Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

Gyerekek ez nagyon brutális...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) hunter84


hunter84
aktív tag

Ez már tényleg valami! A marketingeseket meg küldjék el kapálni a mezőre!

Amúgy személyes perefenciám alapján nekem csak egy elvárásom van a mobilok kamerájával szemben: az hogy legyen. Egyébként nem ez alapján választok készüléket.

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Én csak azt látom, hogy mindhárom hulladék, csak más-más mértékben. Éjszaka mobillal fotózni... :DDD

(#4) p06


p06
senior tag

A galériát megnyitva van végre egy teljes 920-as fotó, és hát nem valami éles az sem... Kép, de állvány nélkül este fotózni hát érdekes :DDD

De én még mindig várom a független teszterek képeit

(#5) Dante32 válasza hunter84 (#2) üzenetére


Dante32
tag

Ez aztán a jól látható különbség.

A botrány miatt még az is felfigyelhetett a készülékre aki nem látogatja a mobilarénát és más mobilos "oldalakat". Tehát reklámnak ez sem "rosz".
Van aki a képek alapján dönt mellette hisz fontos néhány ember számára a "mobil kamera".
Más meg a hardver miatt dönt mellette. És még sorolhatnám.
De számomra egyértelmű,hogy ez a készülék kelendő lesz,de nagyon.

(#6) danikollar


danikollar
őstag

Ez már elég jó!

(#7) tailor válasza p06 (#4) üzenetére


tailor
őstag

Az emberek 99 %-ánál nincsen állandóan egy állvány, felkészülvén egy esetleges éjszakai fotóra... :U

[ Szerkesztve ]

(#8) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Azért tud alkotni Zeiss Karesz! :C Ez igen!

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9) Lall


Lall
veterán

És mondja valaki, hogy nem szándékosan volt az egész "botrány". ;]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#10) tabu3x


tabu3x
tag

az expó 1s. már ha valódi az adat:-)
kézből lőtték, vagy állványról?

(#11) floatr válasza hemaka (#3) üzenetére


floatr
veterán

Az van, hogy az emberek többsége nem sétálgat 6 kilós szereléssel, hogy néha elkapjon egy képet a minőség... orientáltak kedvéért. Nem arra találták ki, hogy esti művészképeket lövöldözzön vele mindenki, csak élvezhetővé szeretnék tenni az ilyen alkalmi képeket, és én meglepve látom h az S3 sem annyira szar a 920-hoz képest.

(#12) Lenry


Lenry
félisten

lehet, hogy én vagyok béna, de hol írtatok erről a képhamisításról?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

Nem kell elhinni semmit sem a nokiának,csak egy kicsit buktak le. [link]

(#14) catroot válasza Hopkins_001 (#13) üzenetére


catroot
veterán

A cikket olvastad? :U

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#15) Воланд válasza tabu3x (#10) üzenetére


Воланд
titán

kezbol.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ez már azért hihetőbb. Azért egy xenon nem lenne rossz bele.

valami

(#17) (An)Dante válasza p06 (#4) üzenetére


(An)Dante
őstag

A The Verge eredeti képe benne van a hírben is, csak rá kell kattintani.

A képek EXIF infója egyelőre hibás, mert még nem végleges a kameraszoftver és az optikai képstabilizátor kezelése sem.

Minden fotó kézből tartva készült, hiszen pont ez a lényege egy véletlen pillanat megörökítésének. Ha meglátsz valamit akkor előkapod a gépet és már exponálsz is. Nyilván művészfotók készítésekor van idő összerakni egy állványt, felrakni az objektívet a tükörreflexes gépre és minden beállítást tökéletesen behangolni.

