Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) mickemoto válasza zed1983 (#37) üzenetére


mickemoto
őstag

Vagy inkább buta módon megveszik a legújabb cuccokat és XP-t használnak.

(#54) Zanik


Zanik
addikt

Csak én érzem úgy, hogy túl nagy az űr az 5670 és az 5750 között? Mármint teljesítményben. Oda nem akarnak beilleszteni valami lebutított Junipert, ami azért erősebb mint a Redwood?

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#55) Viktor77 válasza Zanik (#44) üzenetére


Viktor77
titán

Több éve nem láttam (torrentoldalon) 6-os IE verzióval ellátott XP-t.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#56) atti_2010 válasza ImpIon (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

ZanikMi köze a kalóz XP-nek az IE6 hoz?Talán arra nem települ az IE8?

[ Módosította: #65675776 ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#62) Zanik válasza Viktor77 (#55) üzenetére


Zanik
addikt

Pedig hidd el, még sokan használnak ie6-ot: [link]

atti_2010: Pont a kalóz XP miatt nem telepítenek ie8-at, nehogy a windows genuine bekavarjon, ezért inkább letiltják a frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#63) atti_2010 válasza Zanik (#62) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Inkább megadom magam, mert azonnal a szoftveres topikba leszünk elhajtva.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#67) Jared válasza Zanik (#54) üzenetére


Jared
aktív tag

5730? csak reménykedek :DDD

[ Szerkesztve ]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#68) D.Orion válasza Zanik (#54) üzenetére


D.Orion
veterán

Akár két kártyát is berakhatnának, mert majdnem olyan szakadék van, mint anno a 4670 és 4850 között.

(#69) Roxbury válasza Hiftu (#24) üzenetére


Roxbury
őstag

Hali!
Én sok tesztet megnéztem mire, tudtam választani. 4850-et akartam venni a múlt héten, de sehol nincs már lassan itt, ahol lakom, Pestről sem tudnak rendelni, így az 5000-es szériából kellett választanom. Mivel 4850-et szerettem volna, így annak a teljesítményét szerettem volna legalább 5000-ből is. Ennek pontosan az 5750 felel meg jelenleg. Minden tesztben szinte azonos az Fps-e a 4850-nek és az 5750-nek. Itt egy teszt, ha megnézed, látod, hogy szinte azonosak az értékeik. Néhol ez húz el, néhol az. [link]

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#70) Ribi válasza Zanik (#62) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az IE8-at totál függetlenül mindentől le lehet tölteni és telepíteni.
Akinek IE6-van az baromira nem ért hozzá és azért nem teszi fel. Igaz akinek eredeti van, lehet csak az auto update miatt tette fel a 8-ast. Ha nem automata lenne akkor ők is mind 6-ossal szorakoznanak meg mindig. Szóval nem feltétlen a kalóz windows miatt van nekik IE6.

[ Szerkesztve ]

(#71) Peter13


Peter13
senior tag

Hehe, akkor ez olyan most intel féle tikk-takk? Tavaly bevezették az 5000-es szériát, idén meg optimalizálják és kisebb csíkszélességre viszik? Ez tetszik! :K
Mondjuk egyelőre elég az 4850 (alig-alig játszom, unatkozik szegény), de a Mass Effect 2 pl érdekesnek tűnt, szóval lehet hogy nem ártana egy csere (és akkor már az optimalizált változatra)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#72) Lunder válasza Ribi (#70) üzenetére


Lunder
csendes tag

Eredeti Windows 2000-re sincs se IE7 se IE8. :N

(#73) rocket


rocket
nagyúr

"A pletykák alapján a Northern Islands családra épülő lapkák első felhozatala 32 nm-es eljáráson alapul, és a gyártásért várhatóan a TSMC, illetve a GlobalFoundries fog felelni."

Jol emlekszem akkor a problemak miatt a TSMC torolte a 32nm-es gyartastechnologiajat, es inkabb teljes gozzel a 28nm-re koncentralnak.
A GlobalFoundries-nal meg a Q3-Q4.

