Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

akkor az ea dobta az ignite-ot is?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) Harlek


Harlek
tag

Hitmanban különösen fontos lesz majd a PureHair támogatás. :D

(#3) beef


beef
őstag

Mégis nvidia reklámmal van tele a játék.
Egyébként már az elején is, amikor a szobában kutat Lara és előre hajol, akkor azért szépen látszik, hogy másodpercenként ugrik egyet a lófarka, kicsit vicces ahogy rángatózik.

(#4) freeapro


freeapro
senior tag

Most komolyan ki a fenét érdekel a haj?? Nevetséges.

(#5) SpongyaBob válasza freeapro (#4) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Engem. Az ilyen és ehhez hasonló effektektől lesz szép egy játék. Ha nem tesztik ki lehet kapcsolni.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#6) Abu85 válasza velizare (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az az EA Sports divízió.

(#2) Harlek: A Hitmanbe más effekteket fejleszt a LABS.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem tetszik a PureHair és jobb lenne egyre több játékban hasonló megoldásokat látni.Tudom hogy a grafika nem miden egy játékban,de azért 2016 -ban nézzenek már ki jól. És ezek pici pluszt adnak a játékokhoz.

A Witcher3 után a Witcher1 számomra grafikailag játszhatatlan,holott történetileg teljesen rendben van,a Witcher2 még szódával elmegy.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) vader108


vader108
tag

Abban teljesen egyetértek, hogy jelenleg az EA megoldása nem véletlen jutott vezető szerephez. Frostbite, az új Battlefront-al műveltek grafika terén, lenyűgöző világot tud az emberek elé tárni. Ezt továbbra is fokozni tudják. Arról nem beszélve, hogy nagyon jól sikerült optimalizálniuk a látvány mellé is. Tavalyi év optimalizációs pozitívuma abszolút ez volt. (Ne csak a negatív Arkham Knight és társait nézzük).

Beleborzongok mi lesz a Mass Effect: Andromeda-ban is ezek után.

Új Tomb Raider is szuper lett. Ajánlom mindenkinek.

(#9) alevan válasza freeapro (#4) üzenetére


alevan
őstag

TPS-nél 2 dolog van folyamatosan a szemed előtt: a karakter haja és segge. A Tomb Raiderben mindkettő élvezhető.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#10) velizare válasza Abu85 (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

tudom, hogy ők ea sports, de ennyire külön kasszából mennének?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) Abu85 válasza velizare (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bezony. Az anyavállalaton belül önfenntartók. Az EA teljesen külön divízióként és brandként kezeli őket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) szasanyi


szasanyi
félisten

Sok játék van ahol gyalázatos, de legalábbis bosszantó a futásteljesítmény és a sok ok közül pont PureHair efffekt van kiemelve? Mert ugye még ott a visszatérő driver és/vagy optimalizálási probléma vagy a DX12 mizéria ahol 1-1 tesztben a legtöbb VGA rosszabbul teljesít, úgyhogy mindenképp érdekes ennek hajszimuláció a túlértékelése.
Bár lehet, hogy ez is olyan mint a politika: egy-egy témával el kell vonni a figyelmet a valóban nagy problémákról. :U

(#13) tibcsi0407 válasza Harlek (#2) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Made my day! :DDD

https://utdetailing.hu/

(#14) velizare válasza szasanyi (#12) üzenetére


velizare
nagyúr

ez pozitív példa. a hairworks a dupláját ette nvidián kiadáskor. amdnél kétharmadára esett le az fps, amikor bekapcsoltad.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) szasanyi válasza velizare (#14) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet pozitív de egyúttal a leglényegtelenebbek közé tartozó. Az általam említett, valós problémák közül ezt kiemelni ezért vicces. Ennél már csak az a bosszantóbb, hogy a PC-s helyzet nem sokat javult pedig konzolokban is AMD GCN hardver lapul, de ott nagyon csekély problémával lehet találkozni. Én - és még sokan - azt hittük anno, hogy ez hoz jelentősebb fejlődést, javulást PC fronton de ez nem látszik igazolódni.

(#16) kalozhun100 válasza Televan74 (#7) üzenetére


kalozhun100
őstag

Witcher 1-2 reduxot! :)

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17) farkas1


farkas1
tag

Lara haja a képen úgy néz ki, mintha egy lenyalt paróka lenne.
Ezen még dolgozniuk kell a számítógépes fodrászoknak.

(#18) szasanyi válasza farkas1 (#17) üzenetére


szasanyi
félisten

Van fontosabb probléma - nem is egy -, ezért az lenne a jobb ha inkább azo(ko)n túlóráznának.

