Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz dani3l #123 üzenetére

    :R
    Értem mit mondasz és egyes elemekkel egyet is értek, de több mindent tarts szem előtt, mert úgy veszem észre, kicsit inkább a konzolok felé billen a mérleg nyelve a te világodban (ezért reagálok én is neked PC-sebben, hogy egyensúlyban maradjon a világ) ;] .

    A konzolok a legelső pillanatokban -értsd első 2-3 év- bizonyára kitűnő gépek voltak teljesítményben (bár nekem az a PS3-as nv GPU szúrja a szemem), de meg kellett tanulni programozni mert a PS3-ban a Cell volt előremutató a boxban meg a ~GPU. Ezért a véleményem az a látottak/tapasztaltak alapján, hogy 2010-re már egész jók voltak (xbox talán egy évet rávert erre), 2011-ben meg még felül is múlták a megjósolt képességüket. Mondhatjuk úgy, hogy dx9-ben többet nem tudott a PC sem felmutatni.
    Talán a legjobb tapasztalati alanyok a boxon a gears of war sorozat PS3-on meg az uncharted.

    A TV-vel kapcsolatban butaság a géphez TV-t alapul venni, hiszen mindenki tisztában van vele, hogy ez nem így működik. PC-hez monitor, konzolhoz TV. Kár ebbe belemenni, kicsavarni, maradjunk az alapleosztásoknál.

    A 6870 2010 október végi. i5 2500 és társai 2011 eleji. Ha jól számolom, akkor a jelenlegi konzolgeneráció óta ez ajelenlegi az 5. VGA gen. Nem kevés, de folyamatos. Ezért lesz majd bajban az ipar, ha kijönnek az uj konzolok. Hirtelen nagy ugrás. Új koncepció, csak nézd meg a leendő xBox GPU-t. Biztos nem a hatos széria rokona lesz benne. Erre "ide a bökőt".

    szerk: ide szerettem volna még annyit megjegyezni, hogy kíváncsi lennék, hányan cserélték le a konzoljukat egy az aktuálisnál ujabb revízióra?

    De valóban, ez jóval többe kerül, mint egy konzol. Sosem erről szólt, hogy olcsóbb. Viszont azt se felejtsd el, hogy nem mindig került a PS3 vagy xBox 50 rongyba.
    Utol nem kell érni a PC-knek a konzolokat a fentebb ecseteltek miatt. Ami hardveres előnyre szert tesznek (mindazonáltal, hogy eddig az a tendencia mutatkozik meg, hogy az aktuális csúcs PC elemekből veszik ki a lényeget, a grafikus részt), az pont annyi, amennyit vesztenek a szoftveres fejlesztéssel a betanulási idő alatt. Mert azért csak új rendszert kapnak ilyenkor.

    Én úgy érzem, kinek a pap, kinek a papné. Teljesen mindegy, mindkét oldalon meglehet találni a megfelelő érveket. Sőt, azt mondom, hogy adjanak az uj Box.hoz gyári harveres támogatást egér és billentyűzetre, akkor lehet nekem is az fog figyelni itt az asztalomon a gép helyett, win8-cal és hasonló finomságokkal.

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés