Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsc


lsc
nagyúr

A látogatás után gondolom minden rendbe jön . Egyébként ez már hír az nv-nél ?

Az élet kegyetlen .

(#2) mmdms


mmdms
addikt

"A zöldek jelenleg a belépőszintre nevező, GT218 kódnevű lapkát gyártják nagyobb mennyiségben, míg a méretesebb GT216 és GT215 csak korlátozott példányszámban elérhető."

Most akkor ezek új gpu-k? Ha igen lehet valami többet is tudni róla?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3) Abu85 válasza mmdms (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - most készülnek az asztali változatok. A GeForce G 210 már elérhető az OEM-eknek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) emmm


emmm
senior tag

Hmm...ezek szerint ez a hír mégis igaz? A másik topicban ezt pletykának fogták még pár napja...

(#5) Tenken


Tenken
őstag

Ez így elég nagy bukta szerintem.
Belegondolva, hogy mennyi pénzt fecceltek a játékfejlesztők "bezöldítésébe",
most meg az új generáció azt szegmenst célozza, ami igazábol maximum egy tetris futtatására alkalmas...
Azért attól nem kell tartani, hogy lehúzzák a rolót, de remélem tanulnak a leckéből, és inkább a saját mérnökeiknek kezdenek el tejelni, mint független fejlesztők szimpátiájának, vagy a marketinges okostojásoknak.
Szerintem ha bekövetkezne a legrosszabb, és valóban kiesnének a közeljövőben a mainstream/perfomance desktop kategóriábol, akkor is lesz esély egy szemléletváltással és okosabb befektetésekkel megtakarítani annyit, hogy kifejleszthessenek egy visszatéréshez alkalmas családot megint. Addig meg majd tömjük az AMD zsebeit, de azoknak meg szüksége is lesz rá, mert az Intel már megtanulta, hogy nem szabad ülni a babérokon,
így jól jön majd a kis extra nekik CPU fronton ;] .

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6) zsirfecske


zsirfecske
addikt

ion2 + via nano? na az jólenne, és akkor az intel bekaphatja az atomos politikájával együtt.

mondjuk gépemben intel proci van, ma már simán full amd platformot választanék. nem minden a teljesítmény :)

(#7) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát végül is jobb később mint soha érdeklődni az új technológia iránt. :DDD

<-ƘƘ->

(#8) rudi


rudi
nagyúr

És valójában meg a Tegra gyártását zsírozták le :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rudi válasza Tenken (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, az NVIDIA már a GT200-zal sem elsősorban a játékosoknak kedvezett. Teljesen más irányba mozdultak, és tekintve, hogy a felsőbb kategóriás VGA-k piaca nem túl nagy, gazdaságilag minden bizonnyal a helyes irányba mozdultak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) divrapier


divrapier
tag

1:13-1:47-ig, ez jut eszembe most a két cégről :DDD

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#11) BiP


BiP
nagyúr

Nyilvánvaló, hogy azért van ez a látogatás, hogy rápirítsanak a TSMC-re, hogy mi a fenét csinálnak, ill. ha szimplán gyártási probléma, akkor megnézzék, mi a gond, mert az a 7 működő darab elég siralmas. Gondolom az nVidia nem kevés pénzt fizet a gyártásért, jobb kihozatali arány az elvárható.

(#12) JanR


JanR
addikt

Haat, jolvan, egyeztessenek, de ne hogy ki merjenek esni a VGA piacrol, mert hisztizni fogok :DDD

(#13) smkb


smkb
őstag

Vajon a Viának miért lenne érdeke egy Via Nano Ion... épp most jelentették meg a Pico ITX formátumú 10*7.2cmes kis lapjukat Via Eden ULV + a Chrome9-el felvértezve hd video gyorsításra és dekódolásra hdmi kimenettel stb. Azaz mindenük megvan házon belül egy Atomos Ion platform ellenfeleként, mindössze annyiban szenvednek hátrányt, hogy a Chrome valószínűleg 3dben kisebb teljesítményű mint az Ion, de ebben a szegmensben úgysem ez a lényeg, hanem hogy a hd videókat támogatja, fogyasztása meg alacsony.

