Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dilajoska1 válasza r3dsnake (#147) üzenetére


dilajoska1
őstag

Pedig pl. a Sony Ericcson előbb dobott piacra érintős telefont és oprendszert mint a samsung vagy az apple. Akkor az apple-ra is lehetne hasonlót mondani?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#152) r3dsnake válasza dilajoska1 (#151) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Először volt kapacitív? Multitouch? Ne a pda-s borzalmakkal hasonlítsd már össze. Volt 1 motorola, 2 samsung és 2 sony pda-m is. Megváltás volt iPhone-ra váltani. (Pedig romolgattam, registry-t hackeltem, szanaszét moddoltam, amit csak tudtam.)

(#153) DaveJr válasza dilajoska1 (#151) üzenetére


DaveJr
őstag

Meg a Nokia a 9000-es szériával, de hogy ne menjünk vissza annyira ott volt 2005-től az N széria.

(#152) r3dsnake: Apple szerencséje volt, hogy elérhető volt a multitouch technológia. Már évekkel korábban létezett, igaz nem telefonokon.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#154) dilajoska1 válasza r3dsnake (#152) üzenetére


dilajoska1
őstag

És akkor mi van ha nem elősször volt nekik kapacitív kijelzős telefonjuk? A PDA-nak meg WM-es rendszerű gépeket hívták!
Amúgy meg a p800-at 2002-ben dobták piacra és milyen jó kis készülék volt!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#155) joey04 válasza Zoja™ (#146) üzenetére


joey04
titán

Ez egy nagyon jó felvetés. Korábban (évekkel ezelőtt) már válaszoltam erre én is, azóta mástól is olvastam. Apple Samsung párostól függetlenül. Ha van egy sikeres készülék, és annak bizonyos elemeit (legyen az design, vagy szoftveres megoldás) szintre beteges pontossággal lemásolja egy másik és emiatt az is sikeres lesz és nem kap semmilyen érdemi büntetést, azzal én azért járok rosszul, mert az a másik cég, akinek a termékét lemásolták, ezt látva szarni fog a fejlesztésbe, mert azt veszi észre, hogy mások ellophatják az ötleteiket mindenféle következmény nélkül. Ebből következik, hogy ők is szarabb készülékeket fognak gyártani, ebből adódóan pedig a másolatok is szarabbak lesznek. Vagyis a jövőben mindenképpen szarabb készüléket kapok a pénzemért. Persze nem értem miért kell ezt indokolni, az nem elég, szimplán, hogy b*ssza valakinek a csőrét?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#156) DaveJr válasza joey04 (#155) üzenetére


DaveJr
őstag

Elég ráerőszakoltnak tűnik ez a gondolat menet. Élő példa, hogy mi történik akkor ha valaki másol. Perelgetés, szabadalmaztatás, perelgetés...stb. Ha úgy működne a dolog ahogy írod, akkor ma már csak műanyag iPhone-t kapnál...valami 200X400as kijelzővel....

Tényleg az b*ssza más csőrét, hogy ugyanazokat a geometriai alakzatokat használja több gyártó is? Mindeki másol mindenkitől. Ez törvényszerű. Ha egy forma/design sikeres a vásárlóknál akkor hülye lesz nem kihasználni egy másik cég is ezt.
TV-knél miért nem állnak le az emberek azon veszekedni, hogy ki mit másolt a másiktól? Pedig 1-2 apróbb dolgot leszámítva hasonlítanak egymásra.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#157) Zoja™ válasza joey04 (#155) üzenetére


Zoja™
őstag

Szerintem elég csak az Iphone kezdetektől a jelenig tekintenünk. Jó pár megoldásukat lemásolta már nem egy gyártó, még sem érzem azt, hogy szarabbak lennének a termékeik.

Sőt...

Én a kezdetektől idegenkedtem az IPhone&IOS telefonoktól és megoldásaitól, ( pedig volt a családban pár verzió ) de volt szerencsém megtapogatni egy 6-ost és most érzem úgy, hogy el tudnám viselni a tudatot, hogy a zsebemben lapul.

(#158) r3dsnake válasza dilajoska1 (#154) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hulladék volt mind. Nekem volt P990 és P1i is.

