Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PearCyp


PearCyp
tag

nincsnek nagyobb méretű képek?

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#2) .mf


.mf
veterán

A jó fényképezős mobilok jöhetnének Androidra is. A felbontás már rég bővensok, de kicsivel nagyobb szenzor, kicsivel jobb optika nem ártana.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Segal válasza PearCyp (#1) üzenetére


Segal
veterán

Szerintem már észnél voltak és inkább csak ekkora méretbe tették elérhetővé nehogy megint visszatükröződjön valamiről hogy profi fényképezővel csinálták :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) Piwi válasza Segal (#3) üzenetére


Piwi
addikt

:C

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#5) Kasya


Kasya
nagyúr

Ezek igy kicsiben sem tunnek olyan elesnek, mint mondjuk a 808.

(#6) Blyan válasza Kasya (#5) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, pont ezt akartam írni, hogy ezek ilyen kicsiben is elég homálynak tűnnek.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) BiP


BiP
nagyúr

Nem volt túl jó öltet ezeket a motorokat fényképezni, és úgy szivárogtatni. Így elég könnyen meg fogja találni a belső vizsgálat az alkalmazottat.

#3: ide valami szép kis trollface smiley kéne.

(#5) Kasya: Persze, mert ez bőven nem is a 808 szintje.
A 928 szerintem a fémes 920 lesz, nem az N8-808 utód.

[ Szerkesztve ]

(#8) Bone123 válasza Segal (#3) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hiába, mert az EXIF adatok nyilvánvanlóan manipuláltak, ami kamufotókra enged következtetni (eredetit ugyanis mér manipulálnák?)

1/15152 teljesen képtelen záridő, profi fényképezők nem nyitnak ilyen rövid ideig, az ISO800 meg nem nappali viszonyokhoz való érzékenység.

(#9) Воланд válasza Kasya (#5) üzenetére


Воланд
titán

ketlem, hogy akkora erzekelot raknanak bele, mint ami a 808-ban van. a szoftver meg hajlamosak elbaszni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) cellpeti


cellpeti
veterán

milyen Yamaha motor van a képen? Tetszik.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11) #06658560 válasza .mf (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

A vastagságundorral társítottan a nagyobb szenzor mellé kéne akkor valami új fizika is, hogy ne torzítson a széleken.

(#12) Kasya válasza Воланд (#9) üzenetére


Kasya
nagyúr

BiP, Woland_y2k: Peldakent emlitettem. A kep akkor se olyan eles, mint az elvarhato lenne.

(#13) Blyan válasza Bone123 (#8) üzenetére


Blyan
félisten

A kép ettől még nem feltétlenül kamu, korai szoftverrel simán lehet fals exif értékeket rögzíteni.
Nem ritka eset.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#14) Bone123 válasza Blyan (#13) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Persze, de a Lumia 920 botrány után nem alaptalan a kétkedés. Amúgy a képek kissé fakók, szóval éppen készülhettek mobiltelefonnal.

(#15) crey válasza Bone123 (#8) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Milyen mobil lehet az 1/15152-es záridő? :U

szerk.: Ja láttam a kép alatt te is írtad. :D Mondjuk sokat segíthet, hogy itt nincs redőnyzár :D

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#16) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

ilyen kis méretben akármilyen lehet max annyi látszik hogy színek rendben vannak és dinamikával sincs nagy gond. már ha eredetinek feltételezem.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#17) Blyan válasza Bone123 (#14) üzenetére


Blyan
félisten

Ezt aláírom. Bár a kép látható minősége szerintem nem kamu. :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#18) Gomez86 válasza cellpeti (#10) üzenetére


Gomez86
őstag

Ha nem csalatkozik a szemem akkor XS650

[ Szerkesztve ]

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#19) .mf válasza cellpeti (#10) üzenetére


.mf
veterán

Kék. Illetve a másodikon egy piros is. Nincs mit :P

Nem tudom megállapítani. TW125-re tippeltem, de nem talált. 80-as évekbeli vagy inkább még régebbi darab, dobfékekkel és pálcika villákkal, meg ilyen veszélyes kipufogó-elvezetéssel. A bőr is el van már nyúzódva rajta. Viszont nagyon szép állapotban vannak továbbra is.