(#14) Male válasza BiP (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, ez a "jövőbeli partnerkapcsolatról egyeztet a TSMC-vel" pont egy gyártási problémánál erősen fenyegetés szagú :U

(#15) 00roli00 válasza BiP (#11) üzenetére


00roli00
aktív tag

Lehet megnézték hogy nem hazudik-e a TSMC és tényleg van 7 működő darab. :DDD

(#16) Abu85 válasza smkb (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért ne? ... a VIA nincs olyan helyzetben, mint az Intel, hogy a legkisebb változás is elmozdítja negatív irányba a hegy tetejéről. Nekik az a fontos, hogy eladják a Nano-t. Tök nyolc, hogy milyen vezérlő van mellette. Ha az Iont veszik, hát vegyék. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) VaniliásRönk válasza Abu85 (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Arról nem beszélve, hogy az Ionnal legalább el tudnák adni a Nanót, saját chipsettel láthatóan nem igazán kelendő. Nem ártana végre csinálni egy új északi hidat rendes IGP-vel...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) Tenken válasza rudi (#9) üzenetére


Tenken
őstag

Ja tudom, hogy gpgpu stb..
De azért nem kellett félteni a GT200-at a radeonokkal szemben játékok alatt sem, szerintem a legfőbb hátránya az ára volt sokáig..
Most pedig ehhez képest olyan termékeket kezdenek el nyomatni "új" szériaként aminek a feladatával kb az inteles IGP-k is megbirkóznak.. Oké, hogy azokból nyilván többet lehet eladni, de ez számomra akkor is egyértelmű kudarc (még ha pénzügyileg lehet is olyan mutatót készíteni, hogy jobban jöttek ki belőle). Szerintem ha egy GPU GP-s és JÓ, akkor JÓL kell hasítania játékok alatt is. Természetesen nyilván van egyszerűbb -> olcsóbb megoldás is egy adott probléma körre, de az épp ezért az nem GP. Felesleges összehasonlítani a 2-t, mert ha még lehet is párhuzamot vonni egy azon problémakörön belül (pl játékok), akkor sem mérvadó, mert eltérő megközelítést alkalmaznak, így nem lehet kijelenteni, hogy az egyik jobb mint a másik és vica versa...
Vagyis szerintem ez a GPGPU-s fejlesztési irány egyáltalán nem azt jelenti, hogy elfordulnának a gamer iránytól, csupán nagyobb szabadságot és teret nyújtanak a leendő vásárlóiknak a jelenben és jövőben fellépő igényeik kielégítésére.
De az ati sem "szar" ,azért mert gémer. Sőt távolról sem, mellesleg megmutatta, hogy szépen megállja ő is a helyét egyéb területeken. De én speciel rühellem a "gém-R" logót, meg marketinget.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#19) robyeger válasza Abu85 (#3) üzenetére


robyeger
addikt

azóta se lehet tudni semmi konkrétumot, hogy milyen architektúrális változtatást eszközölt az NVidia az új GPUkon a DX10.1 támogatás kapcsán?

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#20) Abu85 válasza robyeger (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Milyet eszközöljön :) ... rakott bele Gather4-et oszt jól van. :D Ezek nagyon nem a performance szegmensbe mennek. A Geometry Shader sebessége lesz itt az utolsó ami megakadályozza a játékot. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Duree


Duree
veterán

Csak látogassuk öket,addig a konkurencia (ATI) szépen megszedi magát az új kártyák eladásából.Az nvidia még csak hírét sem adta az kártyáinak.Nagyon le vannak maradva

duree54

(#22) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Egyébként nem nagy gáz ez az arány, legyártanak pár százezer darabot és addig nevezgetik/ dobozolják át míg el nem adják ugyanazon az áron ;] ;] ;]
Viccen kívül, lehet valamit tudni az új NV karikról? Azon kívül, hogy a hagyományokkal ellentétben először valszeg a belépő szintűek fognak jönni?