(#159) no more válasza r3dsnake (#158) üzenetére


no more
addikt

Most arról az iphone-ról van szó, ami 2G-s volt még videót sem tudott rögzíteni (a többit nem is sorolom)? Igen, az volt ám a tökéletes telefon! ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#160) dilajoska1 válasza r3dsnake (#158) üzenetére


dilajoska1
őstag

Miért mit vártál volna 13 évvel ezelőtt :D :D ? Nekem akkor is tetszettek!!!

no more:
De az kapacitív volt és lekerekített :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#161) Touch-ko válasza Zoja™ (#146) üzenetére


Touch-ko
őstag

Rendben. Megmagyarazom miert zavar egy egyszeru peldan keresztul:

Mondjuk neked van egy ceged, alkalmazottakkal.
Kitalaltok egy X dolgot ami eddig nem letezett, mas meg nem is gondolt ra, tehat garantalt lesz a siker, ha sikerul jol megalkotni az X termeket.
Elkezdtek rajta dolgozni, dolgoztok napi 12-16 orat ami a maganeleted rovasara megy. Dolgozol valami forradalmi termeken ahelyett, hogy a csaladoddal toltsd az idod. Persze mint minden ujitasban ebben is van zsakutca. Tegyuk fel Tobb het kemeny munka utan zsakutcaba erkeztek.. Nem
Mukodik az otlet.. Tuti b@zmegolnal, mert a tobb heti munkatok karba veszik, kezditek elolrol..
Vegre nyomon vagytok, napi 12-14 oraban dolgozol valamint, honapokig, evekig.. Termeszetesen mint minden ez is rengeteg penzbe kerul, meg a zsakutcak is.
Tehat anyagilag megtethel teged a fejlesztesekre kiadott penz.
2.5 evnyi folyamatos munka, sikerek es szivasok utan vegre elkeszultok egy demozhato termekkel, ami ugy ahogy mukodik, de meg nem tokeletes. Rengeteg penzt oltetek bele, rengeteg idot toltottetek el a munkahelyeden, rengeteget szivtatok es sokszor ketelkedtetek abban, hogy amit csinaltok sikeres lesz-e.
Szoval evek mulva bemutatjatok:
Bemutatjatok, masnap mar az egesz vilag a TE X termekedrol beszel! Egyszeruen olyan dolgot mutattok be amit meg senki sem csinalt es meg nem is gondoltak arra a megoldasra amit ti evek alatt osszehoztatok.

A kovetkezo honapokban kijavitjatok a maradek hibat, majd terv szerint elkezditek arulni. Az elozo varakozasodhoz kepest is minden varakozast felulmulo sikert ertek el az X termeketekkel. Nepszeruve valik a termeked, mindenki arrol beszel, mar erzed, hogy megerte a rengeteg penzt es idot beleolni az X termekbe.

Az emberek akarjak a cuccodat, sorokban allnak erte, ez baromi jo dolog, hiszen megdolgoztatok a sikerert.

En latom a sikereteket es elkezdem lemasolni az otleteidet. Nekem nem kell milliardokat fektetnem a projectbe, mert te mar kitapostad az utat a 2.5 evnyi munkaddal. Nem is tellik 2.5 evbe lemasolni az X termekedet, mert nem kezdek mindent elolrol, egyszeruen ellopom es engedely nelkul hasznalom az otleteidet, ingyen.
En is elkezdem arulni az Y termeket amivel en is sikert erek el.
Mi a kulonbseg? Te megdolgozol a sikerert en pedig par honap alatt lemasolom..
Ami ennel is durvabb, probalom ugy eladni, mintha az enyem jobb lenne, holott nem az.

Kerdes:
Te mit tennel?
Gondolom fejlesztenel tovabb, hogy azt ne tudjam lemasolni. Semmi nem szabhat hatart a pofatlansagomnak, mert azt is lemasolom.
Vajon mit tennel? Nem zavarna teged, hogy amiert TE evekig dolgoztal azt en lemasolom par het alatt?

Ha a valaszod nem, akkor semmit nem ertesz az uzlethez.
Ha a valaszod igen, akkor teljesen egyet ertessz velem.

