Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rosszfiu18


rosszfiu18
tag

Én ezt várom a legjobban, remélem élőben is lehet majd nézni a bemutatót! :)

A kihívások elkerülhetetlenek, de a vereség nem kötelező!

(#2) PowerBuldog válasza rosszfiu18 (#1) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Én meg azt, hogy a megjelenése után még olcsóbb legyen a G4. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3) Kasya


Kasya
nagyúr

Fem+fa. Akor dobjak a bort...

csak spekulácio

[ Szerkesztve ]

(#4) fornettisuti


fornettisuti
veterán

örültem volna, ha 5,1-es lett volna a kijelző, nem 5,6
(érdekes számomra, hogy g4 5,5 g5 5,6 v10 5,7-es kijelzőt kapott)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#5) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ő és az M10 nagyon nagyon várós :K Bár igazából a P9 és az S7 is érdekel, de van egy érzésem, hogy az LG most tud valami olyat mutatni mint anno a G2 volt.

Finn the human

(#6) rosszfiu18 válasza PowerBuldog (#2) üzenetére


rosszfiu18
tag

Na, hát az sem utolsó dolog :)

A kihívások elkerülhetetlenek, de a vereség nem kötelező!

(#7) Stauffenberg válasza rosszfiu18 (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én tavaly néztem a G4 bemutatójáról a live stream-et (már nagyon vártam a készüléket), biztosan lesz idén is.

Mondjuk ami lényeges volt, azt az LG saját maga már előre elfüstölte. A bőr hátlapot már egy hónappal előre megreklámozta (bár nem szándékosan, de a konkrét design is kiszivárgott). Na meg az LG már előre bemutatta a kameráról szóló videóját is. A QHD kijelző ugye nem volt kérdés, ahogy arra is erős volt a sansz, hogy Snapdragon 808 lesz benne 3 GB RAM mellett. Szóval a bemutatóra már nem sok titok maradt. :)

Megnézem a G5 bemutatót is, de váltani tuti nem fogok még G4-ről. Én egy fém házas, V10 tudású, Snapdragon 820-as, 4 GB RAM-os készüléket látok az üveggömbben.

(#8) rosszfiu18 válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


rosszfiu18
tag

Remélem bejön a jóslatod!
A V10 nagyon klassz teló, kár, hogy ilyen hatalmas lett. Max G4 méretben elfogadnám. Remélem, hogy a gombok maradnak hátul és úgy lesz megoldva az ujjlenyomat olvasó, ahogy a V10-ben van.

A kihívások elkerülhetetlenek, de a vereség nem kötelező!

(#9) Kasya válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az S6 is hasonlo volt. Ahogy nezem iden sem lesz ez maskepp a keszulekeknel es elobb fogjuk tudni oket (ha nem hivatalosan is), mint a bejelentes.

De az elo kozvetitest mindket esetben varom most is. Tanulni, figyelni, informalodni is kivaloak ezek.

(#10) Luck Dragon

Várom és az M10-et is ,ők az idei célpontjaim. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) Maxentius


Maxentius
addikt

A G3 szvsz sokkal szebb, mint a G4, remélem a G5 is az előbbire fog hasonlítani. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#12) Stauffenberg válasza Kasya (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Engem a Galaxy S7 nem hoz lázba (azt sem tudom, hogy a Samsungok megtanultak-e már memóriát kezelni, addig úgysem állok velük szóba), majd a Note 6 bemutatót esetleg megnézem. Nálam Samsungoknál amúgy is a Note a favorit, az S-Pen istentelenül király dolog.

Tavaly ilyenkor jobban be voltam zsongva az MWC előtt, mert időszerű volt a telefonváltás, de idén csak visszafogottan ropogtatok popcornt a hátsó sorban. :)

Az új Nexus, új iPhone és új Galaxy Note bemutatók még odébb vannak, az LG flagshipek mellett kb csak ezek érdekelnek annyira, hogy live stream-et nézzek.

(#13) Kasya válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


Kasya
nagyúr

Onmagaban az S7 engem sem hoz lazba, mert nem latok semmi olyan dolgot az Samsung haza tajan, hogy barmi elorelepest/ujdonsagot hozna az uj verzio. Ellenben az LG-vel...
A Note szeria valoban izgalmasabb. Ugyanakkor az Iphone kecsegtet meg erdekesseggel, foleg hogy verziot valtanak iden. Tovabba erdekel, hogy a piaci valtozasokat hogyan akarjak megfogni.

