Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

"Netburst bukó? Poroljuk le a P3 mobilt... Core!" Ez másodszor nem jön be. A Haswell a mai napig nem rossz amúgy, de ha kihal alóla a lap, cserés lesz itt is.

[iTX-or-GtfO!]

(#52) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Erre reagálnia kell az AMD-nek és ki kell újra adni a Duron procikat :DDD :DDD :DDD

(#53) koko52


koko52
veterán

Dell felvásárolja mindet, majd a gépház megkapja a világrengető plecsnit: INTEL INSIDE :C A fanok viszik majd mint a cukrot. Na ezek az igazi marketinges emberek. A szart is eladják!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54) Vektast


Vektast
aktív tag

Hol vagy Predator mikor oly nagy szükség lenne rád, hogy megvédd a kék lufit??? Ugye veszel ebből tesó?? :P ;]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#55) solfilo válasza Televan74 (#38) üzenetére


solfilo
veterán

Ez a Pentium csak 2/2-es. :D
Másik oldalon, legalább is Ryzen szériában nem terveztek két magosat, mindegyik vágás eredménye, így kevésbé szennyezi a földet, hogy kuka helyett olcsón piacra dobják. :)

solfilo

(#56) #52931072 válasza tibaimp (#44) üzenetére


#52931072
törölt tag

Mert azt akkor is drága volt gyártani és most is az lenne. Az i7 kategóriát ellátják a új és a még versenyképes fejlesztésekkel, a legalsó szegmenset próbálják valami átmeneti megoldással tolni. Megnéztem valamelyik webáruházban, az intelnek csak 14 nanós cuccai vannak a polcokon, a 10. generációból semmit nem találtam, abból csak az oemek kapnak valszeg. Az olcsó notikat most is az 5-6-7. generációval tolják. A drágábbakban vannak 8-9. generációs i3-i5-i7-esek, elvétve néhány 10-es procit is lehet találni.

(#57) janeszgol válasza tibaimp (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Gondolom ahova kellenek, oda nem kell i7, mai drága, ahogy felettem is fogalmaztak. Még mindig nem derült ki, ki(k) a megrendelő(k), de elég komoly lehet, ha elkezdte újra gyártani ezt. Amúgy gyártanak még talán nagyobb csíkszélességgel is, mivel vannak olyan rendszerek, ahova olyanok vannak és oda azok is jók.
Szóval nem meglepő ez a lépés számomra, csak a miértjére vagyok kíváncsi.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#58) thgergo válasza Nirvanus (#51) üzenetére


thgergo
tag

Sandy Bridge és a core 2 már egyszer egy időben futott a Dellnél:
Ugyanaz a dell i5-i7 laptop tartalmazhatott core2-őt és sandy bridge is 2011-ben:
Valami ilyesmi lehet újra a intel CPU hiánya miatt :)
http://rmromero.blogspot.com/2011/05/dell-latitude-e5420-specifications.html
http://forum.notebookreview.com/threads/why-does-dell-offer-a-core-2-duo-on-the-e5420.574684/

-

(#59) syberia válasza koko52 (#53) üzenetére


syberia
veterán

EVERY Intel Animation (1971-2013) Nosztalgia vonat is lesz? Vagy már mindenki a piros hype train utasa szeretne lenni? :))

https://howbad.info/

(#60) tasiadam válasza thgergo (#58) üzenetére


tasiadam
veterán

Iagazabol milyen hatrany erne egy low end gepet ha haswell, vagy ha ilyen? Akkor mar ha ekkora a gond, nem lehetne egyszerubb atirni 22nm-s cpu-kat 1151-re? Vagy megint lesz gayrtas 1150-re? Pont venni akarok anyamek gepebe egy ilyesmi kaliberu cpu-t.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#61) tibaimp válasza #52931072 (#56) üzenetére


tibaimp
nagyúr

catlaca, janeszgol: igazatok lehet. Mondjuk a célpiacra én is kíváncsi lennék.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62) sb válasza Televan74 (#38) üzenetére


sb
veterán

A 2/4 sokaknak pont elég. Ez azt jelenti, hogy hiába tennél bele 4 magost, semmit nem érzékelne belőle... vagy csak hibahatáron.
És ők vannak többen szvsz, napi használat: web, office, játék és render nélkül.