(#162) Touch-ko válasza dilajoska1 (#160) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az elso iPhone nem azert volt jo mert nem tudott videofelvetelt kesziteni. Sot, sokkal tobb hianyossaga volt. Viszont 3 dolgot tettek le az asztalra:
-Az alapokat a kovetkezo szeriakra
-egy utat amit kesobb az android is elkezdett lovagolni
-egy olyan SW es megoldasokat ami a mostani iOS-hez vezetett. A felhasznaloi elmenyt, ami elotte nem letezett es ma sem
Letezne ha nem lett volna iPhone. Az Androidokkal pedig BB szinten lennetek, qwerty billentyuzettel.
(Felreertes ne essek a BB teljesen jo es nehany megoldas benne a maga koraban is forradalmi es egyedi volt)

(#163) Zoja™ válasza Touch-ko (#161) üzenetére


Zoja™
őstag

Ez szép és jó. Csak nem válasz a kérdésemre...

(#164) Chevalier


Chevalier
tag

Amikor kijött az iphone 4, én üveg hàtlapú telefont akartam.
Akkortàjt volt màr nexus 4 szintén üveggel (ha jól emlékszem). nagyon tetszett az is.
Az elsõ ami utànuk újra musthave volt a One M7. Aztàn a G3 mint egy afféle nonkomform telefon.
És most õszintén szólva megint elkapott az iphone designja mert a kisebbik 6 remek minden tekintetben.
Samsung soha nem kellett még :D
Ha a fotó igaz, az S6 lesz az elsõ

einhorn az finkle

(#165) Touch-ko válasza Zoja™ (#163) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerinted, ha normalisan nem
Lehet megkerni oket, hogy ne masolnajanak le mindent, akkor hova fordulnak? A birosagi koltsegek a ceg bevetelebol lesznek finanszirozva, igy kevesebbet tudnak kolteni fejlesztesre is. Emiatt akar bizonyis dolgokrol is le kell mondaniuk vagy esetleg kesobb kerulnek a felhasznalokhoz.
Igy ergo a felhasznalok is szivhatnak..

A perek hatasait es a felemesztett penzt peldaul a Samsung megerezte. Errol volt egy fikl a Forbes-ban anno.

Am most en kerdeznek: mit gondolsz a masolos peldamrol?

[ Szerkesztve ]

(#166) almoska84 válasza Touch-ko (#165) üzenetére


almoska84
tag

Emberke, te kb hány kilót fogytál a mai nap? Nem érzed, h feleslegesen vered itt magad? Ezek csak telefonok. Ugyanígy mehetne a harc a TV-k, autók, csokoládék, jégkrémek, meg minden más felett is... Értem én, h neked a pizsid is almás, de na. Kerek, meg téglatest, meg érintős... Istenem. :W

:DDD Gyerekek, na tartsatok vissza semmit, megvan az új dühöngő-topic! :DDD :DDD :DDD

LG Leon 4G LTE :D

(#167) Fejvadi válasza DaveJr (#150) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:)

(#168) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Azta, látom komoly vita volt itt, míg távol voltam... :Y Pedig este már annyira lecsillapodottnak tűnt a topik...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#169) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#168) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Semmi különös.

(#170) Penguin95 válasza Tomi_Ohl (#168) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ez még csak a szokásos. Majd akkor indulnak be igazán a dolgok, mikor megjelenik egy képen az i6 és az S6.

(#171) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Fejvadi, ДарСтав ahhoz képest, hogy amikor itthagytam a topikot, teljes nyugalom volt, egész sokkoló volt látni az ilyen hosszú hsz-eket...
Na jó, az a fejecske talán tényleg túlzó egy kicsit :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#172) Touch-ko válasza almoska84 (#166) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nagyon kikeltel
Magadbol, ne idegeskedj. Mi csak beszelgetunk itt.. A kommentedhez Inkabb ehhez nem fuznek semmit :)

(#173) Mr.Silkó válasza Cilindrik (#11) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1 :D

On: Remélem nem festik be a keretet, mindig jobban néz ki egy telefonnál a nyers fém keret.

(#174) Fejvadi válasza Mr.Silkó (#173) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szerintem színre fogják festeni a hátlappal egyetemben.

(#175) Zoja™ válasza Touch-ko (#165) üzenetére


Zoja™
őstag

Nekem, mint végfelhasználó édes mindegy, hogy ki másol kit, addig, amíg az általam megvásárolt eszköz azt és olyan minőségben nyújtja, amiért megvettem.