(#14) Quqesz válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Remélem nem lövik el előre a puskaport mint tavaj....az a baj, hogy samu most nem kecsegtet nagy dolgokkal, de inkább lepjenek meg! :) G5 dettó!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#15) Beri78


Beri78
őstag

De legalább egyszerre rajtolnak, és így jobban lehet majd összehasonlítani az eredményeket (már ami eljut hozzánk)

Idén sajnos nem lesz telefoncsere, csak jövő év elején lesz aktuális, így annyira most nem izgat a dolog ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#16) Stauffenberg válasza Beri78 (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kérdés, hogy jó ötlet-e egyszerre rajtolni az S7-el. Ugyan pontos sales kimutatásokat nem ismerünk erről, de a G4 esetén tagadhatatlan, hogy jót tett médiafigyelem szempontjából a későbbi bemutató, nem tűnt el annyira a többi flagship között. Az persze egy másik dolog, hogy az eladások talán megsínylették, mert addigra mire jött a G4, már a potenciális vásárlók betáraztak S6-ból (én is majdnem elcsábultam, aztán mégsem).

BTW drukkolok az LG-nek, hogy erősen lépjen a Samsung sarkára és nem azért, mert LG-fanboy lennék, hanem mert az egészséges verseny mindig jót tesz az innovációnak. A Samsung is addig produkált látványos fejlődést, amíg az iPhone mellé zárkózott fel, miután ez megtörtént, látványosan visszavettek a tempóból meg a "wow faktorból".

(#17) leslien


leslien
nagyúr

így a helyes egyenlő eséllyel és egy időben indul mindenki... ( bár Samsungnak ott lesz a Exynos 8890) de itt van a Snap 820
és lássuk ki a jobb.tavaly sajnos kénytelen volt a Lg későbbre kitolni a bemutatót..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#18) Kasya válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szerintem jo dontes. A G2 idejeben mondtak talan eg, hogy celjuk a fejlodes, innovacio es novekedes. Az elmult par sikert most jo dolog lenne kihasznalni, ha most is valami olyat tudnak mutatni, ami jol beadhato a nepnek.
Nem hiszem hogy minden evben fognak tudni valtoztatni, fejlodni. Egyszer meg kell lepniuk ezt a szintet, hogy a Samsunggal egyenrangunak tartsa magat, kulonben csak mogotte fog kullogni es gyengulhet.

Eleg gyorsan mozog telefon piac. Lehet hogy eladasban nem is kaptak azokat a szamokat, amit vartak, de a hir es a marka imidzs jelenleg fellenduloben van szerintem. Es ha igy ezt meg jobbban tudjak novelni, eladasban is nagyobb szamokat hozhatnak.

Tavaly engem is azert vesztettek el, mert megcsusztak a Samsunghoz kepest.

(#19) bulikavagyok válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Bár nem kedvelem különösképpen az LG-t, valamilyen szinten én is drukkolok neki, mert úgy hiszem, h a vevők csak jól járnának azzal, ha kicsit sikerülne megszorongatniuk Samuékat. De sajnos erre nem sok esélyt látok. Szerintem a G4 és az S6 sem egy ligában játszik az eladási statisztikákat tekintve. Sajnos nem találtam róla pontos adatot, de elég árulkodóak a tavalyi okostelefon eladási számok: 324 millió vs. 60 millió. Szerintem a Samu simán eladott 40-45 millió S6-ot, és S6 edge-t amivel minimum ráduplázott (talán rátriplázott) a G4 eladásaira. Persze az S6-ra meg simán rátriplázott az i6, így szerintem idén is marad az alapfelállás: a Samsung üldözi az Apple-t, az LG meg üldözi a Samsungot. De igazából egyiknek sincs nagy esélye közelebb kerülni a másikhoz..:)
Ettől függetlenül kíváncsian várom a G5 bemutatását, ahogy tavaly a G4-ét is. Akkor nem sikerült meggyőzniük, de idén lehet, h máshogy alakul..

[ Szerkesztve ]

(#20) Stauffenberg válasza bulikavagyok (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Szerintem a G4 és az S6 sem egy ligában játszik az eladási statisztikákat tekintve."

De ebben semmi meglepő nincs, vállalatként is sokkal nagyobb a Samsung, mint az LG, valamint mindenkinél többet költ reklámra (még az Apple reklámköltéseit is messze lekörözi), így nincs reális esélye annak, hogy eladásokban felülmúlja. Viszont verseny az van és nem kell ahhoz elveszíteni a piaci elsőséget, hogy fájjon a többiek sikere.

"Persze az S6-ra meg simán rátriplázott az i6"

De ezt nem így kell nézni. Az Apple készülékportfóliója csekély, míg a Samsungé a legnagyobb. Az Apple 200 millió készülékből akkora árbevételt csinál, mint a Samsung 300 millióból. Aztán persze még az is más tészta, hogy ebből mennyi az adózás utáni nyereség. Lehet, hogy az LG kevesebb mobilt ad el még a Lenovónál és Huaweinél is, de a kevesebből is nagyobb árbevételt generál, tehát inkább a felsőbb kategóriás gépekben erős, míg a Huawei és Lenovo meg a fapadban. Szóval nem minden a példányszám, ez inkább a laikusokat nyűgözi le, aki arra kíváncsi, hogy mennyire megy a szekér, annak az éves pénzügyi jelentésekbe érdemes belenéznie.

