Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nofi


nofi
őstag

Feldobtam a céges gépre, de nem látom hol/mivel jelzi, hogy alap, vagy privacy ablakban böngészek :F

Xbox GT: nozsolt

(#2) _AnTi_


_AnTi_
tag

"Állat" - hát ez már tényleg gáz...

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#3) juliabrilke válasza nofi (#1) üzenetére


juliabrilke
addikt

A főnököd majd jelezni fogja ha nem privacy módban használtad egyes oldalak látogatása során. :DDD

(#4) farkas63 válasza nofi (#1) üzenetére


farkas63
aktív tag

Jobb felső sarokban jelzi egy ikon.
Ja meg a felső sávban. :)
[link]

Ez tényleg "Állat" lett, sokkal gyorsabb lett mint amilyen volt korábban.

[ Szerkesztve ]

(#5) Dhampir


Dhampir
félisten

Ubuntu 16.04-re mikor lesz elérhető külön szoftvertároló felvétele nélkül, az alap frissítésekből?

(#6) nofi válasza farkas63 (#4) üzenetére


nofi
őstag

Hm, nekem teljesen máshogy néz ki a felső sáv :U
[kép]

Xbox GT: nozsolt

(#7) Shyciii


Shyciii
veterán

Feltettem Android-ra ezt a Quantumot, de a Chromium alapú Brave még mindig gyorsabb.

(#8) Yany


Yany
addikt

Na, már csak a tabokon megjelenő "X" bezáró gombot kéne megint tudni eltűntetni. Semmi sem zavar jobban annál, mint amikor picit félrekattintva egyből bezáról egy oldalt. A középső gomb pont erre való. Van rá ötletetek? Tehát a lényeg: csak azon a tabon legyen bezáró gomb, ami aktív. Ld. még about:config-ban "browser.tabs.closeButtons" opció "0" értéke. Csak ez már deprecated egy ideje.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#9) wikings2


wikings2
őstag

-az új verzió emellett támogatja az AMD GPU-k hardveres VP9 dekódolását, így ezek a videók kevesebb erőforrást használnak majd
Ez mit jelent pontosan? Nagyon sokáig volt problémám hogy twitch/youtube-t használva ha futott mellettük egy java alapú alkalmazás a gépemen akkor 3-4gb böngésző-memória használat után a böngésző feladta magát és elkezdett kifagyni, aztán csak a process legyilkolás és böngésző újraindítás segített rajta, viszont ez néha negyed óránként előfordult ami elég gáz és a konfigomnak jócskán bírnia kellene ekkora "terhelést". Ezen vajon segít ez az "újítás"?

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Most próbálgatom, és a gyorsasága rendben van tényleg. Viszont felül pár pixellel többet foglal a címsort tartalmazó rész, mint például Operánál.

(#11) Taranti


Taranti
senior tag

Megnéztem a memóriafoglalását, az új nagyon hasonlít a Chrome-hoz: több processzre elosztva foglal (a régi egy processzben csinálta az egészet, néha 2GB+ volt).
A kinézete (főleg a könyvjelzők kezelése) nekem nem jön be, illetve inkább az Internet Explorerre emlékeztet.
Valóban gyorsabb lett, de a régivel sem volt nagy gondom ilyen szempontból.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#12) csakany2001


csakany2001
senior tag

A bétát használom már egy hónapja, tegnap feldobtam a végelegest.
Egy hónap használat után nálam teljesen felváltotta Chrome-t, gyorsan nyílik meg, a weboldalak gyorsan töltődnek be, nincsenek megjelenítési problémák illetve egyéb bug-k amik a Chrome-nál voltak.
Szóval ismét van egy jó alternatív böngésző a Chrome helyett, az eredeti FF-ból legutóbb a 9-es változat volt alapértelmezett böngésző, szóval nem mostanában.
Androidon viszont továbbra is marad a Chrome, azt egyenlőre nem is akarom váltani mert teljesen megfelel az igényeimnek.(FF Quantum ott nem valami jóra sikerült)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#13) beef válasza Yany (#8) üzenetére


beef
őstag

Egyszerű:

c:\Users\***felhasználónév***\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\pym3nv2b.default\chrome\userChrome.css

@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");

#tabbrowser-tabs .tabbrowser-tab .tab-close-button { display:none!important; } /* Close X elrejtése */
#tabbrowser-tabs .tabbrowser-tab {
min-width:1em !important;
clip-width:1em !important;
} /* Tab szélességének minimalizálása */
#tabbrowser-tabs .tabbrowser-tab .tab-content { padding:0 2px !important; } /* Tabok közötti térköz */

Beírtam minden sorhoz mire való.

[ Szerkesztve ]

(#14) Fred23 válasza Taranti (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Opera kicsivel kevesebb memóriát eszik, viszont a procit meg kicsivel jobban terheli. De egyelőre marad a gépen az új Firefox is -ki tudja persze, meddig.

(#15) Csabis válasza Shyciii (#7) üzenetére


Csabis
aktív tag

Hol tetted fel mert az androidra még mindig 56 van nem frissült még .