(#63) E.Kaufmann válasza sb (#62) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én pl azért erősen megérzem, már indulásnál is, ha a HT ki van lőve, és +két igazi mag csak jobb tud lenni, ha nincs elcsintalankodva a hűtés meg az energiakeret. Windows 10 alá már illik a 4 szál, mint ahogy az SSD, vagy a 8GByte RAM, tudom, van élet 4-el is, a HT meg mostanában erősen kérdéses téma, még ha nem is lesz letiltva, lehet, hogy jól vissza lesz fogva, pláne a régebbi architektúrákkal.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#64) dabadab válasza E.Kaufmann (#63) üzenetére


dabadab
titán

"Windows 10 alá már illik a 4 szál"

???

Mert két szállal lassabban nyílik meg a start menü?...

DRM is theft

(#65) sb válasza E.Kaufmann (#63) üzenetére


sb
veterán

Általánosságban írtam.
A régi architektúrák lassulásában igazad van, ahogy a HT off is nagyon nagy érvágás. 2/2 már tényleg rossz. (A Win10-ben már szerintem nincs, sokkal jobban elvan kis hw-n, 2 magon és 4GB rammal, mint a régebbi Windowsok.)

De a többit tartom, most 200GE-vel alig van érzékelhető különbség a 6/12-höz képest is desktopon és átlagprogramokkal. Nyilván nem videóvágás vagy játék a téma... meg pl. ide tartozik a soktíz tabfüles böngészés is, de én már ez utóbbit sem sorolom az átlaghasználathoz (gyk. felesleges: Én is tartok nyitva 40-60 fület akár, de csak mert bírja a gép. Ha nem bírná bezárnám, majd újra megnyitnám és ennyi. Így is kell, mert a böngészők azért összesz*rják magukat cpu- és ramhasználatra is egy idő után.) És ugyanez volt anno (még spectre és meltdown előtt) Intel 2/4-el is. Volt 2/2 Celeronom is HTPC-ben , az már azért érezhetően megfekszik 2-3 párhuzamosan indított feladatnál.

Visszafogott, normális használatnál viszont tényleg gyk. nem volt különbség a nagyobb proci javára. Még úgy se ha SATA/NVMe x2-x4 SSD-k voltak változóan alattuk.
Az SSD megléte és a megfelelő mennyiségű ram sokkal fontosabb szvsz.
A boot idő - ha arra gondoltál - meg inkább sw-függő. Uefi és betöltött programok, win lelakottság kérdése. Jelenleg a leggyorsabban bootoló gép nálam egy sokéves 2/4-es ULV Ivy Bridge ultrabook. UEFI-n bármilyen desktop gépemen gyorsabban átmegy és minden hw uefi bios-szal integrálva indul. Megeszi reggelire a Ryzen 2600-at pedig fastboot-tal vagy hibernálásból az is 10-15mp max.

Ettől függetlenül nyilván jobb a 4 mag és nem is elérhetetlen árban. Ott még több, akár felesleges összevissza használatot is tolerál. Ha belefér - és alig van felára - én sem spórolnék a 4 magon. Csak megfordítva vitatom a kijelentést miszerint a 2/4 már kuka.

[ Szerkesztve ]

(#66) syberia válasza sb (#62) üzenetére


syberia
veterán

2019-ben akkor is vicces 2 fizikai magot tartalmazó processzort kiadni, a DIY piacra főleg furcsa lépés. Esetleg szuper energiatakarékos, kompakt brand gépben el tudom képzelni.
Inkább osztogatnák szét ingyen, akkor talán páran maradnának Intel vonalon. ;]

https://howbad.info/

(#67) E.Kaufmann válasza dabadab (#64) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha gondolkoznia kell, hogy felugorjon, az már szvsz tényleg probléma.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#68) dabadab válasza E.Kaufmann (#67) üzenetére


dabadab
titán

De annak minden bizonnyal elég kevés köze lehet ahhoz, hogy a CPU hány szálat tud futtatni párhuzamosan.

