Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) wednesday válasza Laraxior (#193) üzenetére


wednesday
őstag

Ez nem CPU teszt program, feltehetően ezért nem használja. Egyrészt nincs is rá szüksége, hogy pár statikus dolognál igénybe vegye másrészt akkor 2 azonos VGA-nál is lehetnének eltérések. Ez a teszt a VGA-ról szól.

savior: Hagyjuk már ezt az utat, hogy néz ki :D ez nem játék, ahol számítana, a teszt a lényeg. Göröngyös út nélkül kevésbé dolgozna a VGA. Nem kell ezekbe realitást keresni, csodálom, hogy nem az a probléma, miért lebeg ez a sziget, meg oda hogyan megy fel a szekér, ami tengely törést szenvedne az utakon. :)
Majd ha az emberek megszokják a látványt 10 teszt után már nem is fogják nézni a monitort, csak a teszt pörög míg kint isznak 1 kávét.

(#202) Taifa Díaz válasza Dr. Romano (#200) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

De így az ilyen benchmarkokból az jön le, hogy még mindig nem éri meg 2 vagy 4 magos cpu-ra építeni rendszert. Baxxuskulcs.

wednesday: oda csak űrszekerek mennek fel, azok meg nem szenvedhetnek tengelytörést, mert nincs nekik olyan ;]

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#203) orbano válasza Laraxior (#193) üzenetére


orbano
félisten

a cikben van link a teljes DX11-es videóra...

A vér nem válik VAZZE!™

(#204) orbano válasza Taifa Díaz (#202) üzenetére


orbano
félisten

miért jönne le? ez egy grafikai demó (nincs sok dolga a procinak, ami meg van, az nehezen többszálasítható). a játékok meg játékok. attól még egy játék nyugodtan használhat több processzormagot, ahogy némelyik használ is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#205) Taifa Díaz válasza orbano (#204) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Használ, persze, de még mindig elég kevés játék :(

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#206) deicide válasza wednesday (#201) üzenetére


deicide
veterán

2 azonos VGA-nál akkor is lehetnek eltérések, ha egy 4 magos 3.6ghz-es procival vagy egy 4.2-4.4-re húzott C2D-vel nézzük...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#207) Laraxior válasza RI/OS (#197) üzenetére


Laraxior
titán

:Y Nálam az uccsó képeknél ami van lépcső az tök sima, mintha tolókocsinak lett volna kitalálva :D tényleg szép :K :C
köszönöm :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#208) PowerBuldog válasza deicide (#206) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Persze, de ott már eleve az órajelek sem stimmelnek. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#209) Chris05 válasza Taifa Díaz (#202) üzenetére


Chris05
csendes tag

Ez igaz, azonban közben 2-3 DVD to AVI konverziót elindíthatsz mindenféle lag nélkül. Amúgy is olyan GPU limites a cucc, hogy arra szó nincs. 1280-ban AA nélkül átlag 30 FPS nálam, ugyanez 1024-ben 50-re ugrik. Teljesen GPU limites a cucc.

(#210) Dr. Romano válasza Taifa Díaz (#202) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Dehogy az jön le! :)
Sokan tévedésben vannak. Ez a progi nem általános tesztelésre van mint a 3Dmark. Ez a cucc csak a VGA erejét nézi, tehát inkább a Furmarkra hasonlít.
Aki ebből azt hozza le, hogy nem érdemes több magos CPU-ra építeni az a benchmarkok helyett inkább kezdjen el játékokkal játszani :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#211) wednesday válasza deicide (#206) üzenetére


wednesday
őstag

Elég minimális, ahogy Chris05 is írta még 1024-be is VGA limites a program, ugyanis ez a lényeg.