Szerintem egy béta szoftveres telefontól full automata üzemmódban ez egész szép eredmény. Egy hasonló méretű, stabilizált optikájú kompakt kamera sem lő sokkal jobbakat. Teljes méretben jól látszik, hogy a fű is megmaradt és a háttérben lévő házak helyén sem csak egy folt látható.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#18) drzsoo1


drzsoo1
aktív tag

Érdekes. A hölgyet félig hátulról fotózták, a megvilágítás mégis szemből jött! Látszik a vállán az árnyékvonalon, hogy pont ott sötét ahol a fotós áll, ahonnan a vaku világítaná meg. Ennyire amatőröknek néznek mindenkit? Ezeket a fotókat egyébként egy másik topicban részletesen kielemeztük.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#19) p06 válasza (An)Dante (#17) üzenetére


p06
senior tag

Értem..

De nem látok olyan nagy eget rengető különbséget, a többiekhez képest, nem akarom megemlíteni az S3-at mert mivel nekem is olyan van tuti fan boy lennék... de persze a 920 jobb de annyival nem mint ezt beharangozták (beleszámítva a marketing tuningot)...

A független külsős képeket azért várom, mert független és végre lesz normális körülmények között lévő fotó is ami számomra többet számít, mint az esti fotók....

Végül is UFO fotózásra jó lesz :DDD

Lalll: Javítottam és nem a mostani cikkre próbáltam utalni, hanem arra, hogy nem nokia-s nappali képeket, hanem függetlenek által készített képekre vagyok kíváncsi.....

[ Szerkesztve ]

(#20) Lall válasza p06 (#19) üzenetére


Lall
veterán

A The Verge mitől nem független?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#21) (An)Dante válasza drzsoo1 (#18) üzenetére


(An)Dante
őstag

Azért a Central Parkban nem csak egy lámpa világít... Van pénz cserélni az izzókat. :D

Amúgy meg elég furcsa lenne a The Verge részéről, ha meghamisítaná a saját maga által készített fotókat, pláne úgy, hogy ők robbantották ki a képhamisítási ügyet.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#22) Zigur


Zigur
senior tag

Hogy trollkodjak, a szép képek amiket csinálhatok, akkor már lesz rá alkalmazás is ? NFL pass, meg ilyenek ? :)

(#23) Воланд válasza (An)Dante (#21) üzenetére


Воланд
titán

new yorkban.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) Kashim válasza drzsoo1 (#18) üzenetére


Kashim
őstag

Elolvastad a cikket? Utcai lámpa világítja meg a helyszínt, telefonos vaku odáig sosem fog elvillanni. (a led-es legalábbis)
Közben már megelőztek.

Én annyit látok a képekből, hogy a többihez képest a Nokiásé kevésbé sz_r, ettől független egyiket sem merném felvállalni, ha én csináltam volna. Érdekes, hogy a GSIII egész megközelíti 1-2 képen.

Jó lett volna néhány normál fényben készült kép is, ha már megkapták a masinát. Engem az jobban érdekelne, de gondolom a Nokia nem engedélyezte nekik.

[ Szerkesztve ]

(#25) (An)Dante válasza Воланд (#23) üzenetére


(An)Dante
őstag

Azt hiszem még kicsit fáradt vagyok. :D

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#26) saelin


saelin
veterán

Egy mobilhoz képest ez nagyon jó!

A sony exmore r is hasonlót tud nem? Egy összehasonlítást megnéznék.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#27) catroot válasza Kashim (#24) üzenetére


catroot
veterán

Múltkor néztem a videót, ott asszem még mondták is, hogy a videót nem is próbálhatták, csak a fotózást.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#28) afk22 válasza (An)Dante (#21) üzenetére


afk22
tag

drzsoo1 altal emlitett helyen, mar tobbszor leirtam neki, hogy tobb kozteri megvilagitasos fenyforas van, es nem vakuval keszitettek, de nem sikerult megertenie. Persze lehet az en magyarazo kepessegem sem a legtokeletesebb, de a vegere mar csak a hajamat tudtam tepni...

