Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) student


student
őstag

nagyon helyes remélem 1év mulva is feleződik mert ennyiért se éri meg

(#2) Silentfrog válasza student (#1) üzenetére


Silentfrog
veterán

Sőt két év múlva már ingyen fogják adni! ;]

(#3) banhammer válasza student (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Kinek mennyiért éri meg annyiért veszi meg.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) radi8tor válasza banhammer (#3) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem megéri az Intel még ennyiért is. Nincs is problémám vele. :N

⭐ Stella

(#5) D1Rect válasza student (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Mutass valakit aki szerint az SSD drága, és én mutatok neked valakit aki még sose látott olyat...

(#6) banhammer válasza radi8tor (#4) üzenetére


banhammer
veterán

Anno 2010 év végén kb. 32 ezer forintért vettem az OCZ Vertex 2 60 Gbyte-os meghajtóm.
Nekem a kb. a 30 ezer forint a lélektani határ.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Közelednek azok az árak, mondjuk ebben a vinyó drágulás is játszik..

(#8) djculture válasza Silentfrog (#2) üzenetére


djculture
félisten

Hát szerintem ha így halad 2 év múlva kb 20k lesz egy 256-os. Az is lenne az értelmes ára.

(#9) radi8tor válasza banhammer (#6) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

48e Ft-ért vettem 160GB-os Intel 320-ast pár hónapja (számlát intézte egy ismerős) :D

⭐ Stella

(#10) Silentfrog válasza djculture (#8) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor az 512gb-os meg 35k? Kizártnak tarom,de a proféta szoljon belőled!

(#11) #56573440


#56573440
törölt tag

én most költöztettem a céges gépet ssd-re, és az csak egy 60-as kingyton v+200 tehát nem a paletta csúcsa (sose volt...) de ez is olyan szinten dobta meg a teljesítményt, hogy azt leírni se lehet... egyből indul minden, komolyan megérte a befektetést (más kérdés hogy tokkal vonóval 17k fölé csúszott kicsit, ami azért már elég baráti lenne...

(#12) djculture válasza Silentfrog (#10) üzenetére


djculture
félisten

Hát tekintve hogy tavaly még a nyavaja 32gigásakat is ilyen 17k ért adták a boltok, most meg 64-es annyi persze egy két túlárazott márkást kivéve. Gyorsan csökken az ára ha így halad háromnegyed évente feleződik.

[ Szerkesztve ]

(#13) mghltm válasza Silentfrog (#10) üzenetére


mghltm
addikt

nyilvan ezt nehez/nem lehet pontosan megjosolni, de a 128gb-os samsung 830-as ara a kezdeti brutto 50k-rol a 2/3-ara esett 4 honap alatt ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) as86


as86
csendes tag

Szerintem ez már így közelít a jóhoz, amikor meg a ~250 gigások lesznek 30 ért akkor alatta nem léteznek majd a kisebbek. Mert az 1 tera lesz 70k, a kicsik meg kihalnak.

(#15) banhammer válasza radi8tor (#9) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem ez nem a kinek a nagyobb az e-pénisze verseny.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) pincehely válasza student (#1) üzenetére


pincehely
addikt

Ha azt mondod, hogy nem éri meg, akkor még nem használtál ssd-t.
Na ha valami, akkor az megéri.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#17) djculture válasza radi8tor (#9) üzenetére


djculture
félisten

Én 60-ért vettem a 8db raptort, vezérlőm meg már volt. Lehet hogy az ssd elérési időbe király meg ez zajos az meg halk de szekvenciálisba 800megával ír olvas a kötetem:)
Mindenkinek megvan a maga hülyesége ha kellően lemegy az ára átcserélődik 8db 250-es ssd re :)

[ Szerkesztve ]

(#18) radi8tor válasza djculture (#17) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Laptopba nehezen raknál bele 8db Raptort. :P
És nehezen tudsz akkora sebességet elérni Laptop esetén, mint bármilyen SSD-t belerakva.

pusszycat: Víruskeresés olyan 250MB/sec-el szokott futni. Kis fájlok esetén felmegy 500MB/sec-re (bufferelt olvasás).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19) pusszycat válasza #56573440 (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Arra lennék kíváncsi h egy víruskeresés kb. mennyivel tart rövidebb ideig, mint HDD-n? :U :F

