Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Hát igen 10év leforgása alatt nem gyengét fejlődött a mobil ág!
Annó meg mikor bejött előfizetésesen a Nokia 3310 80 ropiért örültünk mint maky a farkának! :DD
Jókis monokróm kijelző powaa!
Hol vannak már azok az idők? :))

[ Szerkesztve ]

(#2) Morden24


Morden24
nagyúr

Nem, mondom, hogy rossz vagy helytelen prognózis, de hát ehhez nem kellett túl kreatívnak lenni :U

Sectumsempra - For Enemies

(#3) .mf válasza Morden24 (#2) üzenetére


.mf
veterán

De még ennek ellenére is hülyeségeket írnak:

"2012-re már biztosan alap lesz az 1024x768 képpontos kijelző"

XGA? Nem WSVGA (1024×600) vagy WXGA (1280×768)? Fura lenne, ha a hosszúkás, nyújtott formák helyett hirtelen áttérnének a négyzetesre...
Másrészt, ekkora kijelzőkön ilyen magas felbontás nem éppen szemkímélő. 3"+ kijelzőkön még el tudom képzelni a WSVGA-t, de egy 2-3"-esen XGA?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Hát ekkora hülyeséget sem olvastam még! :DDD
20 megapixel? Minek is? :( Inkább az optikán kéne csiszolni, nem is keveset!
1024x768 3 colon? És mikroszkóppal nézzük?
1 gigaherces proci? Ez meg arra az időkre emlékeztet, amikor az asztali gépek elérték az 1 Ghz-et és sokan azt hitték, hogy 10 év múlva majd 15-20 Ghz-es gépek lesznek... Talán inkább az architaktúrát kéne fejleszteni...

A mobilnak a nevében a legfontosabb tulajdonsága: mobil!!

Ez egy rossz anyagi helyzetű cég tehetségtelen marketingeseinek utolsó kapálódzásai... 0 forintból szenzációcsinálás!! :DDD
Ettől egy óvodás értelmesebbeket mondott volna...

[ Szerkesztve ]

(#5) Morden24 válasza .mf (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gondolom azért írták ezt, mert még a nagyanyám is ismeri ezt a felbontást, ergo könnyen össze tudják hasonlítani agyban a kevésbé tájékozottak is.

Sectumsempra - For Enemies

(#6) Jadro


Jadro
veterán

Elég nagy baj az hogy az SE fényképezők terén csak a megapixel növelésében látja a jövőt...

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7) AS


AS
félisten

Haha- hát nem azért de ilyen bárki letud írni. :)
Én inkább a projektorokra szavaznék!! És a új akkumulátorokra.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Az a baj, hogy én még a SE jövőét sem látom... :U

[ Szerkesztve ]

(#9) glutamin válasza hemaka (#8) üzenetére


glutamin
őstag

Nem kell megijedni amegapixelhajhászástól. Nem hülyék szerencsére az emberek sem. Azok a készülékek fognak majd fogyni, amik valóban tudnak valami hasznos újítást. Nem véletlenül lett K800i-m nekem is (AF, Xenon vaku), mert a valódi plusz szolgűáltatásokért szeretek fizetni, nem pedig a 20Mp+led kombóért :D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#10) Lirion válasza kecsetif (#4) üzenetére


Lirion
addikt

"Ez egy rossz anyagi helyzetű cég tehetségtelen marketingeseinek utolsó kapálódzásai... 0 forintból szenzációcsinálás!! :DDD
Ettől egy óvodás értelmesebbeket mondott volna..."
Ez meg egy tájékozatlan spawn expert nevetséges beszólása. Az Ericsson önmagában is létező cég, ami rohadtul nem rossz anyagi helyzetű, sőt. Mellesleg nekik jobban elhiszem, hogy ilyenek várhatók telefonban, mint hogy a te iménti ámokfutásodat komolyan vegyem, azonkívül már ma is van 1024x480-as mobil, 600+ mhz-es proci és már vadul fejlesztik a 12 megapixeles kamerákat is.