Arra akartam utalni, hogy maga a Win10 kb. bármin elfut és igazából senki sem Win 10-et akar futtatni (vagy bármilyen más OS-t), hanem alkalmazásokat. Pl. egy Chrome meg simán elvan 2/2-vel is, aminek meg kell a teljesítmény, annak meg más OS alatt is kell.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#69) Alg válasza Ammonita6 (#42) üzenetére


Alg
veterán

Atomot!
Isten ments, egyszer elég volt ;] :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70) skyrush7


skyrush7
aktív tag

A címből először azt gondoltam, hogy elővesznek egy i5-4690-est, majd átcímkézve eladják i3-10100-ként. ;]

(#71) E.Kaufmann válasza sb (#65) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egy új, lepkefing energiával elfutó és nem lukacsos 2/4-nek van értelme, ahogy egy jól összeszerelt 2/4-es laptoppal is el lehet még lenni, én is olyanról írok. De újonnan ilyet kiadni, plusz miközben 5 percenkén új lukakat találnak ezekben a régi procikban, kicsit pofátlanság. HA lenne egy Haswell reset, javított (ismert memóriakezelési bug van az iGPU-ban) 4K videólejátszásra felgyúrt GPU-val, a súlyosabb biztonsági hibák pedig hardveresen lennének megoldva, akkor azt mondanám, ok.

dabadab: lehet, hogy asztali gépen, maximális teljesítmény energiaprofillal elég a 2 szál, de laptopon bizony erősen érződik mind a start menüben, mind a Chrome-ban, mind más programon.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#72) Dr. Romano válasza Alg (#69) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Atomot a bestiáknak!!! ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#73) dabadab válasza E.Kaufmann (#71) üzenetére


dabadab
titán

Itt ugye egy asztali, 2/2 CPU-ról van szó, ráadásul pont egy ilyenen fut az a Chrome, amiben gépelek (oké, nem Win10, hanem Debian10, de minden nem stimmelhet :) )

DRM is theft

(#74) Alg válasza Dr. Romano (#72) üzenetére


Alg
veterán

De hát már van nekik, bőven elég az is :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#75) sb válasza E.Kaufmann (#71) üzenetére


sb
veterán

A 2/4 sokkal jobb ez biztos. Átlag használatra is.
De nyilván ennek is van célközönsége...

Abban megegyezhetünk, hogy kiadni pofátlanság (főleg régi, már ilyen sebekből vérző cuccot amit felsoroltál). Használni szerintem nem. :) Főleg a 2/4-et, ami szintén 2 mag és le volt sajnálva.
Nekem csak ez szúrta a szemem. :)

(#76) Synthwave válasza dabadab (#73) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"oké, nem Win10, hanem Debian10"

:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#77) Dr. Romano válasza sb (#75) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nemrég G4560-an volt és igen 2/4-el bővel el voltam még játékokkal is. Persze nem 720p + és 240fps-re kell gondolni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#78) tasiadam


tasiadam
veterán

Amugy a 2 mag 4 szal mennyire eleg esport jatekokra? Vagy mar oda sem jo?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#79) lemusz válasza tasiadam (#78) üzenetére


lemusz
addikt

Attól függ hogy érted. Általában azok a játékok jól futnak bármin, de tipikusan nem a "csak 60fps legyen meg azt csókolom" kategóriák, pl. a CS:GO is fix 200fps felett fut szépen, élvezhetően, amihez kell a 4 fizikai mag. Szóval egy 2c/4t elég persze, ha csak az a cél hogy elröcögjön hetente egyszer fél órát, de ha élvezetes laggmentes játékfolyamot szeretnénk akkor már nem. Ha kompetitív szemlélet is társul hozzá (legjobbak között lenni, javulni, fejlődni), akkor meg már messze nem.

[ Szerkesztve ]

(#80) Synthwave válasza tasiadam (#78) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Quake Live-ozni / QuakeWorldözni patika.

Ha nem akarod streamelni.

