Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Most ehhez mit lehet hozzászólni? Politizálás nélkül, milyen jogosítvány kell a drónreptetéshez??? :DDD Most ez komoly? Ha mondjuk ezek után én lelövök egy drónt mert a házam felett repült akkor hivatkozhatok erre a videóra, hogy jogosan jártam el? Vagy csak nem lehet a .... házáról és egyebéről videót felvenni? Ha az eset nem Felcsúton történik, vajon jöttek volna a rendőrök akkor is? Ez az egész videó és ügy egy tragikomédia. :(

[ Szerkesztve ]

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#2) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ha Mucsaröcsögén az én telkem felett röptetné a drónt a szomszéd és ezért felhívnám a rendőrséget akkor körberöhögnének.
De Felcsút az szent és sérthetetlen, ki hitte volna.
Szinte már új fizikai törvény jött létre: felcsút körül forog a világ. :W

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#3) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Ez a baj ezzel a bandával, hogy kiskirályt játszanak. :(

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#4) Gabor970


Gabor970
addikt

nyugodtan ki lehet menni az üres rétre drónt röptetni, ha valakinek ahhoz van kedve. Bizonyosan semmi gondja nem származik belőle... Valaki a medvét basztatja, aztán csodálkozik ha pofoncsapják.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5) lsc


lsc
nagyúr

Ha a királyi birtok felett repülnek szerintem egy mistrallal le is lőtték volna.

Az élet kegyetlen .

(#6) Viktor77


Viktor77
titán

Basszus, már egy szardarabot sem lehet lefilmezni a magasból?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) xmaas


xmaas
őstag

Ez egy vicc rokkantak ezek a rendorok vagy mi? Szondaztatjak oket tiszta LOL? Vezetoi/repulesi engedely mivan talan valami Raptor vadaszdront reptetnek vagy egy MIG 29 est hogy kelljen valami engedely meg iskola hozza ?
Biztositas wut ?
Helyszini magyar hasznalati utasitas mivan esetleg ki kell nyomtani a papirokat es mindig legyen egyik kezdeben masikban meg a taviranyito hogy aki pont atmegy melleted lassa mennyire prok vagyunk ?

Munka terulet biztositasa persze felkuldtek biztos egy postagalambot figyu mar galamb repuld korbe a teruletet nezd meg nincs e valami masik repulotargy az "utvonalunkon" tiszta elmezavarodtak komolyan ilyen hulye kerdeseket meg indokokat amiert elveszik a dront,

Ha mar ennyire akarjak szabalyozni az rendben is van de akkor legyenek torvenek , kezelesi engedely stb , es utana majd lehet intezkedni ne rohogtessek mar ki magukat .

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Most akkor minden egyes alkalommal hívhatom a rendőrséget, ha valaki reptet itt egy drónt és engem kukkol vele? Simán elküldenek a francba, még ha 4 percre is van innen a rendőrség.

(#9) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Nem kell sok mindent belelátni a memkártya lefoglalásba, így rögtön van képi bizonyíték ;)

Tea az élet!

(#10) djculture válasza juliabrilke (#8) üzenetére


djculture
félisten

Már nem, mert a videóban foglaltak tényleg igazak, hoztak rá itthon egy rendeletet még az ősszel.
Ha ráérek majd megkeresem a lényeg az hogy előre bekell jelenteni hol és mikor repteti a tulaj és csak itthon a hatóság által engedélyezett típust lehet használni aminek pl alapvető követelménye hogy bármi van biztonságosan vissza tud térni bármiféle beavatkozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Nekem az nem tiszta, hogy ha egy rendőri intézkedésről készítünk felvételt és közzétesszük, miért indíthat az a rendőr polgári peres eljárást, aki épp szolgálatban volt a felvétel alatt? :F