(#21) Wapmester


Wapmester
senior tag

így már nem lesz nehéz kitalálni hogyan fog kinézni :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22) bulikavagyok válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Majdnem mindenben egyetértek Veled. :K Csak arra reagáltam, h többen -köztük talán Te is- azt várják, h a G5-el majd megszorongatja az LG a Samsungot. Erre szerintem nem fog sor kerülni (idén sem)..

(#23) Stauffenberg válasza bulikavagyok (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De mit értünk megszorongatás alatt? Beszéljünk konkrétumokban, mert ez így eléggé absztrakt.

Specifikációkban? Eladott darabszámban? Árbevételben? Nettó profitban? Felhasználói megelégedettségi indexben? AnTuTu pontszámokban? :)

Érted, azért a sikert elég sokféle módon lehet értelmezni. Meg az sem feltétlenül sikertelenség, hogy a Samsung 340 millió eladott példányszámára az LG "csak" 60 milliót tud felmutatni, mert az a maga szintjén remek eredmény.

(#24) bulikavagyok válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az eladott darabszámra gondoltam, mint ahogy sokan mások is szerintem. Ebben az iparágban ez számít a leginkább (két ennyire hasonló készüléknél). Ugyanazokat a vevőket célozza meg vele a két gyártó, nagyon hasonlít a specifikációjuk is, árban sincs számottevő különbség, stb. Ez esetben az eladott darabszámmal lehet leginkább lemérni a készülékek sikerességét szerintem. :)
Szerk.: Persze remek eredményeket ér el az LG is, és nem mellesleg nagyon jó készülékeket gyártanak -sokszor jobbat mint a Samu-, de a nagy eredmények, a növekedés, a siker, és nagy áttörés vhogy mindig elmarad. Nézd meg, h néhány kínai gyártó mekkorára nőt szinte a semmiből pár év alatt. Ezt nevezem én igazi sikernek.:)

[ Szerkesztve ]

(#25) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nagyon kíváncsi vagyok, mit tesznek le idén az asztalra.

(#26) Stauffenberg válasza bulikavagyok (#24) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Az eladott darabszámra gondoltam"

Az LG valószínűleg elég gyártási kapacitással sem rendelkezik ahhoz, hogy legyártson annyi készüléket, amennyit a Samsung elad.

"Ebben az iparágban ez számít a leginkább"

Most PR szempontokról vagy pénzügyi eredményekről beszélünk? Az előbb írtam le, hogy a példányszám nem minden. A Huawei sokkal több készüléket elad, mint az LG, de kevesebb árbevételt hajt vele. Most akkor számít a presztízsen kívül, hogy a Huawei többet eladott?

"de a nagy eredmények, a növekedés, a siker, és nagy áttörés vhogy mindig elmarad."

AZ LG G3 házon belül eladási sikertörténet volt a 12 milliós fogyással és ugyanabban az évben sikerült 25%-os növekedést produkálnia az egész mobilos divíziónak. Valahogy nem úgy érzem, hogy a növekedés elmaradna. A most véget érő ciklus ("G4-éra") eredményeire még várni kell.

"Nézd meg, h néhány kínai gyártó mekkorára nőt szinte a semmiből pár év alatt. Ezt nevezem én igazi sikernek."

Azok a gyártók eddig is jelen voltak a feneketlen kínai piacon és Ázsia számos részén telekommunikációs megavállalatokként, akik bőséges gyártási kapacitással rendelkeznek. Legfeljebb nem mobilt gyártottak eddig. A ZTE és Huawei már akkor is a világ Top 5 telekommunikációs cége között volt, mikor a mobiljairól nem is hallottál. De példának okáért az Ericsson és a Nokia-Alcatel még így is nagyobb, csak ők a nagy dohányt mélytengeri kábelek fektetésével, adótornyok építésével, vállalati rendszerekkel és műholdakkal keresik.