(#19) Abu85 válasza szasanyi (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Például?
Nem kötözködés, csak érdekel, hogy mire gondolsz. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) tibcsi0407 válasza szasanyi (#18) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A fizikai szimuláció fejlődésének ez egy fontos lépése. Később ha jobban ki tudják aknázni az erőforrásokat, akkor nem csak a haj lesz élethűbb. Pár éve még ilyen sem volt.

https://utdetailing.hu/

(#21) farkas1


farkas1
tag

Máshol azt írják, hogy a DX12 -n még dolgoznak és egy frissítés formájában fog megjelenni...

Tuti, hogy most is kész van, de a zöld márka miatt, ami a piac 85%-át adja, muszáj először a DX11-et nyomni, hogy látsszon a különbség egy darabig az ő javukra, és fogyjon a termék...

Ha egyből a DX12-vel kezdtek volna, és a kisebb piros kártyák tulajdonosainál futna szebben a játék, az üzletileg talán nem lett volna előnyös. Mert fény derülne a sok drága 980ti DX12-es hiányosságaira. Ezért még várni kell a "fejlődésre" egy kicsit, ... a frissítésig...

Addig ez a "rendszerkövetelmény":

OS: Windows 7 64bit
.......
DirectX 11

[ Szerkesztve ]

(#22) #06658560 válasza farkas1 (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

A komolyabb probléma: a csaj tökig mocskos, a haja mégsem tapad össze a dzsuvától, hanem kipöndörödik pár tincs...

(#23) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Arról volt szó, hogy win10 exkluzív d12-es játék lesz a TR, (pont abu írta ezt a ph-n), erre kijött egy Nvidiás hulladék, aszinkron compute és VXAO nélkül.... (És ezt most nem trollkodásból, vagy bántásból írtam, de azért szomorú.)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#24) kwzatz


kwzatz
őstag

Az új Tomb Raider azt is megmutatta, hogy egy 200e Ft-os videokártya nem elég a fix 60fps-hez 1080p-ben. :C

(#25) szasanyi válasza Abu85 (#19) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem is tételeznék fel semmi hasonlót veled kapcsolatban. :N Miért adnak ki még mindig olyan drivert ami - kis túlzással - használhatatlan, és szinte rögtön ki kell adni a javítását? Vagy drivernél maradva miért nem adnak ki évente több, jobban optimalizált (WHQL) drivert? Aztán sok NV játék AMD kártyával már High beállításon játszhatatlanná válik - persze itt alapvetően nem a 80k+ áru felső-közép árkategóriájú vagy afölötti kártyákra gondolok (bár ott is akadnak teljesítmény gondok) hanem mondjuk az R9 285-re - mint ellenkező esetben közel sem ilyen rossz a helyzet. Vagy ott a 80k+ árú R9 380X ami sokkal többet fogyaszt és jóval drágább mint a 380/285 mint amennyivel valójában erősebb (csak, hogy hw-es példa is legyen). Csak gyorsba néhány, de ott van még az esetleges általános optimalizálatlansági probléma köre is amitől az AMD és az NV sem mentes. Nekem annyira elegem lett ezekből, hogy újabb ~100k-s dVGA helyett vettem egy PS4-et. Most bosszankodás és szívás helyett játszok, ami még így is sokkal jobb ha nincs Ultra beállítási lehetőség. Majd akkor fektetek újabb százezreket Gamer PC-be ha megérdemlik, mert a játékosokat állítják az első helyre akikért nyilvánvalóan meg is tesznek mindent. Ha ez később sem történik meg akkor később sem veszek.

tibcsi0407: de miért ezzel a leglényegtelenebbek egyikével kezdik? Ők még nálunk is jobban ismerik a problémákat, és biztosan ismerik a fontossági sorrend fogalmát és lényegét is ezért érthetetlen számomra.

[ Szerkesztve ]

(#26) tibcsi0407 válasza szasanyi (#25) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért egy egész óceán megmozgatásához, vagy akár egy nagy füves terep szimulációjához sokkal több erőforrás kell. Gondolom itt szépen kiaknázzák, amit lehet, aztán lehet lépni előre. Szerintem már ez is valami. Persze, van sok más fontos is, de a Tomb Raider alapvetően jó játék, ez csak egy jó kis extra hozzá szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#27) #45185024 válasza farkas1 (#21) üzenetére


#45185024
törölt tag

farkas egyetértünk.
Ha nem is az hogy kész van de nem erőltetik, szponzorációs okokból :U
Sajnos a kártyák ma nem a valós teljesítményükön mennek... hanem amin a szoftverkészítő akarja hogy menjen.