Kapcsandika: erősen csalatkozik, mert jól láthatóan rájuk van írva, hogy 125 :P

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) tailor válasza Bone123 (#8) üzenetére


tailor
őstag

Mivel nézted meg az exifet? Mert nálam semmilyen progi nem mutatja, még az Adobe Bridge sem.

(#21) Blyan válasza tailor (#20) üzenetére


Blyan
félisten

[link]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#23) tailor válasza Blyan (#21) üzenetére


tailor
őstag

Köszi! Ez így nem túl meggyőző... a képek meg pláne.

(#24) .mf válasza #06658560 (#11) üzenetére


.mf
veterán

Az nem ártana, már úgyis unom a gravitációt :P

Nem azt mondtam, hogy egyből fullframe-et a mobilokba, hanem hogy egy kicsivel nagyobbat. A 808-ba még egy akkora is belefért (1/1.2"), ami nagyobb, mint egy átlagos kompakt fényképezőgépé (1/2.3"), mégse lett féltégla. Még egy feleakkora is jóval nagyobb lenne, mint a többi mobilban lévő.

Engem amúgy nem zavarna, ha a vékonysági verseny, meg 7-8 mm-es gépek helyett lenne másfélszer olyan vastag, s az extra vastagságot felül kamera, alatta akku töltené ki, igazán ráférne erre a naponta lemerülős trendre is...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) Fadam válasza cellpeti (#10) üzenetére


Fadam
csendes tag

A nagyobb (piros) az valószínűleg Yamaha CT2 175 (1972). A másik meg AT3. (1973)

[ Szerkesztve ]

(#26) #06658560 válasza .mf (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

A 808-hoz a normális érzékelöhöz kellett egy veszett dudor is.

(#27) Remus389


Remus389
veterán

ez egy Samsung i9000-essel készült és nem néz ki rosszul, csak azt akartam ezzel mondani, hogy lekicsinyítve nem nagyon látszik a különbség, tehát semmit se érnek a tesztfotók

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#28) Bici válasza .mf (#24) üzenetére


Bici
félisten

Egyetértek, jobb lenne 11mm körül maradni nagyobb akksival és jobb kamerával.
Csak sajnos az emberek nem technikai zsenik, így annak hisznek, miat látnak és annak, amit ráírnak az adatlapra vagy a dobozra.
13mpixel, úúúúúúúúúú - azután ránéz egy fényképre a telefon kijelzőjén, és kijelenti, hogy tényleg nagyon szép a képe. :DDD
Azt sem rakja össze a legtöbb ember, hogy a vékonyság az akksi rovására megy.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29) icon


icon
senior tag

Én meg lestem nagyokat, hogy a telefon sehol csak valami motor a parkolóban... aztán naptárra néztem, sem április, sem elseje... aztán leesett hogy "Az első Lumia 928 telefonnal készült tesztképek"-ről van szó...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#30) razzorr válasza Bici (#28) üzenetére


razzorr
őstag

+1
Én is azt tapasztalom sok helyen,hogy minél nagyobb a megapixel szám, annál jobbnak hiszi az illető a fényképet.
Szegény htc one-t sajnálom...hogy fognak menőzni a vérpistikék azzal a 4 ultrapixeles cuccal :-)
Ez kellene nekem is: vastagabb teló, nagyobb akku, nagyobb optika.

(#31) .mf válasza #06658560 (#26) üzenetére


.mf
veterán

Mostanában mindenkinek problémái vannak szövegértelmezéssel?

"A 808-ba még egy akkora is belefért (1/1.2"), ami nagyobb, mint egy átlagos kompakt fényképezőgépé (1/2.3"), mégse lett féltégla. Még egy feleakkora is jóval nagyobb lenne, mint a többi mobilban lévő."

Egyrészt, már a 808-as 13.9 mm-es "veszett dudora" sem egy túlélhetetlen dolog, pár éve még 20-25 mm-es butatelefonokkal jártunk. Ha fele szenzorral kb. felére csökkenne a szenzor + optika helyigénye, már egy teljesen normális, sőt, bár nem a legvékonyabb, de kellően vékony méretnél tartunk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) #19158016


#19158016
törölt tag

A kék motorról készült kép már már egy kompakt gép képminősége.

