Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dolon75


dolon75
aktív tag

"... Az összegyűjtött értékeket titkosítva tárolja az eszközön a rendszer, nem kerülnek felhőbe ..."

Csodálkozom!

És erősen gondolkodom, mi lehet a business ebben a google-nak?
Azt értem, hogy lesz egy egységes felület, amire könnyű csatlakozni, és hogy Play-hez van kötve a használata, így van némi vendor lock.
De közép távon vajon mit akar? Nem szokásuk megkönnyíteni az általuk gyűjtött adatok elérését mások számára.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#2) Wlac


Wlac
Ármester

Ennek nagyon örülök. Pont a napokban próbáltam körbejárni, hogy mi lenne a legegyszerűbb megoldás arra, hogy a Xiaomi aktivitásmérő adatait lássa a Samsung Health. Aztán végül hagytam a fenébe, mert nem ért annyit az egész, hogy bajlódjak vele.

“The wha-"

(#3) bryant56 válasza dolon75 (#1) üzenetére


bryant56
aktív tag

Talán az, hogy a platformhoz csábítson új embereket.

(#4) kakuk.tamas válasza Wlac (#2) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az iOS egészség app-ja látja. :D

És ez az egész nem más, mint annak a koppintása…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) Wlac válasza kakuk.tamas (#4) üzenetére


Wlac
Ármester

Ja, az egészség rész az, amit irigylek az iOS-től, ott sokkal jobban megoldották.

“The wha-"

(#6) dolon75 válasza bryant56 (#3) üzenetére


dolon75
aktív tag

Az emberek nagy részének fogalma nincs, nem is lesz arról, hogy a háttérben mi történik, nem is akarják tudni.
Így én nem gondolom, hogy ez nagy hívószó lenne önmagában.

Olyasmi jár a fejemben, hogy ennyire érzékeny adatokat nem mernek talán a felhőjükben tárolni és elemezni, mert támadnák őket emiatt.
Volt hír pár éve, hogy a Google rárepül az emberek egészségi adataira, talán ezt pozícionálták át egy jobban védhető irányra.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#7) abes77


abes77
csendes újonc

Egy idő után ezek az adatok eladhatóak lesznek.
Addig is készülni kell rá, nagy piac.
Ki merre sportol? Mit? Mikor? Mivel? Ehhez nem kellenek pontos adatok.

(#8) slice14 válasza dolon75 (#6) üzenetére


slice14
veterán

Oké hogy nem kerül felhőbe, de akkor mi értelme? Mert ha FR-t vagy új telefonba költözöl, akkor az eddigi adatokat honnan állítja vissza? Mert ugye ennek az lenne a lényege, hogy visszamenőleg is látja a különböző helyről összeszedett adatokat. Vagy a felhőre azért nincs szükség, mert az adott health app felhőjébe kerülnek az adatok? Ha így van, akkor meg csak annyi a lényeg, hogy az adatok mozgatását oldják meg a különböző appok között.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9) slice14 válasza slice14 (#8) üzenetére


slice14
veterán

Amúgy én jelenleg a Google Fit app-ba szinkronizálom a Zeep alkalmazás adatait (Amazfit GTR2e & Mi Scale 2) Viszont a véroxigén adatokat nem szinkronizálja, bár az óra csak manuális meréssel tudja. Valszeg az auto adatokat szeret szinkronizálni a Google Fit appal. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#10) dolon75 válasza slice14 (#8) üzenetére


dolon75
aktív tag

Hát ja.
Még nem tolja a google felhőjébe... ;)
Vagy lesz egy opció, hogy mehet mégis, ha mindent elemezhet a google, és akkor lesz backup, restore, minden.
(Csak biztosításom nem, mert a googli eladja a biztosítónak jó pénzért, ők meg nem kötnek semmit velünk, mert látják, hogy nem érné meg... De lehet, hogy csak bal lábbal keltem ma reggel...)

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.