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Vigyázni kell ezzel. Ha sörözés közben kapnak el a drónnal, bevisznek ittas vezetésért.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Blyan válasza Gabor970 (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Hol a medve?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#14) Csapoati válasza nonsen5e (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mindenki tudja, hogy ott van a Föld szívcsakrája, nem Dobogókőn vagy a tápiószentmártoni Attila-dombon. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) Daywalker válasza Blyan (#13) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem tudom miről beszél, én is csak törpét látok :DDD

vitko: Ráadásul se a nevét, se rendfokozatát, se azonosítóját nem közölte. Ez így eléggé cinkes. mod: felveheted az intézkedést, semmi sem tiltja, csak a megjelentetését. És végülis ezt is mondta a rendőr is, hogy "ha megjelenik valahol"... tehát ezért perelhet.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16) Blyan válasza Daywalker (#15) üzenetére


Blyan
félisten

;] :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Az első magyar honfoglalás Felcsúton történt"
Na jó mára becsukom az internetet és visszamászok a barlangomba.

(#18) Daywalker válasza Kalandor (#17) üzenetére


Daywalker
addikt

Csak vigyázz, ne abba a barlangba, ahol a "medve" van :DDD Nem veszed észre és még rá találsz ülni :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19) stevve


stevve
nagyúr

Csoda, hogy ott be lehet az üres utcára hajtani egyáltalán... vajon ki nyomta fel őket az üres utcán? :U

Tök jó, hogy nem tudni, milyen jogsi kell hozzá, de járművezetésnek minősül. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) #20655360


#20655360
törölt tag

Minek kamerázni azt a borzadályt? Nem tudom eldönteni hogy a neve, vagy a kinézete a gázabb.

(#21) Molk


Molk
tag

De jó, hogy nem ettem/ ittam semmit. Most nem kell törölgetni a monitoromat.
(de ha belegondolok, akkor inkább sírni támad kedvem ettől...)

Ha "nem" látható helyről irányították volna, akkor vajon elkezdték volna üldözni a drónt a rendőrök? :U

(#22) maser


maser
tag

Kár, hogy a telefonra átküldi az adatot a drón. Ez a rendőr meg csak az SD-kártyát kérte.

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#23) djculture


djculture
félisten

Szóval:

A jelenlegi szabályozás szerint a magyar légtérben csak eseti vagy korlátozott légtér igénybevételére vonatkozó engedéllyel, valamint tevékenységi jóváhagyással lehetséges drónt reptetni maximum 150 méteres magasságig, az irányító személytől számított szintén 150 méteres távolságig, és maximum 25 kilogrammos tömeghatárig.
A jelenlegi magyar szabályozás egyik fő problémája, hogy a drónhasználók legtöbbje nem rendelkezik a légijármű vezetéséhez szükséges hivatalos képesítéssel, felelősségbiztosítással, valamint a jármű használatához szükséges kezelési- és karbantartási útmutatóval. Azok, akik az előbb felsorolt feltételeknek nem felelnek meg, nem kaphatnak felszállási engedélyt.

Ez a mostani de ez még állítólag még szigorodni fog kötelező szervizeléssel típus engedélyeztetéssel és egy kezelési képzéssel.

Úgyhogy a szabályzás szerint az a része jogos hogy nem volt a légiügyi hatóságnál engedély reptetésre de gondolom tipus engedély és biztosítás se. Ez évekig lefoglalva lesz szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#24) EmberXY válasza Molk (#21) üzenetére


EmberXY
addikt

"Ha "nem" látható helyről irányították volna, akkor vajon elkezdték volna üldözni a drónt a rendőrök?"

Akkor felküldtek volna egy Gripent, hogy lője ki. Egy másikat meg azért, hogy lelője az elsőt, mivel a királyi birtok felett semmi nem repülhet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#25) tomazin válasza djculture (#23) üzenetére


tomazin
veterán

teljesen életszerű törvény

(#26) 0.44


0.44
tag

Megtagadja a rendor az eljaras indoklasat? Fail.