(#33) #06658560 válasza .mf (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Volt kezemben már 808, butatelefonom van, az nagy bunkó dudor. A vatagság adig ok, amíg nem nagy a többi mérete a telefonnak, csakhogy az átlag butafon méretéhez képest a mai telefonok hatalmasok széltében-hosszában.
A fele akkorának is kell a hely optikai oldalról, hogy ne legyen sok törési probléma.

(#34) eXodus válasza #06658560 (#33) üzenetére


eXodus
őstag

Direkt nem akarod érteni h mit írt .mf?

[ Szerkesztve ]

(#35) Bici válasza .mf (#31) üzenetére


Bici
félisten

A nokia 808 nem a dudornál 13,9mm vastag, hanem a többi résznél. A dudornál 20mm felé közelít. :U
De én értem, amit mondasz, 13-14mm-es max vastagságból jó képeket készítő telefont lehetne csinálni és még nem is lenne túl vastag.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) #06658560 válasza eXodus (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Direkt nem akarod érteni mit írok?

(#37) Tomcat


Tomcat
őstag

Ilyen kisméretű tesztképekből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Pláne ha valami prealfa jellegű szoftver ment rajta. Lehet hogy pont azért kicsinyítették le ekkorára hogy kendőzzék a csiszolatlanságokat. A lényeg hogy dolgoznak rajta keményen. Én már nagyon várom. ;)

Tomcat

(#38) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Teljes méretű kép kéne, ez így a 920-ammal is kinéz. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39) Piwi válasza Cyberpunk (#38) üzenetére


Piwi
addikt

az is ratyi képeket készít cica,szóval... ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#40) oceanrush válasza Воланд (#9) üzenetére


oceanrush
senior tag

Szerintem az osszes WP8 Nokia kameraszoftverja el van b*szva. Nagyon lassan exponal mind... Tobbi markarol nem tudok nyilatkozni, de gyanitom hogy ott is ez van. A Lumia 920-bol is sokkal tobbet ki lehetne hozni szerintem.

(#41) Cyberpunk válasza Piwi (#39) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért annyira nem gáz, csak foglalkozni kell vele, ja és távoli dolgokat sem kell erőltetni, mert akkor mosoda lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#42) Ati1979


Ati1979
veterán

Abszolút nem estem hasra ezektől a képektől. Vélhetőleg az n8 is jobbat csinál ennél.

(#43) Quasi_modo válasza Ati1979 (#42) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Igen. Ezek a képek nem tűnnek túl combosnak.

más: (Nagy a 808 dudora ? Mihez képest ?)

[ Szerkesztve ]

valami

(#44) Воланд válasza Quasi_modo (#43) üzenetére


Воланд
titán

az osszes tobbi telefonhoz kepest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45) Quasi_modo válasza Воланд (#44) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát szerencsére nem az összes többit vettem meg. Inkább egy kis dudor és jó fotók. Kinek mi, nekem ez.

valami

(#46) Peterson_


Peterson_
addikt

Ez nem tűnik valami acélosnak, bár az én mindennapi igényeimnek ez is simán megfelelő.
Ha komolyabb fotókat akarok lőni, inkább előveszem a Sony Alphát.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#47) cellpeti válasza Gomez86 (#18) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#48) sing1ep1ayer válasza #19158016 (#32) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Hát maximum egy húszezres kompakté. A színek úgy ahogy rendben vannak és összességében szépnek tűnik a fotó, de szemet bántóan hiányoznak a részletek. Ilyen képet ilyen ragyogó időben egy olcsó mobil 3 megapixeles kamerájával is el lehet készíteni.

(#49) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Még ilyen méretben is látszik hogy nagy nullák ezek a képek..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#50) Ati1979 válasza Quasi_modo (#43) üzenetére


Ati1979
veterán

Pedig bizakodtam, hogy jó lesz ez a telefon. :O De így már valószínű, hogy nem lesz az...

Engem ezek az elmosódott sz*r képek nem igazán győztek meg.
A 928 helyett nyugodtan kiadhatták volna a 808 utódját.

Nem is mernek normális méretű képeket kirakni, mert azokon látszana mekkora f*s ez az egész...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.