Egyebkent az AMD roadmap szerint csak 2011-ben jon a Northern Islands 32nm-en:

igy akkor inkabb az Evergreen csalad rancfelvarrasa varhato 2010H2-ben, ami azt is elorevetiti, hogy van ra esely marad a TSMC es a 40nm.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#74) Zanik válasza Ribi (#70) üzenetére


Zanik
addikt

Persze, elismerem, nem feltétlen amiatt. Viszont azért kíváncsi lennék milyen állapotú windows-ai vannak a mai napig ie6-ot használó emberkéknek, de tényleg ne offoljunk már. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#75) Duree


Duree
veterán

Ha lesz új generációs VGA akkor talán egy kicsit olcsóbbak lesznek.a most futó 5800-ok
Akkor már beruházok egyre

duree54

(#76) CptMisi


CptMisi
őstag

jó, hogy ilyenekről beszélünk, amikor 2hónapja nem kapok normális áron(~60k) 5850et Budapesten... :DDD kíváncsian várom, ha kapható lenne már február első pár hetében az 5830, az is jó lenne :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#77) Abu85 válasza CptMisi (#76) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ilyen áron nem is lehet már kapni. Az áremelés után 70k lett az új standard ár a HD 5850-re. Ez nem fog változni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#78) robyeger válasza rocket (#73) üzenetére


robyeger
addikt

Nem véletlenül elsőként a Bulk gyártástechnológiát teszi magáévá a GlobalFoundries aztán jöhet a SOI vagy a HKMG, egyértelmű, hogy az új Radeonokból ő szeretne profitálni a TSMC helyett. Már most tape out fázisban van a GlobalFoundries-nál a 32nm bulk. Q3 és Q4-ben már a 32nm SOI-ra és a 28nm Bulk-ra akarnak hajtani. Kérdés az AMDt érdekli-e a 32nm GPU vagy megvárja a 28nm-t? Vagy csak az órajelekkel akar játszani 40nm-en? Én is kiváncsian várom.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#79) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Arról kellene többet tudni, hogy melyik lesz az új pipe cleaner chip. Új fejlesztésű lapkával új gyártástechnológiába ugrani kockázatos. Nem hiszem, hogy ezt pont az AMD kockáztatja meg, aki egy ideje biztonságit játszik. :) Elképzelhető, hogy ezt az Evergreen alapokat átviszik 32 nm-re, plusz egy kis boost (HD 6000), aztán jön ténylegesen új generáció (HD 7000).

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#80) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Ahhoz képest, hogy néhány hónapja jött ki az 5xxx széria, szerintem eszméletlen gyorsan jön a ráadás.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#82) kariad


kariad
senior tag

28 nm-es ??? nem semmi le vagyok maradva..... :))

(#84) vergilx


vergilx
őstag

hát nem picsáznak,nagyon beindult fejlesztés terén az AMD most,nem rég jött ki a 40nm el,de már a 32nm-t és a 28nm-t akarják bedobni.csak aztán nehogy szar legyen a kihozatal és ennek eredménye ként retek drága kártya lesz.

(#86) Egzee


Egzee
őstag

Szerintem visszavesznek egy kicsit a fogyasztásokból...

(#87) Zanik válasza Abu85 (#77) üzenetére


Zanik
addikt

Az a baj, hogy amíg az AMD-é az egyetlen DX11-es kártya, addig ezt - sajnos - meg is teheti. Én is ezért várok még a vga vásárlással, mert egyrészt DX10.1-es kártyát már nem akarok venni, a DX11-eseket meg még drágállom.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#88) #65675776


#65675776
törölt tag

Most akkor nekiállok és törlök minden AMD vs intel CPU-s hsz-t.

(#89) Oliverda válasza robyeger (#78) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez csak ott sántít hogy az a 32nm SHP nem Bulk hanem SOI. Tehát ezzel bajosan fognak GPU-t gyártani viszont CPU-t már annál inkább. Én úgy látom hogy a GF-nek nem lesz már 32nm-es Bulk tecnhológiája és inkább már a 28nm-re fókuszálnak helyette. Amennyiben így van akkor nem tudom hogy hogyan lesz majd 32nm-es a Northern Islands széria. Szerintem sehogy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#90) rocket válasza robyeger (#78) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem biztos jo otlet lenne mindent 1 lapra feltenni a 32nm kapcsan, a TSMC kiesett a kepbol, a GF-nal meg a sok milliard $-bol amit befektettek nem lesz automatikusan problema mentes a gyartas.