A gond ott kezdődik, hogy egy olyan mesterségesen generált szappanoperában próbálsz állást foglalni, amit a két gyártó közösen hozott össze.

Direkt nem boncolgattam etikai kérdéseket, mert az etikai elvárásokat a társadalom generálja.

Arról nem is beszélve, hogy még mindig nem kaptam választ a kérdésemre, hogy Te mitől leszel kevesebb, hogy a Samsung másolja az Apple-t.

Így, egy délutáni várakozás után valószínűnek tartom, hogy az általános iskolában nem sikerült megtanulnod az értő olvasást.

(#176) no more válasza Zoja™ (#175) üzenetére


no more
addikt

Hagyd már... tök értelmetlen. Úgyis az Apple talált ki mindent és mindenki másolja őket. ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#177) Zoja™ válasza no more (#176) üzenetére


Zoja™
őstag

Végül is, csak saját magát járatja le, úgyhogy ki is szállok a buliból... ;)

(#178) Touch-ko válasza Zoja™ (#175) üzenetére


Touch-ko
őstag

14:53-kor ment a valasz.. Olvass vissza kerlek!

Mellesleg ha jol emlekszem en is feltettem egy kerdest, amire mostanaig nem
Sikerult valaszolnod. Olvasd el a hosszu kommentemet.
Mi lenne ha teged masolnanak temaju.

Etika? Pedig igazabol itt arrol is lehetne beszelni. Nem csak arrol, de nagyban beletartozik az etika is az altalad korabban felvetett kerdesbe.

(#179) Zoja™ válasza Touch-ko (#178) üzenetére


Zoja™
őstag

Elolvastam, de egy hasonló hsz-re joey20-tól már reagáltam, de bemásolom a biztonság kedvéért:

,,Szerintem elég csak az Iphone kezdetektől a jelenig tekintenünk. Jó pár megoldásukat lemásolta már nem egy gyártó, még sem érzem azt, hogy szarabbak lennének a termékeik."

Annyival kiegészíteném, hogy nem is teheti meg az sem az Apple, sem pedig a többi gyártó, hogy szarjanak a felhasználók fejére. Elvégre a felhasználókból élnek, terméket és szolgáltatásokat értékesítenek, saját maguk alatt vágnák a fát.
Úgyhogy ettől nem kell tartanod...

Olvastam a ,,mi lenne, ha téged másolnának témájú" szösszenetet is, direkt nem reagáltam rá. Egyrészt mert totálisan irreleváns az általam feltett kérdéssel kapcsolatban, másrészt pedig azért mert úgy és olyan hangnemben írtad, hogy simán el tudom képzelni azt is, hogy még egy könnycseppet is elengedtél, hogy a csúnya Samu bácsi másolja az Alma bácsi vérben és verejtékben elkészített munkáját, holott a 2 cég nyilvánosan is szerződésben állnak egymással.

És a lényeg: az Apple azért hagyja hogy a Samsung másolja, mert előnye származik belőle. Nem hiába nem hallasz sűrűn olyan perről, amiből az Apple jött volna ki rosszul, valószínűleg ezek a perek is előre megírt forgatókönyv alapján indulnak meg. Ráadásul ezek is csak azt a célt szolgálják, hogy fent tartsák a saját maguk által generált hype-ot.

Lehet isteníteni az Apple-t és lehet a Samsung-ot is, mindenkinek szíve joga, csak épp értelmét nem látom a fentebb taglaltak miatt.

Végszóként pedig és ezzel le is zárnám a témát: még mindig egy szájbatekert eszközről, tárgyról beszélünk, -amit rengeteg ember úgy cserélget, mint más az alsóneműjét- amiért képes vagy saját magadból hülyét csinálni.

Nem megbántani akarlak, és nem akarok a személyiségedben és a magánéletben turkálni, de valami nem kerek az értékrendeddel. ( Mondjuk ez minden olyan embernek is szól, aki képes -kis költői túlzással- vérre menő harcot vívni egy telefonért, tárgyért.)