Nem véletlenül mondom, hogy a darabszám nem minden, sőt! :)

[ Szerkesztve ]

(#27) bulikavagyok válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Elég érdekes irányba tart ez a beszélgetés, és sajnos nem látom a végét.. :B Itt már több mindenben nem értelek Veled egyet, de hadd ne reagáljak ezekre a felvetéseidre egyesével.
Kanyarodjunk vissza a beszélgetés elejéhez, és mindkettőnk érdekében próbáljuk meg rövidre zárni. Mire gondoltál amikor azt írtad, h "BTW drukkolok az LG-nek, hogy erősen lépjen a Samsung sarkára.." - A nettó profitra? Az árbevételükre? Nem hinném. Szerintem a legtöbb ember aki az LG-nek "drukkol" azt szeretné, h végre kiadjanak egy olyan telefont, amivel nem csak minőségben és teljesítményben, de eladott darabszámban is felveszik a versenyt a Samsunggal. Hiába adtak ki tavaly több, szinte tökéletes telefont is, még sem tudták növekedési pályára állítani a mobilos üzletágukat. Nem vagyok gazdasági elemző, és nem tudom az okát, de valamin biztosan változtatniuk kell, h újra elinduljanak felfelé.
Én is drukkolok nekik, és mivel kicsit kezdem unni a Samut, így az is elképzelhető, h idén én is hozzájárulok majd a növekedésükhöz. Nekem személy szerint csak az anyaghasználat terén van problémám a G4-el, és mivel ebből a szempontból biztosan előrelépés lesz a G5, ezért nem kizárt, h idén én is adok nekik egy esélyt. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) leslien válasza Fejvadi (#25) üzenetére


leslien
nagyúr

biztos lehetsz benne h megint remekelni fog ,csak sajna az ára is.... ha áprilisban lesz a release akkor jó eséllyel októberre már 140k lesz a bolti ára... mert ha nem az aksi merül akkor az ára sajna...
na meg is van, áprilisba veszek S7 edge majd eladom októberben vehetem újonnan a G5 ... :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#29) Stauffenberg válasza bulikavagyok (#27) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Mire gondoltál amikor azt írtad, h "BTW drukkolok az LG-nek, hogy erősen lépjen a Samsung sarkára.." - A nettó profitra? Az árbevételükre? Nem hinném."

Pedig de. A Samsungot nem az eladott darabszám fogja meghatni, hanem a konkurensek pénzügyi sikerei (kétségtelen, hogy ez összefügg a darabszámmal, de pont arra akartalak rávezetni, hogy ez önmagában nem minden).

(#30) bulikavagyok válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ebben nem vagyok olyan biztos. Vegyük az én esetemet: visszatérő Samsung vásárló vagyok, négy telefont vettem tőlük az elmúlt pár évben. Ha idén G5-öt veszek az S7 helyett szerinted a Samsungot mi fogja jobban izgatni, az h mennyit keres az LG az én általam vásárolt telefonon, vagy az, h elveszítettek egy vevőt, az LG pedig nyert egyet? Szerintem pont nem érdekli őket az LG profitja, nekik sokkal fontosabb az, h minél több vevőjük legyen.
De írtam már az előbb is, h nem vagyok gazdasági szakember, így simán lehet, h Neked van igazad!

[ Szerkesztve ]

(#31) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Boldog G2 tulaj vagyok. Előfizetéssel már tudnék váltani. LG szerettem volna, G2 után. Valszeg nem az lesz. Szívem szakad meg, mert megszerettem Lg-t. De táblát nem fogok venni.

(#32) Stauffenberg válasza bulikavagyok (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pedig a példád baromi egyszerű: Ha az LG-nek adod idén a telefon árát, akkor attól az összegtől a Samsung elesik és az ő árbevételüket csökkenti.

Egy telített piacon (a vásárlók száma véges, újakat bevonni már nem lehet) csak egymás kárára lehet bővülni. Mint egy mérleg, amire több súlyt már nem tehetsz, csak egyik oldalról a másikra pakolgatni. Ha az LG idén X millióval többet elad, akkor X millióval kevesebb kerül a konkurensekhez.

(#33) SlayR


SlayR
senior tag

Teljes mind1 mert a Samsungokat akárhol lehetett eddig látni bármilyen fotón mindenhol ronda, és 10évvel ezelőtti formavilágot mutattak :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Kasya válasza SlayR (#33) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ize...tegyel egy S3-at es egy S6/A9-et egymas melle...en dobnam messzire az elobbit :)

(#35) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az utolsó mondatot nem így terveztem. :D Szóval ha az LG X millióval többet elad, akkor X millióval kevesebb darabszám gazdagítja a konkurenciát.

(#36) SlayR válasza Kasya (#34) üzenetére


SlayR
senior tag

Az S4 óta nem volt semmi értelmes formatervük...egy 2016os A5-A7 jobb kinézetre mint egy agyonkerekített csúcskészülék tervük....a nőies formavilágról ne is beszélve...

(#37) bulikavagyok válasza Stauffenberg (#35) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ok, ez nyilvánvaló.. :K

(#38) Button


Button
aktív tag

hát hurrá, de a flex3-at vártam volna, amit lassan végkép lehúznak a wc-n :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.