Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez várható volt, mert az Apple kiszórja a csak 32 bites alkalmazásokat, ezáltal a csak 32 bites SoC-vel rendelkező telefonoknak is menni kellett. Ezért van csak a hatodik generációs iPod Touch a jelöltek között.
Mondjuk ez időrendiségben az 5C tulajokkal kiszúrásnak tűnhet, ha a ég eddigi politikáját nézzük. De csak így nézve az.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Elképesztően jó ez a 4+év support.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

- Gyerekek. Még mindig rohadt sokan használják azt a fránya 5s-t. Lassan rá kéne venni őket a cserére.
- Semmi gond főnök. Megógggyuk. Majd az iOS 11 után váltani akarnak. :D

Viccet félre téve, jó lenne látni ezt android fronton is.

(#4) janeszgol válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Akad. Nexus 7 2012. 2012-ben jelent meg 4.2-vel és megkapta az 5.1.1-et (2015) is. :)
De akad Sony, ami szintén három évet frissült.

Nem beszélve számtalan más droidosról, amik szintén 2-3 é távlatában alig fejlődtek hardveresen, viszont szoftveresen generációt ugrottak. csak egy bökkenő van, hogy újra meg kell venni őket. :D

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) #09819904 válasza janeszgol (#4) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ennyi verziószámot? :U

(#6) tothmaxy182 válasza #09819904 (#5) üzenetére


tothmaxy182
őstag

-4.2;
-4.3;
-4.4;
-5.0;
-5.1

Minden szavam magánvélemény!

(#7) janeszgol válasza #09819904 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Kevesebbet. 4.2, 4.4, 5. Sony oldalról Z2: 4.4.2, 5, 6. Átlag három. 5s pedig iOS 7, 8, 9, 10, 11.
De az androidtól már ez is jó teljesítmény. És ezek a legjobban támogatott eszközök voltak ott. A szégyen inkább az, hogy nem mindegyik lépett ennyit. Bőven akad 100 ezer környékén, ami jó ha egyet, kettőt lépett.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) lm83 válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


lm83
őstag

Nekem sosem volt ilyen telefonom, de régebben én is olvastam ilyeneket.
Hogy az elég régi telóra is kiadják az új rendszert és utána jól belassul már tőle, hogy érezd váltanod kell!
Nem tudom ott muszáj e frissíteni amúgy, vagy hagyhatod mint androidon.

(#9) galaxys80 válasza janeszgol (#4) üzenetére


galaxys80
veterán

Azért még a Nexus 7 is messze van az 5S-től.

Nexus 7 - megjelenés 2012 július. Támogatás vége 2015
5S - megjelenés 2013 szeptember. Támogatás vége 2018

(#8) lm83

Nem. Nem muszáj. Felteszed az új verziót. Néhány hétig használod és ha nem tetszik még visszarakhatod az előzőt. Később pedig nem frissítesz.
Ezért nem értettem soha ezt a "szemét Apple belassítja a telefonokat direkt" elméletet.

(#10) janeszgol
Én semmit nem akartam kihegyezni, csak megjegyeztem. :)

(#11) Nimda
Erre is van egyszerű megoldás már. És nem, nem kell JB hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) janeszgol válasza galaxys80 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát jah. de most nehogy kihegyezzétek az írásom arra, hogy a droid is frissül annyit, mint egy iPhone. Annyit írtam, hogy akad normálisan frissített is.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Nimda válasza lm83 (#8) üzenetére


Nimda
addikt

Nem muszáj, viszont állandóan cseszeget érte, h frissíts.Kikapcsolni nem lehet.

(#12) #40359168 válasza lm83 (#8) üzenetére


#40359168
törölt tag

Nem muszáj frissíteni iOS-en se.

(#13) Scholes9 válasza Dare2Live (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pontosan, na ilyen csak almáéknál van :C :R Én amíg meg nem döglik, biztos, h nem fogom lecserélni, imádom az 5S-em :K :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14) janeszgol válasza galaxys80 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

:R
Tekintve a múltkori topicot, gondoltam megjegyzem. Bocsi.
Amúgy még a WP-nél sem volt hosszabb frissítés, mint az Android kiemelkedő darabjainál. Talán a Lumia 920, 2012-2016. (Bár elnézve, jobb is. A WP 8.1 király, a W10M hát nem király.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) Matada2.3 válasza lm83 (#8) üzenetére


Matada2.3
veterán

4S-nél tapasztaltam ilyet meg 5-nél főleg, de azoknak gyorsan el is korosodott az SoC-jük. Az 5s viszont eléggé bírja a strapát és nem is áll olyan messze pl a 6-tól. Ki fogja még bírni a 11-et és "meg is érdemli". :)

Finn the human

(#16) Malachi


Malachi
addikt

Nekem az a tapasztalatom (2008, a 3G óta volt minden), hogy a korosabb telefonok az új nagy frissítések elején általában lassabbak, többet fogyasztanak, de heteken belül visszaáll a régi rend a gyors hibajavításoknak köszönhetően. Na most hogy ez azért van-e, mert egyszerűen az újabb készülékekre optimalizálnak első körben (ami logikus), vagy mert így akarják eldobatni a régi telefonokat (ami elképzelhető), azt a fene tudja.