Googli play nem jelezte , de még rá is kerestem. Még a kockakódot is be scan-elve sem azt hozta amit kellet volna.
Gépen tegnap frissítettem le.

(#16) Shyciii válasza Csabis (#15) üzenetére


Shyciii
veterán

Beta 57-es verziójú. Az már Quantum jóideje.

(#17) beef


beef
őstag

Eddig a legnagyobb gondom vele, hogy a letölthető kiegészítők mind azt írják, hogy nekem FF52 van és ezért nem telepíthetőek :(

(#18) netpeti98 válasza Fred23 (#10) üzenetére


netpeti98
addikt

Kompakt nézetben is? Az új verzióban állítható a testreszabás alatt hogy mekkora legyen az eszközár (kompakt, normál, tablet).

(#19) paatrick


paatrick
senior tag

Sajnos 32 bites windowsom van, de ha 64-es lenne már dobnám is fel a Waterfoxot. :(

A témák már megint szétcsesződtek mert átvariálták a kinézetet. Az új sötét téma nem tetszik, olyan szürke, semmilyen az egész.
Flashgot nem kompatibilis, helyette valami 0-ás verziószámú izét ajánl, aminek az értékelése 3/5 * (most beleolvastam az értékelésbe sokan írják, hogy nem is megy)
Self destructing cookies nem kompatibilis, helyette ajánl valamit, látszólag ugyanazt tudja, de most kezdjem előröl az egészet beállítani???

De legalább gyorsabb lett ez érződik.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#20) juliabrilke válasza paatrick (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nálam is kb az összes addon-t legyilkolta, Ublock meg egyszerűen nem működik rendesen, proxy blokkolja a reklámokat.
Arról nem is beszélve, hogy az "options" minden megmaradt addonnál eltűnt. :(

(#21) Yany válasza beef (#13) üzenetére


Yany
addikt

Igaz, ettől az aktív tabon is eltűnik, de ez így is sokkal jobb, mintha tele lenne "X"-ekkel a felső sor. Nagyon köszi. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#22) kolopele


kolopele
nagyúr

A felső sávot nem lehet visszaállítani világosra, nem tudja valaki?

(#23) csakany2001 válasza kolopele (#22) üzenetére


csakany2001
senior tag

A kiegészítőkezelő/témáknál lehet engedélyezni.

juliabrilke

Nálam tökéletesen működik a Ublock.(PH! kivétel között van természetesen)

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#24) paatrick


paatrick
senior tag

Viszonylag könnyen sikerült visszatenni az 56.0.2-t. Akinek kell itt elérheti a magyar telepítőt:
ITT
32 vagy 64 bit ->hu címen (az EME verzió, csak annyit jelent hogy alapból kikapcsolt a DRM média lejátszása)

Beállítások-> Általános oldalon lehet az automatikus frissítést kikapcsolni.

Profilom, könyvjelzők is megmaradtak, minden a régi. Csak a menüt kell újra testre szabni mert oda visszadobálta az "új lap", "oldal mentése" stb ikonokat.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#25) netpeti98 válasza kolopele (#22) üzenetére


netpeti98
addikt

Testreszabás->Témák->Világos

(#26) juliabrilke válasza csakany2001 (#23) üzenetére


juliabrilke
addikt

Direkt frissítettem az ublockot, de pl. még a blokkolási listát és az opciókat se hozza be.
Arról nem is beszélve, hogy kb. nem is csinál semmit. :DDD

Jutalma egy uninstall, ment vissza a Firefox 56.

[ Szerkesztve ]

(#27) mekker válasza Fred23 (#10) üzenetére


mekker
őstag

Compact View:

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#28) kolopele


kolopele
nagyúr

csákány2001, netpeti98: Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#29) Fred23 válasza mekker (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

& netpeti98:
Firefox win:

(#30) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hajrá! Köszönjük!
Én már a béta óta használom aktívan, megelégedéssel. Stabil volt már az is, bár mitől is lett volna más, inkább karcsúsították (kód kivétel) zajlott, már kevesebb kiegészítőt támogat csak, én a lényegesebbeket megtaláltam.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31) beef válasza Yany (#21) üzenetére


beef
őstag

Van még valami kérés? :D

#tabbrowser-tabs .tabbrowser-tab:not([selected]) .tab-close-button { display:none!important; } /* az aktív tab kivételével nem látszik a bezár gomb */

(#32) Fred23


Fred23
nagyúr

Az viszont ciki, hogy screenshot esetén nincs átírható név és kimeneti formátum; vagy csak én nem találom ezt a lehetőséget? Így marad a jobb kiegészítő telepítése.

(#33) Yany válasza beef (#31) üzenetére


Yany
addikt

:R neked is (privátban is kaptam segítséget)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#34) weiss


weiss
addikt

Én csak azt nem értem, miért kell széjjelk**ni a dizájnt :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#35) Pete55555


Pete55555
addikt

Ez tényleg nagyon állat gyerekek. Most dobtam fel a gépemre a chrome-ot pár napja, mert az Opera néha idegesítően belassult, de valószínű így inkább a FF mellett maradok. Tényleg villám.