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#23) robyeger válasza Abu85 (#20) üzenetére


robyeger
addikt

és egy ilyen "apróbb" változtatást a GT200 55nm-es átültetésekor nem mertek meglépni, kis bátortalanok :)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#24) wwenigma válasza 00roli00 (#15) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem megrépáztatják az ottaniakat, amiert kikerült, hogy csak 7db mukodik. :C

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

A hír lényege röviden:
Ne vegyetek ATI vidkarit, mert majd jön a G4saurus, és lemos mindent :DDD

Persze annyira nem érdekel, mert én megveszem a magam 5870esét, amit tudom :C

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#26) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nekem az tetszik a legjobban, hogy még 40 nanon sem megy a gyártás, de másféléves határidővel 28 nanos sorozatgyártásról beszélnek.

Olvastam már régebben, hogy mielőbb át szeretnének állni a 28nm-re, de ez elég vad elképzelés, bár adja isten, hogy igaz legyen, akár mindkét nagy gyártónál.

Úgy látszik az amd mérnökei bölcsebbek voltak, mert szerintem ők eleve több hibás területtel számoltak, úgy látszik az nv szűkebbre vette a határt, talán ez okozza ezt a siralmas próbát. Lehet ha a rivális taktikájához közelebbit alkalmaznak maguk is, meg lehetett volna a 20-30% megfelelő chip is.

(#24) wwenigma

;] ;] ;] Mindenki magából indul ki? :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Valami oka csak van ennek a magas hibaszázaléknak. Úgy tűnik, pár vezető prémiuma úszik a nagyfőnök látogatása után. :DDD

Persze ahogy az ilyenkor lenni szokott, úgyis bevasalják majd a dolgozókon. :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#28) D1Rect válasza Duree (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

A legfőbb gond(az nvidia szemszögéből) sztem nem a "megszedni magát", hanem a userek átállnak ATI kártyára, és rájönnek, hogy az összes urban legend már a múlté, és kiváló kártyát kapnak.

(#29) BiP válasza 00roli00 (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

:) Ja, kérték a 7 darabot. Erre azt mondta a TSMC, hogy most csak 4-et tudunk adni, jövő hétre talán meglesz a maradék 3 :))

[ Szerkesztve ]

(#30) gyiku


gyiku
nagyúr

megy megszámolni azt a 7 db-ot :DDD

hüllő

(#31) user++


user++
csendes tag

Nekem pl egy Zotac GTX260(2) van nem erzem magamat atverve azt kaptam amit vartam, a zATI hasonlo arban levo cuccai semmivel sem jobbak (a dx10.1 parasztvakitas volt vegig). Most szepen kivarom amig kijon az uj sorozat es veszek egy nV-t. Ti itt alig varjatok a megvalto dx11-es ATI-kat mind rohantok megvenni mert dx11 vazze piros vazze ez a divat megabuismegmontahogy lesz 2-3 game ami ezzel megy. Ez nevetseges, majd ha a fejlesztok atallnak full-on CSAK arra fejleszteni, akkor lesz ertelme uj VGA-t venni addig meg nezhetitek az Everest-ben az adatokat, es irkalhattok, hogy IGEN megvettem nekem van olyan ATI cuccom ami nemcsak FULL direktiksz11-es de a teret is meggorbiti es feregjaratot hoz letre vaaaa. Sztem ezen az oldalon hanyagolni kellene az nVidia-s hireket, mert megjelennek az Atizmus (by Antikomcsi) hivei a guru-val az elen es osztjak az eszt. (Abu-nak gratulalok, ennyi eszement kispiroskat betoborozni a szektaba szep teljesitmeny, jegyeztesd be magatokat mint vallast pffffff) :W

(#32) Gyuri27 válasza user++ (#31) üzenetére


Gyuri27
félisten

Köszönjük a bölcs, aprólékos, kimeritően tárgyilagos hszt.
Halkan mondom ezzel a minőséggel támogasd a konkurenciát. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#33) 00roli00 válasza user++ (#31) üzenetére


00roli00
aktív tag

Nem tudtad hogy ABU az AMD új 007-e? :D

ABU: :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) Abu85 válasza user++ (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sajna egyre több a realista. :D De azért még bőven akad hívő. Nem kell a zöld oldalt sem félteni. :))

Gyuri27: hát mit hozzon fel ténynek. A PhysX-et egy jó adag teljesítmény deficittel? :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) lsc válasza user++ (#31) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez jó volt, szerencse hogy hét eleje van, kitart egész hétre :DDD .