[ Szerkesztve ]

(#180) almoska84 válasza Zoja™ (#179) üzenetére


almoska84
tag

"Végszóként pedig és ezzel le is zárnám a témát: még mindig egy szájbatekert eszközről, tárgyról beszélünk, -amit rengeteg ember úgy cserélget, mint más az alsóneműjét- amiért képes vagy saját magadból hülyét csinálni." :DDD :DDD :DDD
Ezt én is leírtam neki, de nem jut el az agyáig, szerintem eddig letépte a pizsijét is... :D

[ Szerkesztve ]

LG Leon 4G LTE :D

(#181) hdanit610 válasza Zoja™ (#179) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Te nem érted meg őt, ő meg nem ért meg téged. Ő szereti azt a "szájbatekert" eszközt, te csak használod.

Attól függetlenül, hogy egy használati tárgyról van szó, még szeretheti az ember, amennyiben elnyeri a tetszését a dizájn, meg amit nyújtani tud. Gondolom te sem bementél a boltba, levetted az első "szájbatekert" telót és azóta használod és semmit sem érzel: ha leejted, leesik, majd veszel másikat, hiszen csak használati tárgy.

El kell fogadnod, hogy van, akinek nagyon bejön az Apple termékskála valamely (vagy összes) darabja. A kérdésedre azért nem adott konkrét választ, mert ez nem ilyen egyszerű, azért írt le neked egy olyan példát, amin keresztül megértheted, hogy mennyi mindentől függ az a bizonyos igen, vagy nem. Nyilván a te szemszögedből egyszerű: te nem sérülsz, kapsz egy lopott dizájnos készüléket, más oprendszerrel harmadannyiért és röhögsz a markodban, hogy a másik meg megveszi az eredetit háromszor annyiért. Te jól jársz, és látszólag a másik rosszul. Csakhogy nem kapod meg ugyanazokat a szolgáltatásokat, amiket a másik igen, de ez sosem jut el a tudatodig, mert ugye csak egy másolatot használsz más rendszerrel. Ha pedig a sok másolás után azt mondja az Apple, hogy "na jó, elegem van belőle" akkor hiába venné meg háromszor annyiért a jót, ha az nem jön ki. Ez pedig téged ismételten nem fog érdekelni, mert pont teszel rá, hogy miről másolt "szájbatekert" használati tárgyat birtokolsz. Hosszútávon így a válasz mindenképpen "igen" lesz az eredeti kérdésedre a másik szemszögéből, ha rövidtávon talán "nem" is lenne.

Remélem érthető volt.

(#182) Zoja™ válasza hdanit610 (#181) üzenetére


Zoja™
őstag

Látom tetszik a ,,szájbatekert" szóhasználat.

Ő szereti azt a "szájbatekert" eszközt, te csak használod.

Lehet én vagyok régi vágású és/vagy maradi, de az eszközök arra valóak, hogy használjuk, a szeretet viszont egy élőlényt illet.

El kell fogadnod, hogy van, akinek nagyon bejön az Apple termékskála valamely (vagy összes) darabja.

Ezzel nincs semmi baj, nekem például a Motorola termékskálája jön be, ízlések és ficamok. Nem hiszem, hogy az előző hsz-eimmel az Apple-t fikáztam volna, sőt azt is leírtam, hogy olyan irányba fejlődnek, ami már az én fantáziámat is megmozgatja.

Nyilván a te szemszögedből egyszerű: te nem sérülsz, kapsz egy lopott dizájnos készüléket, más oprendszerrel harmadannyiért és röhögsz a markodban, hogy a másik meg megveszi az eredetit háromszor annyiért. Te jól jársz, és látszólag a másik rosszul.

Elvből nem veszek olyan terméket, ami nagyjából minden részében egy másik koppintása, de lényegtelen is, mert az okostelefonos iparban ( és nem csak ebben ) mindenki másol mindenkiről, ez erről szól.

Ha pedig a sok másolás után azt mondja az Apple, hogy "na jó, elegem van belőle" akkor hiába venné meg háromszor annyiért a jót, ha az nem jön ki.

Valószínűleg az Apple ezt nem fogja meglépni, nem fogja csak azért lehúzni a rolót, mert egy másik másolja.
Sőt, inkább egészséges dolognak tartom, hogy másolja valaki, mert ez csak serkenti a jövőbeni technológiai fejlődését. A gyártókat pedig, jelen esetben az Apple-t arra készteti, hogy további újításokat eszközöljön, ne kényelmesedjen el és ezzel -még ha háromszoros áron is- a végfelhasználókat örvendeztesse.