(#212) mcintosh válasza Laraxior (#193) üzenetére


mcintosh
tag

Az alsó fps jelző az átlagfps-t mutatja sztem. jól néz ki a cucc egyébként :K

(#213) PowerBuldog válasza mcintosh (#212) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A felső az aktuális, az alsó az átlag! :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#214) KTTech válasza Laraxior (#191) üzenetére


KTTech
veterán

Sőt, még ennél is durvább (bár, ez az újabb procival rendelkezőknek előny): erősen optimalizálták az újabb procikra,. Én egyébként ráeresztettem mind a 4 magra (manuálisan), egyébként nem volt túl szép, amit kapott a 3600-on pörgő Q6600... De azonos beállításokkal még így is kb. 12 fps lemaradásom van úgy, hogy nem alapon van az 5870-em (975MHz/1250MHz), az i920-as (@3800) rendszerrel szemben, amiben alapjáraton ketyeg az 5870 (RI/OS adatai alapján)...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#215) PH-User válasza GuB3Ra (#154) üzenetére


PH-User
addikt

Az én eredményem. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#216) Dany007 válasza Crytek (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Látom kihagytam egy napot és el is szaladtak a hszek :)
Nemtom mennyire vagy nvidiás vagy nem, de az a human head egy letölthető Nv-s techdemo program.
8x kártyáktól fölfelé lehet futtatni. És real timeban rendereli azt a fejet. Én is kipróbáltam ~ 25-35 Fps körül viszi az én gépem a régi 8800-as kártyámmal. És természetesen van háttért is. Igaz kicsit gyengébb, mint a megszokott.

Persze azért érthető, hogy egy komplex játék iszonyat gépigényes lenne ilyen grafikán. De akkor mégis miért reklámozzák így? A crysist is reklámozták azzal a néger fejjel... Ami meglehetősen fotó realisztikus. Egyik nem gémer haverom pl elkezdte találgatni, hogy melyik színész :D

(#217) bozont


bozont
veterán

Így futott az én konfigomon:

Elég gyenge szerintem, jó hogy ez egy benchmark progi, de semmi olyan extra nincs benne ami indokolná ezt a gyenge fps számot (az se dob sokat ha visszaveszem mondjuk 1680x1050-re, +5-6fps), főleg hogy a tesszalláció sem működik ugye, csak a HD5000 szériánál. A Crysis-ban is megvolt ez az fps high beállítások mellett és összességében jobban néz ki, csak ott ugye van egy jó nagy sziget sok fával meg ellenfelekkel (AI), meg fizika is, stb. Bár nem tudom mennyire lehet hasonlítani a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#218) rumkola


rumkola
veterán

Am tényleg állat és látványos a különbség, csak 2 gond van vele.
1. Win7
2. DX 11-es VGA kell alá.

Win7-et most pucolom le a fenébe, elegem van belőle, 70K-t meg most perpill sajnálok vga-ra. Annyira azért nem vagyok már kocka. :DDD

(#219) PH-User


PH-User
addikt

Próbáljátok ki HD4830-cal 1900x1200-ban lefuttatni 16x és 4x szűrés mellett! :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#220) Supr@


Supr@
senior tag

nah, én is felraktam maxra, amennyire tudtam, az élsimítás csak 4*-es, mivel 8*-oson lefagy a progi:F

(#221) Abu85 válasza PowerBuldog (#166) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan ... Az nem volt olyan nagy feladat. Ez a terhelés sokkal durvább.

rumkola: Már van a Windows Vista-ra is DirectX 11. Az augusztusi DX runtime kell és egy update. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#222) GuB3Ra válasza PH-User (#215) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Nekem 1680ban ment :P :))
Mindjárt felrakok egy újabb drivert mert ez még 9.7el ment.

