Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) #31757056 válasza VaniliásRönk (#397) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hát én lefuttattam, olyannyira gyermeteg, hogy rögtön meg is bántam :DDD

(#402) ForRedGlory válasza HSM (#74) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nekem alapból alaplapi hangkeltőm van (Realtek) és ugyanazt a hibát dobja, csak openGL-ban hajlandó elindulni. Van rá orvosság? :)

(#403) Batmause


Batmause
tag

Végigolvasva a topicot elejét nagyon felbosszantott az NV-pártiak viselkedése.

Magam is hozzájuk pártolnék inkább, de ezen userek viselkedésük nagyon zavar. Ha valami pillanatnyilag jobb, az nem kéne ennyire lehúzni. Az NV így is sokkal gusztustalanabb dolgokat csinál, mint az AMD-ATI páros - beszélhetnénk a burkolt szerződésekre, és azokra az "anomáliákra", amelyek által AMD-ATI kártyákon bizonyos játékok lassabbak (vagy el sem indulnak).

A másik, hogy valóban senki sincsen rákényszerítve semmilyen beállításra. Nem kötelezőe az AA, a nagy felbontás, stb. Jó magam simán elvagyok egy 7600GT-vel árnyékok, és AA nélkül.

Ha majd lesz NV-nek is DX11-es kártyája, akkor majd lehet szó erőfitogtatásról, addig nem. Remélhetőleg nem sokára lesz, és hozni fogja a hozzáfűzött reményeket. Addig is élvezzék az ATI-AMD-pártiak az egyedüli látványt! :R

Aki meg van olyan hülye/gazdag, hogy évente cserélje a kártyáját megérdemli! Jó magam anyagi és gazdaságossági okokból több évre tervezek - és nem károgok, ha évente kicsivel és még kicsivel lentebb kell vennem a grafikai részeltességet (össz. képben a látvány úgyis ugyanaz marad kb).

[ Szerkesztve ]

(#404) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Enyime ennyi:

Core i 920@3800MHZ
ASUS 4890 TOP (900/4000)

...

(#405) ollie válasza LackoMester (#188) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És miért nem DX11 módban futtattad?

***

(#406) ollie válasza BalaNce87 (#306) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"és ha jól értem ez sem egy új DX, hanem csak van egy kidolgozottabb textúra amit ráhúznak az objektumokra, röviden és tömören"

Nagyon rosszul érted.

(#308) JoolsNOS: DX9 alatt slideshow lenne.

[ Szerkesztve ]

***

(#407) ollie válasza D4rkAv3ng3r (#331) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért, az nem az érdeked, hogy a DX11-es játék futni fog a 48xx-es karidon is, és nem kell venned 58xx-et? :U

***

(#408) D4rkAv3ng3r válasza ollie (#407) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Hát nem hiszem, hogy normális sebességgel elfut de nemsokára kiderül a Dirt 2 kapcsán. Ha meg igen akkor pozitívan fogok csalódni. :DDD

(#409) JoolsNOS válasza ollie (#406) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én szeretem a diavetítést :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#410) VaniliásRönk válasza D4rkAv3ng3r (#408) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ebben a demóban sem teljesítenek olyan rosszul a DX10.x kártyák, más kérdés, hogy a DX11 alatti látvány szándékosan hányadék, a játékok esetében erre biztosan jobban fognak figyelni, hogy mennyivel az más kérdés.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#411) deicide válasza VaniliásRönk (#410) üzenetére


deicide
veterán

Szerintem a játékkészítők nem engedhetik meg maguknak, hogy sokkal csúnyább legyen a többi verzió a DX11-hez képest, mert azzal vevőket veszítenének.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#412) vlaci79


vlaci79
senior tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mi miatt van eltérés a teszteredményeim között.
két futtatás között csak az FSB sebessége a külömbség.
E8400@3600 FSB400
C2D E8400@3600 FSB400
E8400@3600 FSB450
C2D E8400@3600 FSB450
VLaci

[ Szerkesztve ]

(#413) zuchy válasza vlaci79 (#412) üzenetére


zuchy
őstag

Elég érdekes...
Ram nem okozhatja?