Mod MMIX : Erre nem is gondoltam :) .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#36) MMIX


MMIX
addikt

Viszont egy másik szemszögből nézve legyártottak 423 kulcstartót, amiből 7 lett selejtes. :)

(#37) user++


user++
csendes tag

Szerintem egyszeruen undorito ami itt megy, voltak piros kartyaim is, de az utolso 2 az nV (880GTS512 meg a mostani), viszont a 8xxx nagy 6xxx idokben sem mentem trollkodni, meg marhasagokat irkalni ATI-s hirekhez. Sok ember azert nezi meg ezt az oldalt, mert erdeklik a hirek esetleg beleolvas a kommentekbe, de ami zombulas meg ati hype itt megy ahhoz mar gyomor kell. + kivancsi lennek arra hogy a nagyerdemu atizmus hivok kozul hany embernek lapul a gepeben nV cucc vagy osregi Rade9600 ... ergo mennyi a reklamtroll itt.

[ Szerkesztve ]

(#38) Abu85 válasza user++ (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekem van egy ATI-s és egy NV-s gépem is. :) Bár én realista vagyok, de remélem számítok. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) Devid_81 válasza user++ (#37) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha meg visszanezel 1.5-2 evet akkor "mindenki" nVidia-s volt.
Ezzel nem tudsz semmit sem tenni.
Az atlag uzer nem azt nezi mit festettek a dobozra, hanem, hogy mi van a dobozban.
Tudod, a penz nem boldogit, de azert boldogabb vagy Te is ha kisebb penzbol nagyobb teljesitmenyt kapsz...nah most jelenleg ebben a versenyben az ATI a nyero.
Lehet kidobja hamarosan a nv az uj GTX300-at es mindenki nagy szemekkel fog lesni mekkorat alkottak...

...

(#40) ]Phobos[ válasza user++ (#37) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Te vagy az aki trollkodik, csak az orrodnál tovább nem látsz. No offense.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#43) CsendesMark válasza user++ (#37) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

ha régebben nem jártál trollkodni miért 6 napos a regisztrációd? :DDD :U

most léptettek elő "user--"-ról "user++"-ra? :DD :C

ui.: nekem is van nv-s és ati-s gépem is :K

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#44) Tomcat válasza Devid_81 (#39) üzenetére


Tomcat
őstag

Én pl. soha sem voltam nVidia-s. Soha semmi nVidia cuccom (saját) nem volt még. Nálam VGA téren S3<Matrox<3dfx<ATI a sorrend. Chipset-eknél: Intel<AMD<VIA<Intel<AMD a sorrend. Az nVidia teljesen kimaradt az életemből mindenféle *force-ával együtt! :)

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#45) user++


user++
csendes tag

Itt 6 napos, es akkor mi van? altalaban olvasok, nem kommentelek, sok jo tippet szedtem ossze pl errol az oldalrol, es eleg regota olvasom de ez mar nevetseges. Vegeztem.

(#46) Abu85 válasza Tomcat (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig sok jó dolog van a GeForce-ban is. Most mondjuk nem lehet regényt írni a pozitív oldalról, de a régebbi szériákat nagyon kedveltem. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) Tomcat válasza Abu85 (#46) üzenetére


Tomcat
őstag

Szerintem hagyjuk a dogot. Elvi kérdésekről van szó, nem ide tartozik. :)

Tomcat

(#48) tlac válasza Abu85 (#3) üzenetére


tlac
nagyúr

arról esetleg tudsz vmit, hogy az asztali változatok kerülnek-e apple gépekbe?
(kellene egy kártya, ami szépen megy linux, win és hackintosh alatt is :D )

(#49) Abu85 válasza tlac (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre csak a legkisebb érhető el az Apple-nek is. De nyilván a nagyobb modellek is elérhetők lesznek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) darkarthur


darkarthur
senior tag

Azért jó volna, ha valamit piacra dobnának! Na jó, nem valamit... :DD

Samsung S23 Ultra 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.