Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) borg25 válasza Ribi (#36) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Két féle műsorszolgáltató létezik: közszolgálati, piaci. Utóbbi piaci alapon működik, olyan tartalmat szolgáltat amivel a lehető legszélesebb közönségtábort tudja elérni. Sajnos ez nem feltétlen jár színvonalas műsorok készítésével. Lsd: Mónika show. Itt megjegyezném, hogy ami miatt itt hápognak, az a hagyományos médiaszolgáltatóknak évtizedek óta előírás, hogy a műsorban bizonyos mennyiségű eu gyártású tartalmat kell leadni. Ennek az egyik eredménye volt a Mónika show: Eu gyártású, nézték, és olcsóbb volt mint egy tv sorozat.
A lényeg, hogy amit sokan néznek, az nem feltétlen ad értéket. Itt jön képbe a közszolgálati műsorszolgáltató: Ő vállalja, hogy olyan tartalmat is leközöl, ami kisebb célcsoportot/réteget érdekel, olyan tartalmat amit a társadalom értéknek tekint. A tevékenységéért cserébe az állam a (reklám)bevételét kiegészíti.
Az eddigi sztreaming szolgáltatók mind piaci alapon működnek. Érdekes lenne egy olyan koncepció, ami közszolgálati jelleget is ölt.

Írtad, hogy a gyerek most olvassa a kőszívű ember fiait, és minden második mondatban van olyan szó amit nem ért. Én nem emlékszem ilyenre. Arra igen, hogy én se szerettem a kötelező olvasmányokat olvasni, s sokat nem is olvastam el.
A gyerekednek az a gondja, hogy a kőszívű olvasása során sok olyan szóval találkozik, amit nem ismer. Ez Jókai hibája lenne? Nem hiszem. Én inkább abban látom a gondot, hogy eddig olyan tartalommal találkozott, amiben ezek a kifejezések nem szerepeltek. Pedig a kőszívű gondolom 40 éve kötelező olvasmány. 40 éve gondolják úgy, hogy ekkora már kellene olyan szókinccsel rendelkeznie, amivel meg tudja érteni ezt a művet. De ha csak facebookos szlenggel és rövidítéssel találkozik, meg primitív amerikai poénokkal akkor nem lesz megfelelő szókincse. Biztos vagyok vele, hogy nem csak ezeket a tartalmakat nézeted vele. Egyszerűen csak arra akartam rámutatni, hogy a értelem, érzelem fejlődéséhez szükség van olyan tartalomra ami fejleszti a lelket és a szellemet. Lehet, hogy kinézetileg nagyon szépek az amerikai filmek, de ma már kevés az, aminek olyan tartalma is van, ami miatt 1 év múlva is meg akarod nézni a filmet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.