Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinesol


Sinesol
veterán

"Sokat nem változott a helyzet, továbbra is az internetelérés jelenti a legnagyobb limitációt, nem véletlen, hogy a teszt az Egyesült Államokra korlátozódik"

Éppenséggel logikusnak sem nevezhető, EU-ban, vagy akár Japánban, Kanadában is igencsak jó a net, sok helyen talán jobb is mint az Egyesült Államokban. Plusz sokszorta több az elérhető felhasználó/tesztelő is.

Szerintem inkább amiatt korlátozott a dolog, hogy nincs elég számítási kapacitásuk.

[ Szerkesztve ]

(#2) Abu85 válasza Sinesol (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kapacitás lenne. Azért a mai hardverek közül egy Radeon Pro V340-re rá lehet nyomni négy-hat felhasználót, és akkor kb. 5-4 TFLOPS/user. Ez azért egészen extrém ahhoz a szinthez képest, ahogy mondjuk egy régebbi rendszer működik, hiszen ott egy gyorsítót kisajátított egy user, vagyis egységnyi helyre beépített rendszer negyed-hatodannyi játékost tudott kiszolgálni. Ma már tehát a kapacitás nem akkora gond, megvan a hardver, hogy ez jól kezelhető legyen. Ráadásul az SR-IOV ezt konfigurálhatóvá teszi, nem kell játékspecifikusan kiépíteni a hardvert, mert a teljes GPU virtualizált. Persze lehet, hogy a Google őskori VDI technológiát használ, amely nem kezelhetők eléggé általánosan ahhoz, hogy egy GPU több usert is kiszolgáljon egy játék során, de ez alapvetően a saját hülyeségük lenne. Gondolom ha így is van, akkor is a tényleges elérhetőségnél már modern megoldásokra váltanak. Számukra még az is hasznos lenne, ha egyedi lapkát rendelnének.
Sokkal inkább probléma a késleltetés, mert az európai játékosoknak európai központ kellene, amit ki kell telepíteni. Minél messzebb vagy a központtól, annál rosszabb a késleltetésed.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) moleculez válasza Abu85 (#2) üzenetére


moleculez
veterán

A késleltetés az sztem is necces, most is minden ms-ért ölnek a komoly játékosok, pedig saját gépen fut.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) DjFlanker válasza moleculez (#3) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Ez nyilván nem a "komoly" játékosoknak van szánva, épp ez a lényege szerintem.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#5) #72042496 válasza DjFlanker (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is így gondolom.

(#6) Sinesol válasza Abu85 (#2) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja tényleg, a késleltetés, erről meg is feledkeztem. :B
Amúgy csak az USA-ban vannak google adatközpontok, szerverek? Én valamiert azt hittem, hogy vannak még elszórtan itt-ott, hogy zökkenőmentes legyen a szolgáltatás. Pl. Steamnél is vannak régiónként szerverek, persze az teljesen más dolog, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#7) fpeter84 válasza Sinesol (#1) üzenetére


fpeter84
senior tag

Itthon tényleg elég jól állunk szélessávú net kérdésében, de pl Németország meglepő módon erősen katasztrofális, ami az egyik nagy piacuk lehetne! A nagyobb városok közepén természetesen ott is van sokszáz megabit / gigabit, de a közepes nagyobb városokban már nagyon gázos a helyzet... Egyszerűen elavult a gerinchálózatuk és nem tudnak megegyezni a szolgáltatók / tartományi kormányok / szövetségi kormány hogy kinek milyen arányban kellene állnia a fejlesztéseket, az évek pedig mennek, és az akinek jut pár-10 mbit megbízhatóan az örülhet, de sokan annak is örülnek ha az 1-2mbit havi 20-30 euróért éppen nem haldoklik... Nekünk az lehet a szerencsénk hogy először rendesen elmaradtunk, és amikor letették a szolgáltatók az alapokat az már olyan modern lett hogy azt lehet továbbfejleszteni elviselhető költségekkel...

(#8) flegga92 válasza fpeter84 (#7) üzenetére


flegga92
senior tag

Angliában is ugyan ez volt a helyzet, legalábbis pár évvel korábban biztos így volt. Rosszabb volt, mint nálunk a vidéki Telekomos ADSL...

Én egyébként kifejezetten örülnék egy ilyen szolgáltatásnak, ha korrekt áron lesz elérhető. Ritkán kedvet kapok 1-2 játékhoz, viszont ezért nem akarok drága gépet venni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Thusor válasza NewHope88 (#9) üzenetére


Thusor
őstag

Mobilnet is bőven kiszolgálhatja a legtöbb olyan embert akinek nem adatott meg a kábelen több 10 mbit. Van olyan szolgáltató ahol pár ezer forintért korlátlan netet adnak, akár flottában is de akár anélkül is. 2 éve már csak 4G hálózaton tolom az Xbox One játékokat. 30-40 mbit letöltés és feltöltési sebesség van általában. Ez bőven elég arra, hogy multizz. Az igaz, hogy a több 10 gigabyte-os játékok nem fénysebességgel jönnek így le de azért egy instant-on xbox este míg alszol letölti a beállított játékokat.

Ez a net elég lehet akár egy ilyen google felhős dologhoz is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#12) flegga92 válasza NewHope88 (#11) üzenetére


flegga92
senior tag

Telenor Hello Data 6k. Havonta egyszer kell telefonálni vele, meg elméletileg nem használhatod kijelző nélküli telefonálásra nem alkalmas eszközben, de ez a kutya sem nézi.
Szüleim a Telekomnál 8-9k körül fizetnek a 15 Mbites netért (ami valóságban inkább 5-10 Mbit közötti) + TV. Telenor HD+Mytv ugyanennyiből kijön.