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#223) wardred


wardred
tag

A blur tényleg f*s, de a többi csillagos 6os :)

(#224) HSM válasza Abu85 (#221) üzenetére


HSM
félisten

:R

(#225) wardred válasza rumkola (#218) üzenetére


wardred
tag

Mi a baj a win7-tel? :U

(#226) rumkola válasza Abu85 (#221) üzenetére


rumkola
veterán

ohh kösz, Vistát méginkább hanyagolom. Én már csak ilyen maradi vagyok. :B

(#227) rumkola válasza wardred (#225) üzenetére


rumkola
veterán

Néha beakadnak az ablakok, alt+tab-után néha elmegy a tvtuner képe, msn live néha úgy lefagy hogy feladatkezelőből sem tudom kilőni, 1-2 játéknál néha runtime error alt+tab után, ugyanazon vinyón de 2 partíción belül a fájlok áthelyezése nagyon lassú, rivatuner-el baszakodni kellene hogy menjen, médiacentert egyszer elindítottam azóta néha beugat hogy ezt meg azt akar csinálni. Így hirtelen ezek jutottak most eszembe. 2 hétig bírtam, most már elegem van.
Nem júzer error. :N

[ Szerkesztve ]

(#228) Cathfaern válasza rumkola (#227) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én meg mióta a legelső béta kijött főoprendszernek használni, és semmi olyan nem volt, amit te leírsz. Szóval ha nem user-error, akkor hardware-error.

(#229) PowerBuldog válasza rumkola (#227) üzenetére


PowerBuldog
veterán

7068-as build óta Win7-van fent, azóta 5xer volt upgradelve, jelenleg 7201-es.
Amiket te leírtál nálam egyik se fordult elő. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#230) PH-User válasza Cathfaern (#228) üzenetére


PH-User
addikt

Sajnos nálam leginkább kompatibilitás problémák voltak a tesztidőszak alatt. :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#231) keIdor válasza #97544192 (#135) üzenetére


keIdor
titán

Miért van olyan érzésem, hogy azért vagy ezen a véleményen, mert nincs pénz DX11 Radeon-ra? :P

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#232) Manbal


Manbal
senior tag

A Win 7 elég jó kis oprendszer, kell egy picit finomhangolni, megfelelő driverek, egy kis registry hack, és máris tökéletes lesz :) de az XPre ezek ugyan így igazak! nekem mindkettő van és mind2-t szeretem ;)
5870-el lenne persze az igazi, de azzal még várok személy szerint...

valaki nem tudja mikor várható az 5870 toxic, és hogy lesz a belőle 2GB-os változat?

(#233) D1Rect válasza rumkola (#227) üzenetére


D1Rect
félisten

Érdekes, én semmit nem tapasztaltam a leírtakból, pedig amióta kint van ezt használom.
(#232) Manbal: Beavatnál, hogy mit kell finomhangolni, és registry hackelni?

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#234) PH-User


PH-User
addikt

OFF

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#235) Joshi


Joshi
titán

VGA alapon volt és csak 1024x768-ba futott a Bench, hát asszem vennem kell egy 5000-es ATI-t. :D
Egyébként hiába állítja az ember DX11-re a progit ha nem Ati 5xxx-es kártya és Win 7/Vista fut akkor csak a kártya által megjeleníthető API fog futni. Előbb láttam egy 250-es nVidia eredményt ahol directx11 volt feltüntetve, de az nem DX11-es vga. :(

[ Szerkesztve ]

(#236) tome.jr válasza TTomax (#182) üzenetére


tome.jr
addikt

Úgy látom Te megértetted a hsz-em lényegét :C

(#237) Manbal válasza D1Rect (#233) üzenetére


Manbal
senior tag

felesleges serviceket kikapcsolni, mint pl. az indexelés...
automata töredezettség mentesítést kinyomni, hibernálást, rendszervisszaállítást kilőni stb. :)

registryben meg vannak olyan finomságok, mint mondjuk a nem használt dll-ek automatikus eltávolítása a memóriából... :)

hírtelen most ezek jutnak eszembe, de rengeteg oldal foglalkozik ezekkel a "finomhangolásokkal" és sztem nagyon hasznosak

(#238) D1Rect válasza Manbal (#237) üzenetére


D1Rect
félisten

Óhh, értem. Magyarul a rendszer jelentős előnyeitől megszabadulni.
Ez miért is jó?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#239) Manbal válasza D1Rect (#238) üzenetére


Manbal
senior tag

A hibernálás kinek előny? :) azon kívűl hogy odapiszkít 3GBot pluszba a wincsóra nem sok értelme van egy áltaguser számára...