...Szeretem leracsniztatni...

(#36) AxBattler


AxBattler
félisten

Pont mostanság gondolkodtam rajta, hogy ideje lenne váltanom Chrome-ra a lassulások, fagyások, stb. miatt... aztán megjött az 57-es verzió, és szerencsére maradhatok a FF-nál. Eddig tetszik. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) Yany


Yany
addikt

Az a durva, hogy egy 4.3-ra húzott 2500K desktopon is ég és föld. SSD, 16GB, Radeon RX480... nem számított, mert most érzem úgy, hogy pörög is a browser, ahogy kell. :K

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Ez nagyon gyors lett, tetszik :)
A fekete kinézet nem ,de ez a legkevesebb

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#39) qrr válasza juliabrilke (#20) üzenetére


qrr
csendes újonc

A probléma nálad van, nekem ugyanúgy megvan a beállítási lehetőség a kiegészítőkhöz.

(#40) sityupityu


sityupityu
veterán

Érdekes, nem csak a cikkben hanem ti is sokan azt írjátok, hogy gyorsabb lett. Én ebből semmit sem veszek észre, pedig két gépen is megnéztem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41) Petya XT válasza sityupityu (#40) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Főleg több lapnál, és indulásnál nagyon feltűnő a különbség a régi verzióhoz képest. Sokat javult most, remélem folytatódik a tendencia. Ráfért már :K

(#42) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A sebesség nem rossz, amikor olvastam a hírt, nekem ez tetszett meg:

"az új verzió emellett támogatja az AMD GPU-k hardveres VP9 dekódolását, így ezek a videók kevesebb erőforrást használnak majd"

Mondom magamban, na végre, ez hiányzott. Aztán jött az apró betűs rész:

Firefox 57 Quantum:

Chrome 62:

Tehát az új Tűzróka nagyjából 10× annyi képkockát dob el VP9 alatt, mint a Google böngészője. Igaz, hogy a Chrome is dobál, ott is szar a hardveres gyorsítás AMD-n, de az új Firefox alatt 10× rosszabb.

Ezen bőven van még mit javítani, mert ez így használhatatlan, rosszabb, mint az előző verzió.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#43) huskydog17 válasza huskydog17 (#42) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Lejárt a szerk.idő.

Kiegészítésképpen annyit, hogy csak újra kellett indítani a Firefox-ot és utána valahogy drámaian javult a VP9 dekódolás:

FF57 Quantum ugyanaz a videó böngésző újraindítása után:

Valaki megmagyarázná ezt a jelenséget? Mármint mi lehetett a baja első alkalommal? Nem értem. :F

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#44) kingabo


kingabo
őstag

Ez a verzió nyirja ki a régi típusú beépülőket, ugye? Mert akkor egyáltalán nem állat, sőt... :(
Mielőtt bárki kérdezné 2 nem legacy beépülőm van csak, a maradék mind az. És pont ezek megléte miatt nem voltam hajlandó Chrome-ra váltani (pl tab groups)

(#45) Ringman


Ringman
nagyúr

szinte az összes addon, amit használtam nem kompatibilis (vagy rosszabbul működik, mint eddig) az 57-essel :(

tree style tab - nem lehet elég keskenyre venni
save to read, session manager, speed dial meg nem működik.

ez így nekem gyak. használhatatlan a jelenlegi állapotban

az a rollback menete, hogy leszedem az 57-est és felteszem a régebbit?

(#46) Tyrel


Tyrel
őstag

Hát a FireGestures nagyon hiányzik... :( (az alternatívái meg vacakok)

Meg nem értem miért kell mindig átvariálni az UI-t, nem győzöm visszacsinálni a hülyeségeiket, egyre csak rosszabb lesz...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#47) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a régi pluginek megölése szívás. Nem kicsit...

De legalább 11 év után kijavítottak egy Linuxos verziót érintő bugot, a középső egérgomb viselkedése ezen túl olyan lesz, mint más oprendszerken. Csak 11 év kellett hozzá. https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Firefox-Middle-Click-Bug

Ohh és a felület olyan igénytelen szögletes szemét lett, mint a Win10...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) juliabrilke válasza Ringman (#45) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem úgy is működött, hogy offline installerrel feltettem az 56-os Firefoxot, utána az addonok is mentek szépen.

(#49) Skynet258


Skynet258
veterán

Tényleg gyors meg minden, de nekem a font rendereléssel van mindig bajom az FF esetében - összességében egy kicsit csúnyábbak a betűk mint mondjuk Chrome alatt. :(

https://geekpulse.hu

(#50) pengwin válasza kingabo (#44) üzenetére


pengwin
addikt

Nagyon jó dolog a visszafelé kompatibilitás, de szerintem most azért látható, hogy komoly áldozatot kellett volna hozni fejlesztés terén, hogy megtarthassák.

Majd frissítik szépen a kiegészítőket... amelyiket meg nem, az jó eséllyel egyébként is halott volt már.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.