(#29) butyek


butyek
senior tag

Valami difi lehet ezzel a telefonnal, ha ennyire bizonygatják, hogy mennyivel jobb, mint a többi. Érdekes, hogy folyton csak a kamerával foglalkoznak.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#30) banhammer


banhammer
veterán

"A múlt héten leleplezett Lumia 920 pillanatok alatt az újságok címoldalán landolt, de nem az előremutató újdonságai, hanem egy hamisítási botrány miatt. Az optikai képstabilizátor bemutatására hivatott biciklis reklámfilm kapcsán kiderült, hogy a felvétel egy furgonról készült és nem telefonnal, hanem profi kamerával. A kisfilmben látható éjszakai képek szintén profi bevilágítás mellett készültek. A Nokia a hivatalos blog oldalán kért elnézést a megtévesztő reklámfilm miatt, ugyanakkor kiemelte, hogy az csupán a technikában rejlő lehetőségek illusztrálására készült és a felvétel időpontjában a készülék még nem is készült el teljesen."

Ha minden gyártó bocsánatot kérne, hogy átvágja a reklámjaiban a potenciális vásárlókat akkor gyakorlatilag az emberiség a "hagyományos" dolgokon kívül semmit se venne.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#31) Воланд válasza butyek (#29) üzenetére


Воланд
titán

mivel az ms meg nem mutatta be teljes egeszeben a rendszert, a nokia pedig lebukott a marketing anyagokkal igy nagyon nincs mas valasztasuk, mint a telefon kamerajaval foglalkozni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) negyedes válasza butyek (#29) üzenetére


negyedes
addikt

Miert mivel kellene meg foglalkozni? A rendszert nem bemutatni, a kijelzot nagyabol ismerjuk, max azzal lehetne meg villogni, hogy milyen faja hangchip kerult bele, de szerintem tobb embernek fontosabb a fotozas mint a hang.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#33) saelin válasza butyek (#29) üzenetére


saelin
veterán

:-)

A rendszer engem is érdekel, azon belül a store. Meg hogy mivel több mint a 7-es...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#34) Blyan válasza p06 (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Mit vagy kit jelent a független teszter nálad?:)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35) Oppenheimer válasza Blyan (#34) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Samsungos marketingcsapat ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36) vicze válasza p06 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Hát az SGS3 éjszakai módja és a 920 között nem sok különbség van, azaz nem látom a csodát...

(#37) Misály válasza Oppenheimer (#35) üzenetére


Misály
addikt

Megeloztel ;]

vicze1: Eloszor is vedd le a hegesztoszemuveget, masodszor : Lumia 920 automata, S3 ejszakai es meg igy is van kulonbseg nem keves.

[ Szerkesztve ]

(#38) #19158016 válasza Blyan (#34) üzenetére


#19158016
törölt tag

Hát nem tanusz, nem tanusz .... ;]

(#39) tailor válasza vicze (#36) üzenetére


tailor
őstag

...sőt, mintha még egy picit jobb is lenne az SIII, nem?

NEM.

(#40) p06 válasza Oppenheimer (#35) üzenetére


p06
senior tag

Ha ha ha ha gondoltam, hogy ezzel jöttök ;] Igen a Samsunggal, hogy jól lemásolják, mert az nekem akkora de akkora öröm lesz, hogy megalapítom a samsung egyházat ;]

Blyan: Az elöző hosszászólasomban leírtam :)

(#41) vicze válasza Misály (#37) üzenetére


vicze
félisten

Jobb az autója az kétségtelen kb. ennyi. Ha megnézed több fénymérést és kalibrálást is végez segédfénnyel, a kép készítése előtt, ezért tudja jobban belőni a beállításokat.
A különbség pedig abból ered, hogy a SGS3 képén van ott fent egy éles fehér fény, ami miatt lejjebb vette az egész képen a fényerőt ennyi.
Egyéb?
Majd a MA! kivételesen tényleg valós körülmények között letesztelik, amúgy MA!-n amúgy is sokszorosan szarabbul szerepelnek a fényképezők, valami rejtélyes ok miatt. :P

(#42) Oppenheimer válasza vicze (#36) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem látsz sok különbséget? Onnan lehet tudni, hogy a fa mellett álló paca egy csaj, hogy ez a 920 képéről kiderült... :U

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43) Misály válasza vicze (#41) üzenetére


Misály
addikt

Igazad van, ketsegtelenul csak a jobb auto mod miatt csinall vilagosabb kepet.

