Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dyno


Dyno
veterán

NAgyon jó teszt, egy 6800Ultra nekem is az álmom volt mindig, sajnos nekem már az is marad nagyon ritkák. :)

(#52) - = Zk = - válasza caizzz (#20) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:C :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#53) Fényhozó


Fényhozó
tag

Hajj, be szép idők is voltak ezek... Sikerült egy virtuális könnycseppet elmorzsolnom a szemem sarkában, hüpp hüpp. :DDD
Emlékszem, 2004. márciusában vettem meg a 9800Pro-mat, ami akkoriban még 80-90 ezer körül mozgott. Alienbe meg véletlenül ráakadtam egy akciós Powercolor darabra 64.000-ért.
Elvileg 9600XT-t szándékoztam venni, max 50k-t szántam rá, de mivel ismertem a két kártya közti különbséget, így úgy döntöttem, hozzáteszem azt a +14 ezret.
Nem bántam meg, majd 3 éven keresztül kiszolgált hűségesen a kicsike, és az igazat megvallva akkor sem én váltam meg tőle, hanem ő tőlem. :)
Egy szutyok 400-as Mercury-val üzemeltettem, ami egy szép meleg nyári napon kisütötte a kicsikét. A mai napig a szobám falán lóg mementóként, azóta csak márkás tápokkal foglalkozom.
Na kicsit elkalandoztam, mindent összevetve nagyon jól sikerült teszt lett, csak gratulálni tudok hozzá. Jó volt visszautazni kicsit az időben, és ezt te tetted lehetővé most nekem.

Köszönet érte.

:R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#54) raus


raus
aktív tag

Gratulalok nagyon jo a cikk, a 6800Ultra nekem is egy alom volt annak idejen. Vegül Aopen-ben sikerült egyet vennem. Emlekszem 2005-re akkor a FarCry volt a tuti jatek nekem(meg ma is), es gyönyörüen futott 1024*768-ban Very High-ban egy s939-es A64 3000+ NF4-es ASUS A8N-SLI Premium lapban 1GB Rammal. Emlekszem hogy gyönyörü lagy volt a kepe es telt szinekkel, amit azelött nem lattam a FarCry-ban mas kartyakon.
Aztan tönkrement a kari egyik pillanatrol a masikra es garban nem tudtak adni masikat hanem egy Leadtek 6600GT SLI pakkot (2db kari)kaptam csereben az araert.
A ket 6600GT viszont SLI-ben sem tudta hozni az 1db 6800Ultra teljesitmenyet.

(#55) D1Rect válasza Tim82 (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor az, hogy akár úgy is értelmezhető, hogy "férifasságára"(mint kor, állapot) volt hatással. :P

(#56) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh végre van egy kis időm válaszolgatni, bocs srácok, hogy csak most írok!
Először is szeretném megköszönni ismét a sok-sok elismerést, igazán jól esett :R
D1Rect A Kiemelt mondat nem félreérthető, úgy gondoltam, ahogy írtam ;]
caizzz! Igazad van elírtam a címet, most már javítva :R
capulet75! Sajna még mindíg nincs fogyimérőm, de biztos nem keveset ;]
antikomcsi! A kártyák optimális esetben közel, vagy akár 100%-os gyorsulást hoztak, így biztos hogy kapott mindegyik kártya elég PCIe sávot ;)
gamerkiller! Ezek a kártyák a gyűjteményeim részei, és a gyűjteményeim gyári állapotba szeretem megőrizni, így köszönöm, de kihagynám a hűtést :R

(#57) dfdfdf válasza bacsis (#56) üzenetére


dfdfdf
őstag

Köszönjük az újabb tesztet bacsis!
Szerencsére itt sem általános tuning volt :DDD
:C :R

(#58) eclipse006


eclipse006
őstag

Tetszik az írás,jó látni hogy még most is képesek ezek a karik futtatni rendesen a mai játékokat.Nekem is volt,igaz egy 6800 GS-em AGP-s ,12 pixel futószalagja volt ,de sikerült feloldanom 4et a rivatunerben+még sikerült a GPU órajelét feltornáznom 450-re így lett egy ultrám :) ,vagy legalábbis ahhoz közeli.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#59) urdongo


urdongo
tag

Nagyon jó a cikk. Nekem abból a korszakból egy 6600 GT-m volt, amit egy 8800 GTS váltott.
Emlékszem, hogy az 5200-as MX-emhez képest milyen űber brutál volt a 6600. :D
Ha lett volna pénzem ultrára....lehet az én férfiasságomra is hatással lett volna. :D:D

(#60) Kroni1


Kroni1
veterán

:C nosztalgia... :C

(#61) Boxi88 válasza bacsis (#56) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem muszáj válaszolni! De mennyibe fájt neked ez a két kártya?