Szerintem hasonlo fog tortenni mint az elozo generacional, lesz a Juniper refresh 32nm-en amivel tapasztalatokat gyujthetnek a gyartastechnologiarol (ugy mint az RV740-nel), es lesz a Cypress refresh 40nm-en, Cedar/Redwood-bol nem lesz GPU refresh (termek refresh lehet magasabb orajelekkel), Hemlock meg nem GPU.
Az Evergreen refresh meg a szokasos dolgokat hozhatja, minimalis architekturalis optimalizacio amivel nyernek nemi plusz teljesitmeny, de nagyobb reszben ezt inkabb a magasabb orajelek, es/vagy a tobb SIMD egyseg adhatja.
Persze mint az RV790-nel is tortent a pletykak majd mast fognak sugalni, aztan majd kiderul, hogy okkal, vagy ok nelkul :)

Ertheto egyebkent, hogy Dirk Meyer ennyire optimista, mivel nem kezdodott meg a gyakorlati megvalositas, es meg csak januar van igy nem kellett batorsag azt mondani, hogy minden a tervezeteknek megeleloen halad, foleg ha ennek a folyamatnak a veget egy 6 honapos ciklusra teheti, szoval igazabol nincs annak amit mondott hirerteke, dehat valamin kell csamcsogni :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#91) Oliverda válasza Oliverda (#89) üzenetére


Oliverda
félisten

Kicsit alaposabban utánanéztem és volt (vagy van) tervben 32nm-es Bulk. Mondjuk erről utoljára tavaly márciusban beszélt a GF. A novemberi AMD féle Analyst Day-es prezentációjukból már valahogy, valamiért kimaradt. Mindenesetre tavaly márciusban még azt állították hogy legkésőbb 2010 elején már tömeggyártásra készen áll majd a gyártástechnológia. Amennyiben ez még így van akkor szvsz nem zárható ki hogy a hírben említett frissítés nem lesz más mint az RV870 32nm-re shrink-elt változata. Esetleg apróbb finomításokat még eszközölhetnek rajta.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#92) rocket válasza CYBERIA (#80) üzenetére


rocket
nagyúr

Annyira azert nem gyors, meg csak januar vege van, a cikkben meg Julius 1. - December 31. kozti idoszak szerepel :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#93) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD Constrained on 40 nm GPUs From TSMC

The AMD executives said the company will begin shipping its Fusion line of integrated CPU-GPU products late in 2010. The integrated Fusion products will compete for market share with the discrete graphics processors, Meyer said. AMD is expected to ship Fusion first on a silicon-on-insulator (SOI) technology, and follow that with a bulk Fusion product.

Pár hete még erre is 2011-et mondtak. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#94) robyeger válasza Oliverda (#89) üzenetére


robyeger
addikt

tudtommal a chipseteket is bulk-on gyártják, tehát én semmikép nem hiszek abban, hogy a GF kihagyná a 32nm-es bulkot. A GF-nek ugyan úgy az AMD chipsetekre is fáj a foga nem csak a GPU-kra.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#95) robyeger válasza rocket (#90) üzenetére


robyeger
addikt

Abu is arra utalt, hogy párhuzamosan menne az átállás a TSMC-ről a GF-re, sőt lehet hogy sose fog végleg megválni az AMD a TSMC-től, elvégre ki az olcsóbb, ki a jobb? Melyik bérgyártó? Lehet, hogy egyszer ez, következőleg az... Szó nincs itt arról, hogy az AMD mindent egy lapra akar feltenni a GF oldalán. Valószínűleg igazad lesz, az AMD lehet csak belekóstól a 32nm-es GPU gyártásba, hasonlóan az RV740-nél.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#96) Oliverda válasza robyeger (#94) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, csak a chipset-ek még egyelőre mindig 55nm-en készülnek. A 790X és FX pedig 65nm-en. Mondjuk így is relatíve nagyon kicsi lapkákról van szó. Arról nincs biztos infóm hogy a jelenlegi déli hidakat milyen csíkszélességen gyártják de múltkor egy külföldi fórumon arra jutottunk hogy még valszeg 130nm-en. Általában ezeknek a csíkszélességét csökkentik utoljára tehát a chipset-ek miatt szinte biztos nem fog kapkodni a GF.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#97) rocket válasza Oliverda (#91) üzenetére


rocket
nagyúr

Ha nem lesz a GlobalFoundriesnek 32nm-es bulk gyartastechnologiaja, akkor ha hozzavesszuk amit Dirk Meyer mondott, megjobban a 40nm-es Evergreen refresh eselyet erositi.
0-hoz igen kozel all az esely arra, hogy akar egyetlen beleposzintu 28nm-es GPU-re epulo retail termek is legyen iden.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#98) Oliverda válasza rocket (#97) üzenetére