(#28) #85552128 válasza beef (#3) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nekem is rögtön feltűnt, előtte még az ablakot is becsukja ha jól emlékszem szóval még huzat sem lehet :D Megint túltolták a hajszimulálás dolgot, szebb mint a Hairworks, de a tökéletestől még mindig messze van, néhol kifejezetten nevetséges ahogy lóbálózik a haja a semmitől mintha külön életet élne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) tibaimp válasza Harlek (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezen jót röhögtem, köszi, jól esett.... :C

Komolyra véve: én úgy tudom, hogy a tressfx pl fű-hullámzás, állatszőr stb. effektet is tartalmaz, lehet azokat fejlesztik.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) arn


arn
félisten

Nekem is a hitman ugrott be :) most mar nem is kell jo jatekot csinalni, a lenyeg, hogy lobogjon a haj... Akkor tunne profinak az egesz, ha ezeket beepitik, de eszre sem veszed, ha nem akarod.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) #06658560


#06658560
törölt tag

kicsit gyúrnak rajta, aztán kiadhatják a Rapunzel játékot harmadik nézetben. ;]

(#32) velizare válasza Harlek (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

majd a fanszőrzetet fogják megcsinálni vele. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#33) b. válasza alevan (#9) üzenetére


b.
félisten

Élvezhető, csak messze van a természetestől. kb 3 másodpercenként lobog meg dobálózik jobbra balra. Inkább erőltetett és giccses, mint természetes. A Popsija valóban szuper,

farkas21 :
Örülök, hogy te így belelátsz a dolgokba, és valóban , mindenkinek dx12 oprendszere van, és vörös kártyája. igazad van, sokkal jobb lenne ha a felhasználók 80 százaléka hátrányba lenne , mert Nv kártyájuk van.
Mintha a cikk nem pont arról szólna, hogy nektek milyen jó a TressFx , de persze megint bejön a gonosz csúnya NV, aki nem akarja hátrányba részesíteni a PC felhasználók négy-ötöd részét. Indulhat a troll háború.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) b. válasza farkas1 (#21) üzenetére


b.
félisten

Ja még annyit, ne hogy meglepődj majd, hogy dx12 alatt is jobban fut zöld oldalon a játék. . marketing bulshit from AMD.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) farkas1 válasza b. (#33) üzenetére


farkas1
tag

Akkor te is látod, hogy így akadályozza egy (majdnem) monopólium a fejlődést.
Futhatna a játék sokkal jobb grafikával, de hát az elavult 980ti raktárkészletet ki kell előbb söpörni, lehetőleg aranyáron.
Ezért egy darabig akkor még maradjon a DX11 rendszerkövetelmény.....
Igaz évek óta elavult, de az NV nagy és ők csak azt tudják támogatni, DX12-ben nagyot lassul a 980ti, ezért vár az egész világ addig míg fejlesztenek valamit.
Eddig minek is fejlesztettek volna, amikor minden felvilágosult felhasználó tudja, hogy az NV-é a legfejlettebb kártya minden játékhoz, DX-hez, stb. :K

[ Szerkesztve ]

(#36) SpongyaBob válasza b. (#33) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"Indulhat a troll háború."

Így kell elindítani, igen.

"mindenkinek dx12 oprendszere van, és vörös kártyája." Ezt senki sem állította, ő sem, az oprendszerről meg ugye annyit, hogy egy kattintás Dx12 képes rendszerré frissíteni ;)

"a felhasználók 80 százaléka hátrányba lenne, mert Nv kártyájuk van." Konkrétan itt értettél egyet azzal amit ő leírt :R Magyarán azért nincsen változás mert az NV azt akarja és nem pedig azért mert ezzel esetleg jobban járhatna a PC ipar.

(#34) b. A csúcskategórián kívűl mindenhol van ellenfele az Nvidiának bármilyen meglepő is ez a számodra, és ez sokkal többeket érint mint a csúcskategória. Egyébként meg egyértelműen a Pascalra játszik az Nv, húzza az időt ameddig csak lehet, hogy addig maradjon a Dx11 ameddig csak lehet, mert ez jó nekik így. A helyükben én is ezt tenném, ebben semmi meglepő nincsen üzleti szempontból. Ő is ezt írta le, egy rossz szót sem szólt az Nvidiáról.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#37) sheep válasza kwzatz (#24) üzenetére


sheep
addikt

Beállítást nem írtál. Very high-hoz elég a 200ezres :D
A high beállításokhoz meg még egy százezres kártya is elég , fixen megvan a 60 fps
(gtx 970)
Na oké, nem mindíg, amikor átvezető animáció van akkor leeseik picit.
De az meg kit érdekel..

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#38) b. válasza farkas1 (#35) üzenetére


b.
félisten

Érdekes meglátás elavultnak nevezni a jelenlegi leggyorsabb egy GPU-s kártyát a piacon, úgy, hogy Nincs a piacon egy egyetlen egy dx12 játék sem kint. átgondolod miket írsz? elavult 980 Ti raktársöprés. Lennénk egy páran , akik szívesen belesnének egy ilyen raktársöprésbe, szerintem AMD oldalon is.