(#27) jbush válasza Kalandor (#17) üzenetére


jbush
tag

Az első magyar drónfoglalás is :DDD

(#28) t72killer válasza djculture (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" a magyar légtérben csak eseti vagy korlátozott légtér igénybevételére vonatkozó engedéllyel, valamint tevékenységi jóváhagyással lehetséges drónt reptetni maximum 150 méteres magasságig, az irányító személytől számított szintén 150 méteres távolságig, és maximum 25 kilogrammos tömeghatárig."

Tisztánlátás kedvéért: VAGY <25kg drónt reptetsz 150m-en belül bármiféle engedélyezési és iskolázottsági kötelezettség nélkül, nem-tiltott légtérben (repterek, erőművek, katonai létesítmények), VAGY bármilyen egyéb repülő eszközt bármilyen távolságra megfelelő engedély és iskolázottság mellett. Ha pl 3+tonnás global hawk-ot akarsz reptetni a parlament felett, azt a megfelelő kiképzés után (eseti) engedély függvényében megteheted. Különben mutasson már valaki egy jogszabályt, ami szerint közterület felett tiltja egy 25 kiló alatti drón reptetését??

Amúgy nem is hungarisztánról lenne szó, ha nem a politikának érzékeny (de nem védett légtérnek számító) területen történik a dolog.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29) Molk válasza djculture (#23) üzenetére


Molk
tag

A jelenlegi szabályozás szerint a magyar légtérben csak eseti vagy korlátozott légtér igénybevételére vonatkozó engedéllyel, valamint tevékenységi jóváhagyással lehetséges drónt reptetni maximum 150 méteres magasságig, az irányító személytől számított szintén 150 méteres távolságig, és maximum 25 kilogrammos tömeghatárig.
Akkor én ha egy ilyet reptetek úgy, hogy ittam előtte és a szomszéd rámhívja a rendőröket akkor akár le is ültethetnek? (direk túloztam, mert érdekel, hogy elméletben milyen következményei lehetnek, bár igazából már nem nagyon tudok meglepődni semmin...)

EmberXY

:D

Megtaláltam a hivatalos szöveget. LINK

[ Szerkesztve ]

(#30) djculture válasza tomazin (#25) üzenetére


djculture
félisten

Ha az hanem sajnos ezt bekell tartani, ha valaki nem tartja be és bejelentik (nem hiszem hogy csak úgy odatévedtek a rendőrök) így járhat mint a videón lévők..

Molk: Szabálysértés ergó kapsz egy szép kis papírt amiben leírják mit követtél el melyik szabályt hágtad át és ennyi a büntetés. Fizethetsz. Börtönbe nem küldenek ilyen miatt..

[ Szerkesztve ]

(#31) t72killer válasza djculture (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Szabálysértés ergó kapsz egy szép kis papírt amiben leírják mit követtél el melyik szabályt hágtad át"

Linkelnéd a jogszabályt, ami bármilyen formában szabályozza a galamb méretű mikrodrón használatát a <50m hatósugarán belül? (ok, azonkívül, hogy Ferihegyre nem reptetheted be)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) #Chris


#Chris
tag

1. Az nem drone, hanem 1 játék.
-> játéknál mit számít, hogy ittasan játszik-e?
-> játékra milyen engedély is kell?
2. Az újságíró nem repült, hanem reptette.
3. A játékot foglalta le. Az SD-t kivettem volna... :)

+1 Ha építek újságpapírból egy sárkányt, akkor odajön a rendőr, megszondáztat, kéri a jogosítványt rá, a repülési naplót, a repülési engedélyt, ha nincs lefoglalja. :DD :DD :DD

(#33) #20655360 válasza #Chris (#32) üzenetére


#20655360
törölt tag

Lehet valami idióta paraszt, azt se tudta mi az. Félelmében hívta a rendőrséget. :)

(#34) Fred23 válasza Gabor970 (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azon a környéken tudtommal sokan szeretnek vadászni; a medvének vajon mikor van a szezonja? Mondjuk én se tudok medvéről, csak másféle, apróbb állatokról.