War3: TFT-hez is patent. Brood Warozni császár. LoLozni vagy Rocket League-ezni is tudsz vele jól, ha az mozgat.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#81) tasiadam válasza Synthwave (#80) üzenetére


tasiadam
veterán

Hat nem iGPU-val ertem a dolgot, mert most vettem egz 4130 i3-mat. Hanem ugy alapjaba veve, a 60fps igenyeket ki tudja szolgani egy rx550 jelenleteben, vagy 1050 ti-al parositva?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#82) Robi BALBOA válasza Synthwave (#15) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Úgy néz ki van pár eladó darab. :))

(#24) bacsis: Most kiadnák díszdobozzal, esetleg valami hozzá passzoló spéci lappal, amin van egy két modern dolog is(Abit IC7-EXTRA MAX :DDD), én lennék az első vásárló, vagy te.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#83) Synthwave válasza tasiadam (#81) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én se iGPU-val értettem. : >

RX 550-t nem akarod. Min. 1050 Ti, de inkább RX 570, aprón lassan utánad dobják. 35-ért már RX 580-akat is lehet találni, az meg elég korrekt még mindig.

Úgy szerintem a Fortnite és a CS:GO is elpöfög, megfelelően butítva (bár ezeket amúgy is szénné butítaná az ember). Persze csodára nem kell számítani; ezekhez a játékokhoz a 60 fps nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#84) Synthwave válasza Robi BALBOA (#82) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na de hol, meg mennyié?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85) tasiadam válasza Synthwave (#83) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem van az "otthoni" gepemben Xeon 1240 V2 (igu nelkuli 3770), RX580 meg 16gb ram sok finomsaggal. Nincs bajom az fps-ekkel. Am anyamnak a gepeben csak cerka van, ezert vettem az i3-mat. esl ehet hogy nezek vele meg egy vga-t ami dekodolni tudja a youtube vp9-es kodjat. Es az 500as rx-ek asszem es a 900-as gtx-ek tudjak. i3 melle eros overkill lenne egy rx570 csak emiatt. Viszont ha mar jarnek haza, akarnek arrol a geprol is dolgozni, akar most a tel folyaman is. A tap meg kicsi 350-es fsp, ami egy 120 wattos kartyat elbir, de mast mar nem. A gep meg annyit sem er jelen formajaban, mint egy rx570 hasznaltan.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#86) shifty!


shifty!
senior tag

Boi, értékes processzorom van (i5-4590) :DDD Mennyire áptudét lettem hirtelen! :DD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#87) Synthwave válasza tasiadam (#85) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Alma a körtével. Egy i3-4130 azért elég messze áll egy i7-3770-től. Nem csodálom, hogy i7 + 16 GB + RX 580-nal normálisan tudsz játszani.

"mi dekodolni tudja a youtube vp9-es kodjat. Es az 500as rx-ek asszem es a 900-as gtx-ek tudjak. i3 melle eros overkill lenne egy rx570 csak emiatt."

Korábban ezt írtad: "Hat nem iGPU-val ertem a dolgot, mert most vettem egz 4130 i3-mat. Hanem ugy alapjaba veve, a 60fps igenyeket ki tudja szolgani egy rx550 jelenleteben, vagy 1050 ti-al parositva? "