Oliverda
félisten

Legkorábban Q4-re ígérte a GF a 28nm-es Bulk-ot tehát a nullánál azért több rá az esély.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#99) D1Rect válasza CptMisi (#76) üzenetére


D1Rect
félisten

Hopp, benéztem, nincs nekik. :B

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#100) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Pontosan mikor is?
Mit fog takarni az új Generáció?
Abu merre vagy ilyenkor? :DDD
Még jó hogy nem mentem bele a még most a vásárlásba:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#101) smithi19


smithi19
csendes tag

Na most akkor fölénybe fog kerülni az ATI? Ígéretesnek hangzik ez az új 5-s széria, pedig én nem vagyok ATI párti, de a teszt-eredmények lenyűgöztek... :)) . De gondolom már az Nvidia gőzerővel dolgozik a revanson..talán lesz GTX3 széria is..?:DD

Samsung Galaxy Note III :) Az erő már velem van ^_^

(#102) Angel1981


Angel1981
veterán

Valóban nem semmi ez a tempó! :)
Vajon csak revizió, mint a 4870-4890 esetében?
Vagy máris kisebb csíkszélességen fogják gyártani a HD5000-et?
HD6000 nem hinném, hogy 2010Q4/2011Q1 előtt megérkezne.

(#103) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jo lenne ha a jatekok is fejlodnenek ennyire :U

...

(#104) CYBERIA válasza rocket (#92) üzenetére


CYBERIA
őstag

Gyors az még úgy is.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#105) vanhalen válasza Fáraó (#12) üzenetére


vanhalen
senior tag

Talán AMD azon (is) gondolkodik az nV "haldoklása" kapcsán, hogy konkuráló árverseny nélkül a PC-s torta lehet, hogy hamarosan szétmállik (konzolok javára pl.) és az nekik sem jó..
Viszont ha a konkurencia bukik, akkor tűzoltásként (meg amúgy is) ráerősíthetnek a 32nanós gazdaságosabb(!) előállítású lapkák gyártására, ami végülis olcsóbb végtermékekhez vezet. Lehet sz*ul fogalmaztam, de talán kivehető a mondandómból lényeg:)

(#106) Ari18


Ari18
őstag

Jól gondolom, hogy a februárban induló 5830 még 40nm-s lesz? mert őt néztem ki magamnak.

(#107) boeing válasza Devid_81 (#103) üzenetére


boeing
senior tag

Hát igen,most nagyon gyors a AMD ütemterve,játékok meg nem nagyon használják ki a GPU-kat még. :K

(#108) Prof01


Prof01
veterán

Kíváncsi leszek a 5830-ra. :K

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#109) CptMisi válasza Prof01 (#108) üzenetére


CptMisi
őstag

arra én is...5850ben gondolkodtam, ha kapható lesz pár héten belül, lehet az lesz belőle :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#110) Gabboo


Gabboo
tag

Nagyon belehúzott az AMD, kíváncsi leszek, mit tud majd az NV felmutatni ellenfélnek, és az mire lesz elég. Bár a csúszások, az ál-VGA botrány nem sok jót sejtet. Főleg ha az ütemtervet az AMD tudja tartani, sok vásárlót csábíthat el.

(#111) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

28 nm! Besz@rás... :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#112) Gabboo válasza yakuza.tora (#111) üzenetére


Gabboo
tag

Naja, mondjuk kíváncsi vagyok, meddig tudják csökkenteni a csíkszélességet, mert van egy fizikai korlátja, az tuti.

(#113) Gaboman válasza Gabboo (#112) üzenetére


Gaboman
nagyúr

És akkor mikorra is várhatók hozzávetőlegesen?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#114) Lunder


Lunder
csendes tag

Szerintem holiday season, azaz karácsony előtt pár hónappal, legalábbis az eddigi években oda időzítették a termékvonalfrissítést - tehát legkorábban októberre.

(#115) Komcsi


Komcsi
tag

Én nem várom, mert csak idegesít hogy nem lehet lépést tartani.. Lassan már minden hónapban új gépet kell venni :)) :C

C:\Privátot előbb észreveszem!...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.