Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Az LG a jobb később, mint soha kategóriájában indul.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2) simonzé válasza ChRiS_RS (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Azért ha megnézed van ebben némi különlegesség: Smartlink - ezt még nem sok netbookban láttam. A másik amit a cikk nem említ: a jobb oldalán van egy DVB-T csatlakozó, tehát integrált digi tuner is van benne.
És persze itt is van hiba: kinek jut eszébe jobb oldalon kivezetni a hangcsatlakozókat? Miért jó ha az egerésző kéz alatt kanyarognak a füles kábelei? Eh! Egyébként szép kis jószág, kéne.

I don't fit in. I fit out.

(#3) .mf válasza ChRiS_RS (#1) üzenetére


.mf
veterán

A címből és a cikkből sajnos nem derül ki, de ez az LG-nek ez már nem az első netbookja, az X110 már régen megjelent. Talán azért nem cseng ismerősen a neve, mert itt nem kapható (ez sem).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) vgergo válasza simonzé (#2) üzenetére


vgergo
aktív tag

kinek jut eszébe jobb oldalon kivezetni a hangcsatlakozókat?
Mondjuk egy balkezes mérnöknek.

DVB-T csatlakozó is a jobb oldalon van. Jobban megnézve a kivezetések többsége a jobb oldalt van, ami nagyon zavaró lehet egy jobbkezesnek.

(#5) Bibby


Bibby
addikt

Ezt a kijelzőt nem kellett volna átvenni a lenovo-tól, ebben a méretben az a pár pixel is számít. Inkább elviselném videókban azt a kis fekete csíkot.

Ελευθερια η θανατος

(#6) Gergő_


Gergő_
őstag

kijelző fail :(

(#7) D.Orion


D.Orion
veterán

7órás üzemidő? :U

Azért ez nekem egy kicsit erősnek hangzik, igaz szinte semmit nem eszik a gép.

(#8) dokar


dokar
addikt

én is gondolkoztam már netbookban, csak sajnos ez az 1.6 Atom még a nethez is nagyon gyenge, őrült kényelmetlen volt használni.

extra - SEXRay

(#9) .mf válasza vgergo (#4) üzenetére


.mf
veterán

Ha itt, az a baj, ha ott, az a baj...
Inkább legyen oldalt, mint mondjuk elől vagy hátul... az előre rakott jackek pedig sajnos gyakoriak, mindkét subnotimon elől vannak, és ölbe véve / fekve használva ez kényelmetlen / nem tesz jót az egyenes jackeknek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) .mf válasza dokar (#8) üzenetére


.mf
veterán

még a nethez is nagyon gyenge? Az fura, én a fixen 800MHz-re állított Core Solo procival simán elnetezgettem, youtube meg mindenféle beleértve, 10+ tab, semmi akadást meg ilyesmit nem tapasztaltam... ezek után kiváncsi vagyok, mit jelent nálad a netezés? :F :)) (vagy hogy tényleg ilyen gyenge-e az Atom)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ez sem lehet "rosszabb", mint a többi.

Tőllem persze nagyon távol áll az ilyen kütyü, és nem is én vagyok a célközönsége, ezért nem is mondok róla rosszat, mert lehet valaki számára jól használható.

Ha mégis hordozható gép vásárlására adnám a fejem, akkor egy 15"-os notit vennék, mert jelenleg azt tartom a legköltséghatékonyabbnak, és használhatónak.

Az nállam már nem szempot, hogy 1.2kg, vagy 3kg. Csak 15kg ne legyen. :DDD

(#10) .mf

Azért a Te procid jobbnak tűnik a neve alapján. ;] A másik pedig, hogy viszonyítási alap kérdése a dolog, egy gyors asztali géphez szokott személynek, átülni egy atom elé, lehet, hogy valóban kellemetlenűl eshet.

[ Szerkesztve ]

(#12) dokar válasza .mf (#10) üzenetére


dokar
addikt

nekem mindenre 5x (vagy többször) annyit kellett várni, mint asztali gép esetében. az openoffice több, mint 1 perc alatt nyílt meg. már 5 ablak esetében is kicsinyítés, nagyítás, teljes képernyő gyors változtatása, aztán akadozik. :U

extra - SEXRay

(#13) shteer válasza D.Orion (#7) üzenetére


shteer
titán

6 cellás akksival elérhető simán - csak ne csinálj vele semmi ;]

..szerintem jónak tűnik

(#14) simonzé válasza D.Orion (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Már miért lenne erős? A mobilom adatlapján pl. ez szerepel:
"Készenléti idő óra 750
Beszélgetési idő óra 3"

na EZ erős, ert a valóságban négy nap a rekordom ami 96 óra.

I don't fit in. I fit out.

(#15) simonzé válasza dokar (#8) üzenetére


simonzé
addikt

A konyhában egy P3 750MHz gépen nyomom a netet. Hasít minden, bár a 256MB RAM kicsit kevés azt érzem. Ha mégis kevés az Atom, akkor támogasd meg még egy 1gigás RAM modullal, és szárnyakat kap.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#16) orbano válasza Bibby (#5) üzenetére


orbano
félisten

már eleve a 600-as is sz@r, de ez tényleg kritikán aluli. a legtöbb ablak 600px magas, így nem fognak látszódni az OK, Mégse gombok... no comment...