Maradok tisztelettel,

A ,,Szájbatekert" :)

[ Szerkesztve ]

(#183) hdanit610 válasza Zoja™ (#182) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Egész korrekt válasz volt, egyvalamivel nem tudok teljesen azonosulni:

Sőt, inkább egészséges dolognak tartom, hogy másolja valaki, mert ez csak serkenti a jövőbeni technológiai fejlődését. A gyártókat pedig, jelen esetben az Apple-t arra készteti, hogy további újításokat eszközöljön, ne kényelmesedjen el és ezzel -még ha háromszoros áron is- a végfelhasználókat örvendeztesse.

Ne a másolás serkentse, mert ezzel azt segíti elő, hogy a másolónak sose kelljen fejlesztenie, hiszen "úgyis kiad egy új eszközt, meglesz az alap, megspórolom a dizájnereket". Serkentse őket az, hogy évről-évre (vagy nem bánnám, ha csak 2 évente) valami tuti eszközzel örvendeztessék meg a táborukat és a leendő célszemélyeket.

A többiről csak röviden:

- sehol sem írtam, hogy fikáznád az Apple-t, nem is éreztem úgy, ezt szeretném leszögezni. :)

- sokfajta szeretet létezik, én speciel a laptopomat is szeretem, mert gyors, megbízható és nem hagy cserben, akárcsak az autóm, meg a telefonjaimra is általában igaz. Ez össze sem hasonlítható egy élőlény felé érzett szeretettel, és szerintem nem is valami fétis. :)) Egyszerűen csak ami jó, azt az ember általában szereti, kissé enyhébb szóval élve akkor kedveli. Így talán jobban átmegy, mire gondoltam.

- ízlelgettem a szót, mert nemtommiért :D

(#184) Zoja™ válasza hdanit610 (#183) üzenetére


Zoja™
őstag

Ide s tova 8 éve megy ez a másolósdi oda-vissza úgy, hogy ha még egyes elemek/szolgáltatások jegyei fellelhetőek más gyártó készülékén is, közel sem azonos irányba mutatnak.

Serkentse őket az, hogy évről-évre (vagy nem bánnám, ha csak 2 évente) valami tuti eszközzel örvendeztessék meg a táborukat és a leendő célszemélyeket.

Ezzel irgalmatlanul magát rúgná tökön bármelyik gyártó, arról nem is beszélve, hogy lényegében akadályt gördítene az 1-2 évenkénti kiadás a technológiai fejlődés elé.
És ez még csak az én józan paraszti ésszel megfűszerezett gondolatmenetem, amibe még nem vontam bele a kereskedelmet.
2 éven keresztül nagy valószínűséggel már nem lehet eladni ugyanazt az eszközt, frissteni kell a kínálatot, különben nem hogy a ,,leendő célszemélyeket" de még a meglévő elégedett felhasználó tábort is elveszítik.

A szeretet/kedvelés témára már nem is térnék ki lényegesen, ez egyéni preferencia kérdése. Biztos, hogy nem esne jól, ha ma-holnap tönkre menne a telefonom, de nem hullajtanék érte könnyeket, ha menthető, megjavítanám/megjavíttatnám, ha nem, akkor vennék egy másikat.

Pedig amatőr fejlesztőként nekem a telefon nem csak egy mobilkommunikációs eszköz, hanem a hobbim is. :B

[ Szerkesztve ]

(#185) HarleyCustom válasza Zoja™ (#184) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Teljesen egyetértek a hozzászólásaiddal.
Komoly probléma,vagy hogy is mondjam...HIÁNY lehet az Ember életében,ha egy telefonkészülék,ekkora érzelmeket vált ki nála.Tehát valami nem kosher,ha így beleszeretünk például egy "rohadt" telefonba.
...de be lehet helyettesíteni más "ingóságba" is.. :)
Szerény véleményem szerint.
:)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#186) Mr.Silkó válasza Fejvadi (#174) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Kár lenne érte, bár majd élőben meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#187) no more válasza HarleyCustom (#185) üzenetére


no more
addikt

Az egész a marketing. Ebben tényleg az Apple a legjobb. Belesulykolja az emberekbe, hogy márpedig az a legjobb, amit ők gyártanak, vedd meg, mert nincs jobb, ettől leszel "valaki" az életben... Az élő példa pont az itteni úriember, aki az Apple watch-os topikban írta, hogy ő így vaktában megveszi az órát, mert Apple. Ha meg nem tetszik neki, akkor megy a fiókba, és kész... Nincs oka rá megvenni, mert amúgy bűnronda (bár ez szubjektív), ráadásul fél nap alatt lemerül (szóval, mint óra is egy sz*r), de mivel Apple, ezért megveszi majd százezerért. Az alma logó manapság egy státusz szimbólum, divat lett Apple cuccokkal járkálni. Mint mostanság divat a Nike air max. Air max + iphone és te vagy a sztár!