Nem azt mondtad, hogy YT-ozni kell. Vagy hogy dolgozni akarsz vele.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88) tasiadam válasza Synthwave (#87) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát elsődleges probléma az most, hogy önerőből a CPU dekódólja, ezért kevés a cerka. Ezért kap i3-mat és 8gb ramot. Viszont most lehet hogy erőből dekódol, de nem sok felesleges power marad. Elég lesz így is ideiglenesen, viszont későbbiekben kelleni fog egy olyan ami képes a szoftveres dekódolásra. Hiába raktam bele HD6450-et, hiába árulják most is hogy alap gépekbe jó, de kiderült hogy arra nem tudom ráeröltetni, hogy hardveresen dekódoljon. Ki is fogom venni belőle.
Dolgozás nálam az perpill abból fog kiállni még decemberben, hogy videókat nézek, rakok össze, office munka (amire a cerka is elég lenne), viszont amihez hozzá vagyok szokva az a sokkal de sokkal gyorsabb feldolgozás. Pl hiába van rajta herélt win10, 4gb ram ami officera elég, meg SSD, nem gyors. Érthető mi miatt.
Tekintettel hogy eladtam a zenbookom, és a céges T480-at nem tudom mindenre is használni bizonyos okok miatt, és játszani is inkább nem játszom laptopon, akarok majd bele egy VGA-t és hozzá egy FHD monitort a mostani 19-es helyett. Így bármikor hazamegyek vidékre, VPN-en keresztül tudom használnhi a dolgaim és tudok foglalkozni velük tovább. Viszont ehhez meg kell az erő, későbbiekben meg PS és talán videovágás is történni fog. Ezt viszont megint nem hiszem hogy távoli asztallal meg tudom oldani, hiszen hangnál késés is bejönne vágásnál, ps-nél meg a színek sem mindig szépen jönnek át, ha meg VPN-el töltök le és fel nagy videókat, az évszázadok kérdése mire végbemegy, ezértk üldő SSD-HDD-pendrive lesz a hordozó ideiglenesen.

A lényeg ha nem akarod végig olvasni: Most alap munkára kell, de lassú hozzá. Később PS is szóba jön, ahhoz meg kevés. Hardveres gyorsítást a HD4400-nál (i3) nem támogatott. (úgy tudom).

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#89) solfilo válasza tasiadam (#88) üzenetére


solfilo
veterán

VP9-hez legolcsóbb most egy GT 1030 (pirosaknál RX 550, de drágább valamivel), vagy platformváltás, pl Athlon 200GE-re építkezve.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#90) tasiadam válasza solfilo (#89) üzenetére


tasiadam
veterán

Asszem az osszes AM4 APU kepes ra, nem kell a 200GE sem. Bar ugyan mindegy. Platformcsere jo lenne, igaz. a 1030 sem olcso, es az rx550 sem a tudasahoz kepesz. Van en azt nem ertem hogy miert nincs olyan gpu ami kepes az ilyenekre es also kategorias. Vagy ezzel eroltetnek ra, hogy vegyek 7-8-9.genes kicsi cpu-kat, celeront pl?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#91) Máté94 válasza tasiadam (#88) üzenetére


Máté94
addikt

h264ify, oszt'cső.

(#92) tasiadam válasza Máté94 (#91) üzenetére


tasiadam
veterán

Valami oknal fogva az nalam nem mukodott az itteni ivy-s gepemen. De majd megprobalom ott is, hatha.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#93) solfilo válasza tasiadam (#90) üzenetére


solfilo
veterán

200GE elég olcsó, azért írtam, 3k a felára a nagyon harmatos A6-9500E-hez képest (bolti árakat néztem).
A modern IGP-s procik lassan kiszorítják a belépő VGA-kat, feltételezem ezért nincs évek óta semmi fejlesztés kb ebben a szegmensben.

solfilo

(#94) tasiadam válasza solfilo (#93) üzenetére


tasiadam
veterán

Es mennyire haklis a memoriara? Marmint sima 2400as eleg hozza, mondjuk 2x4gb? Vagx az A320-nal mindegy? Azt vagom hogy a gpu sem eros

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#95) solfilo válasza tasiadam (#94) üzenetére


solfilo
veterán

Ha nincs játék, akkor szerintem kb mindegy, a lényeg, hogy legyen dual channel (hivatalosan 2666MHz-ig támogat elvileg), de ezeket inkább kérdezd már a topicjában, lakik ott egy két tulaj is. :)

solfilo

(#96) sb válasza tasiadam (#94) üzenetére


sb
veterán

Elég hozzá, ez nem túl erős GPU. DC legyen.
Hivatalosan 2666-ot támogat ahogy írták, de elég régóta tudja újabb biosokkal fentebb is, én 2933-on használtam sima 2400-as rammal de láttam 3000 felett is. Nyilván azt már ki kell fogni, de ebből látszik, hogy annyira nem háklis a ramra szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.