Grat a teszthez!!! jó lett nagyon :C

(#62) Puma K


Puma K
veterán

Remek tetszt! :R

Nekem annó egy Inno3D 6800GT-m volt szerettem is... ami aztán megdöglött több óra Oblivionozás alatt. Nyáron 92fok-os GPU hmmm... :DDD Kaptam helyette egy Gigabyte 7600GT SilentPipe II-es kártyát. Azt is de szerettem istenem :U Jó teljesítmény halkan.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#63) Yutani válasza PH-User (#44) üzenetére


Yutani
nagyúr

A GeForce 6-os sorozatot az NV40 GPU-val szerelt GeForce 6800 család vezette be (6800, 6800GT, 6800Ultra), a középkategóriás 6600GT és kisebb testvére valamennyivel később mutatkozott be, de a család legsikeresebb tagja lett. Mondjuk én rögtön a 6800-ast vettem, a kis GT annyira nem volt szimpi, bár tény, tudott meglepetéseket okozni. Igazából az AGP-s megvalósítás sosem tetszett, az a HSI híd egy külön hibalehetőség volt, és sok kártya amiatt halt meg.

Bacsis: Gratula a teszthez! :R
Jövő héten küldöm a Diamond V2-t! ;)

#tarcsad

(#64) bacsis válasza Boxi88 (#61) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bocs, átsiklottam a kérdéseden, az asus-t 6k-ért vettem, a Leadtek-et pedik 8ért de annak meg van a doboza, meg kaptam hozzá SLI hidat... szal így volt 14be

(#65) Boxi88 válasza bacsis (#64) üzenetére


Boxi88
őstag

az egész jó árban volt... 14k egy régi álom beteljesítésért, nem is olyan vészes, legalábbis szerintem!

még egyszer gratulálok a teszthez!

(#66) bacsis válasza Boxi88 (#65) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen tényleg jó vétel volt... a teljesítménye egy csöppet sem csökkent új kora óta, így tudja számomra nyújtani a varázsát még így ennyi idő után is :)

(#67) Móci válasza Yutani (#63) üzenetére


Móci
addikt

Volt egy agp-s 66GT-m, elég idiótán állt rajta a VF700 a mocsok HSI chip miatt.
Mondjuk a hűtését sem túlozták el anno ennek a chipnek, pedig tudott melegedni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#68) Boxi88 válasza bacsis (#66) üzenetére


Boxi88
őstag

el is hiszem, sokkal többet ér egy olyan gép amiért megszenved az ember, hogy olyan legyen amiről mindig álmodott, mint egy olyan amit csak úgy megkap...

egyébként meg ez a két kártya 14k-ért, többet nyújt mint sok új vele egy árban lévő... (itt a teljesítményre gondolok, mert megirigyelheti egyik másik "NEW VGA")

(#69) bacsis válasza Boxi88 (#68) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát mondjuk egy 14k-ből már vehetsz egy pl HD3850-et, meg talán 9600GT-t amik erősebbek nála akárhogy is nézzük.
De azok nem ilyen szépek :DDD

(#70) Boxi88 válasza bacsis (#69) üzenetére


Boxi88
őstag

jó, persze azok erősebbek, de én pl egy ilyenre gondoltam, vagy egy ilyenre...

az pedig hogy szépek a vga-id az tény :DDD

(#71) bacsis válasza Boxi88 (#70) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó hát a 3450 az nem pálya neki, még önmagában is megeszi a 6800 :C
viszont a 9500 az már hasít ám, az már tudna meglepetéseket okozni az SLI-s 6800 ultráknak :U

(#72) zoltanz válasza bacsis (#69) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért memsávszélbe felveszi a versenyt a 6800Ultra SLI -ben. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73) Boxi88 válasza bacsis (#71) üzenetére


Boxi88
őstag

na ugye :D mondom én! :D csak meggyőzlek róla hogy jó vga-id vannak :DD

(#74) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

bacsis, gratula a teszthez. :C :C
jó volt olvasni, régen én is csak csorgattam a nyálam, amikor megjelent a kártya, és haverom jött mutogatni hogy "nini, mit vettem ma ....".
jó kis kártyák ezek, még ma is jó rájuk nézni :B :R

(#75) makraipeter1 válasza Móci (#45) üzenetére


makraipeter1
tag

Mi meg találtunk egy fél liter koszos benzint, és hát pont volt kéznél egy rossz alaplap meg 1 szál gyufa :DDD :DDD