.mf: az iphone kijelzője egész véletlenül nem négyzetes? Tudtommal a szélesvásznú filmek nem töltik ki a teljes képernyőt, alul-felül marad egy csík.

[ Szerkesztve ]

(#11) hemaka válasza glutamin (#9) üzenetére


hemaka
nagyúr

Csak sajnos az SE mostanában nem villant semmi újjal. Vagy tévedek? :F

(#12) eldiablo válasza kecsetif (#4) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Lirion megmondta "frankót".

[ Szerkesztve ]

(#13) iknight


iknight
senior tag

A megapixel számok már msot nevetségesek, 20 mpx :DD :C
Szerintem a processzor sebessége megfogja haladni az 1ghz-t merthát már most 600 körül mennek... De inkább a megapixel helyett az akkumulátorok fejlesztésével törődnének...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#14) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

lenne egy kérdésem azokhoz akik szóba hozták a Sony Ericsson-t: az SE-nek mi köze van ehhez?! az egy dolog hogy a Sony Ericssonnak tagja az Ericsson de ettől még különálló cégként is létezik.

A hírhez: reálisnak tűnik, a videózást leszámítva. nekem ez a Full HD felbontás kicsit elképzelhetetlen egy telefonban :U a 100+ Mbps-os net meg sztem felesleges, asztali gépeken is csak 20-30 megás a max legjobb esetben is. így tulajdonképp mindenki telefonját használná modemként és ez internetszolgáltatóknak nem lenne túlságosan előnyös.

(#15) iknight válasza HardSanyeee (#14) üzenetére


iknight
senior tag

Addigra az internet szolgáltatók is belehúznak, a T-homenál már van 10 ezer forintért, 25 megabites korlátlan net, 2012-ig még nőhet bőven, és hát ez most nem magyarországnak szól, illetve vannak olyna országok pl ausztrália, ahol a mobilnetet különösen nagy előnyben részesitik, mert távoleső helyekre nem kell kábelt húzni.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#16) glutamin válasza hemaka (#11) üzenetére


glutamin
őstag

Sajnos én sem tudok ilyesmiről. A K850 nem lett rossz, de kicsit többért ott a Nokia n82, ami jobb vétel. Én csúszkás telefont nem akarok magamnak így a C905-ös is keiesett. Most valahogy Se nem az igazi. Remélhetőleg összeszedik magukat aztán jönnek a kívánatosabb telefonjaik. (cyberShot volt a nagy adu ászuk, de még ezen a vonalon is elfenekelik őket)

Na csak néhány ordenáré hiba, amin nagyon de nagyon változtani kéne:
- microSD foglallat minden telóba
- szabvány USB kapu
- 3,5mm jack

na ezt a konkurencia már kezdi meglépni, de SE még várja süölt galambot.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#17) iknight válasza glutamin (#16) üzenetére


iknight
senior tag

Amig a sony nem hagy fel a memori stickel addig biztos hogy nem lesz micros sd, szerintem ez a kisebb baj. Én valami élhetőbb operációs rendszerre vágynék, symbian, windows mobile, esetleg android mostmár.Ugye mint az emlitett c905ben van gps vevő, szóval lehet rá tenni javás garmint :F Ha symbianos lenne, ellenfele lehetne a nokiának, de igy? :F Illetve valami jobb design, mert nekem nagyon nem jönnke be...

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#18) kecsetif válasza Lirion (#10) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Szerimtem nézz utána pl. a piaci részesedésnek... Én is sajnálom. De fő az optimizmus... És a fanatizmus is rulez, remélem neked lesz igazad... (Bár amit a cikken olvastunk kb. az, amit egy ötves is mondott volna 2012 leendő mobiljairól...)

Elhiszem, hogy más a véleményed, de elg "érdekes" a stílusod. Lécci picit moderáld magad!