Persze, nyilván vannak olyan felhasználók is, akik csak simán szeretik az iOS-t, mert egyszerű, mindent 1-2 érintésből megcsinálnak, nincs túlbonyolítva, vagy épp a munkájukhoz kell (azért dolgozni még mindig a mac a legjobb)... De szerintem ők vannak "kisebbségben". :D A nagy részüknek ez a logó egy fanatizmus, vallás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#188) Mr.Silkó válasza no more (#187) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Sajnos ez igaz a felhasználóik többségére, pedig amúgy az Iphone-okkal semmi baj nincs.

(#189) hdanit610 válasza Zoja™ (#184) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Az Apple most évente ad ki ugye telefont és oprendszert. Sajna utóbbi eléggé szarul sikerült tavaly elsőre, egyszerűen nem volt még szerintem kész (ahogy az iOS 6-ban pl. a Maps). Ennyire bugos szoft rég nem jött ki, amire bizonyíték a sok javítócsomag. Remélem tanultak belőle és jobban odafigyelnek a tesztelésre, debuggolásra.

Ez viszont szerintem kiküszöbölhető lehetett volna egy telefon évente, szoftver 1-1,5 évente ciklussal. Jó, jöjjön akkor minden évben készülék, de az legyen használható is, ne kelljen utána azon merengeni, hogy most ez a változat mit javított és milyen hibát hagyott meg. Nagyjából erre gondoltam, valóban öngyilkosság a kétévente modell (még ha az ütős is), mert manapság egy változat sem húzhatja 2 évig, nem beszélnek addig a cégről, stb. stb.

#185 jerusalem

Komoly probléma,vagy hogy is mondjam...HIÁNY lehet az Ember életében,ha egy telefonkészülék,ekkora érzelmeket vált ki nála.Tehát valami nem kosher,ha így beleszeretünk például egy "rohadt" telefonba.
...de be lehet helyettesíteni más "ingóságba" is.. :)
Szerény véleményem szerint.
:)

Számítottam rá, hogy valaki majd ezen fog lovagolni, és totálisan félreérti, de dedósabban már nem tudom elmagyarázni, így inkább hagyom, hogy azt hidd, amit akarsz. Veszett fejsze nyele lenne neked bármit is megmagyarázni, ha elsőre nem jött át. Örülj magadnak.

Ja, és köszi, semmilyen hiány nincs az életemben, trollhiányom sem. :)

(#190) Fejvadi válasza Mr.Silkó (#186) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szerintem is kár lenne, főleg, mert a festés nagyon csúnya ha elkezd kopni.

(#191) almoska84 válasza Touch-ko (#161) üzenetére


almoska84
tag

Nem kötözködésnek szánom, de hatalmas zöldséget sikerűlt itt összehordanod. Egy egyszerű formatervről van szó, nem? Vagyis 2 darab friss teló. Persze mindkettő téglalap, érintős, kamerás, home-gombos. Most azt akarod elmesélni, h az apple az i6-ot kb 1,5-2 évig véres verítékes munkával tervezte? :DDD Majd jön a Samsung, és kb 2 hét alatt lekoppintott mindent? :DDD Ember, a mai telók kb 90 százaléka így néz ki, kisebb-nagyobb külömségekkel.....................

[ Szerkesztve ]

LG Leon 4G LTE :D

(#192) Touch-ko válasza almoska84 (#191) üzenetére


Touch-ko
őstag

Arrol van szo, hogy a Samsung evek ota ezt csinalja.
Nem tunt meg fel neked ez? Ha gondolod irhatok egy listat ami mutatja mennyire azonos a ket gyarto termekpalettaja. A furcsasag annyi, hogy az Apple bemutatja elsokent, majd a kov. Gen. samsung eszkozon ugyanezek megtalalhatoak lesznek.
Valamint az, hogy az Apple tobb mint 1 evtizede ezeket a design elemeket, design stilust koveti, mig a Samsung nem.. Volt par Samsung telefonom, tudom mirol beszelek..