(#35) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Olvasom, hogy drón, meg Felcsút, meg lefoglalás, és már mielőtt kattintottam volna én egy Top Gun 2-t vízionáltam, magyar Maverickkel, meg Grippenes üldözéssel, légi csatával... Aztán végül kattintottam. :( :W

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#36) djculture válasza t72killer (#31) üzenetére


djculture
félisten

Azt külön nem szabályozza még semmi mert a 1995. évi XCVII. törvény a légiközlekedésről és a 4/1998. (I. 16.) Korm. rendelet a magyar légtér igénybevételéről írja le ezeket. Ezeket módosíttatták igy kerültek bele a leírtak. De még állítólag lesz egy külön pilóta nélküli légi eszközökre egy jogszabály amit a kolléga is linkelt. De ez még nem érvényes tudomásom szerint, ezért pl a kezelőtől nem lehet jogsit kérni meg megfújatni a szondát. Ez is mutatta hogy szerintem még a rendőrség sincsen ezzel tisztában.
Minden esetre ez ilyen átmeneti időszak az érvényes rendelet szerint egy drón tulaj se tud anélkül reptetni hogy szabályt ne sértene. Ismerős ügyvéd szerint sok ilyen ügy van nem csak ez nem is ez az első. Amúgy már van külön egyesület is a DRÓN PILÓTÁK ORSZÁGOS EGYESÜLETE, a tagok kedvezményes felelősség biztosítást tudnak rajtuk keresztül kötni.

[ Szerkesztve ]

(#37) EmberXY válasza #20655360 (#33) üzenetére


EmberXY
addikt

Azt hihette, ufót lát a stadion felett? :D

Up the Irons!

(#38) Cifu


Cifu
nagyúr

Kicsit keresnem kellett, mert rémlett, hogy már régebben is volt ilyen, és akkor az MTVA-t meszelték el ilyen miatt.

Forrás @ Comment:com

Azonban ami miatt a 444 felháborodása jogos, hogy eleddig sosem foglaltak le drónt, még akkor sem, ha "rajta kapták" az "elkövetőt" a szabálysértésen.

Kiváncsiságból elkezdtem keresgélni az NKH honlapján, de sehol sem találok olyan információt, amely a drónreptetés szabályairól értekezik (bizonyos korlátozások, például Ferihegy és társai környékén való reptetési tilalomról találtam), illetve leírja, pontosan milyen kritériumoknak kell megfelelnie annak, aki egy drónnal felvételt akar készíteni akárhol is.

Így minimum azért ciki az eljárás...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) BonFire


BonFire
veterán

Látom, sokak számára még mindig nem tiszta. Addig oké, hogy egy kívülálló magánszemély hogyan vélekedik erről, de egy újságírónak tisztában kell lennie azzal, hogy a munkaeszközét milyen feltételek mellett használhatja (vagy nem használhatja). Ismerek esküvői videóst, akinek van drónja, és jogosítványa is hozzá. Tőle érdekes módon nem kobozzák el, mert minden repülésre van engedélye. Meg a többi felsorolt dolog is.

Viszont a 444! munkatársai nem is újságírók, és még civilnek is életképtelenek. Tolvajok, lopnak, amit tudnak.

Targoncához is kell jogosítvány, meg a daruhoz is, meg szinte mindenhez, ami géperejű jármű vagy eszköz. A biciklihez így nem kell, mert emberi erővel megy, ahogy a papírsárkány is ki van téve a szél kényének-kedvének.

Én leginkább azon csodálkozom, hogy valakiben felmerülhet a jogosítvány nélküli vezetés.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#40) t72killer válasza djculture (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, tehát Mo.-gon a drónhasználat de Jure tilos. Vagy küldjem majd a gyereket 2mFt-ért pilótaiskolába és reptetés előtt egy hónapban küldjek illetékbélyeges kérvényt, ha át akarja röptetni a madarat a szomszédban lakó barátnőjének?