[ Szerkesztve ]

(#19) Murderer69 válasza kecsetif (#18) üzenetére


Murderer69
őstag

Látom Lirion hsz-a is kevés volt ahhoz hogy meg értsd hogy ezt a hírt az ericsson közölte és nem a sony ericsson.... :W És akármilyen fúrcsa tényleg van ám különállóan ericsson is és akár hiszed akár nem elég odab@szósan teszik a dolgukat...... ;)

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#20) glutamin válasza Murderer69 (#19) üzenetére


glutamin
őstag

Sztem ezen nem is érdemes vitatkozni, hogy Ericsson vagy Sony Ericsson. A Siemens is egy nagy dög cég aztán a mobilos részleget fel kellett adniuk mert szarul csinálták.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#21) Lirion válasza kecsetif (#18) üzenetére


Lirion
addikt

Az Ericsson a világ piacvezető cége a távközlési hálózatüzemeltetők részére szánt technológia és szolgáltatások terén, a világ mobilkommunikációjának 40%-a zajlik az ő rendszerükön és ez nem különvélemény, hanem tény. A cikknek semmi köze az Ericsson és Sony közös leányvállalatához, a Sony Ericssonhoz.

(#22) eldiablo válasza kecsetif (#18) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Okoskodás helyett:
Sony, Ericsson, SonyEricsson

(#23) copin válasza kecsetif (#18) üzenetére


copin
őstag

Kétlem hogy egy gyerek tudja mi a különbség az UMB és az LTE között. Szerintem túl optimista ez a prognózis, bár van olyan szolgáltató, amelyik beígérte 2012-re a teljes lefedettséget LTE hálózatra, szóval van valóság alapja.

(#24) KrAt


KrAt
veterán

Hát őőőhm sztem kicsit eltúlzott.. :(

(#25) marcee


marcee
addikt

Gondolom a prognózis a 2012-ben várható highend-ről szól, ami akkor megvalósítható lesz. Úgy gondolom ezek a feature-ök nem is lesznek meg egy készülékben, de lesz 20MP-es kamera-telefon, meg lesz ilyen felbontású kijelzővel szerelt pda-telefon, stb. Ami viszont biztos, hogy nem amblokk az összes telefonra vonatkozik a jóslat, nem kell attól félni, hogy 2"-on majd XVGA felbontást _kell_ bámulnia szegény user-nek.

\m/

(#26) kecsetif válasza Lirion (#21) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Mielőtt verbálisan meglincselnétek, csak annyit akartam, hogy a LTE hálózat kiépítését 2012-re nem vontam kétségbe (bár lehet hogy Mo.-on nem lesz túl nagy lefedettség...). Ezt az Ericsson biztosan jobban tudja.
Azonban amit a mobilokról jósoltak, azzal kapcsolatban tényleg a Sonyericsson-ra és az ott szerzett tapasztalataikra, eredményeikre gondoltam, hiszen az a mobilos ágazatuk, azon kívül az Ericsson úgy tudom önállóan már nem gyárt mobilokat... Az SE meg nincs a csúcson mostanában...
Talán így már érthető a korábbi HSZ-om. Egyébként azzal annyit akartam mondani, hogy nem feltétlenül haladnak jó irányba a mobilos fejlesztések... Bocs, hogy ha nem megfelelő stílusban tettem azt... :R

[ Szerkesztve ]

(#27) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

ki tudja hogy addigra nem lesz-e már annál is jobb teló...

(#28) Timyyy


Timyyy
őstag

Az az igazság, hogy voltam a SonyEricsson gyárban BP-n nyáron, előadást hallgatni a kialakulásról, fejlesztésekről, piaci helyzetről stb... és asszem nincs is olyan messze a 20 mpx-es mobil és társai...

(#29) domi007 válasza eldiablo (#22) üzenetére


domi007
őstag

Köszönöm :R :R !

DOMy

mod:
Timyyy: te most véletlenül voltál pont az SE gyárban, vagy nem figyelted meg azt a hszt, amire válaszoltam? ;)

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.