(#17) htomi85


htomi85
tag

Én más véleményem vagyok.
Nekem 5s-em de nem érdekel. 9.3.5 van rajta és az is marad.
Magával szúr ki az Apple.

(#18) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

A béta nem fut sokkal lassabban, mint a 10 iPad mini 2-n, majd meglátjuk mit tud a stabil.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#19) strogov


strogov
senior tag

Az új verziók megjelenésekor előfordult már, hogy érezhetően lassabb lett egy-egy régebbi modell, de néhány frissítéssel megoldották ... legalábbis iphone4-en anno ez volt a tapasztalatom. Most SE van, ezen nem volt még problémám.
I4-en is inkább az 512MB ram volt a gond. A memória igényes alkalmazások nagyon lassan mentek el háttérbe az utolsó frissítés után.

[ Szerkesztve ]

(#20) johnny500


johnny500
tag

Általánosságban elmondható, hogy 2 esetleg 3 fő verziót érdemes frissíteni az Iphonokon, nem? Ismerősi körben van egy 4s amin valamilyen régi rendszer van még kb. amivel kijött és még mindig egészen használható (csak idejét múltan néz ki persze) . Egy másik ismerős meg frissített, frissített aztán most már kb. használhatatlan a telója a lassúságtól.

(#21) strogov válasza johnny500 (#20) üzenetére


strogov
senior tag

Az iphone 4s is 512MB RAM-mal él. Ezért az újabb rendszerrel érkező alkalmazások, és a store-ból telepített új alkalmazás verziók nagyon megterhelhetik. Ipad4-em is régi darab, de eddig nem lassult be frissítéstől. Vannak játékok amik lassúak, de maga a rendszer ugyanolyan jó mint új korában.

(#22) nkmedve válasza janeszgol (#4) üzenetére


nkmedve
őstag

A Nexus 7-nek papíron jó volt a támogatása (Androidos viszonylatban), a gond csak az, hogy a gyakorlatban csak 4.4-ig volt használható. 5.0 nálam teljesen használhatatlanná tette, és aztán az 5.1 sem igazán segített.
Az 5S esetén ilyen gondom nem volt, nagyon remélem, hogy az iOS 11-el is használható marad.

(#23) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Kár érte, hogy nekem már a 10-el is elégé sok volt a bajom Air-en. Semmi szükségem sincs a 11-re.
Amúgy tényleg kaffa hogy 4 éves hadrverre ad támogatást, kár hogy ezzel együtt valszeg olyan szinten belassítja a telót, hogy vehetsz másikat jó eséllyel.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) joey04 válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


joey04
titán

Pici logikával belegondolva a mai világban ahol mindent a megjelenés napján szétszednek, visszafejtenek, elemeznek, stb el lehetne rejteni úgy egy kódot, bármit, hogy ennek ne legyen semmi nyoma? Egy 2012-es telefontól nem is várható el, hogy olyan gyorsan fusson rakta egy 2017-es rendszer, mint amivel eleve értékesítették. Plusz ahogy említették is, főverzió frissítés után szinte minden esetben arról szól az első 1-2 javítócsomag, hogy optimalizálnak a régebbi eszközökre is. :)

Plusz igen, azonnal frissíteni kell, hogy tesztelhesd, mert egy darabig teljesen legálisan vissza lehet menni a korábbi verzióra.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Én mindig amikor jelez a telefon frissítem a rendszert, eddig még nem tapasztaltam kellemetlenséget, mindegyiken hibátlanul működik az 5S. Az biztos, hogy amíg él és működik, addig maradni fog. Egyébként feltűnő, hogy az 5S tipikusan egy olyan modell, amit a tulajok addig használnak, ameddig csak működik, nem akarnak váltani. Eszméletlen jó konstrukció, az ilyen sokáig tartó támogatás pedig szintén szimpatikus. Ezért is garantálható az, hogy aki egyszer vett egy ilyen telefont és sok idő elteltével ha tönkremegy és új készüléket kell vegyen, akkor marad az illető a márkánál. Én sem vennék már mást, nem is volt még olyan telefonom, amit ne untam volna meg ennyi idő alatt, de ez bizony még sokáig maradni fog. :)

Egyébként a telefon csak jelez, hogy frissítsd a rendszert, de ha sokáig nem frissíted, akkor az értesítés eltűnik és onnantól békén hagy. Baráti társaságomban majdnem csak iPhone van (i4-i7-ig bezárólag), és van aki nem akarta frissíteni, ő mondta. Szóval ettől nem kell félni, hogy rád erőszakolják a frissítést, ha nem akarod, akkor nem frissíted.