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) WD40


WD40
aktív tag

Ó nagyon kellett még egy lg, főleg 1024x576-os kijelzővel ám. De hogy ne flame legyen: csúnya az a zöld csík, a 100 dolláros laptop jutott az eszembe :DDD

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#18) shteer válasza WD40 (#17) üzenetére


shteer
titán

csajoknak viszont bejöhet a csíkkal, én is inkább a sötétebb tónusokat kedvelem

de mi baj ezzel a kijelzővel?
szerk: ok, erre orbano már válaszolt :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19) WD40 válasza shteer (#18) üzenetére


WD40
aktív tag

Naaagyon wide. Lassan csak egy csíkot fogunk látni, 1024*240-et mondjuk.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#20) shteer válasza WD40 (#19) üzenetére


shteer
titán

nem mondta senki h nem :)

ízlés dolga, otthonra ezt azért luxusnak tartom - mint a sharp 108" lcd-t is :DDD
16:9 nekem bejövős még

..szerintem jónak tűnik

(#22) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Egész pofás, nekem tetszik! :K

...

(#23) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hát végül is jó lenne ez, de ez a kijelző arány nekem sem jön be. 2 év kellett ahhoz, hogy rá szánjam magam a wide monitor megvételéhez. Előtte 5:4-es volt, most 16:10-es van. Amúgy annyira nem rossz a színe sem, ha a zöld helyett fekete lenne akkor már normálisabb lenne.

Thrawn: Ne hari, de nincs olyan képed, amin szemből látszik a cuccos, mert kíváncsi vagyok a gombsorra úgy egészében, no meg a kijelzőre is. Köszi. :R
Tudom, hogy google, de szerintem kiegészíthetnéd azzal a cikket is. :R

[ Szerkesztve ]

(#24) Solten válasza dokar (#12) üzenetére


Solten
addikt

Openoffice több, mint 1 perc?? :U

Saor Alba

(#25) GIJoe


GIJoe
addikt

GMA950 grafikus processzor :W Szerintetek mikorra várható h. vmelyik merész gyártó ionozzon?

(#26) simonzé válasza Solten (#24) üzenetére


simonzé
addikt

Ez nyilván az Openoffice első indításakor volt. A MS Office 60-70 MB-nyi fájlt tölt be a gép indításakor az OO viszont nem csinál ílyet, ezért az első indítás erős gépen is időigényes. Aztán ha engedélyezed a gyorsítótárazást (a gyorsabb betöltődés érdekében) akkor ugyanannyi idő alatt indul mint az Office. Szóval egy netbookon is másodpercek alatt.

I don't fit in. I fit out.

(#27) Gabesz84 válasza simonzé (#26) üzenetére


Gabesz84
őstag

szerintem ez pont forditva van. Ooo tesz be meg vmi speed launchert a system trayre is, MS officenak 1 darab folyamata nem fut telepites utan, es a memoriahasznalat sem lett nagyobb

(#28) DeFranco válasza simonzé (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem ez szép. Egy árra mondjuk kiváncsi lennék, de ennek már tényleg van számomra elégséges kimenete.

simonzé: mondjuk erre kiváncsi lennék, nekem P3 900MHz és 512 ram mellett gyakorlatilag csak adblock-kal használható a net, youtube videóból meg ha egynél több van egy oldalon, akkor vége a mókának. Adhatnál tanácsot.

(#29) simonzé válasza DeFranco (#28) üzenetére


simonzé
addikt

A Youtube jelenti a maximumot, ez tény. Kicsit tovább tart a betöltődés, de a lejátszás már folyamatos (Hála a 20/10 Mbites Digis netnek), egyébként wifi sticken keresztül látja a routert a gép. SlimBrowsert használok (Explorer alapú) mert az Opera instabil, a Firefox meg lassú a gépen. Az AdBlock evidens, ezt a SlimBrowser alapból tudja. Egy fura dolog van: amikor lefelé görgetem az oldalakat, az alsó 1/3-ot előbb csak csíkozza, és fél mp után rajzolja ki a betűket oda. Ezt a RAMhiánynak tudom be. (192MB RAM van benne. :) )
Teszek fel videót róla ha érdekel vkit.
A többfüles böngészéssel nincs baja, gyorsan vált közöttük. Annyi a titok, hogy az msconfigban kilőttem mindent, csak a win programok meg az Aquadock maradt az autostartban.

I don't fit in. I fit out.

(#30) DeFranco válasza simonzé (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

SlimBrowser. Kösz a tippet. Eddig FF volt (különösebb pluginek nélkül), de akkor váltok.

Ezt az Aquadockot nem tudom mi (XP-t használok nyilván) de nem akarom szétoffolni a topicot.

[ Szerkesztve ]

(#31) BloodRay


BloodRay
veterán

Érdekes, de kijelzője sz@r és nem tudom miért nem lehetett megmutatni belülről??
Annyira ronda, hogy arról nem is mertek képet készíteni, vagy valami más a gáz?? :))

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#32) orbano válasza BloodRay (#31) üzenetére


orbano
félisten

[link] (csak a sajtófotók között nincs szemből szerintem, mert nem mutat olyan jól)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.