igen.....

pl nekem a Linux alatt ezt a parancsot kellett használnom (nekem a /media/MELEHDD/Torrent mappába tölt)

sudo chmod 777 /media/MELEHDD/Torrent

Természetesen neked oda kell jogot adnod ahova beállítottad

[ Szerkesztve ]

(#88) csontika78


csontika78
csendes tag

Üdv.Na megjött a héten a v88 pro-m.
Még ismerkedek vele.Youtube nézése tökéletes,mondjuk gyárilag nem volt rajta,letölteni meg nem tudtam rögtön mert hibát írt ki a play áruháznál valahogy még is sikerült.A kodi sem volt.
Van ezen újraindító gomb vagy gyorsító tár ürítés mert nagyon betud lassulni.Az 1gb hamar megtelik.
Most pedig egy 1080-as Filmel alig boldogul,akadozik :(

(#89) azozo válasza csontika78 (#88) üzenetére


azozo
senior tag

WIfi-n nézed a filmeket?

(#90) csontika78 válasza azozo (#89) üzenetére


csontika78
csendes tag

Nem.Usb-ről próbálom.

(#91) azbest válasza csontika78 (#88) üzenetére


azbest
félisten

A gyári rendszer elég döcögős és ismert hogy a play store is hibás rajta. Ha csak youtube és filmezés érdekel, akkor libreelec-kel sokkal jobb.

(#92) azozo válasza csontika78 (#90) üzenetére


azozo
senior tag

És melyik app-al ? MXplayer vagy vlc-vel próbáld hátha jobb,de tényleg egy fenz javasolt LE vagy módosított ROM lenne a jobb :DD

(#93) npnp válasza azozo (#61) üzenetére


npnp
tag

Hello

Nekem is van egy V88 PRO készülékem. Olvastam a XTMOD feltelepítésről, lenne pár kérdésem: elegendő a ZIP fájlt a pendrive-re tenni és a rendszerből updatelni? Nem kell mókolni a távirányítóval, mert már "gyárilag" benne van? Esetleg valami gyári mentés, mielőtt nekiesek lecserélni a gyári rendszert?
Habár annyira sz.r, hogy minek...

köszönöm

P

(#94) azbest válasza npnp (#93) üzenetére


azbest
félisten

a topicot indító írásomban vannak linkek az eredeti rendszer különböző verzióira

(#95) npnp válasza azbest (#94) üzenetére


npnp
tag

Hello

Találtam egy "igazi" remote conf-ot. Ezt kell bemásolni a frissített rendszerbe?

P

(#96) azbest válasza npnp (#95) üzenetére


azbest
félisten

a leírásban az is benne van a fájllal együtt...
es file explorerrel felcsatoltam írható módban a rendszert és egy pendriveről bemásoltam az /etc -be, ahol egyébként is ott van a rendszer sajátja.

[ Szerkesztve ]

(#97) npnp válasza azbest (#96) üzenetére


npnp
tag

ok, holnap kísérlet aztán jelentkezem, hogy sikerült-e

köszönöm

P

(#98) azozo válasza npnp (#93) üzenetére


azozo
senior tag

Igen kimásolod pendrive-ra majd utána meet az update elvileg a 4 usb porton ..
Ha ne megy csak akkor kell átmáolni a remote.conf-ot :D

(#99) npnp válasza azozo (#98) üzenetére


npnp
tag

Úgy tűnik, sikerült:

SD kártyáról ment a rendszer-csere, majd ES Explorer segítségével a remote.conf felülírása a System/etc mappában. Reboot után működik a távirányító, frissült a Play áruház és működik továbbra is minden...

A Candy Crash szaggat, játszhatatlan, ilyenkor a rendszer is alig él, másnál is?

P

(#100) azbest válasza npnp (#99) üzenetére


azbest
félisten

Hát én nem játszom raja :) De ha valaminek sok memóra kell, akkor az 1GB ramos boxokon döcögni fog. A gpu egyébként nem olyan erős játék szempontból.
Android alatt érdemes előbb egy 4k videót kell elindítani, hogy a kontraszt beálljon jól, mert alapból sötétebb árnyalatú a legtöbb tévével. Érdemes egy sd kártyára libreelec-et tenni és kodis filmezésre inkább azzal használni. Főleg, mert az jobban elvan ennyi memóriával is. Átbootolni meg bármikor át lehet a menüből az androidra is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.