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) djculture válasza radi8tor (#18) üzenetére


djculture
félisten

Az biztos :K

(#21) #56573440 válasza pusszycat (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

nincs releváns mérésem, mert az előző partíció kétszer ekkora volt, plussz nem igazán szoktam ezeket figyelni, az időzítés 23:59-re van téve, amíg reggel beértem mindig lefutott :DDD sokkal fontosabb számomra hogy a doksikat hogyan nyitom meg miközben ezt azt konvertálok meg dupla magas a tálca mert minden megy

[ Szerkesztve ]

(#22) #21346560 válasza student (#1) üzenetére


#21346560
törölt tag

Jobban jártál volna ha meg sem szólalsz.... vagy legalább mi többiek mindenképp jobban jártunk volna az okosságoddal.
Csak egy kis érdeklődés! Dohányzol? Iszol? Jársz szombatonként buliba? Nekem egyik sem éri meg....

(#23) Mr President


Mr President
senior tag

Én arra várok már, hogy az ssd-k árcsökkenését a merevlemez gyártók is árcsökkenéssel fogadják.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#24) defi


defi
tag

Cégnél múlt hónapban volt gép park frissítés első üteme, már akkor valami 1000-1500 Ft volt csak a "nevesebb" és legkisebb SSD illetve HDD között a különbség, naná hogy SSD-re esett a választás :)

LOAD "*",8,1

(#25) fricz19 válasza #21346560 (#22) üzenetére


fricz19
őstag

kb mind a ket hozzaszolas egy szinten van...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#26) #21346560 válasza fricz19 (#25) üzenetére


#21346560
törölt tag

Látom a szarkazmust nem nagyon ismered :U

"A szarkazmus valakinek vagy valaminek a gúnyolása, vicctől, humortól mentesen."

(#27) hibavissza válasza radi8tor (#9) üzenetére


hibavissza
veterán

jah, csak nehogy nav ellenőrzés legyen az ismerősnél a garanciaidőn belül, mert adhatod vissza. egyébként meg ezt úgy hívják csalás. tehát csaló vagy :D

(#28) radi8tor válasza hibavissza (#27) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért lenne? Nem értem miért adócsalás, ha a számlát valakinek a cégére kéred, aki elszámolja az ÁFÁt és visszaadja neked.
Lehet valamit félreértettél. iPon-ban vettem a cuccot.

⭐ Stella

(#29) #56573440 válasza radi8tor (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért kérheti vissza az áfát mert a cég számára vásárolta, és ott használja. ha te is a cég telephelyén vagy, és ott használod akkor semmi para. ellenkező esetben megkérdezhetik ellenőrzésnél hogy a saját, cég számára vásárolt eszköz hol van. ha azt mondja hogy odaadta neked, akkor megvágják.

te mint magánszemély nem vagy jogosult a termék áfájának visszaigénylésére. más kérdés hogy általában ezt is ki lehet kerülni, ettől még tény a tény, ha nem alkalmazott vagy akkor nem igényelhetné utánad vissza az áfát.

[ Szerkesztve ]

(#30) radi8tor válasza #56573440 (#29) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tovább lett értékesítve egy projekt keretein belül. Ki lett írva rá anyagnak.
Gondolom ilyenkor már nem érvényes ez a dolog rám.

⭐ Stella

(#31) Silentfrog válasza radi8tor (#28) üzenetére


Silentfrog
veterán

Han vigyázol még fel is akasztanak érte a mai gazdasági helyzetbe! :DDD

(#32) #56573440 válasza radi8tor (#30) üzenetére


#56573440
törölt tag

nah azért az más mint amit eddig tudtunk, eddig annyit mondtál legalábbis ennyi jött le nekem, megvetted a cimbi cégének nevére, ő meg visszaadta neked az áfát. ez ebben a formában egészen biztosan nem szabályos.

ha továbbértékesítette neked, akkor továbbra sem értem a helyzetet. ebben az esetben ő visszaigényeli az áfát amit visszaad neked. így van egy nettósított ssd-je saját céges használatra. majd eladja neked = továbbértékesíti. ezesetben az eladási ár után köteles befizetni az áfát, amit már neked odaadott...
tehát max a vételi és eladási ár áfakülönbsége amit nyerhettél volna ezzel.

lehet hogy én nem értem a helyzetet, de ez egyre kuszább ebben a formában.