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#414) vlaci79 válasza zuchy (#413) üzenetére


vlaci79
senior tag

Az kimaradt hogy a ram 800 helyett 900-on megy 450fsb mellett ugyanazokkal az időzitésekkel.
Everst szerint a ram gyorsabb sebességben.
fsb 400 olvasás 7445 írás 8486
fsb 450 olvasás 8467 írás 9532

(#415) ityam


ityam
senior tag

Lehet hogy a nagyobb FSBnel bezakkan a VGA egy kicsit. Nekem ez az otletem.ugyis dupla kartyarol van szo es lehet hogy egy kicsit erzekeny.

[ Szerkesztve ]

(#416) vlaci79 válasza ityam (#415) üzenetére


vlaci79
senior tag

PCI-E fixálva van

(#417) gbors válasza vlaci79 (#412) üzenetére


gbors
nagyúr

stabilitási gond lehet a magasabb fsb-vel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#418) JoolsNOS válasza deicide (#411) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ugyanakkor annyira azért nem béna a dx9 hogy egy pér lépcsőfokból csak lejtőt tudjon produkálni :F

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#419) vlaci79 válasza gbors (#417) üzenetére


vlaci79
senior tag

Furmark 30 percen keresztül dong nélkül.
Semmilyen játékkal nincs gond fagyna esetleg kilépne.

(#420) VaniliásRönk válasza vlaci79 (#419) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugyan a játékokon előbb szokott elbukni az instabil tuning, de futtass Prime95-öt pár órán keresztül. Más programnál nem jelentkezik lassulás?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#421) dezz válasza JoolsNOS (#418) üzenetére


dezz
nagyúr

Azért nem látszik itt DX9/10 alatt a lépcső, mert nincsenek előre elkészítve a fokok poligonokból, azokat DX11 alatt a tesszelátor hozza létre.

Egy játékban nem viszik majd ennyire túlzásba a kiinduló poligonokkal való spórolást.

(#422) vlaci79 válasza VaniliásRönk (#420) üzenetére


vlaci79
senior tag

Eddig nem tűnt fel, hogy lassabb lenne bárhol is. Majd kísérletezgetem velük...

(#423) 7Heads Drago válasza dezz (#421) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Akkor ezek után ami lejtő volt minden lépcsős lesz? :D
Ez tényleg érdekes. Anno amikor bevezették az élsimítást pont a lépcsőzetességet akarták eltüntetni a ferde és gömbölyű vonalakról. Most meg megint minden lépcsős lesz... :P
Nem baj. Akkor majd Doom-ozunk... :K

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#424) dezz válasza 7Heads Drago (#423) üzenetére


dezz
nagyúr

Nyilvánvállatvonatlanul. ;)

(#425) gbors válasza vlaci79 (#419) üzenetére


gbors
nagyúr

a lassulás (BSOD és kilépés nélkül) csak egész minimális gondra utal, amit a rendszer még bír korrigálni. vszleg csak 1-2 egészen specifikus utasítássor esetén jön elő.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#426) JoolsNOS válasza dezz (#421) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát remélem nem ezt értették dx9 kompatibilitás alatt :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#427) 7Heads Drago válasza dezz (#424) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én még anno a középiskola után jártam egy számítógépes tanfolyamra.
Mi a feladatok gyakorlása helyett Doom-oztunk. Én egy 386SX-el nyomultam. (ha jól emlékszem 50 vagy 66 Mhz ment) És a Voodoo1-2-3 volt az isten király vga. Nekem otthon az első videókarim meg egy S3 triov64 volt 1Mb ram-mal és arról álmodtam hogy mi volna ha 4 megás lenne.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#428) dezz válasza 7Heads Drago (#427) üzenetére


dezz
nagyúr

Lehet, hogy egy idő után tényleg így fognak kinézni a játékok DX9/10 alatt, ha már lusták lesznek rendesen megcsinálni ezekhez az API-khoz... :DDD

(#429) Chris05 válasza 7Heads Drago (#427) üzenetére


Chris05
csendes tag

Legalább a tesszalátort bekapcsolták volna... :D

(#430) Varoz válasza Dr. Romano (#332) üzenetére


Varoz
őstag

"Tudom miről beszél"
Ismerem azokat az utakat, főleg a Medgyes felé vezető a legjobb.
Mielőtt kérdezed, hogy honnan. Oda járok suliba.FVM rulez :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#431) 8nemesis8 válasza Kicsimix (#42) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jó, hogy már az új kártyával láthatjuk a tesztet. Tényleg nagyon szép.