(#13) Thusor válasza NewHope88 (#11) üzenetére


Thusor
őstag

Telenor Hello Data. 5520 Ft. Korlátlan mobilnet belföldön. Annyi megkötéssel, hogy havonta egyszer indíts róla hívást.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#15) icemad válasza Sinesol (#6) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hollandiában biztos van Google és Microsoft is. 2 évig dolgoztam a Microsoft féle Ams5 és Ams6 adatközponton mint elektrotechnikus.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#16) fpeter84 válasza NewHope88 (#9) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nyilván, de itt vadkeleten arányaiban véve mégis sokkal jobb a helyzet! Nálunk az ország jelentős részén - tehát nem csak pöst - elérhető minimum a 100mbit de akár a gigabit is havi tizenpár eurónak megfelelő összegért, míg németország jelentős részén mint írtam annak is örülnek az emberek ha a 20-30 euróért adott 1-2 mbit éppen megy és nem sztrájkol! Arrafelé sok sok évvel korábban építették ki a gerinchálózatot ami úgylátszik technikai szempontból pont annyival korábbi hogy fejleszthetetlenné vált mostanra (vagy inkább már 10 évvel ezelőttre is), és az ottani nem túl hatékony, egymással harcoló kormányzati szervek nem tudják eldönteni mi is legyen... Egyszer majd csak lépnek egyet és akkor sok időre helyreáll a szolgáltatás minősége és tudása a legtöbb helyen, de 10 évvel ezelőtt is azt hitték ott az emberek hogy már nem kell erre sokat várni, aztán még mindig olyan...

Amúgy se fűzök túl nagy reményeket egy ilyen szolgáltatáshoz - a marketing és a hype nyilván először el fogja adni - de az emberek hamar rá fognak jönni hogy a lagg egy legyőzhetetlen ellenség és sokan le fognak kopni az ilyen szolgáltatásokról, végül meg befuccsol mert nem lesz rentábilis... Filmnézéshez tökéletes megoldás a stream, de ahol fontos a reakcióidő ott nevetséges az egész ötlet úgy ahogy van...

A nagyvállalati környezetekben azért lehet eladni az ilyen felhősített, csak egy terminálja van a dolgozónak és valójában a nagy gép képét nézi, mert egyrészt az inkompetens vezetőség elhiszi a marketing bullshittet hogy ez jól működő dolog, másrészt nem hajlandó meghallgatni az alkalmazottak panaszait akik szenvednek az egésztől, hiszen odafent sokaknak a prémiuma múlik azon hogy sikeresnek legyen elkönyvelve a projekt! Másrészt vannak kétségtelen előnyei: a biztonság jobban kézben tartható - lenne, ha az egész nem winfos alapokra lenne helyezve :W ... Nyilván a játékoknál is ezért merült fel ez az igény és ezért pénzelik az ilyen projekteket a nagy stúdiók: ha ez működne, akkor lényegében véve örökre leszámolhatnának a kalózpiaccal...

(#17) kikikirly


kikikirly
senior tag

Koca játékosoknak jó,vagy aki sokat utazik valamilyen okból.Aszt viszont nehezen tudom elképzelni hogy akárcsak egy átlag gamernek ez jobban megérje mint venni egy Ps4 Pro/Xbox One X konzolt és korlátlanul játszhat,Ultra grafikán amennyit csak akar,nem pörög a számla. Laggot szerintem meg lehet oldani,nem mindenki érzékeny a normális mértékű késleltetésre.
Idő eldönti kinek van igaza.

(#18) 0P1 válasza Thusor (#13) üzenetére


0P1
aktív tag

És ennek a Hello Data-nak mennyi a tényleges sávszéle? Mármint, ahol amúgy van 4G+ (Hipernet) lefedettség? Azt tudom, hogy 225-300 Mbit között van a maximális, de átlagban ténylegesen (megfelelően lefedett terület esetén) mi érhető el ezzel a Hello Data csomaggal?

(#20) nuri válasza flegga92 (#8) üzenetére


nuri
aktív tag

(#21) Thusor válasza NewHope88 (#19) üzenetére


Thusor
őstag

Annal joval tobb. 4G halozaton olyan 30/40 mbit. 4G+ halozaton 130/40 mbit. Ez az atlag.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#22) hardzsi2 válasza nuri (#20) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Szerintem ezt szeretted volna linkelni: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/geforce-now/server-status/

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#23) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Amíg 400 euróért van konzol, ezeknek a streaming szolgáltatásoknak nem sok értelme van. A játékot itt is külön meg kell venni hozzá, tehát csak a vasat pótolja. Ha valaki állandóan úton van, annak talán jó lehet például.

(#24) #72042496 válasza MeszesKPT (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

"tehát csak a vasat pótolja"

Épp ez a lényege. Ugyan nem akarnék kazán gamer PC-t, hangos és lassan töltögető PS4 Prót, régebbi játékokhoz PS3-at és PS2-t fenntartani, ha egy HTPC-szerű eszközön, médiaboxon, netán az okostévén elérhető lenne a legtöbb játék.

A különböző streaming szolgáltatások pedig kezdenek ebbe az irányba mutatni. Nekem ezért izgalmasak, még ha relatíve drágák és kiforatlanok is. (Plusz nyilván jobb lenne egy közös platform, de arra nincs sajnos még esély sem.)

[ Szerkesztve ]

(#25) icemad válasza #72042496 (#24) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Van már ilyen androidos tv-boxra. Csak kontroller kell hozzá. Én a Liquidsky-t használom, de van még rengeteg. Telefonon és tabletten is működik. Meg persze gyengébb PC-n, laptopon. Viszont kell hozzá egy minimum 50-es net, meg játékok a steam könyvtárban.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.