[ Szerkesztve ]

(#33) radi8tor válasza #56573440 (#32) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, kuszálódik a sztori. De kiderült belőle nekem, hogy mivel papíron már el van adva az SSD másnak, ezért nekem nem kell aggódni semmi miatt. :C

OFF vége :R

⭐ Stella

(#34) #56573440 válasza radi8tor (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

neked egyébként sem, max a céges cibinek. ;)

(#35) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nagyon helyes, csak csökkenjen még jobban az ára.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#36) banhammer


banhammer
veterán

Ahogy megjelent ez az elemzés a Föld kérgében óriási feszültségek keletkeztek és ezek pont azokban a távol-keleti országokban fognak hatalmas földrengést kiváltani pár héten belül ahol a legnagyobb memória gyárak vannak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#37) radi8tor válasza banhammer (#36) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd a végén lecsap a banhammer. :C

⭐ Stella

(#38) Fecogame


Fecogame
veterán

Megmondtam ;)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#39) lujó55 válasza Fecogame (#38) üzenetére


lujó55
őstag

a jóisten tartsa meg a jó szokásodat! :R
ha hamarabb ismerlek, elkértem volna tőled a múlt heti lottószámokat :D

(#40) Fecogame válasza lujó55 (#39) üzenetére


Fecogame
veterán

Még most is elkérheted a múlthetieket ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#41) Davs


Davs
tag

A mostani arakat nezve en is raszedtem magam SSD ujitasra, EBayrol rendeltem azt az ultrabay-os dockolot (HDD DVD helyere notiban) + slim sata-usb kabelt (DVD-nek), amint megjon (max 1 honappal szamolok) veszem is bele az SSD-t (vertex 3 vs intel 330..addig eldontom :D)

(#42) ledgeri válasza Fecogame (#38) üzenetére


ledgeri
nagyúr

de jó, akkor majd amikor 2 éves lesz a glépem akkor már megéri az upgrade...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#43) lujó55


lujó55
őstag

Azért azt még jó lenne tudni, melyik mekkora újraírás-olvasás periódussal bír. Ha jók az ismereteim a nagyobbak nem olyan tartósak, bár igaz, hogy gyorsabbak. A listából vajon melyiket érdemes választani, ha az adatbiztonság a legfontosabb?

(#44) radi8tor válasza lujó55 (#43) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd, milyen topicot találtam neked: [link]

⭐ Stella

(#45) vond válasza Fecogame (#38) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szíííípen eltaláltad a mostani árakat, gratula... De jövő ilyenkor szerintem nem lehet még 10 ropiért 120-ast venni, 15-ért esetleg... Bár ne lenne igazam... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46) lujó55 válasza radi8tor (#44) üzenetére


lujó55
őstag

OFF: :R

(#45) vond: minden attól függ, lesz-e IMF védőháló :D

[ Szerkesztve ]

(#47) BiP válasza vond (#45) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem sem. Az árcsökkenés mértéke mindig csökkenő tendenciát mutat. Tehát lassul a csökkenés.
(a cikkből is látszik, hogy az újabb és nagyobb modellek ára zuhant jobban -mondjuk volt is miből)

A lélektani határ amúgy nálam is 30e. Jó látni, hogy ebbe már egy jófajta Sata-3-as 120-as is belefér.

(#48) Vigneau válasza BiP (#47) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam is ez a határ, de jó lenne megérni minél előbb a 240/256GB-os méretet ebben az árban. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#49) franc0


franc0
őstag

Egyáltalán nem drága az SSD, a magyar tárca lapos, az ÁFA meg magas.
Nekem SSD van a privát és céges laptopokban, az asztaliban is. Nem úri passzióból. Megéri.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#50) BiP válasza franc0 (#49) üzenetére


BiP
nagyúr

Plusz ugye az árfolyam is közrejátszik valamennyire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.