[ Szerkesztve ]

(#26) Nimda


Nimda
addikt

Szvsz az emberek nem az OS miatt vesznek új telefont, hanem a hardver, külső, stb. miatt.Egy újabb OS viszont (még ha kész akarva nem is) szépen lassan kinyírja a korábbi modelleket, ami tekinthető afféle burkolt üzletpolitikának.Tehát idővel mindenképpen telefont kell, hogy cserélj (ha akarsz és nem ragaszkodsz egy típushoz), de akkor ez már ne azért legyen mert az újabb OS hardverigénye megnőtt, hanem valami új, valami innovatív dolog miatt.Az Apple szerintem ezt az időt elég korrektül próbálja kitolni, bár az, hogy próbálja ráerőszakolni az újabb rendszert a régebbi telókra, már nem az.Ha biztonsági frissítésekről van szó, nyilván fontos, de akkor legyen ez egy kiválasztható opció, ne akarja a pofámba erőszakolni a számomra felesleges újdonságokat, hogy aztán használhatatlanul belassuljon a "kedvenc telóm".Lehetne ezt még ragozni, érveket, ellenérveket felhozni, de mindenkinek mások az igényei.

(#27) galaxys80 válasza Nimda (#26) üzenetére


galaxys80
veterán

(#11) Nimda
Erre is van egyszerű megoldás már. És nem, nem kell JB hozzá. :)

Nem te vagy az első aki szó nélkül túlgörget ezen és csak mondja-mondja a magáét. :U

Még egyszer utoljára linkelem, aztán én elengedtem a témát. (Ez nem feltétlenül neked szól)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28) Nimda válasza galaxys80 (#27) üzenetére


Nimda
addikt

Az az igazság, hogy valamikor régen a topikjában rákérdeztem erre, akkor azt válaszolták, hogy ezzel együtt kell élni, nem lehet az OTA-val mit kezdeni.

Azért köszi ;)

(#29) r3dsnake válasza Dare2Live (#2) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És azt is tegyük hozzá, hogy a 4 éves modell aznap kap frissítést mint a legfrissebb. Szolgáltatótól, területtől, függetlenül, worldwide. Droidnál meg ülnek rajta fél évet-évet a gyártók. Ha egyáltalán kidobnak rá valamit.

(#30) jacis


jacis
nagyúr

Amennyit változtattak a rendszeren csúnya lett volna ha nem kapja meg....
Ha ilyen ütemben fejlődik az iOS akkor az 5S még pár évig támogatott lesz, mert nem igényel túl sok teljesítményt a fejlődésük.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#31) .Szaki. válasza jacis (#30) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ahogy a kollégák is írták előttem, azért az okostelefon világban annyira nem gyakori az, hogy egy 4 éves telefon a fiatalabbakkal kvázi egy időben, vagy egyáltalán valamikor kapjon frissítést, így ez szerintem mindenképp nagy szó. Épp ezért gondolom azt, hogy a következőt már szinte biztos, hogy nem fogja megkapni, de legyen Neked igazad és legyen tovább támogatott, én csak jól járnék vele! :)

(#32) Matada2.3 válasza nkmedve (#22) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ezt én is alá tudom támasztani, kegyetlen rossz volt a gyári 5.1.1 a nexus 7-en. Csak főzött rom segített rajta.

Finn the human

(#33) Alex91 válasza .Szaki. (#31) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg a kovetkezo huzas majd az 1 GB RAM-os eszkozok kilovese lesz. Ez vinne az iPhone 6-ot is. Ez meg valoszinuleg ad egy kis haladeket az 5s-nek is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34) Tigerclaw válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos tényleg ez az Apple megoldása az eladások élénkítésére. Én azt mondom, hogy akár iPhone, akár iPad max. +2 évig ajánlatos upgradelni ahhoz a verzióhoz képest, amivel eredetileg kijött. Tehát mondjuk az iPhone 5S esetén, mivel a 7-essel indították, én max az iOS 9-ig frissíteném (top).