#38, "eleddig sosem foglaltak le drónt, még akkor sem, ha "rajta kapták" az "elkövetőt" a szabálysértésen." nyilván eddig nem szaglásztak nagykutyák/nagy disznóságok 1-2km-es körzetében.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41) Béééla


Béééla
őstag

Másik olvasat, amiért lehet kövezni:
Fekália"újságírás" krémje szarva a szabályokra, munkájukat nem a jogszabályoknak megfelelően végezték, és ezért megbírságolják őket, ezért hőbörögnek.

Mekkora kompresszorral fújják ezt a lufit? Ha vesznek egy ilyen cuccot, nézzenek már utána, milyen engedély kell hozzá, főleg hogy az utolsó barlanglakóhoz is eljutott a drónmizéria. Ha vennének egy forgalomból kivont, lepukkant kisbuszt, berendeznék közvetítőkocsinak, majd az első sarkon tennék a rendőrök trélerre mert se műszakija, se jogsija egyiknek se, akkor is mindenki pattogna, mocskoszórbánozna, mutyisztánozna, felcsútozna? Naugye.

Bélabá

(#42) Daywalker válasza BonFire (#39) üzenetére


Daywalker
addikt

"Tolvajok, lopnak, amit tudnak."

Nekem erről nem a 444 újságírói jutnak eszembe... :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43) Viktor77 válasza Daywalker (#42) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem se, de ő megtért.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#44) #65675776 válasza lsc (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mire azt a retket beizzítják már le is merült a drón akkuja. Emellett az sem igazán biztos, hogy egyáltalán sikerül eltalálni vele, annyira megbízható a rendszer.

(#45) #20655360 válasza EmberXY (#37) üzenetére


#20655360
törölt tag

Amióta megvan az a stadion, még a Földet is elkerülik. Én csak tudom. :DD

(#46) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Nem is értem. FPV-vel kell repülni, egy zárt furgonból. Ha nem lövi le a rendőr, akkor csak meresztheti a szemét és szitkozódhat.
(már ha feltett szándékunkban áll a felcsúti stadiont filmezni, vagy más érzékeny "fidesz birtokot")

...csak én vagyok helikopter?

(#47) Cifu válasza BonFire (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ismerek esküvői videóst, akinek van drónja, és jogosítványa is hozzá. Tőle érdekes módon nem kobozzák el, mert minden repülésre van engedélye.

Az NKH-tól? Ez érdekelne, mert éppen most túrtam végig az NKH oldalát, ám erre vonatkozó szabályozást, ismertetőt, bármit találni róla nem sikerült.

Targoncához is kell jogosítvány, meg a daruhoz is, meg szinte mindenhez, ami géperejű jármű vagy eszköz.

Pardon, ez így ebben a formában nem állja meg a helyét. Targoncával való munkavégzéshez kell jogosítvány, daruval való munkavégzéshez emelőgépkezelői szakvizsga kell.

Viszont ha te otthon, magánterületen akarsz például autót vezetni, akkor ehhez nincs szükség sem jogosítványra, sem a járműnek műszaki vizsgára. Ahhoz viszont, hogy közterületre kihajthass, már mindkettőre szükség van.

Szóval annyira nem egyértelmű a példád...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) EmberXY válasza #20655360 (#45) üzenetére


EmberXY
addikt

De ez nem a Föld, ez Felcsút... ;]

Up the Irons!

(#49) #65675776 válasza Cifu (#47) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet én emlékszem rosszul, de mintha sokáig úgy lett volna, hogy 1500 m alatti repülés esetén nem kell repülési engedélyt kérni semmire sem. Ahogy ultrakönnyű repülőgépek esetén sem. Nem igazán értem, hogy a drónokra miért vonatkozna hirtelenjében eltérő szabályozás.

(#50) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Tanulság, hogy WiFi-s SD-kártyát kell használni minden hasonló esetben.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.