(#432) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Pár év/évtized és tényleg élethű grafikát láthatunk majd a monitoron, vagy már lehet nem is monitoron kell majd bámulni. :C

(#433) Vigneau válasza JoolsNOS (#386) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszi, valóban. Már csak le kellene futtatnom. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#434) ForRedGlory válasza vlaci79 (#412) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Érdekesek ezek a tesztek. Lefuttattam az aláírásomban lévő gépemen a tesztet ugyanezekkel a beállításokkal, de majdnem harmadannyi pontot kaptam, mint te. Ilyen különbség messze nincs a gépek között. Szerintem ez a bencsmárk úgy szar, ahogy van :)

[ Szerkesztve ]

(#435) KTTech válasza 7Heads Drago (#427) üzenetére


KTTech
veterán

386SX max. overclockolva ment annyin :) egyébként 16, 20, 25 és 33MHz volt a nyerő :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#436) lbalog01


lbalog01
tag

Sziasztok!
nálam dx10 alatt gyorsabb a teszt mint dx9-alatt?
A többieknél mintha fordítva lett volna...?? :U
Vagy az XP és a Win7 között van különbség /nem is próbáltam win7 alatt dx9-en, de majd pótolom és talán a válasz is megvan/?

***ROGER***

(#437) odorgg válasza lbalog01 (#436) üzenetére


odorgg
addikt

Szerintem a win 7 lessz a ludas :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#438) szasanyi


szasanyi
félisten

No, lefuttattam én is a saját konfigomon. Jól néz ki valóban, de kicsit jobb eredményre számítottam, mivel a felbontás viszonylag kicsi. Ez lett az eredmény default beállításokkal:

Ez pedig a látványjavítók megemelésével elért eredmény:

Csak sztem kellene ennek jobbnak lennie, vagy másnál sem jobb ilyen konfiggal? :F

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#439) lbalog01 válasza odorgg (#437) üzenetére


lbalog01
tag

valóban a win7 a "bűnös" :K
win7 alatt már lassabb dx10-en mint dx9-en kb 10%-al
Hmm, ez alapján a win7 valóban sokkal jobban sikerült mint a Vista /a win7 annyival tűnik gyorsabbnak az xp-nél, mint amennyivel az Xp gyorsabb a Vistánál/.
Lassan érdemes elgondolkodnom az os váltáson :U /de csak nagyon lassan ;) /

***ROGER***

(#440) odorgg válasza lbalog01 (#439) üzenetére


odorgg
addikt

Énmár amióta kjött az RC-s Win7 azóta eszt használom :K
Mert tapasztalataim szerint nemcsak gyorsabb mint az XP, vagy a Vista, hanem sokkal stabilabb is! Volt hogy Xp/vistát hetente kellett újratelepítgetnem, de amióta Win 7 van azóta nincs szükség hetente reinsallra.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#441) rumkola válasza odorgg (#440) üzenetére


rumkola
veterán

ne haragudj meg, de akinél hetente kell újra telepíteni, ott nem az oprendszer a hibás

:B

(#442) katt777 válasza RI/OS (#165) üzenetére


katt777
félisten

mellé :B

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#443) katt777


katt777
félisten

Ha valaki megnézné a honlapomon a HD4870 Unigine tesztjeit, megmagyarázhatná, hogy hová lesz a Sanctuary-ben még meglévő DX10 teljesítmény a következő 2 ben, és hogy miért csak 4.2FPS-t kapok full maxi teszten 1680x1050-ben, ezt is csak 9.9-es Catalyst-tel, mert az 5-ös szériára gyúrt 9.10-zel már csak 3.4 a "teljesítmény". Ennyit jelent a Tesszeláció? Elméletileg a 4-es sorozat nem lassulhat DX11-ben.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#444) katt777 válasza katt777 (#443) üzenetére


katt777
félisten

Vsz. RAM lesz kevés neki, bár elméletileg nem lehetne, ha csak az ATI úgy nem akarja.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#445) Sanyix


