Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vinibali


vinibali
őstag

tegnap néztem a PHTV-s W500 tesztet, engem meggyőzőtt a dolog. induljon csak a Fúziű ;)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#2) erdoke


erdoke
titán

Az effektíve kb. 29 GB-os tárhelyen lesz egy full Win 7 Pro, és még titkosított partíció? Office 2010-ből már az Extra Light verzió fér csak el az "üzleti" tabletre. :))
Az akksi nagyon gyenge, ahhoz képest pedig durván nehéz a gépezet. A hasonló kijelzővel szerelt Galaxy Tab 10.1 akksija legalább másfélszeres kapacitású (ha nem dupla), miközben csak ~560 g.

A legjobb aláírás a héten

(#3) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

végre 1 tablet amit érdemes megvenni:D
bár nem épp a legolcsóbb de legalábbnem vmi gagyi kínai
op rendszer nélkül vagy freedos/linux-al fogják vajon árulni?:D (ms-nek nem adunk pénzt:D)
am elférne benne 64gb-os ssd is (adott árban os nélkül)

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#4) m@xsys válasza Hokoyumi (#3) üzenetére


m@xsys
senior tag

Érdemes megvenni? Talán majd karácsony környékén ha több lehetőség lesz.
Persze mindenki arra költ......

(#5) Hokoyumi válasza m@xsys (#4) üzenetére


Hokoyumi
tag

nem gondoltam hogy kezdő áron, de akkor inkább azt mondom hogy végre 1 tablet amiért érdemes pénzt adni

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#6) Angel1981 válasza m@xsys (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

+1
És ennyi pénzért én sokkal inkább vennék netbookot...

(#7) vinibali válasza erdoke (#2) üzenetére


vinibali
őstag

kevés 4200mAh egy apuhoz? :Y

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) Mozsa válasza vinibali (#7) üzenetére


Mozsa
tag

Nem kevés sokáig húzza vele, csak éppen minden dupla annyi idő rajta. Szóval előtte ülhetsz 8 órát, csak egy erősebb hardverrel 4 óra alatt ugyanazt megoldod. :DDD

(#9) MongolZ


MongolZ
addikt

Na, egy ilyen tablet, nagyobb tárhellyel tökéletes választás lenne nekem. Ez már tényleg használható valamire. Bárcsak lenne ennyi fölösleges pénzem...

(#10) erdoke válasza vinibali (#7) üzenetére


erdoke
titán

A sokkal kevesebbet fogyasztó A5 mellé az Apple valami 9500 mAh kapacitású (3 cellás) akksit pakolt az iPad 2-be. Számold ki...
Egyébként a legnagyobb fogyasztó mindkét esetben a kb. egyforma felületű kijelző, a CPU+GPU különbség csak hab a tortán.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Abu85 válasza erdoke (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egészen pontosan háromcellás 6930 mAh aksit használt az iPad 2. Kis túlzással a gép felel akkumulátor. :DDD
Pontosan. A kijelző teljes fényerőn 8-10 wattot visz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) erdoke válasza Abu85 (#11) üzenetére


erdoke
titán

Kösz a kapacitást, én csak annyit találtam hirtelen, hogy 25 Wh @3,8 V.
Nagyobb lett a felülete az iPad akksijához képest, de a vastagsága kevesebb, mint a fele.

A legjobb aláírás a héten

(#13) vinibali válasza erdoke (#12) üzenetére


vinibali
őstag

az apple már csak ilyen tökéletes gyártó :D
én összehasonlításképp egy pl 4200mAh-s laptopakkut gondoltam egy pár éves laptoppal 1-2órás akkuhasználat mellett. de mostmár rájöttem, hogy a tablet ebből a szempontból teljesen más, mert itt nem szeretnek az emberek a töltőn lógni :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#14) erick_b válasza erdoke (#12) üzenetére


erick_b
tag

25Wh/3,8V az mióta 9.500mAh?
Komolyan nem értem, hogy lehet azon vitázni, hogy mire elég a 4200mAh amíg nem tudjuk, hogy hány volt társul hozzá. Ez olyan mintha azt mondanád, hogy kicsi a nappalitok, mert csak 4 méter széles, de könyörgöm 20 méter hosszú. :W

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#15) he7edik.


he7edik.
addikt

Haccázért ki az a barom?

Égő szöveg a flém vázon

(#16) Radványi


Radványi
aktív tag

Win7 el meg nem latom ertelmet majd ha kisebb kiforottabb win8 lesz rajta masfel ev mulva addigra az amd is kihozhat olyan cpu t ami kozelebb van az arm hez de mindenkeppen udito latvany egy olyan tablet amin majdnem minden megtalalhato mint egy netbook on.

En pl nem nagyon tudok hasznalni egy ipad et vagy egy galaxy tab ot egyszeruen keves a szolgaltatas sokkal jobb egy olyan tablet ami kozelebb al egy notihoz persze az uzemido es a nem megfelelo op rendszer nagy hatrany meg de majd idovel. A suly szerintem jo 600g vagy 850g nekem nem sokat szamit amugysem a levegoben az orrom elott tartanam orakig azert az emberek tobsege a laban, asztalon, oleben hasznalja szerintem. es meg igy is a fele a sulya mint egy macbook air -e. Es persze az ara is kicsit tobb mint a konkurenciae de a szinten 32 es ipad is 600$

[ Szerkesztve ]

(#17) erdoke válasza erick_b (#14) üzenetére


erdoke
titán

Ki mondta, hogy a 25 Wh 3,8 V-on 9500 mAh? Az első két adatot egy nem túl megbízható oldalon találtam, a második meg rémlett (illetve 8500 rémlett, csak elírtam).

Szerinted hányféle feszültségű akkumulátort használnak manapság notebookokban?

A legjobb aláírás a héten

(#18) erick_b válasza erdoke (#17) üzenetére


erick_b
tag

Senki csak ha mondjuk azt mondod, hogy átlag 150km/h repesztettél hazafele, később meg ránézel az órádra és azt látod, hogy 2 óra alatt tettél meg 200 km akkor illik pontosítani, hogy az első állításod nem épp igaz.

Mea culpa, vaksi vagyok nem láttam, hogy 2 cellás. (mert mondjuk nem mindegy, hogy 3.7*4.2 vagy 2*3.7*4.2)
Mindenesetre ha egy teljesen átlagos netbook 37,8 Wh-val bír 5 órát akkor gondolom 31-el ez is fog legalább annyit menni ha nem többet.

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.