(#76) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Kösz a tesztet!
Volt ilyen lapom és mindíg is kíváncsi voltam rá, hogyan muzsikálna SLI-ben.
Most már tudom miről maradtam le. :R

GTA 4-el kapcsolatban :
Azért nem hozott semmi pluszt az SLI, mert eleve platform limited van GTA 4-hez.
Egy 4 magos, 3.5Ghz-es proci mellett kéne megnézni ugyan ezzel a két kártyával.
A másik dolog ami visszafogja GTA 4 esetében az SLI skálázódást, hogy csak 256MB videómemóriád van.
Ha lenne lehetőséged megismételni a GTA 4 tesztet ugyan ezekkel a kártyákkal és egy 4 magos procival akkor oszd meg velünk az eredményt! :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#77) bacsis válasza rup1u5 (#76) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

800X600 csont minimumban csúnya lenne ha egy 2,75re húzott 2X1Mb cache-s procival proci limit lenne a játék.... a 4gigára húzott prescotomon jobban megy a játék ilyen felbontásban... jahh igen... HD3850-el ugyanezzel a procival medium felbontásba 1024ben megy szépen a játék :K

(#78) rup1u5 válasza bacsis (#77) üzenetére


rup1u5
nagyúr

És a 3850 is 256 megás?
Egyébként milyen C2D-nek felel meg teljesítményben egy ősrégi 2.75Ghz-es opteron?
Mondjuk egy 2Ghz-es wolfdale-nek??
Persze hogy kevés a GTA 4-nek!
GTA 4 minimum 3 de inkább 4 szálon érzi jól magát. Tök mindegy hogy milyen felbontásban teszteled ezt a játékot ez már nagyon sokszor bebizonyosodott. Gyanítom, hogy a 6800 16/4-es felépítése is édeskevés neki. Ahol meg számottevően elléphetne asz SLI ott meg közbeszól a kevés videómemória.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#79) bacsis válasza rup1u5 (#78) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

asszem a 3850 fél gigás volt...
de csont minimumhoz elég a 256MB is.. a setp is azt írta hogy 200MB van elfoglalava...
jahh kb annyit mehet az az opti, 2,2-es wolfival lenne egy szinten...
sajna nincs másik SLI-s lapom, amibe beledobálhatnám ezeket a karikat, de akkor fagyállóval felhűzom az optit 3gigára és ott újra megnézem a GTA-t... hátha...

(#80) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Aranyos a kislányod :)) Látom már szoktatja az apukája, a vasak tiszteletére :DD

(#81) bacsis válasza Ren Hoek (#80) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem kell szoktatni, mindig ő jön hogy apa segítek :D

(#82) rup1u5 válasza bacsis (#81) üzenetére


rup1u5
nagyúr

édes! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#83) McCoy20


McCoy20
tag

Üdv

Grat a cikk-hez, jó lett, nekem meg egy olyan infóra hívta fel a figyelmem amire magamtól nem jöttem volna rá, ez pedig, hogy hogyan lehet aktiválni a SATA-II-es üzemódot az nForce4-4x es chipsettemen. Sikerült és jól müxik a drága ;)

Ha nem hoz ide a kiváncsiság akkor még most is 1.5ben menne, szóval THX :)

(#84) Tálydi válasza Tálydi (#11) üzenetére


Tálydi
senior tag

:DDD :DDD :DDD

Eeeeh, what’s up, doc?

(#85) gábbor


gábbor
tag

Szegény kislány, totál életveszélyben... jó apuka vagy...

(#86) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Akkor leírom neked [betmen arkem/arkam /eszimulászilum] az angol kiejtést néha nehéz leírni magyar fonetikával.

A tesztért meg riszpekt.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#87) Ipse89


Ipse89
tag

Jó kis írás, Grat :R
Azért a 100%os gyorsulás a Farcry-nál kemény ;]

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#88) #92942848


#92942848
törölt tag

Jó írás.

(#89) Robi BALBOA válasza rup1u5 (#78) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"6800 16/4-es felépítése" A 6800ultra 16/6 felépítésű ;)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#90) Imafett


Imafett
aktív tag

mi haverral mindig a 8800 ultra SLI re vágytunk

(#91) talmida


talmida
Közösségépítő

"jó puha ceruzával el kezdtem satírozni az érintkezőket" :R

Gratulálok a tesztekhez, meg a cikkedhez is. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#92) endib


endib
tag

:C

(#93) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Mókás hogy ma ezt a szintet a belépő kategóriás kártyák lazán megcsinálják...

negyed annyi villanyfűtéssel :D

Jó kis teszt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.