Ha meg mondjuk csak 2GB memóriával rendelkezel, akkor nem fog elfogyni mert némelyik DLL pl. benne marad a memóriában full feleslegesen...

de nem akarom szétoffolni a topikot, szal kinek a pap kinek a papné, de tény hogy sok felesleges cucc fut, ami egy átlagusernek maximálisan felesleges erőforráspazarolás

(#240) Chris05 válasza Manbal (#237) üzenetére


Chris05
csendes tag

Én nem finomhangolom különösebben (Csak az indexelés kikapcsolásának az ellentétét hajtom végre, nevezetesen az összes particiót hozzáadom az indexhez), és január óta használom. Nálam kifogástalan. MINDENT felismer, VGA driver frissítés és kész. RivaTunerrel minden működik, vannak fan profilok, autó fan levétel illetve felgyorsítás adott hőfoktól, Refreshlock, minden megy vele. Ezt a végét nem neked szántam, csak nem akartam 2 hsz-t írni.

[ Szerkesztve ]

(#241) JoolsNOS válasza Laraxior (#193) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mert az egyik fps az átlagot mutatja...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#242) Manbal válasza D1Rect (#238) üzenetére


Manbal
senior tag

Tényleg nálad hogy fut le a progi? A profilod szerint atomzura géped van :)
Kivi vagyok, tuti 60fps+

(#243) D1Rect válasza Manbal (#239) üzenetére


D1Rect
félisten

Oksa, akkor meghagyom a finomhangolást neked. ;)

Nekem így fut: [link] :D

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#244) zuchy válasza D1Rect (#243) üzenetére


zuchy
őstag

Nagyon nagy a profilod. :DD

(Hotel Burj Al Arab, Jumeirah Beach Road - Dubai) :DDD ;)

Ha kész lesz a Burj Dubai, akkor ott is lesz egy lakásod? ;]

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#245) orbano válasza Joshi (#235) üzenetére


orbano
félisten

"Előbb láttam egy 250-es nVidia eredményt ahol directx11 volt feltüntetve, de az nem DX11-es vga"
Mivel a DX11 nem követeli meg a DX11-es hardvert. Ebben az esetben a DX11-es featureök kihagyásával rendereli a képet...

A vér nem válik VAZZE!™

(#246) bozont válasza Manbal (#237) üzenetére


bozont
veterán

Az indexelést nagy butaság kikapcsolni, hasznos dolog. Töredezettségmentesítés sem rossz, de ezt én is manuálisan szoktam végrehajtani inkább. A hibernálás meg rendszer visszaállítás nem sok vizet zavar, azon kívül hogy lefoglalnak néhány gigát a partíciótól, de a teljesítménybe nincs beleszólásuk, akinek nincs ezekre szüksége az persze nyugodtan kikapcsolhatja, bár a rendszer visszaállítást ajánlott bekapcsolva hagyni. A nem használt dolgokat meg úgy is eltávolítja a memóriából magától, ha szükség lesz a helyre. Igazából nem kell itt semmit finomhangolni, jól össze van dobva ez a rendszer.

orbano
Videó alapján nekem úgy, tűnt hogy a tesszalláción kívül nincs semmi plusz effekt a DX10 és 11 módok között, vagy csak olyan apró dolgok amik a videón nem jöttek át.

[ Szerkesztve ]

(#247) orbano válasza D1Rect (#243) üzenetére


orbano
félisten

most nézem csak az aláírásod: jé, te MTGzel? :C
egyébként meg ezt üzenem a negatorodnak :P

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#248) orbano válasza bozont (#246) üzenetére


orbano
félisten

nembaj, megvan az ilyen kuruzslások placebo hatása legalább :) kikapcsolod a hibernálást, +10 FPS. Olyan mint autótuningban a street racing matrica a szélvédőn...

A vér nem válik VAZZE!™

(#249) yahagyma


yahagyma
tag

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#250) Cathfaern válasza orbano (#248) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezt kölcsön vettem ha nem gond :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.