Rubbi (#36): de írt és Én nagyon is tisztában vagyok az AMD oldalon lévő kártyákkal. Nincs ott semmi gond, nem is írtam ilyen dolgot.csak éppen nettó baromság ez a mumus dolog,amivel az Nv itt baszogatva van. és a Dx 12 vel jönni, amikor még nincs egyetlen játék sem rá. Egyértelmű, hogy egy játékkészítő sem fog széllel szemben pisilni sem az Nv nem fog behódolni senkinek, mikor ő a piacvezető.ezzel egy igen csak nagy vásárlóerőt képvisel, minket. Bármilyen szar ügy ezt kimondani, ez minket, NV kártya tulajokat szolgál ki, nagyon helyesen. vagyunk egy páran. majd mire kell, addigra megjön a támogatás is az ő részükről is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) GodGamer5 válasza b. (#38) üzenetére


GodGamer5
addikt

Pedig egy 980 fényévekkel elavultabb felépítésű, mint egy komolyabb Radeon, csakhát ez a pénzről szól , a játékfejlesztők meg ilyen alapon szarnak a Radeonok képességeire...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40) b. válasza GodGamer5 (#39) üzenetére


b.
félisten

Elavultabb felépítésű, mert a jelennek él.és most kiszolgál. Elmondhatnád miben láttad eddig előnyét a GCN technológiának. Eddig, amióta van. Esetleg a többlet fogyasztásban vagy a lassabb teljesítményben? mire kell addigra az Nv is rálép a GCN szerű felépítésre. A radeon jövőbemutató felépítésű már évek óta, csak nem látszik te meg Játszhatsz jelenben és szívhatod a fogad, hogy tudod hogy a te kártyád modernebb , csak lassabb és többet eszik.
Jön a VR hype, aztán majd mindenki pofára esik, hogy az egy GPU-s megoldások közül egy 980 kártya is elég lesz a jelenleg készülő VR játékok kiszolgálásához, GCN ide, vagy oda.(vagy fordítva, egy Radeon sem és Nv sem lesz elég hozzá, GCN ide vagy oda.)

farkas1 : Az , hogy évek óta elavult elárulhatnád hogy jött ki. nyár óta van Win.10., vele Dx 12.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) velizare válasza b. (#40) üzenetére


velizare
nagyúr

amd vs nv topicba pont tegnap linkeltek egy motion sicknesses videót. a készítő adás után szerintem egy egészséges rókának adott életet.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#42) kovászos válasza Harlek (#2) üzenetére


kovászos
tag

Hehehehahaha ez nagyon jó!

(#43) b. válasza velizare (#41) üzenetére


b.
félisten

nem láttam,.. tudnál linket dobni?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) velizare válasza b. (#43) üzenetére


velizare
nagyúr

[link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#45) b. válasza velizare (#44) üzenetére


b.
félisten

Hát szerintem mind1 milyen kártyám lesz, ez nekem kimarad az életemből :DDD
Köszi a linket

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) kwzatz válasza sheep (#37) üzenetére


kwzatz
őstag

[link]
Vannak ilyen részek a játékban. Purehair nincs is maxon, depth of field off, FXAA, és a 980Ti-vel beesik 55-re. Akárhogy nézem, elég gáz. :D

(#47) #85552128 válasza kwzatz (#46) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mind a 4 mag 90-100%-on, gpu használatot meg nem mutat, valószínűleg teljesen mindegy milyen kártya lenne CPU limit van.

[ Szerkesztve ]

(#48) kwzatz válasza #85552128 (#47) üzenetére


kwzatz
őstag

Valóban, nem figyeltem. Bevallom, ez fel sem merült volna bennem... Mondjuk ez talán még érdekesebb. Főleg ha összehasonlítjuk ezt az élettelen környezetet mondjuk egy Novigraddal a Witcher 3-ból. Nem tűnik ez valahogy indokolatlannak?

(#49) Loha válasza #85552128 (#47) üzenetére


Loha
veterán

TECHSPOT: Rise of the Tomb Raider PC Graphics and CPU Performance

"The graphics are so mind-blowing that I've nearly played the game twice. The first time I was so taken in by the incredible graphics that I often lost focus of the storyline and objective."

Szerk.: CPU teszt is van.

[ Szerkesztve ]

(#50) #85552128 válasza Loha (#49) üzenetére


#85552128
törölt tag

A videóra reagáltam, ott CPU limit miatt csökken az FPS. Battlefrontban is előtudok hozni olyan helyzetet, hogy 60 alá essen az FPS és az egy jól optimalizált címnek volt titulálva.
Mondjuk ez alapján meg a PureHair 15-20%-ot kér (980 Ti), nem pedig 3-5 illetve 6-10-et...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.