Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) #65675776 válasza hallador (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Alaplapot tervezni valóban komoly dolog. Itt viszont nem arről van szó. Egy pár vezetéket kell kicsivel tovább vinni, ennyi az egész. Ez valóban nem komoly kihívás. A VRM-et magát nem érinti, ahogy kb semmi mást sem. A foglalat felületszerelt, szóval a felső rétegen kell egy hosszabb rézdarabot otthagyni a pár plusz érintkezőnek.

A foglalat kiosztása nem más alapvetően. Az azonos funkciójú érintkezők minden esetben egy csoportban vannak, szóval lásd első bekezdés. Ez sem komoly tervezőmunka.

Kérdés, hogy a "publikus" leírásban mi szerepel. Mert lehet abban nincsenek benne a további érintkezők. Külön pénzért lehet jár a teljes(ebb) specifikáció. A feszültségszintek és tűrések meg ninden esetben szerepelnek a megfelelő white paper-ökben, az a pár plusz érintkező ezeken sem változtat. Arról nem is beszélve, hogy tuningnál úgyis túlfeszel szinte mindenki, szóval kb csak annyiban releváns az eredeti specifikáció, hogy tudja az ember mennyi a névleges érték.

Nem azt írják oda, hogy titok, hanem azt, hogy NC (non contact). A legtöbb tokozáson az érintkezők ~4-5%-a ilyen.

Szóval azt mondod, hogy az intel minden esetben tisztességesen jár el a piacon? Ez egyáltalán nem így van, emlékezzünk pl az AMD processzorok terjedését akadályozó partneri szerződésekre pl. Az aztán a korrekt piaci magatartás netovábbja volt. Egy kis plusz bevételért meg simán el lehet képzelni, hogy megteszik most is a fentebb vázoltakat.

A többi gyártó helyében nekiállnék bebizonyítani, hogy az eredeti foglalat használatával nem lehet teljesen stabil termékeket gyártani, így kapásból az intel nyakába lehet varrni egy pert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.