(#44) Blyan válasza vicze (#36) üzenetére


Blyan
félisten

Akkor vak vagy. Valóban hasonlóan világos a kép, de ugy el van mosdóba hogy az valami elképesztő, azonosra nagyítva a különbséget bármilyen hangszeren koncertezni lehet.

#42: Ahogy tetszik írni.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#45) vicze válasza Oppenheimer (#42) üzenetére


vicze
félisten

p06 által linkelt képeket nézetek könyörgök, ne a legszarabb kiragadott összehasonlítást.
Sokkal jobban kalibrál auto-ban a 920, mint írtam.
Az hogy paca-e vagy sem, csak annyi hogy épp hogy remegett be az illető keze, a 920-ból is van pacás kép, a különbség többnyire csak a világosság.

[ Szerkesztve ]

(#46) Quasi_modo válasza vicze (#45) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Rendben. De te melyik cikkben nézted a képeket ?

valami

(#47) afk22 válasza vicze (#45) üzenetére


afk22
tag

Aha, tehat megfelelo kicsinyitesben ugyan olyan eredmenyt produkal. Vegulis akkor hasznaljunk egy fotoledet, az 1px es pont ugyan olyan jo eredmenyt produkal mint barmely DLSR kepe 1px-re kicsinyitve....

Nezd meg nativ felbontasban, ha neked ugyan az a ket kep, haaat...

(#48) Misály válasza vicze (#45) üzenetére


Misály
addikt

"csak annyi hogy épp hogy remegett be az illető keze" - es a 920 veletlenul se a stabilizacionak koszonheti az elesseget...

(#49) knyitogato


knyitogato
őstag

Izgalmas ez a telefon és a WP8 is. Jó lenne, ha megmentené a Nokiát, kell a verseny.
A fake képek/videók meg természetesen a reklámkampány részei... ;) Máris többen beszélnek róla.

(#50) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

De jó, hogy a másik topikban már kiveséztük ezt is.

Ahogy én látom, a 920-as képe azért lett ennyivel jobb, mert abban a fejlesztők automata módban teljes szabadságot adtak a gépnek, vagyis a teljes érzékenységi és expo tartományban dolgozhatott, ellenben a konkurencia gépeivel. Hardveresen azok is képesek magasabb érzékenységre és hosszabb záridőre, de csak manuális módban engedik a teljes tartományt, automata és scene módokban csak annyit amennyi szerintük logikus.

A Samsung Galaxy S3-nál például automata módban 1/17 sec expo a leghosszabb, éjszakai módban is csak 0,5 sec. Manuálisban elvileg 1 sec is megy.

A 920-as elvileg kerek 1 másodpercig exponált, míg a többi telefon ettől sokkal rövidebb ideig. (1/18s - 1/2s)

Gyakorlatilag egy SW upgrade elég lenne ahhoz, hogy a többi telefon is hasonló képeket csináljon, de ők más logika mentén készítették el a kameraszoftvert. Ebben egyébként lehet hogy a Nokiának van igaza, mert gyakran nincs idő keresgélni a menüben a beállításokat, csak arra van idő, hogy kattintson az ember. (persze a scene mode-oknak is van haszna)

A cikkben kitérnek arra, hogy az OIS még félkész, illetve az EXIF is hibás, hiányos, ezért könnyen lehet hogy már azért sem a 920-assal készültek a minta képek, mert még kész sincs.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.