Az elmúlt években évente nagy ugrásokkal erősödött az iPhone-ok és iPadok hardvere, mind CPU-t, mind GPU-t, sőt már a memóriát tekintve is. Az aktuális új iOS-t jellemzően mindig az új hardverre optimalizálják, így már akár 1 év után is lehet tapasztalni azt, hogy már nem olyan smooth, mint volt, aztán ha nem elég óvatosan frissít az ember, hamar levélnehezék lesz csak jó az amúgy kiválóan működö hardver.

Elég csak megnézni, hogy a tavalyi iPhone 7-ben lévő A10 az iPhone 5-ben lévő A7-es chiphez képest mennyivel erősebb mind CPU-t, mind GPU-t tekintve, nem beszélve a dupla/tripla akkora és gyorsabb memóriáról, vagy arról, hogy közben energiatakarékosabb is. És ez még csak a tavalyi iPhone 7, nem az idei, amiben még erősebb hardver lesz. Az iOS 11-et olyan hardverre fogják optimalizálni, ami kb. 4-5x erősebb CPU-ban, 6-8x erősebb GPU-ban és a memória mérete is többszöröse...ergo semmiképp sem szabad már frissíteni az 5S-t, még akkor sem ha egyes feature-ket már nem kap meg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) jacis válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#36) Deller2010


Deller2010
tag

Hatha erdekel valakit: ennel jobb iPhone/iOS osszehasonlitast nem talaltam a neten. Eleg reszletes...

[link]

| regular IT guy |

(#37) .Szaki. válasza Alex91 (#33) üzenetére


.Szaki.
addikt

Jogos!

(#38) Fall-N válasza r3dsnake (#29) üzenetére


Fall-N
veterán

Értsétek már meg, hogy az iOS és az Android nem ugyanolyan és nem hasonlítható össze egymással a frissítési metódusuk sem. Az iOS csak egy márkán fut így egy kézben van az egész ökoszisztéma. Az Apple nem is engedi az elejétől fogva, hogy a szolgáltatók beleszóljanak a frissítésekbe. Így nyilván keresztbe sem tud tenni az update ellen senki, mert saját kézben tartja

Nem ugyanaz a célja sem a két rendszernek:

- Apple zárt rendszer csak a saját dolgaikon fut, senki nem nyúlhat bele. (Mondjuk ettől zárt). Ők felelnek csak a frissítésekért, ami könnyen kézben van tartva, mivel csak Apple készüléken fut.

egy modell -> egy hardver -> egy gyártó.

- Google/AOSP: Nyílt rendszer, ingyenes a gyártóknak a liszensz így megspórolják a költségeket, hogy nulláról új OS-t kelljen írni, amik nem is lennének kompatibilisek. Közös API-kat használ, így minden telefonra elérhetővé válnak ugyanazok az alkalmazások amin fut a rendszer (API Level ami korlátoz persze), függetlenül a gyártótól.
Mivel mindegyik gyártó egyediségét akar - és amúgy is más hardver van bennük, portolni kell minden egyes modellre külön. Így már nincs ráhatása a Google-nek, nem tud beleszólni a frissítésbe.

több Android verzió (fork) -> több hardver -> több gyártó.

Ezek után hülyeség összehasonlítani a kettőt és nem is lehet. Ugyanilyen elven vannak az MS Windows Phone rendszerei. Az más kérdés, hogy hogy áll manapság.

Az iPhone maximum a Pixel telefonokkal hasonlítható össze, mert azért csak a Google felel, és kizárólag csak azokon fut a referencia Android.

Ha az iOS más telefonon is futna, ugyanúgy csesznének rá a gyártók. Egyébként meg olyan nagy változások nincsenek amúgy sem, úgyhogy nem nagy dolog, hogy megkapja az 5s, így is évekkel el van maradva a rendszer. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) #40359168 válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


#40359168
törölt tag

Pedig az 5s-en semmi gond az iOS10-re frissítés miatt. Az enyémen 10.3.2 fut, problémamentesen.

(#40) janeszgol válasza Fall-N (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

1. a kovetkezo droidnal pont erre gyurnak, hogy hardvertol es kerneltol fuggetlenul frissitheto legyen.
2. az ios 11 uj kontenerformatumot hasznal a mediafajlolnak, mely segitsegevel minosegromlas nelkul tized mereten fogja tarolni. Nos, ha valami, ez nem rossz.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) Dryan0 válasza #40359168 (#39) üzenetére


Dryan0
csendes tag

Pontosan. Hibátlanul fut, a kolléga a levegőbe beszél. :)

(#42) .Szaki. válasza Dryan0 (#41) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1 mindkettőnek, szintén 5S-t használok 10.3.2-vel és köszöni szépen jól van. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.