Sanyix
őstag

Az a szép ebben, hogy opengl-en is megy... persze biztos pár fasztestű játékfejlesztő megfosztja a támogatástól, hiszen az unreal2-t használó lineage2 inijeiben is ott vannak az opengl beállítások, de az opengl-hez szükséges dll ki van szedve. Az ut2004 dll-jével meg mindenféle hiányt ír.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#446) CSiMi_


CSiMi_
tag

Szevaszok!

Nem megsértődni !!!!!
Lehet, hogy nem én vagyok az első aki ezt észrevette, de ez

KAMU !!!

Ezalatt azt értem, hogy a benchmark dx 10-zel nem tudja kidolgozni a lépcsőt, vagy épp a palatetőt :D ne vicceljetek már Ős régi counter strike source- ban is meg volt csinálva a lépcső, és a palatető (pl. de_inferno mapon)

Ez egy parasztvakítás !!!!

EP45 DS3, E8400 E0 (3,78 GHz), OCZ reaper 4GB kit (5-5-5-12 (1120 MHz)), Zotac GTX 260, OCZ 500W-táp Razer DeathAdder v2 (3500dpi), Logitech G35, LG flatron 22' 1080p .

(#447) CSiMi_


CSiMi_
tag

Ez szerintem egfy AMD álltal támogatott ötlet, mert a lépcsőt a direct x 7 is jobban kidolgozná!

EP45 DS3, E8400 E0 (3,78 GHz), OCZ reaper 4GB kit (5-5-5-12 (1120 MHz)), Zotac GTX 260, OCZ 500W-táp Razer DeathAdder v2 (3500dpi), Logitech G35, LG flatron 22' 1080p .

(#448) pisti válasza CSiMi_ (#446) üzenetére


pisti
őstag

Picit olvass vissza.

Nem azt mutatja a progi, hogy dx10 kevés egy lépcső lépcsőssé tételéhez, hanem hogy akár olyan kidolgozottságú lejtőből is mit lehet csinálni a dx11-es tesszelációval.

Ha majd egyszer a jövőben nagyon elterjedtté válik a dx11, ezzel a technikával nagyon szép folyamatos LOD-ot lehet majd csinálni, vagyis pl. egy ilyen lépcső ahogy egyre távolabb kerül a képen, folyamatosan szinte észrevétlenül mehet majd át egy ilyen lejtőbe (amilyennek dx10/9 mellett látszik ebben a progiban), ahogy egyre közelebb kerül pedig egyre több részlet kerülhet rá (hogy közelről meg olyan legyen mint dx11 mellett).

[ Szerkesztve ]

(#449) CSiMi_ válasza pisti (#448) üzenetére


CSiMi_
tag

Amúgy azzal 100%ban egyetértek, hogy GYÖNYÖRŰ !!!
Csak jöjjenek már a csúcs game-k.

Na meg adja már ki az Nvidia a 300as szériát, vennék valami olcsóbbat...

[ Szerkesztve ]

EP45 DS3, E8400 E0 (3,78 GHz), OCZ reaper 4GB kit (5-5-5-12 (1120 MHz)), Zotac GTX 260, OCZ 500W-táp Razer DeathAdder v2 (3500dpi), Logitech G35, LG flatron 22' 1080p .

(#450) CSiMi_


CSiMi_
tag

EMBEREK PLS!
MONDJÁTOK VAN ÖTLETETEK???
Miért lehet, hogy Win7 alatt nincsen hangja egyik unigine engine-nek!!!

Már írtam, de nem tudtam semmit sem csinálni, újra is volt rakva, x86, x64, meg minden, de semmi!!!

[ Szerkesztve ]

EP45 DS3, E8400 E0 (3,78 GHz), OCZ reaper 4GB kit (5-5-5-12 (1120 MHz)), Zotac GTX 260, OCZ 500W-táp Razer DeathAdder v2 (3500dpi), Logitech G35, LG flatron 22' 1080p .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.