Arrol van szo, hogy, ha az Apple bemutat valamit, akkor mas is elkezdi gyartani, (amivel nincs semmi gond, ha MASKEPP TESZIK) viszont a Samsung tuti, hogy ugy adja ki, hogy megszolalasig hasonlitson az Apple cuccara. Vajon miert nem jonnek arrol hirek, hogy a Nokia, Sony, Motorola, BB stb gyartok keszulekei mennyire hasonlitanak az Apple termekeire?

Gondolom veletlen egybeeses mind..

iPad-nel csak par honap (ha jol emlekszem 3 honap) kellett ahhoz, hogy kiadjanak egy iPad megoldasokkal teli tabletet. Itt egy vadonat uj termekrol beszelunk, amit 0-rol kellett kezdeniuk. Szoval eleg gyorsan haladtak. Tudom voltak Samsung tabletek az iPad elott is, teljesen mas design, SW, es egyeb megoldassal. Nem is lett tul nagy siker, raadasul nem is tartalom fogyasztasara keszult.

A Mac Mini lemasolasahoz 1.5 ev kellett..

(#193) Zoja™ válasza Touch-ko (#192) üzenetére


Zoja™
őstag

Arrol van szo, hogy a Samsung evek ota ezt csinalja.
Nem tunt meg fel neked ez? Ha gondolod irhatok egy listat ami mutatja mennyire azonos a ket gyarto termekpalettaja. A furcsasag annyi, hogy az Apple bemutatja elsokent, majd a kov. Gen. samsung eszkozon ugyanezek megtalalhatoak lesznek.
Valamint az, hogy az Apple tobb mint 1 evtizede ezeket a design elemeket, design stilust koveti, mig a Samsung nem.. Volt par Samsung telefonom, tudom mirol beszelek..
.......................................

És innen tovább nem is olvastam, mert innen már tisztán látszik, hogy abban sem vagy képben, hogy ,,mi fán terem az Alma."

Több mint egy évtizede? Az első generációs iPhone-t 2007-ben mutatták be, ami elég messze van a több, mint egy évtizedtől.

Olyan dolgokkal érvelsz, ami köszönő viszonyban sincs a valósággal és csodálkozol azon, hogy támadnak? :U

(#194) Tibee86 válasza Zoja™ (#193) üzenetére


Tibee86
veterán

Az Apple nem csak iPhone-ból áll. ;)
Ő legalább érvelni próbál, te csak lerendezed annyival, hogy nincs igaza... :U

[ Szerkesztve ]

(#195) Zoja™ válasza Tibee86 (#194) üzenetére


Zoja™
őstag

@Touch-ko: ,,Valamint az, hogy az Apple tobb mint 1 evtizede ezeket a design elemeket, design stilust koveti, mig a Samsung nem.. Volt par Samsung telefonom, tudom mirol beszelek..."

Upsz, azt hittem telefonokról beszélünk... :U

[ Szerkesztve ]

(#196) Tibee86 válasza Zoja™ (#195) üzenetére


Tibee86
veterán

Terelésből jelest érdemelsz. :)

(#197) no more válasza Tibee86 (#194) üzenetére


no more
addikt

Jah, jó érvek. Mindenki az Apple-t másolja, mert ők az istenek.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#198) Zoja™ válasza Tibee86 (#196) üzenetére


Zoja™
őstag

Hol itt a terelés?

Nem arról van esetleg szó, hogy olyan jelentőséget társítasz a hsz-eim tartalmához, ami neked jobban tetszik?

(#199) Touch-ko válasza no more (#197) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem mindenki, ha megtanulnal olvasni, szoveget ertelmezni, akkor boldog lennek. Sosem irtam azt, hogy mindenki. Sot ennek az ellenkezojet allitottam, de ez ne zavar teged :)

(#200) DaveJr válasza Touch-ko (#199) üzenetére


DaveJr
őstag

Még mindig ezen megy a vita?!?! Lépjetek már túl egymáson...

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.